Anatema ojca Rydzyka

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Przedwczoraj /16.09/ w "Gazecie Polskiej Codziennie" ukazał się komentarz zatytułowany "Telewizjo Trwam, obudź się razem z Polską!" / http://gpcodziennie.pl/23276-telewizjo-trwam-obudz-sie-razem-z-polska.html#.UjmuMNK8BiR /. Dowiedzielismy sie z niego, iż:

"Najpierw w TV Trwam naobiecywano, że całą manifestację [związkowców, 14.09.2013] pokażą na żywo, a potem, gdy na mównicę wszedł pan Tomasz Sakiewicz, nagle zmieniono plany i transmisję przerwano. To postawa trochę smarkata i zupełnie niechrześcijańska, takie publiczne zademonstrowanie: „Tego to my nie lubimy, nie pokażemy go wcale, a kto sympatyzuje z »Gazetą Polską«, niech szuka innych programów” ".

Ano właśnie, widać z tego, że konflikt miedzy ojcem Rydzykiem, a red. Tomaszem Sakiewiczem trwa, niestety, w najlepsze. Sądzę, że gdyby ten pierwszy miał taką władzę, to rzuciłby anatemę na redaktora, lub ekskomunikowałby go. A jeszcze rok temu przy okazji słynnej manifestacji "Obudź się Polsko!" byli oni w stanie ze sobą współpracować.

Awantura wybuchła na wiosnę, gdy ruszyła Telewizja Republika, której jednym z założycieli byl red. Sakiewicz. Ojciec Rydzyk uznał to prawdopodobnie za zamach na TV Trwam i ruszył do boju. Jako pretekst posłużył mu fakt opublikowania przez Sakiewicza książki "Partyzant wolnego słowa" zawierającej wzmiankę o sprawie abp. Wielgusa, który nie został metropolitą warszawskim, gdyż "Gazeta Polska" ujawniła, że był on tajnym współpracownikiem SB.

Ojciec Rydzyk postanowił odgrzać ten stary kotlet /z 2006 roku/ i przy okazji jeszcze raz stanąć w obronie TW "Grey'a". Nastąpiło zerwanie współpracy z Klubami Gazety Polskiej przy organizowaniu manifestacji poparcia dla TV Trwam. Skutki nie dały na siebie długo czekać. Już w maju mogła się odbyć jedynie dość skromna "majówka" w Warszawie zorganizowana jedynie siłami Mazowsza.

Redaktor Sakiewicz zareagował rozsądnie, wzywając do pojednania / http://tomaszsakiewicz.salon24.pl/508632,ojcze-tadeuszu-spotkajmy-sie /. Pozostało to jednak bez odzewu i o. Rydzyk jest nadal nieprzejednany. Jest to dziwne, bo na konflikcie właśnie on najwięcej traci. Otrzymał wprawdzie koncesję na multipleks, ale może ona być wykorzystana dopiero w kwietniu 2014, gdy miejsce zwolni TVP /jeśli je w ogóle zwolni/. Już teraz jednak KRRiT każe sobie płacić bajońskie sumy za koncesję z której nie można korzystać.

Wielka manifestacja poparcia dla TV Trwam, planowana na 28 września 2013, musiała zostać odwołana. Wczoraj natomiast miała miejsce dziwna "kradzież" pół miliona złotych z konta o.Rydzyka. Transakcja została wprawdzi udaremniona, ale z tych pieniędzy można będzie korzystać dopiero po zakończeniu postępowania prokuratorskiego.

Tak więc sytuacja nie przedstawia się zbyt różowo dla o. Rydzyka. Nadal nie może nadawać na multipleksie, KRRiT domaga się ponad miliona złotych za bezużyteczną w tej chwili koncesję, a pół miliona jest zablokowane. W dodatku okazało się, że trudno jest zorganizować naprawdę imponującą demonstrację siłami samych Rodzin Radia Maryja. Dalsze kontynuowanie i podsycanie konfliktu z red. Sakiewiczem i środowiskiem "Gazety Polskiej" jest nonsensem. Mam nadzieję, iż o. Rydzyk w końcu to zrozumie.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (2 głosy)

Komentarze

Konflikt miedzy oj. Rydzykiem a Sakiewiczem zaczal sie jeszcze przed atakami Gazety Wyborczej i Gazety Polskiej na arc. Wielgusa. Tak, te dwie gazety wspolnie prowadzily wsciekla kampanie przeciwko arcybiskupowi. Wczesniej, T. Sakiewicz oskarzal tv TRWAM o wspolprace z agentura rosyjska a powodem bylo korzystanie przez jakis czas z przekaznikow na Uralu. Za te i inne sprawy oj. Rydzyk domagal sie od Sakiewicza przeprosin, czego on do tej pory nie zrobil. Sposob w jaki T. Sakiewicz "dazy" do pojednania jest delikatnie mowiac , smieszny i bezczelny, proponuje spotkanie z oj. Rydzykiem, nie wysyla jednak do niego zadnego listu jak w takich przypadkach postepuja ludzie o uczciwych zamiarach i dobrze wychowani, robi to jak smarkacz, poprzez media. Czy Ty Elig tez wzywalabys do pojednania w ten sposob ? Jak wspomnialem, awantura nie wybuchla na wiosne a duzo wczesniej, Telewizja Republika nie przeszkadza ojcom Redemptorystom i sympatykom tv TRWAM. Przypomne tez, ze T. Sakiewicz nazwal w jednym ze swoich artykulow rez. G. Brauna prowokatorem, artykul ten byl tak "goracy", ze bardzo szybko po jego ukazaniu sie, "wyparowal". Czlowiek, ktorego Ty Elig tak bronisz, zdystansowal sie takze od bardzo zasluzonego Polonii, Polsce i tv TRWAM, Jana Kobylanskiego, na ktorego wsciekle ataki przypuscily jednoczesnie Gazeta Wyborcza i srodowiska zydowskie. Czy Ty Elig slyszalas co oj. Rydzyk mowil na temat konfliktu z Sakiewiczem, czy znasz stanowisko tylko jednej strony ?

Vote up!
1
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#381155

elig: Chodzi mi o to, że jeszcze we wrześniu zeszłego roku współpraca była możliwa i przynosiła dobre rezultaty. Na wiosnę zerwał ją właśnie o.Rydzyk. Tylko postkomuna na tym korzysta.

Vote up!
0
Vote down!
-1

elig

#381184

[quote=Roman z USA]Przypomne tez, ze T. Sakiewicz nazwal w jednym ze swoich artykulow rez. G. Brauna prowokatorem,[/quote]

Kłamiesz.
I co najgorsze, jestem w 100% przekonany, że całkowicie świadomie.

[quote=Roman z USA]artykul ten byl tak "goracy", ze bardzo szybko po jego ukazaniu sie, "wyparowal".[/quote]

Kłamiesz.
I co najgorsze, jestem w 100% przekonany, że całkowicie świadomie.

Dlaczego jestem przekonany w 100% o świadomym kłamstwie ? Ano dlatego, że "been there, done that":
http://niepoprawni.pl/blog/6335/ojciec-rydzyk-i-redaktor-sakiewicz#comment-411397

Teraz należy postawić jedno zasadnicze pytanie - czy jesteś aż tak "niedoinformowany", czy aż tak "zaprogramowany", że niczym wańka-wstańka, co i rusz wracasz jak bumerang z tym samym zestawem kłamstw ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#381194

Po pierwsze trudno zorientować się bez kupienia tejże gazety kto jest autorem tej przytoczonej tu wypowiedzi co w moim rozeznaniu jest dosyć istotne jeśli przyjąć przedstawioną w tejże wypowiedzi retorykę. Tak czy inaczej odwoływanie się do tego co jest a co nie jest "chrześcijańskie" w rozumieniu prowadzonych uprzednio rozmów oraz późniejszych dotrzymanych w ten czy inny sposób obietnic , na łamach prasy ogólnopolskiej kiedy nie anonsowało się tych rozmów istnienia,ani też nie relacjonowało się tychże rozmów przebiegu ani nie podało się nawet tła ich prowadzenia - to wybaczając oczywiście urażone czy zawiedzione mniej lub bardziej urojone ambicje czy plany - z rzetelnym dziennikarstwem ma to niewiele wspólnego. Nawet z tabloidowym.

Po drugie, chciało by się również poznać autora tejże wypowiedzi:
„Tego to my nie lubimy, nie pokażemy go wcale, a kto sympatyzuje z »Gazetą Polską«, niech szuka innych programów” ".
Jeśli to jest insynuowany tok myślenia ludzi ze strony TV Trwam to cudzysłów jest zbędny bowiem jego istnienie sugeruje iż takie słowa na antenie TV Trwam padły bądź też są komentarzem do zaistniałej sytuacji jakiejś osoby z tej telewizji otoczenia. Jeśli natomiast to cytat kogoś komentującego tę kwestię z tamtej strony, należałoby podać choćby poprzez opis- autora tych słów. Zwłaszcza iż są one ważkie.
Tyle w kwestii redakcji powyższego tekstu.
Co do meritum - aby nie dolewać oliwy do ognia powiem tyle , że zarówno w samej tej sprawie jak i owym tekście aż roi się od insynuacji.
Bo stan faktyczny jak i chronologiczny wypowiedzi obu adwersarzy ,w dobie internetu niezwykle łatwo jest przywołać.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#381160

W związku z informacjami podawanymi w różnych mediach o rzekomym zniknięciu ponad pół miliona złotych z kont Radia Maryja i Ojca Tadeusza Rydzyka oświadczamy:

Konto, o którym mowa, to rachunek inwestycyjny Radia Maryja a nie Ojca Tadeusza Rydzyka w biurze maklerskim na którym były zdeponowane Świadectwa Udziałowe NFI podarowane przez słuchaczy, które zgodnie z obowiązującymi przepisami później zostały zamienione na akcje. Pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do popełnienia przestępstwa. Jakaś nieznana osoba podszyła się pod uprawioną osobę i dokonała kilku transakcji na tymże rachunku.

W związku z zaistniałą sytuacją została powiadomiona prokuratura i inne organy państwa.

Dziwi natomiast fakt, że ta sprawa przeciekła do mediów w czasie toczącego się postępowania. Przestępca czy przestępcy będą mogli zacierać ślady. Pytanie: gdzie nastąpił przeciek i w jakim celu? Wydaje się również, że jest to następna próba poderwania zaufania do Radia Maryja i jego założyciela O. Tadeusza Rydzyka. Zaistniałą sytuację uznajemy za kolejną falę walki z wolnymi, niezależnymi mediami i odbierania dobrego imienia ludziom Kościoła. Zwracamy uwagę, że to kolejne uderzenie następuje w czasie zabiegania Telewizji Trwam o miejsce na cyfrowym multipleksie.

O. Jan Król CSsR

http://www.radiomaryja.pl/informacje/oswiadczenie-17/

*************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#381177

Nie mam zwyczaju "pałkowania po cichu", dlatego piszę o tym otwarcie. Jest to Twój pierwszy artykuł, który tak nisko oceniłem. Poprzednim Twojego autorstwa dawałem noty w granicach 5-10 pkt.

Ale tak to się kończy, jeśli opierasz się w tekście na... insynuacjach, w dodatku bez zachowania obiektywizmu. Przecież internet jest kopalnią wiedzy, więc co Ciebie powstrzymywało, aby skorzystać z wielu innych materiałów na przedmiotowy temat i znaleźć w nim potwierdzenie lub zaprzeczenie prawdziwości oceny sytuacji przedstawionej w GPC???

Zgadzam się z każdym zdaniem komentującego tu powyżej Romana z USA.
 W zasadzie napisał to, co chciałem napisać, więc nie będę pisał tego samego, bo już wcześniej o tym pisałem na swoim blogu 23 września minionego roku tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/6583/czy-radio-maryja-jest-prorosyjskie

oraz w wielu komentarzach, chociażby tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/457/rozczarowanie-tv-republika

Pozdrawiam,
                   

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#381180

elig: Tylko jedno jest tu ważne - tak owocna współpraca z września zeszłego roku stała sie nagle niemożliwa. Budzi ro różne podejrzenia. Przytocze komentarz Teresy Bochwic z Naszychblogów.pl oraz moja odpowiedź:
"Wszyscy chyba wszystko
Teresa Bochwic
- 18.09.2013 19:03
Wszyscy chyba wszystko doskonale rozumieją, powstaje tylko pytanie, czy byla jakaś cena za rejestrację TV Trwam na multipleksie. Może właśnie taki rozłam... Bo on może miec znacznie większe konsekwencje niż głupie pół miliona, a niechby nawet więcej, czy spadek widowni, albo mierna demonstracja. Idą wybory. Kto będzie szedl razem?
odpowiedz

@Teresa Bochwic
elig
- 18.09.2013 22:47
To ciężki zarzut. Ja bym się jednak z nim wstrzymała. Strach i urażona ambicja też mogą być dobrym wytłumaczeniem

Vote up!
0
Vote down!
-1

elig

#381187

... autorytetem i wyrocznią Teresa Bochwic, to już rozumiem Twoje stanowisko w przedmiotowej sprawie.
Ja, w przeciwieństwie do Ciebie - opieram się na wypowiedziach o. T. Rydzyka i red. T. Sakiewicza.

Pozdrawiam,
                  

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#381190

 dodam. Zapomnialem napisac w mojej odpowiedzi, ze T. Sakiewicz wiedzial wszystko o ubeckiej przeszlosci rodzicow zony Komorowskiego, ktorzy dwa razy zmieniali nazwisko aby ukryc swoje pochodzenie. Sakiewicz wiedzial to jeszcze przed prezydenckimi wyborami, ale ujawnil to dopiero po wyborach, a przeciez taka wiadomosc moglaby calkowicie zmienic wynik wyborow. Komu wiec sluzy Sakiewicz, napewno sobie i jeszcze komus, Polsce duzo mniej. A Ty Satyrze, tez chyba naraziles sie komus i mozesz byc zwyzywany od "notorycznych klamcow" itd. Od czasu kiedy zostalem nazwany ohydnym klamca, zbieram wszystko co moze przydac sie w przyszlosci do zdyskredytowania klamcow.

Dziekuje i pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#381212

[quote=Roman z USA]A Ty Satyrze, tez chyba naraziles sie komus i mozesz byc zwyzywany od "notorycznych klamcow" itd. Od czasu kiedy zostalem nazwany ohydnym klamca, zbieram wszystko co moze przydac sie w przyszlosci do zdyskredytowania klamcow.

[/quote]

No proszę, nie dość, że notoryczny kłamca, to do tego jeszcze mały prowokator pozwalający sobie publicznie na działania dezintegracyjne. Rowy podziału pomiędzy projektem medialnym o. Tadeusza, a TV Republika kopią poważniejsi i robią to nieporównanie wydajniejszym sprzętem, twoje sztychy dziecięcą łopatką są co najwyżej śmieszne, lecz jednocześnie irytujące.

Nie wciągaj w swoje brudne gierki innych, a w szczególności ludzi takich jak Satyr, z którymi mimo czasem występujących różnic zdań, ja akurat nie mam problemu w porozumieniu się.
Jesteś ze swoim kłamstwem sam, nie bolkuj i nie michnikuj budując wspólnotę strachu i wykluczenia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#381262

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Dixi nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Trolle najwyraźniej dostały od nadzorcy taki formularz.
Żeby się rozpoznawać?
My też rozpoznajemy:):):)


-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"
Vote up!
0
Vote down!
-2

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#381269

 Jezeli ja cos napisze to jest to notoryczne lub ohydne klamstwo, ale jezeli kto inny napisze, ze zgadza sie z kazdym zdaniem napisanym w mojej odpowiedzi, to jest to roznica zdan. Przypomina mi to stare porownanie z "towarzystwem wzajemnej adoracji". Nie widze tu brudnej gry, uwazam, ze brudna gre prowadzi Sakiewicz, jezeli nie wszyscy to widza to nie moja to wina. Dziwie sie tez, ze wiecej osob nie potwierdzilo tego co napisalem wczesniej  a mianowicie, ze Sakiewicz nazwal G. Brauna prowokatorem. Nikt do dej pory, nie nazwal mnie na zadnym blogu klamca, trollem lub prowokatorem, w calym moim juz niemlodym zyciu, w ktorym poswiecilem sporo czasu i troche pieniedzy na dzialalnosc patriotyczna. Mieszkam od dawna daleko od Polski, byc moze dluzej niz ty masz lat, ale po takich doswiadczeniach jakie mnie spotkaly na tym blogu, zastanawiam sie czy nie marnuje mojego czasu.

Vote up!
1
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#381301

[quote=Roman z USA]<p>&nbsp;Jezeli ja cos napisze to jest to notoryczne lub ohydne klamstwo, ale jezeli kto inny napisze, ze zgadza sie z kazdym zdaniem napisanym w mojej odpowiedzi, to jest to roznica zdan. [/quote]

Jest jeszcze coś takiego jak kwestia formy.
Poza tym drugi albo trzeci raz ścieramy się o to samo i za każdym razem jest to samo - po konkretnych argumentach, Roman z USA znika, jojcząc, że go ktoś spostponował.

[quote=Roman z USA]Przypomina mi to stare porownanie z &quot;towarzystwem wzajemnej adoracji&quot;.[/quote]

Tak, tak - tak sobie to wytłumacz, a wszystko się poukłada.

[quote=Roman z USA]Nie widze tu brudnej gry, uwazam, ze brudna gre prowadzi Sakiewicz, jezeli nie wszyscy to widza to nie moja to wina. [/quote]

Tu akurat się zgadzam, ale wyłącznie z tą częścią - "jezeli nie wszyscy to widza to nie moja to wina".

[quote=Roman z USA]Dziwie sie tez, ze wiecej osob nie potwierdzilo tego co napisalem wczesniej &nbsp;a mianowicie, ze Sakiewicz nazwal G. Brauna prowokatorem.[/quote]

Bo nie nazwał.

Wskaż zdanie, w którym Sakiewicz nazwał Brauna prowokatorem albo skończ te brednie.

[quote=Roman z USA]Nikt do dej pory, nie nazwal mnie na zadnym blogu klamca, trollem lub prowokatorem,[/quote]

Zawsze musi być ten pierwszy raz.
Co ja poradzę, że tutaj akurat tak to wygląda - dość paskudnie, szczerze mówiąc.

[quote=Roman z USA]w calym moim juz niemlodym zyciu, w ktorym poswiecilem sporo czasu i troche pieniedzy na dzialalnosc patriotyczna. Mieszkam od dawna daleko od Polski, byc moze dluzej niz ty masz lat,[/quote]

Ohohoho, reductio ad wiekum - po tym argumencie z pewnością się nie podniosę.

[quote=Roman z USA]ale po takich doswiadczeniach jakie mnie spotkaly na tym blogu, zastanawiam sie czy nie marnuje mojego czasu.</p>[/quote]

No to się zastanawiaj. Mój marnujesz z pewnością.
 

Pamiętasz ze szkoły przekształcanie wzorów ? Tylko ten powyższy jest właściwy.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#381307

Można kogoś nie lubić, możesz nie zgadzać się z opiniami, ale ten atak na Romana jest nieuczciwy. W dodatku nie dotyczy meritum notki. Również jestem pewny, że na łamach GP spotkałem to określenie, ale nie wiem, czyje. Gdybym notował wszystko - pewnie miałbym śmietnik... Więc może z większym szacunkiem do piszących?

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#381374

[quote=Stanislawos]

Można kogoś nie lubić, możesz nie zgadzać się z opiniami, ale ten atak na Romana jest nieuczciwy. W dodatku nie dotyczy meritum notki.[/quote]

Dotyczy meritum.

[quote=Stanislawos]Również jestem pewny, że na łamach GP spotkałem to określenie, ale nie wiem, czyje. Gdybym notował wszystko - pewnie miałbym śmietnik...[/quote]

To kwestia organizacji.
Albo rezygnacja z faktów i brak argumentu w dyskusji, albo trzymanie się faktów i argument na poparcie swoich tez.
Tertium non datur.

Opinia "jestem pewny, że na łamach GP spotkałem to określenie, ale nie wiem, czyje", z całym szacunkiem, w rzeczonej sprawie mało mnie zajmuje.
Nieumiejętność czytania i zarządzania wiedzą nie jest moim problemem, a tego kto z tym sobie nie radzi.

[quote=Stanislawos]Więc może z większym szacunkiem do piszących?

[/quote]

Na szacunek trzeba zasłużyć, tak więc proszę darować sobie podobne komentarze.
Sugeruję uważnie przeczytać wątek.

Wpis Romana z USA:
http://niepoprawni.pl/blog/6335/ojciec-rydzyk-i-redaktor-sakiewicz#comment-411079

Moja odpowiedź i reakcja:
http://niepoprawni.pl/blog/6335/ojciec-rydzyk-i-redaktor-sakiewicz#comment-411161

Podaję kompletne linki bo z nich jasno wynika kto kogo i w jakim stylu zaatakował pierwszy. Zatem nie będzie wątpliwości o napotkaniu "określenia nie wiem gdzie i czyjego".

Dodatkowo pozwalam sobie zauważyć, że kłopot z Romanem z USA, który powtarza się po raz kolejny, to nieumiejętność obronienia swoich tez i unik poprzez ucieczkę. Czy istotnie warto brać w obronę kogoś działającego w ten sposób ?

Mój zarzut to judzenie i sianie zamętu poprzez utrwalanie fałszywych informacji. Mam pełne podstawy do tego by przypuszczać, iż może być to judzenie celowe.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#381962

... Twojej negacji stwierdzenia Romana z USA, że cyt: "Ojciec Rydzyk w przeciwieństwie do Sakiewicza nigdy nie atakowal patriotów".
Wówczas to pod wskazanym linkiem, właśnie pod tym cytatem Romana napisałeś słowo: "Nieprawda", tym samym zarzucając Romanowi kłamstwo.

Proszę, abyś uściślił: nieprawda, że o. T. Rydzyk nigdy nie atakował patriotów,...   czy też nieprawda, że red. T. Sakiewicz w przeciwieństwie do o. T. Rydzyka... atakował patriotów. 

Pozdrawiam,
                    

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#381965

Codziennie na falach Radia Maryja jest nadawany "przegląd codziennej prasy polskiej"; nie uwzględnia się tam "Gazety Polskiej Codziennie". czasem miałam pokusę, by zadzwonić do RM i zapytać: dlaczego nie zauważają GP. Mimo prób - to sie nie udało. Wyostrzyłam więc czujność i zaczęłam pilnie obserwować Tomasza S. Wyraz swoim spostrzeżeniom dałam niedawno przytaczając jego zachowanie podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.
Jak zwykle - fredrowski Papkin. Stoi z boku i 'wozi się" na cudzych plecach.
Obserwowałam tez pilnie, co zrobi po niewypale, jaki zdarzył się 15 marca b.r. z wyjazdem na Węgry. Odgrażał się, ze wytoczy proces Kolei Państwowej za narażenie życia i zdrowia kilkuset osób - a wyjazd odbył się właśnie pod egidą GP. Pan S. nieżle się wylansował na naszym tle.

Panowie Sakiewicz i Kapuściński marudzą jak dwie sierotki, jęczą i kwękają - zamiast przyjąć odpowiedzialność za sytuację i ludzi, których zorganizowali.

 

I co?  I - NIC! Czyli z gęby cholewa.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#381979

... zrobiłaś z nich wiary niegodnych śmieci.
Ale celnie.
Goście już nie istnieją. Normalnie skandal.
Obnażyłaś ich go gołej kości - są już skończeni.
Wow!
Gratulacje!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382047

Opisałam sytuację, w której panowie nie sprawdzili się - i jest to relacja z pierwszej ręki.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382154

Ta cholewa z gęby to odnośnie czego ?

Że nie poszli do sądu procesować się z PKP ?
Że nie podstawili dobrego pociągu ?

Jaki jest zarzut ?

Sarkazm w tej sytuacji jest adekwatną reakcją na histerię.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382161

Po pierwsze - nie sprawdzili w co pakują ponad sześćset osób, po drugie - nie dotrzymali słowa wygłoszonego publicznie w kwestii wytoczenia sprawy sądowej.

I jeszcze jedno: gdzie w moim komentarzu dopatrzyłeś się "histerii"???

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382177

[quote=markowa]Po pierwsze - nie sprawdzili w co pakują ponad sześćset osób,[/quote]

Żartujesz, czy mówisz poważnie ?
Zastanów się chwilę nad tym co właśnie napisałaś.

[quote=markowa]po drugie - nie dotrzymali słowa wygłoszonego publicznie w kwestii wytoczenia sprawy sądowej.[/quote]

Nie odniosłem wrażenia, że w filmiku tym złożyli publiczną obietnicę - dla mnie to emocjonalna reakcja wkurwionych i totalnie bezsilnych ludzi. Jak ochłonęli to pewnie przypomnieli sobie co to znaczy "pójść do sądu" w naszym "państwie prawa".

[quote=markowa]I jeszcze jedno: gdzie w moim komentarzu dopatrzyłeś się "histerii"???[/quote]

Zastanówmy się.
Podniesienie nieznaczącego zdarzenia do rangi niesłychanego skandalu ?
Zachwianie proporcji ?
Agresywne podsumowanie wywalone "nagłówkiem" ?

Jeśli ktoś reaguje na taki bzdet w taki sposób, niechybnie musi być to histeria.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382221

650 osób, zorganizowanych przez pana T. S., wmanewrowanych w całkowicie chybiony wyjazd, niesprawnym pociągiem, w stopniu zagrażającym życiu i zdrowiu - to dla pana bzdet; niedotrzymanie słowa, które również było dane nam, pasażerom pociagu-byle-jakiego, nazwanie tej kompromitacji "z gęby - cholewa" - histerią, no, no, musi być pan bardzo zaangażowany emocjonalnie w karierę pana T. S. Pan T. S. zorganizował wyjazd, jego obowiązkiem było zadbać o jakość usługi. Nie zrobił tego.

A czy dane słowo - i niedotrzymane - to bzdet???

 

(pozwoliłam sobie na trochę histerii, aby sprostać reklamie )

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382226

[quote=markowa]

(pozwoliłam sobie na trochę histerii, aby sprostać reklamie )

[/quote]

OK, rozumiem - zatem pozostaniemy na swoich pozycjach, cenię poczucie humoru, ale nie ma sensu tego bardziej rozwlekać. Materii od tego nie przybędzie.

;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382229

Czy nie przyszło Ci do głowy, że podstawienie niesprawnego pociągu, narażenie pasażerów na przemarznięcie właśnie na TEN wyjazd mogło być sterowane "z góry".
Prawdopodobnie Sakiewicz wyraził swoją wściekłość "na gorąco", ale później zrozumiał, ze podejmowanie jakichkolwiek działań skończy się niczym - i PKP, i sądy są na usługach władzy, wszyscy o tym wiemy. Nietrudno wydać wyrok, że PKP nie może odpowiadać za załamane pogody!
Lepiej pomyśleć o tym, jak przygotować dobrze kolejny wyjazd i go zabezpieczyć przed "niespodziankami", niż tracić czas i z pewnością pieniądze na nieskuteczne procesy.
...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
-1

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#382230

Zarezerwuję sobie miejsce w przyzwoitym pensjonacie i miejscówkę w pociągu, bo właśnie mnie olśniło, ze nie muszę jechać za własne pieniądze jako tło dla polityka. Polityka, od którego można chyba wymagać, by najpierw myślał, a potem mówił.
postscriptum
czyżbyś uwierzyła w "załamanie pogody", które unieruchomiło pociąg???
spójrz na zdjęcia - jakie "załamanie pogody"???

http://niezalezna.pl/39495-tylko-u-nas-przemarsz-polakow-przez-budapeszt

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382234

czyli dotyczy to całego mojego komentarza ;)))

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#382242

...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382287

bo nie rozumiem sensu

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382301

Nie, to nie są kropki TŁ'a ;)
W temacie było wszystko, zatem w treści wstawiłem tylko trzy kropki - bez żadnych podtekstów ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382319

[quote=Satyr]oświeć mnie kagankiem swej wiedzy odnośnie Twojej negacji stwierdzenia Romana z USA, że cyt: "Ojciec Rydzyk w przeciwieństwie do Sakiewicza nigdy nie atakowal patriotów"
W&oacute;wczas to pod wskazanym linkiem, właśnie pod tym cytatem Romana napisałeś słowo: Nieprawda, tym samym zarzucając Romanowi kłamstwo.[/quote]

Nie, nie.
Gdybym chciał zarzucić Romanowi kłamstwo, napisałbym:
- kłamstwo,
lub
- kłamiesz,
lub mocniej, w zależności od emocji, jakie taki tekst by we mnie wywołał.

Użyłem neutralnego sformułowania "nieprawda" bo nie mogłem założyć, że Roman kłamie, czyli świadomie i celowo mówi nieprawdę.
Możesz mi wierzyć lub nie, ale w przypadku tej akurat wypowiedzi bardzo dobrze zastanowiłem się nad formą zanim wcisnąłem "Dodaj odpowiedź".
Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania - co robi świadomy kłamca przyłapany na celowym kłamstwie ?

[quote=Satyr]Proszę, abyś uściślił: nieprawda, że o. T. Rydzyk nigdy nie atakował patriotów,... czy też nieprawda, że red. T. Sakiewicz w przeciwieństwie do o. T. Rydzyka... atakował patriotów.[/quote]

Uściślam - sprzeciwiłem się sformułowaniu o tym jakoby O. Tadeusz nigdy nie atakował patriotów. Obaj, O Tadeusz i Tomasz Sakiewicz - z należnym im szacunkiem - bywało, że dawali się ponosić emocjom. I dają nadal, co jest dla mnie akurat zrozumiałe - stawka jest olbrzymia, a "służby" nigdy nie mają wolnego.

I to tyle - mogę ponownie przekierować do tego co napisałem w tamtym wątku:
http://niepoprawni.pl/blog/6335/ojciec-rydzyk-i-redaktor-sakiewicz#comment-411397

Chcę też dobitnie podkreślić - z całych sił powstrzymuję się od włączania do wojen między "zwolennikami" TVT i TVR. Rozniecanie sporów pomiędzy tymi środowiskami uważam za główne pole działań dezintegracyjnych wymierzonych w Polaków.

Pytania o konkret w sprawie O. Tadeusza pozostawię bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Rzeczy powinny być znane każdemu w miarę sprawnemu intelektualnie obserwatorowi naszej polityki. W swoim czasie było to dość poważne, potem , po 10.04. stało się to całkowicie bez znaczenia.

Dziwię się, że na dęte konflikty USrAelsko antyUSrAelskie, daje się nabierać tylu przyzwoitych ludzi.

W temacie Sakiewicz vs. Rydzyk mam do powiedzenia tylko tyle i aż tyle:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382025

Napisałeś, cyt.: "Uściślam - sprzeciwiłem się sformułowaniu o tym jakoby O. Tadeusz nigdy nie atakował patriotów". Skoro jesteś przeciwny temu sformułowaniu, to na zasadzie zaprzeczenia i negacji, - opowiadasz się za tym, jakoby o. T. Rydzyk jednak atakował patriotów.
Wobec tego, - proszę Cię o wymienienie tych patriotów, których atakował o. T. Rydzyk. 

Pozdrawiam,
                   

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#382080

Maria Kaczyńska.
Waldemar Łysiak.
Wystarczy ?
I po co nam to ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382090

... bowiem napisałeś tylko o skutkach, pomijając przyczyny. Wiesz równie dobrze jak ja, że skutek nie istnieje bez przyczyny.

Maria Kaczyńska swego czasu powiedziała, cyt.: „Popieram zabiegi in vitro, bo rozumiem tragedię ludzi, którzy chcą mieć potomstwo, ale nie mogą”.

Słowa te spotkały się z krytyką o. T. Rydzyka. Światli ludzie wiedzą, co to takiego zapłodnienie metodą in vitro i ile niewykorzystanych zarodków ludzkich musi być przy tej metodzie unicestwionych. Owo unicestwienie jest niczym innym, jak zabiciem życia poczętego „na szkle”. To, że zostało poczęte „na szkle”, – wcale nie oznacza, że można je zabić.

Kościół katolicki jest przeciwny zabijaniu życia poczętego, więc trudno było oczekiwać, aby słowa wypowiedziane tym bardziej przez Pierwszą Damę RP nie spotkały się z reakcją osób duchownych, wśród których wypowiedział się także o. T. Rydzyk.
Ponadto Maria Kaczyńska naraziła się na krytykę środowisk prawicowych, kiedy przy okazji spotkania ze znanymi dziennikarkami w Dniu Kobiet podpisała ich list otwarty przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej.

Zatem nie rozumiem, z jakiego powodu tak łatwo szafujesz słowem „atak” na M. Kaczyńską. Czyżby według Ciebie o. T. Rydzyk nie miał w tych dwóch sprawach racji nawet wówczas, kiedy to w innych kwestiach zgadzał się ze zdaniem Pani Prezydentowej jako patriotki dużego formatu???

A teraz w kwestii W. Łysiak kontra o. T. Rydzyk.
Otóż Waldemar Łysiak w swej książce „Salon” zaatakował również ojca Tadeusza Rydzyka. Zdaniem W. Łysiaka, - "o. T. Rydzyk sprzeniewierzył pieniądze wpłacane na stocznie gdańską, wyciera sobie „gębę” Maryją , jest pro rosyjski, promuje szemrane postacie w tym konfidentów bezpieki (Wielgusa), zwalcza lustracje. Kult rydzyka wśród moherowych beretów ma zatruwać polską duszę"

To, co ów Autor napisał, – jest stekiem kłamstw, których nijak strawić nie mogę, tym bardziej, że znam „od podszewki” sprawy, w kwestii których w taki bezczelny sposób się odniósł W. Łysiak. W zasadzie te kłamstwa, pomówienia, deprecjonowanie postaci o. T. Rydzyka kwalifikują się do sądu.  

No… AdamieDee! – Wybacz, ale kto kogo zaatakował??? Zatem nie wiem, jaki to atak przypisujesz o. T. Rydzykowi?

Pozdrawiam w oczekiwaniu,
że przytoczysz innych patriotów,
których o. T. Rydzyk miał zaatakować.

   
            

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#382122

"Pozdrawiam w oczekiwaniu,że przytoczysz innych patriotów,
których o. T. Rydzyk miał zaatakować."
Czyżbyś usiłował realizować marksowska teorie o przechodzeniu ilości w jakość?!
Może pora odpuścić bezsensowne spieranie się? Proszę :)
"Pax, pax między chrześcijany!"
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Vote up!
0
Vote down!
-1

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#382126

... wcisnąć tzw. kit. Stąd chciałem "wydębić" od AdamaDee nazwiska tych patriotów, których atakuje i gnebi o. T. Rydzyk. A moje dociekanie do prawdy nie ma nic wspólnego z marksistowską teorią, o której wspomniałeś.

Ale wydaje mi sie, że masz rację. Niech pokój będzie z nami. Już nie będę gnębił AdamaDee niewygodnymi dla Niego pytaniami.

Pozdrawiam,
                   

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#382129

... również.

Tak, masz rację, te pytanie są dla mnie niewygodne, ale przypuszczam, że z zupełnie innych powodów niż myślisz.

Są dla mnie niewygodne dlatego, że mnie NIE INTERESUJĄ byłe konflikty.
Na każdy konflikt, który się wydarzył, fanatyczny zwolennik jednej i drugiej strony wyciągnie tonę argumentów za i przeciw z całkowicie przeciwnych pozycji.

I co mamy z tym zrobić ?

Jak słusznie zauważył "wielki" reżyser - to jest wojna. Na wojnie bywa różnie. Czasem jakiś dowódca posyła swoich ludzi na misję, z której nie wraca nikt żywy. Jeśli błędny rozkaz nie jest wynikiem zdrady, zbrodniczej głupoty bądź rażącego zaniedbania, dowódca taki nie ponosi odpowiedzialności takiej jaką w zwykłych okolicznościach poniósłby ktoś kto przyczyniłby się do uśmiercenia choćby jednego człowieka.
To się dzieje w chaosie wojny jak i w czasach względnego spokoju, gdy wojna toczona jest na odległych frontach. Tak się działo wtedy gdy wywiad rozpoznawał sytuację naocznie i tak się dzieje teraz, gdy wywiad pozyskuje dane z satelity krążącego na globem.

Zdradą jest, gdy w takiej chwili ludzie walczący po jednej stronie zwracają się przeciwko sobie. To osłabia sprawę i jest prezentem dla wroga. Z reguły nie prezentem-niespodzianką, a prezentem będącym nagrodą za wysiłek włożony w sianie zamętu na tyłach.

Dlatego ja na wszelki wypadek, w każdym dziwnym wydarzeniu, które powoduje wzrost napięć pomiędzy zwolennikami TVT i TVR wolę widzieć "długą rękę Lesiaka". Przy takiej podatności tworzywa nie trzeba nawet wielkiego geniuszu żeby zapuścić jakiś proces dezintegracyjny, ani wielkich umiejętności by go utrzymywać przy życiu.

Chyba, że ja się mylę i jest zupełnie inaczej.
A może my Polacy jesteśmy po prostu idiotami, którzy w czasie wojny potrafią budować obozy koncentracyjne dla swoich politycznych wrogów, a zaszłości z dziesięciu lat nazad nie pozwalają dogadać się na temat tu i teraz i ustalić priorytetów ?
W czasie pokoju (względnego) może to się przejawia skłonnością do wachlowania się pryncypiami, które napięte niczym zaniedbany hemoroid nie pozwalają usiąść i pomyśleć co jest dobre, a co nie ?

Jak myślisz Satyrze ?
Jak to z nami jest ?
Pomagają nam się nie dogadywać, czy my tak sami z siebie ?

Może Koterski jednak miał rację ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382151

wysmażyła bezpieka. Nowy kotlet podsyca loża. Gazeta to gazeta, taka czy inna.

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#381182

.... nijak nie mogę pojąć tego konfliktu.
Komu on jest na rękę, jakiejś III sile ?
Martwi i niepokoi mnie ta sytuacja.
Aż się prosi apelować :
Audiatur et altera pars...

Vote up!
0
Vote down!
0
#381188

Sakiewicz ostatnio jawi się jako zręczny manipulator, który pod płaszczem haseł patriotycznych po prostu robi buissnes. Tak też jest często odbierany wśród ludzi nie związanych z gazetą i robi wiele aby ten wizerunek manipulatora podtrzymać wbrew deklaracjom. Nie wiem czemu nie podobają mu się środowiska narodowe. Jak na kogoś kto głosi potrzebę jedności zrażanie środowisk Radia Maryja, a następnie środowisk narodowych jednak obciąża tę "jedność" pana Sakiewicza. Zraził do siebie dwie spore i aktywnie politycznie grupy ludzi, autentycznie aktywne nie zaś dla kieszeni. Pogratulować takiej jego działalności. Jak to mówią po owocach ich poznacie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#381193

Widzę, że moja 10 niewiele zdziała w tym lesie pał, ale co zrobić...

Ja powtórzę tylko to co napisałem na Niepoprawnych raptem pół roku temu, gdy ten sam problem został postawiony:

[quote][...] tzw. target obu środowisk medialnych jest całkowicie odmienny, ale razem, mają one wzajemnie się uzupełniającą ofertę.
Jeśli założymy, że TV Trwam i TV Republika nie są dla siebie zagrożeniem, wypada zastanowić się o trzecią stronę, jak w tym przysłowiu - gdzie dwóch się bije...

Obie te telewizje wzięte razem, stają się śmiertelnym zagrożeniem dla dzisiejszego status quo na rynku medialnym, które znakomicie pozorowało posiadanie szerokiego spektrum światopoglądowego, co prowadziło do przezabawnych incydentów, gdy ktoś stwierdzał - "człowieku, ja nie czerpię informacji z jednego źródła, ja czytam GW, Politykę, Wprost i Newsweek, oglądam Polsat i TVN zderzając ich przekaz z TVP, a do tego słucham TokFM i RMF FM" ;)))))

To właśnie ten medialny cyrk ze swoimi sztuczkami i małpami, może być prawdziwą ofiarą sprawnego funkcjonowania Trwam i Republiki.
Oni zrobią wszystko by temu zapobiec.

A my musimy pamiętać o jednym - wyłącznie z o. Rydzykiem lub wyłącznie z Wildsteinem i Sakiewiczem, nie zajedziemy dużo dalej niż jesteśmy obecnie. A jak nam "tamci" dobrze dokręcą śrubę, to śmiem twierdzić, że się cofniemy.[/quote]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#381195

Od tego czasu chyba coś się zmieniło. Tv Republika to kanał na Polsacie (za pieniądze) albo za opłatą na kartę czy w kablówkach. Czyli geszeft a nie ogólnie dostępny kanał.

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#381248

Dla mnie akurat to bez znaczenia - TV Republika jest równie dostępna co TV Trwam. Nie mam ani satelity, ani kablówki.
Nie wspominając o telewizorze ;)

Zresztą i TV Trwam jest przecież nadal niedostępna i nie wiadomo ile to jeszcze potrwa mimo wyłożenia poważnych pieniędzy.
Na abonament za TVR mnie nie stać, a naziemnego dekodera uruchamiać nie zamierzam bo nie ma TVT. Na YouTube oglądam i jednych i drugich i szlag mnie trafia gdy czytam jakieś podchody obliczone na skłócenie jednej TV z drugą.

Z tego co wiadomo TVR musiała pójść drogą przez platformę cyfrową, bo z tymi pieniędzmi jakimi dysponowali innej szansy nie było. TVT ma pieniądze, koncesję i co z tego ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#381266

1. Co to jest "ten stary kotlet"?
Może warto kilka słów o tym powiedzieć dla tych co nie są w temacie?

2. Co to znaczy "z konta o.Rydzyka"?
Czy to możliwe aby ten człowiek zgromadził takie pieniądze na swoim prywatnym koncie?

Remek

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#381236

Ode mnie też jedynka. Przykro to powiedzieć, ale jesteś niezorientowana w temacie. O. Rydzyk wielokrotnie zapytywał na antenie skąd tak różne podejście GP do tematu abp Wielgusa z jednej strony, a w innych tematach tak patriotyczne. Reakcji nie było, natomiast w swojej książce Sakiewicz powielił zarzuty, a więc jeśli ktoś "odgrzewał kotlety" - to chyba raczej on.

Proponuję przeczytać książkę S. Karczewskiego "Zamach na arcybiskupa" - może wówczas zrozumiesz stanowisko o. Tadeusza.

Proszę również zapoznać się z oceną  środowiska GP dokonaną przez St. Krajskiego. Moim zdaniem Sakiewicz dąży do rozbicia opozycji, vide ostatnia historia z K. Ziobro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#381373

Jakiś czas temu mnie "opałowano" za wpis o patriotycznej grafomanii. W dodatku zarzucono mi agenturę i spółkę z GW. Przyznam, że wówczas załamałam się, chciałam na dobre wynieść się z NP. I zaczęłam już wycinać po kolei swoje wpisy.

Daję dychę. Mimo iż oczywiście w sprawie Arcybiskupa Wielgusa staję zawsze po stronie Ojca T. Rydzyka, to uważam taki atak na Sakiewicza tutaj, na tym forum, za wielce niesprawiedliwy. To, co redaktor naczelny Gazety Polskiej zrobił (i nadal robi) dla dojścia do prawdy - i ujawnienia jej - w kwestii smoleńskiej nie upoważnia nikogo do robienia z Niego śmiecia. I absolutnie zgadzam się z konkluzją Autorki: żarcie się prawicowych mediów między sobą służy wyłącznie reżimowi. Na pewno zaś nie służy Polsce.
Pamiętam ten marsz w obronie TV Trwam sprzed roku. Jak piękne było to, że wszyscy tam byli - i O.Rydzyk, i Sakiewicz... i Kaczyński, i Duda. Czemu nie może być właśnie tak?

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#382060

Moje miejsce jest zawsze po stronie prawdy.... Nie chodzi o "pałowanie" kto kogo, ale uczciwe dojście właśnie do PRAWDY. Nie bez kozery odsyłam adwersarzy do książki Karczewskiego, z tej prostej przyczyny, że jeśli napisał prawdę, to jawi się nam cały mendel szubrawców, szuj i użytecznych idiotów, którzy, być może nie uzgodnionej zmowie, ukrzyżowali człowieka uczciwego. Jeśli natomiast konfabulował - cóż stoi na przeszkodzie T. Sakiewiczowi wytoczyć panu Karczewskiemu proces o zniesławienie?

Marsz w obronie TRWAM... tak, był czas, kiedy wielu wydawało się, że i "bolek" jest z nami...

Pamiętam inny marsz, gdy Sakiewicz wyłamał się, bo  w komitecie honorowym był Pan Kobylański, ofiara nagonki medialnej i nie tylko. Dlaczego to zrobił? Wie Pan? Bo ja do dzisiaj nie wiem...

Ktoś mądry powiedział, że aby być wiarygodnym trzeba w 95 % mówić prawdę, reszta może być kłamstwem (czy coś w tym rodzaju). Życie uczy, by każdemu patrzeć na ręce i tyle.

serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#382275

polega na umiejętnym mieszaniu prawdy i kłamstwa. Proporcje zależą od ważności przedmiotu dezinformacji. Czasem warto uwiarygodnić dezinformatora (np. przez wiezienie, pobicie itp, albo publikowanie prawdy przez długi czas), żeby uwiarygodnić tym sposobem jedno kłamstwo. Jeśli chodzi o abp.Wielgusa, to chyba nie chodziło o ukrzyżowanie człowieka uczciwego, tylko człowieka uczciwego, który na potencjalnym stanowisku mógł zaszkodzić koterii zakulisowych machinacji. Mógł obnażyć teatr cieni, w którym żyjemy.

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#382283

Pełna zgoda. Iluż to zdrajców uwiarygodnił stan wojenny internując różne szuje...

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#382425

Tu nie chodzi o "żarcie się" między sobą.
Polska została wykiwana przez Bolka. Nawet Papież mu sprzyjał.
Jedynie Anna Walentynowicz i państwo Gwiazdowie, potem Krzysztof Wyszkowski rozpoznali w nim agenta/zdrajcę.
Po takim rozczarowaniu Polacy są nieufni - i nie wykluczają podstępnego wnikania w struktury prawicowe.
Staranne analizowanie intencji.
To usprawiedliwiona czujność.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382428

... mamy uważać historię za nauczycielkę życia. I nijak tu się ma dzielenie społeczeństwa i środowisk patriotycznych.

Pozdrawiam,
                    

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#382435

Bolek ośmielił się oszukiwać i wykorzystywać samego Ojca Świętego - ba, nawet Panią Jasnogórską wprzęgnął do swojej haniebnej gry.
Dopiero list Anny Walentynowicz pomógł Papieżowi rozszyfrować Bolka.
Jakże mamy nie być nieufni? Rozsadzanie Solidarności i obezwładnianie jej ma daleko idące konsekwencje.
Nieufnie i czujnie przyglądamy się dzisiejszemu przywódcy, Piotrowi Dudzie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382439

"Bolek ośmielił się oszukiwać i wykorzystywać samego Ojca Świętego.."

Wątpię, nie znamy rozmów JPII z bolkiem w cztery oczy...

Czujnie przyglądamy się Dudzie, to prawda, ale dlaczego takie "czujne przyglądanie się" Sakiewiczowi od razu budzi ostre reakcje niektórych? We mnie od razu budzi to podejrzenie zwielokrotnione: czy są z układu?

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#382473

Uwiarygadniało zbója.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382477