Szczyt zacietrzewienia w wojnie między portalami

Obrazek użytkownika elig
Blog

W grudniu 2013 nastąpił rozłam w portalu Niepoprawni.pl, w wyniku konfliktu siedmiu redaktorów z Gawrionem, na którego zapisana była domena. Redaktorzy ci utworzyli portal Blog-n-roll.pl. Zaczął on działać kilka dni temu. Wybuchła teraz wojna miedzy portalami.

O stopniu zacietrzewienia w tym konflikcie przekonałam się dziś. Przedwczoraj /8.01/utworzyłam konto w Blog-n-roll.pl. Nie mogłam jednak dodać żadnej notki, bo stale wyskakiwał "unexpected error". Wczoraj sytuacja uległa poprawie i udało mi się umieścić tam dwie notki. Dziś jednak "unexpected error" powrócił. Napisałam o tym w komentarzu i ku mojemu zdumieniu otrzymałam taką oto odpowiedź od redakcji Blog-n-roll.pl / http://www.blog-n-roll.pl/en/comment/415018#comment-415018 /:

Oryginalne notki nas cieszą,
SmokGorynycz
10 January, 2014 - 03:25
za takie publikowane na np.pl raczej podziękujemy...".

Proszę zauważyć, że nie chodzi tu o to, że redakcja Blog-n-roll.pl chce zamieszczać wyłącznie oryginalne teksty. Nie - tylko te opublikowane na wrogim portalu Niepoprawni.pl stają się "trefne" i nie mogą ukazać się w Blog-n-roll.pl. Widac też, że redakcja ma zamiar stale obserwować "wrogów" i sprawdzać, czy ktoś przypadkiem się z nimi nie zadaje. Byłoby to śmieszne, gdyby nie było aż tak idiotyczne. Mamy dość wspólnych wrogów, by tracic siły na takie wojenki.

A co ja mam zrobić w tej sytuacji? Postanowiłam odwołać się do opinii moich Czytelników. Z dwóch notek jakie udało mi się opublikować w Blog-n-roll.pl "Jarosław Kaczyński i chór kastratów" miała dziś o 20:19 572 odsłony na Niepoprawnych.pl i 88 w Blog-n-roll.pl, a "ITI - upadek giganta mainstreamu" miała 752 odsłony w Niepoprawnych.pl i 64 w Blog-n-roll.pl /też o 20:19, wpisy umieściłam prawie równocześnie w obu portalach/. Widać więc jasno, że ludzie wolą czytać moje notki w Niepoprawnych.pl. Będę je więc tam umieszczać i poczekam trochę. Może redakcja Blog-n-roll.pl ochłonie po pewnym czasie i pójdzie po rozum do głowy.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Nauka marksizmu-leninizmu zawiera elementy walki, zwalczania sie i to tkwi podswiadomie w mentalnosci wielu Polakow. Wiec tez i na portalach trzeba miec wrogow zamiast wspolzyc obok siebie. Pewna role odgrywa tu element kultury osobistej takiej czy innej osoby.

Partie polityczne w Europie Zach. sa rozne, maja rozne cele i programy, ale one nie walcza ze soba, nie krytykuja sie wzajemnie - tak jak to sie w Polsce dzieje. Na takie bluzgi, jak mozna w Polsce uslyszec NIKT by sobie nie pozwolil.

Prawica ? Lewica ? Kogo to  tutaj obchodzi ? Jedna partia dba i reprezentuje np. interesy pracobiorcow, ma odp. instytucje do tego celu przeznaczone, inna  partia - np. reprezentuje interesy pracodawcow i ma tez odp. instytucje. W kraju musi byc spokoj, mila atmosfera.

Kiedy tak bedzie w Polsce ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399883

elig Muszą się zmienić dwa pokolenia. Pod warunkiem, że będzie panował pokój.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#399888

Pokoj bedzie panowal - o to  zadbano  tworzac po wojnie Montanaunion a 1957 r EWG - teraz mamy EU. Ale te dwa pokolenia o ktorych Pani pisze musza jakos zyc - a to co sie w Polsce teraz dzieje nie daje pewnosci, ze beda warunki ku temu !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399914

Bardzo ciekawe spostrzeżenie z tą ideologią walki wyniesioną z komuny. Coś w tym jest. 50 lat stale poszukiwano wroga i to się ludziom zostało.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#399942

Polska jest najważniejsza...

PPzdr.,tym razem z 10 - za informację.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399887

elig: Czy to aluzja do partii PJN?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#399889

PJN to tylko nazwa partii, a ja się na partiach nie znam :) - zwłaszcza na takich, których już nie ma (bodajże od wczoraj).

Myślę jednak, że dla sporej części (lekko licząc) Bnr-owców byłaby to aluzja krzywdząca - więc dajmy sobie spokój.

Wartość samych słów jest dużo bardziej znacząca...
Pozostaje mieć nadzieję, że zacytowany przez Ciebie tekst nie jest wyrazem przekonań większości Bnr, bo "dziękowanie" za wpisy dlatego, że autorzy wcześniej umieścili je na NP to by była bardzo zła robota...

Jakkolwiek wątpię, żeby to zaszkodziło NP, to na pewno zaszkodziłoby Czemuś ważniejszemu. No cóż... wierzę w rozsądek i chłodny osąd paru byłych Kolegów i Koleżanki z redakcji.

PPzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399927

elig: Na razie tego chłodnego osądu coś nie widać. Na Bnr skarżą się , że szkaluję ich piękny portal, a na Blogmediach24.pl niejaki Traube totalnie mnie gnoi:

http://blogmedia24.pl/node/66098#comment-304065
http://blogmedia24.pl/node/66098#comment-304067

To wygląda raczej na histerię niż coś chłodnego :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#399931

sabotuje i szantazuje tez na blogmediach. Jemu wolno, jesli pozwalają na to gospodarze. Ale skoro razem z nim dostaja "małpiego rozumu" - to ich przyszłość nie rysuje sie zbyt wesoło.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399933

Traube nie jest moim byłym redakcyjnym kolegą. :)

Trudno mi się wypowiadać na temat Smoka Gorynycza, który dołączył do redakcji najpóźniej i którego poznałam najmniej, natomiast jeśli chodzi o całą resztę "odeszłych" Redaktorów (jak i Gawriona), to po prostu wiem, że nasze wspólne dobro bardzo leży Im na sercu. Można się z Nimi czasem nie zgadzać, co i mnie się nieraz zdarzało, ale to nie zmienia faktu, że odwalili kawał dobrej roboty i prawdopodobnie odwalą jeszcze więcej, jeśli tylko nie ulegną (i my nie ulegniemy) złym podszeptom.

A propos, tekst w podanym przez Ciebie linku uważam za bardzo szkodliwy. Tak, jak za szkodliwą uważam każdą próbę dzielenia i skłócania - już wystarczająco skłóconej - prawicy. Branie się za łby to ostatnia rzecz, która leży w naszym interesie. Natomiast jedną z pierwszych jest to, by prawicowe teksty były jak najbardziej widoczne w sieci (a nie koniecznie tylko na jednym portalu). I by nas łączyły i zachęcały do walki z prawdziwym wrogiem, a nie skupiały się na krytyce wewnętrznej (to też uwaga do Ciebie, Elig - nie wali się uparcie w jedyny filar, który podtrzymuje budowlę - chodzi oczywiście o JK. :)).

Potępianie w czambuł portalu tylko dlatego, że jest na nim kilka osób, których się nie ceni czy nawet podejrzewa o najgorsze (a takie głosy odzywają się po obu stronach), jest dziecinne i nieodpowiedzialne. Jeżeli rzeczywiście tu - lub tam - są ludzie, którzy chcą wszystko rozwalić (a jest to prawdopodobne), to wygrać z nimi możemy jedynie nie dając się rozgrywać jak dzieci - czyli nie tracąc z oczu celu. Nie musimy się kochać, ale chociaż się nie podgryzajmy. Bo jedna, dwie czy nawet pięć osób to nie cały portal.

I to tyle - nie chciałabym już więcej pisać o zgrzytach na linii NP/BnR. To już drugi wątek w tym temacie, w który się zaangażowałam i mam nadzieję, że ostatni.

PPzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399973

elig: Teraz niestety mamy dalszy ciąg, patrz - moja najnowsza notka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#400018

Nie zaprosili to widocznie nie chcą.
Przecież po wybuchu stanu wojennego na NP było to jasne jak słońce. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#399894

elig: Rosjanie mówią: Nie choczesz - nie nada, zachoczesz - nie budiet.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#399932

Wybacz @Elig,ale nie rozumiem,po co wchodzisz tam,do tego szamba.Raz zajrzałem na linkowany tekst tł-uka i miałem dosyć.Ktoś ,kto po okresie totalnego zagówniania Niepoprawnych nareszcie poczuł swieży powiew tutaj, nie powinien dobrowolnie w to gówno rockandrollowe wchodzić.
Chyba ,że jest koprofagiem.Wybacz porównanie.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#399946

Powiem o sobie:
Ja pozostałem na NP (wyłącznie). Na sprawę można patrzeć z różnych kierunków. Jeśliby miało nastąpić "wrogie przejęcie", dlaczego mam oddawać nieprzyjacielowi pole? A jeśli przeciwnie - tym bardziej powinienem zostać. Konflikt pomiędzy osobami które w gruncie rzeczy niewiele powinno dzielić, uważam za niepożądany i szkodliwy. Wciąż traktuję go jako nieporozumienie w którym zabrakło dobrej woli - obojętnie której ze stron. Jako osoba postronna nie znam szczegółów. Ja zamierzam robić dalej swoje, tak jak umiem i najlepiej jak umiem.
Ku chwale Ojczyzny.
Pozdrawiam
Honic

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399897

elig: Dobra wola, Pan mówi? Proszę sobie poczytać tę oto dyskusję z ostatnich trzech dni, zwłaszcza ostatnie wpisy:

http://dixiet.blog.onet.pl/2014/01/08/pozegnanie-nepoprawnego-bagienka-czyli-jeziorka-im-eugeniusza-g/#comments

Tam się wypowiadają czołowi i najbardziej aktywni blogerzy Blog-n-roll.pl. Zgroza !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#399910

Zgroza to prawda.
Znamienne było zdanie Dixiego ''Myślę,że moja rola już spełniona''.
I po co te żale?
W ogóle tego nie rozumiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#399954

"Ja zamierzam robić dalej swoje, tak jak umiem i najlepiej jak umiem.
Ku chwale Ojczyzny."

Pozwolę sobie się pod tym podpisać. :)

PPzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399930

Porównuje pani sielski spokój miedzy partiami w Europie zach.do sytuacji w Polsce.
Wypadałoby wreszcie poznac nie tylko historię Polski ale i politykę historyczną Europy obecnie.Może wtedy nie drażniłaby Polaków swoimi wpisami.
Nie podejrzewam pani o złośliwość..a raczej o ignorancje w tym temacie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Verita

#399912

Dziekuje Pani za kulturalny komentarz  - rzadkosc ! Jestem tu od dwoch tygodni i nie moge ochlonac od aroganckich napasci !

Prosze Pani, sielskiego spokoju to nigdzie nie ma,  ale partie polit. musza pracowac spokojnie. Tu tez jest korupcja, potrzebne sa rozne reformy - to wszystko jest zalatwiane bez jazgotu ! Prosze mi wierzyc ! Ja znam historie Polski, a nie wiem jak mam rozumiec Pani okreslenie polityka historyczna Europy ?  Wojna skonczyla sie przed 70-ciu laty, wszystkie kraje ktore byly wzgledem siebie wrogie teraz wspolzyja ze soba normalnie - ja zyje w otoczeniu  ludzi z pieciu narodowosci  Eur. Zach. Polska potrzebuje przyjaciol w Europie !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399915

Napisałaś:"Wojna skonczyla sie przed 70-ciu laty, wszystkie kraje ktore byly wzgledem siebie wrogie teraz wspolzyja ze soba normalnie".

Wybacz, ale odnoszę wrażenie, że "tę wojnę sprzed siedemdziesięciu lat", traktujesz tak, jakby to była awantura międzynarodowa, jakaś kłótnia, która dawno minęła, a emocje opadły.

Popatrz: Katyń!
Spójrz: Powstanie Warszawskie!
Zobacz: Auschwitz!
Zauważ: Wołyń!

To nadal boli, rozumiesz? Tym mocniej, im hardziej podnosi łeb antypolska propaganda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399917

Dziekuje za opinie. Nie, nie traktuje wojny ktora sie skonczyla, jako awantury miedzynarodowej ! Pochodze z Warszawy, moja rodzina ucierpiala na wojnie, cale moje dziecinstwo i potem dorosle lata ciagle o tym slyszalam w domu, czytam duzo., wiem o Katyniu, w Powstaniu Warsz. brala udzial moja rodzina, itd. -  Mnie to tez boli - ale narzekanie, nic nie pomoze ! Polska potrzebuje przyjaciol w Europie ! Koniecznie ! Jest osamotniona ! I to nie jest wina "tych innych" ! Gdyby Polska miala przyjaciol, to wiele spraw teraz sie toczacych, przypuszczam byloby inaczej zalatwionych - z korzyscia dla Polski ! Jestem przekonana - duzo o tym mysle !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399920

Z tego co piszesz wynika, że Polska nie ma przyjaciół w Europie. Polemizowałbym z tą tezą.
Jestem w ciągłym ruchu po Europie i powiem ci tak:
- Anglicy nas raczej lubią i cenią
- Skandynawowie nas cenią, ale nie lubią
- Francuzi nie lubią wszystkich nie-Francuzów
- Włosi nas lubią, nie wiem, czy cenią
- Turcy nas lubią i cenią
- Węgrzy nas lubią i cenią
- Ukraińcy nas lubią i cenią

I na koniec twoja Austria - tu Polaków nienawidzą.

Widzisz, jest różnie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#399943

W 1939 roku Polska miała dwoje "przyjaciół" - Anglię i Francję.
W 1945 ci "przyjaciele" ostatecznie nas sprzedali...
To co - znów się zaprzyjaźniać???
I znów nas sprzedadzą?
Ja wolę patrzeć na Izrael - oni wiedzą, że w swoim najbliższym otoczeniu przyjaciół nie znajdą, więc szukają nie przyjaciół, a broni i amunicji.
Narody i państwa zazwyczaj nie mają przyjaciół, a jedynie wspólne interesy...

Na Blog-n-roll otwarcie zaznaczyłem (także przy rejestracji-prosząc o rangę blogera), że wiersze mamy będę publikował na obu portalach i nie miałem z tego tytułu żadnych problemów.
Ów error to tylko błąd techniczny związany z tytułem artykułu - też go pokonałem z pomocą wskazówek z innych postów.
Może więc to nie tyle wojna, co po prostu żal i emocjonalne reakcje pojedyńczych osób?

Nie jestem blogerem - jestem muzykiem, który czasem coś napisze, czasem zaprezentuje na portalu swoją muzykę, publikuję też wiersze mamy.
Dlatego patrząc z zewnątrz dodam, że po rozstaniu w takim stylu takie reakcje są dość zrozumiałe, ale dla dobra wszystkich mam nadzieję, że z czasem wygasną.
Staram się wczuć w rolę obu stron - zdaję sobie sprawę, że Blog-n-roll przeżywa ciężkie chwile usiłując się przebić i być widocznym w sieci, chcą więc mieć coś wartościowego. Chyba nie można zaprzeczyć, że znalazło się tam wielu wartościowych ludzi, którzy niestety na tym portalu poczuli się obco - nie mi oceniać racje i przyczyny.

Może więc po prostu poczekać i nie uwypuklać pewnych zgrzytów i tego co dzieli?

Pozdrawiam
Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#399944

elig: TeŻ tak myślałam, ale Smok Gorynycz to co innego. on jest PRZEDSTAWICIELEM REDAKCJI PORTALU.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#399945

Mam podobne zdanie Szanowny Pasiu. Nie warto rozdrapywać świeżych ran. Pozostawmy wzajemne portalowe animozje Opaczności Bożej i czasowi. One rozwiązują wszystko :))

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#399981

"za takie publikowane na np.pl raczej podziękujemy..." - powinno być ujęte w Regulaminie dla jasności wszystkich. Ciekawe czy jest, sprawdzałaś ? Głowę daję, że nie ma ale nie daję głowy czy nie dopiszą.
Ciekawe czy z s24, obiektywnie.com zakwestionują...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#399923

elig: Nie sądzę. Podejrzewam, że panowie podeptali sobie nawzajem ego, a potem ich osobiste urazy przeniosły się na resztę blogerów. Siedmiu redaktorów odeszło z hukiem z Niepoprawnych.pl zostawiając Gawriona samego z portalem na głowie i praktycznie bez serwera. Istnieje możliwość, iż liczyli na to, że Gawrion się wyłoży i Niepoprawni.pl znikną z sieci. Tak się jednak nie stało. Gawrion zorganizował serwer i przeniósł na niego portal. Koledzy siódemki redaktorów umilali mu pracę atakami DDos i nieustannym trollowaniem w stylu dyskusji linkowanej przeze mnie w odpowiedzi Honicowi /bardzo pouczająca/. Gdy stało się jasne, że Niepoprawni.pl przetrwają - zaczęto oskarżać Gawriona o kradzież portalu. Z Salonem24, czy Obiektywnie.com.pl takich przepraw nie było, wiec i czepiać się ich w Blog-n-roll.pl nie będą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#399928

to prawda. Zanim przeszłość stanie się historią, trzeba się z niej uczciwie rozliczyć. A tu wciąż potomkowie zbrodniarzy, korzystając z rezultatów zbrodni, mają się dobrze i starają się co najmniej zrobić wrażenie że nic się nie stało.
Moim zdaniem Europie potrzebny jest rodzaj Norymbergi, gdzie wszystkie sprawy byłyby rozliczone, nawet jeśli konkretni sprawcy już w większości nie żyją. W imię prawdy.
Tylko prawda wypowiedziana głośno i wyrażnie może ukręcić łeb antypolskiej propagandzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399924

to np.częste określanie w zachodniej prasie "polskie obozy koncentracyjne",to budowanie "Centrum wypędzonych" i popieranie Eryki Steinbach w celu zdobycia głosów wyborczych itp.Jednym słowem zakłamywanie historii w celu osiągnięcia korzyści.Zamiast zakłamywać historię należałoby się z niej rozliczyć,uczciwie.nie tak jak W.Brandt czy H.Kohl.
A co do tragicznej historii Polski ,nie ogranicza sie ona do 70 lat.Wcześniej było jeszcze gorzej a i teraz nie jest lepiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Verita

#399925

Dla mnie nie trzeba na ten temat pisać nic, ale dla innych jak najbardziej. Osoba nieuprzedzona przeczyta to, co Ty napisałaś i widzi, że robi się śmiesznie i strasznie, na szczęście nie tutaj.
Piszmy i dyskutujmy na stosownym poziomie, a wtedy klikalność porozdziela role.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#399950

dostarczył sam o sobie wiele wiadomości na NP świadczących o wielkim ego i poglądach. Mam na temat Smoka takie samo jak Ty zdanie. Pozwól jednak, że z sympatii i wrodzonej miłości do polszczyzny zaprotestuję przeciw "uległa poprawie". Sytuacja czy cokolwiek może ulec pogorszeniu - bo ulegać to znaczy przegrywać. Nie może ulec poprawie, ale sytuacja może się poprawić. Przepraszam za czepialstwo, ale uważam Cię za ważną publicystkę o zbliżonych poglądach i wymagam poprawnej polszczyzny właśnie od Ciebie. Co sobie piszą na BnR zupełnie mnie nie obchodzi, nie dostarczę im punktów za wejścia.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#399970

elig: To prawda, że to wyrażenie jest nielogiczne, ale wielu go używa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#400019

A czy logiczne jest wyrażenie : Uległ zniszczeniu ? Uległ zmianom ? Uległ presji ? Uległ modzie ?
Jest ?
A więc uległ polepszeniu (np stan zdrowia), uległ poprawie, też jest logiczne.
Po prostu coś uległo (w tym wypadku) terminowi POPRAWA, poddało się tej POPRAWIE i ulepszyło.

A więc tym razem nie przekonałaś mnie.

Jedynie tyle, że prawdę mówiąc nie używam w mowie potocznej terminu "uległ poprawie",jednak nie dlatego, że niby nie jest poprawny ale dlatego że za bardzo pachnie mi gomułszczyzną, gierkowszczyzną, Tuskczyzną i ich przemówieniami :
"stan rozwoju państwa uległ znacznej poprawie, poprawie uległa też ocena partii i rządu przez społeczeństwo".

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#400035

Racja !
Też postaram się unikać.
Jeśli zapamiętam...
;);)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#400021

Dzięki - do tej pory i ja nie byłem tego świadomy. Pewnie kilka razy nawet użyłem.. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#400026