Wspomnienie o blogerze Kejowie

Obrazek użytkownika elig
Blog

Wojciech Stefan Jaroń, publicysta pisma "Rurociągi", znany jako bloger Kejow, zmarł w lutym 2013. Mimo, że był autorem 2110 notek w Salonie24, ponad 750 wpisów w Blogmediach24 oraz 356 tekstów w Nowym Ekranie, jego śmierć przeszła w blogosferze bez echa.

Ja sama dowiedziałam się o niej dopiero 19.06. podczas spotkania z naczelnym redaktorem "Rurociągów", Witoldem Michałowskim, Wspomniał on o swych współpracownikach, którzy niedawno odeszli. Później w sieci znalazłam nekrolog / http://www.myheritage.pl/person-1000616_118338651_118338651/wojciech-stefan-jaro%C5%84 /. Zauważyłam oczywiście, że Kejow od października 2012 nie napisał nic nowego, ale przypisywałam to chorobie, na która się uskarżał od dawna. Zmarł 8 lutego 2013 w wieku zaledwie 58 lat.

Wydaje się, iż w żadnym portalu nie ukazało się wspomnienie o nim. Znalazłam tylko wzmiankę na blogu Andera w S24. Bloger Polaczek pytał się, czy to prawda, że Kejow zmarł. Ander odpowiedział, iż nie wie. Jest to przykre, gdyż sam Kejow na swoim blogu poświęcał dużo miejsca wspominaniu mniej lub bardziej znanych zmarłych. Główną tematyką jego wpisów były jednak kwestie związane z paliwami, energią , rurociągami oraz energetyką.

Miałam okazję poznać go osobiście na kilku imprezach organizowanych przez Salon24 i Nowy Ekran. Był bardzo sympatycznym człowiekiem.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !!!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (1 głos)

Komentarze

co umie pisać jednak się zapamiętuje. Nie jestem zbyt biegły w blogosferze, ale Kejowa natychmiast wyłapałem jako gościa, co ma coś ciekawego do powiedzenia. A gdy ktoś znika...? W obecnej sytuacji co odważniejsi piszący są właśnie wygumowywani za pisanie prawdy, więc trudno się więc dziwić, że nie umiemy złożyć hołdu "koledze po klawiszach" na czas. Ty Elig też jesteś na Salonie "zwinięta", więc teraz składam Ci hołd za to, że przypomniałaś o śmierci Kedowa. Jakby lepiej to rozumiesz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#364921

gość z drogi

dzięki za przypomnienie Nieobecnego....bardzo smutna informacja...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#364923

Dopiero wczoraj dotarła do mnie wiadomość o zmarłej Miriam, dzisiaj Kejow...Powtórzę za śp. księdzem Twardowskim: spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Czy to "targanie się po szczękach" na blogach ma sens?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364934

To rzeczywiście niezmiernie smutna informacja. Nie znałem osobiście kolegi z blogosfery, ale kilkakrotnie pisaliśmy równolegle o tematyce paliw, w której był on niewątpliwym ekspertem. To był wyjątkowy bloger, który nigdy nie posunął sie do erystyki - zawsze merytoryczny. Jakże niewielu jest takich w necie. Większość , to niestety "politolodzy", którym sie coś wydaje. Politologów można policzyć na palcach jednej ręki. Kejow był branżystą, koncentrował sie na problemach, na których się naprawdę znał. To wielka strata.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 Janusz 40

#364936

Na stronie Radia Maryja jest sporo materiału audio (mp3) z udziałem W. Michałowskiego - warto posłuchać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#364959