Koniec "Dobrej Zmiany"

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Ogłosił go dzisiaj [8.12.2017] Rafał Ziemkiewicz w swym felietonie:

  "PiS w oczach zwykłego Polaka przestał być "Dobrą Zmianą". Stał się tylko kolejnym Mniejszym Złem. Tiaaaa, no owszem, dają 500+, mniej kradną niż tamci, nawet trzeba przyznać, że złodziei ścigają, choć wciąż niewiele z tego wynika - ale też kombinują, też się żrą między sobą, też człowieka doją... W sondażowych słupkach tego nie widać, ale nawet jeśli PiS utrzyma w nich takie samo poparcie, to nie będzie już to samo poparcie." {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.

  Trzeba niestety przyznać mu rację.  Leonarda Bukowska w notce "Pucz przeciwko wyborcom" {]]>TUTAJ]]>(link is external)} stwierdziła:

  "Trudno powiedzieć, czy gdzieś do tej pory odbył się już pucz przeciwko wyborcom. Jeżeli nie, to w takim razie odsunięcie Pani Premier Beaty Szydło od sprawowanej funkcji, sprawowanej bardzo dobrze, sprawnie, uczciwie i absolutnie zadowalająco i to nie tylko dla przytłaczającego odsetka wyborców ale i dla tych, którzy wyborcami PiSu do tej pory nie byli, jest pierwszym wydarzeniem tego rodzaju. Rebelią części partyjnych kacyków przeciwko własnemu elektoratowi, który prawie w całości uważa, że Premier Beata Szydło powinna pozostać. I który takiego potraktowania Pani Premier po prostu nie rozumie.
       Czekam na wytłumaczenie tego partyjnego świństwa wyrządzonego najlepszemu Premierowi RP po ’89 roku, bo dotychczasowe wytłumaczenia postrzegam jedynie jako stek bzdur dla wyborców, którzy zostali potraktowani jak ludzie kompletnie nierozgarnięci.".

  Jeszcze bardziej wymowny od opinii tego rodzaju był wynik ankiety na portalu wPolityce.pl . Zadano wczoraj pytanie: kto powinien być premierem?  Ponad 14 tys. czytelników odpowiedziało, że Beata Szydło, a tylko niecałe 1400, że Morawiecki.  Partyjni funkcjonariusze PiS liczą zapewne na to, ze elektorat szybko o tym zapomni.  Tak nie będzie.  Większość wypowiedzi zwykłych ludzi na ten temat podkreśla ogrom krzywdy, jaka spotkała Beatę Szydło.  Zwykła roszada na szczytach władzy może szybko pójść w niepamięć - krzywda lubianej kobiety - nie.

  Co wiec kierowało PiS?  Aleksander Ścios na Twitterze [{]]>TUTAJ]]>(link is external)} i {]]>TUTAJ]]>(link is external)}] uważa, iż:

  "Logika "rekonstrukcji" jest prosta: Pałac kazał - Kaczyński musiał. Traktowanie wyborców jak idiotów jest normą dla @pisorgpl i partyjnych mediów.". oraz:

 "Dlaczego Morawiecki? 1.dyspozycyjność wobec Pałacu 2.interesy korporacji i oligarchii 3.spłata zobowiązań przedwyborczych 4.Chiny i "jedwabny szlak" 5.program "pełna micha" 6.wygaszenie"kontrowersyjnych"reform 7.wybór nowych ministrów".

  Bloger Migorr twierdzi:

  "Ja to widzę tak. Kaczyński dostał od międzynarodówki lichwiarskiej (która pomogła mu wygrać wybory-afera taśmowa) wolną rękę na dwa lata. W normalnych warunkach, na to, co się działo w Polsce od dwóch lat, mielibyśmy tutaj finansowy atak nuklearny. Tymczasem… Ratingi rosną, sankcji żadnych, gospodarka kwitnie, transfery socjalne przekazane. Ale, jak to Ferdek Kiepski mawiał „Panie Paździoch, ale nie za darmo”.
   Dziś przyszedł czas zapłaty za te dwa lata harcowania. Wszystko w Polsce wraca do nieszczęsnej normy i ośrodek władzy wraca do międzynarodowych kół finansowych, których przedstawicielem jest były bankster Morawiecki." {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.

  Dla mnie bardziej przekonujący jest komentarz blogera 35stan na temat mojej wczorajszej notki {]]>TUTAJ]]>(link is external)}:

  "Projekt Trójmorza z Polską jako państwem kluczowym wymaga bardzo dużego finansowania a źródłem tego finansowania nie mogą być polskie banki państwowe, bo są słabiutkie pod względem kapitalizacji w stosunku do kapitalizacji największych banków globalnych.
Projekt Trójmorza nie mogą finansować banki strefy euro, bo to jest projekt w kontrze do strefy euro i UE. 
Największe banki świata czyli banki chińskie też nie mogą tej roli wypełniać, bo to w interesie USA ten projekt powstał i nieprzypadkowo M.Morawiecki ściągnął do Polski JP Morgan Chase, największy bank amerykański, szósty co do kapitalizacji w światowym rankingu.
Kandydatura M.Morawieckiego na premiera jest zapewne żądaniem banku, jako swego rodzaju gwarancji.
Gdy w poprzednim okresie polityki resetu USA-Rosja szykowano wielkie inwestycje infrastrukturalne na osi Wschód -Zachód, to M.Morawiecki został prezesem BZ WBK należącego do grupy Santander, największego banku strefy euro a gdy polityka resetu weszła w swój szczytowy okres, to zstał powołany do Rady Gospodarczej przy premierze Tusku.
Potem w 2013 był typowany jako kandydat na MF za Rostowskiego lub na Ms za Budzanowskiego.
Po klapie resetu (Majdan, Krym) został podesłany J.Kaczyńskiemu, gdyż w nowej sytuacji geopolitycznej w interesie USA stał się program Trójmorza i M.Morawieckiemu powierzono nadzór nad tym nowym projektem.
Ponieważ ten projekt jest też w interesie Polski akurat odwrotnie niż to było z polityką resetu i projektem rosyjsko niemieckiej Eurazji i roli w niej Polski jako kondominium rosyjsko niemieckim), to J.Kaczyński skłania się do tego by przyjąć warunki USA i banku amerykańskiego i poświęcić Panią Premier B.Szydło(zapewne szykując ją na Marszałka Sejmu(druga osoba w państwie) a być może przyszłej kandydatki na urząd Prezydenta RP w 2020 roku(Prezydent A.Duda nie będzie musiał gdzieś lecieć, by wszystko się zmieniło.".

  Oznaczałoby to, że PiS zostało po prostu przekupione przez Amerykanów.

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (20 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Racjonał nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

- jaki jest publiczny, społeczny dorobek i polityczne usytuowanie nowego Premiera. Zacny tatuś, to trochę za mało ... pardon, dużo za mało. Czyżby PiS sam sobie piasek w szprychy, czy jakoś podobnie ... (?)

PS.: specjalistów, tych od pieniędzy mamy dużo, bodaj za dużo (!). Samodzielne zarządzanie swoimi pieniędzmi jest naprawdę przyjemne, taaak.

Vote up!
6
Vote down!
-9

Racjonał

#1554180

Szkoda mi pani premier, ale z tym końcem dobrej zmiany, to jednak gruba przesada i może myślenie na wyrost. 

Vote up!
12
Vote down!
-2
#1554216

Frustracja części zwolenników dobrej zmiany wymianą premiera mieści się w rachunku zysków i strat PiS

Zamiana Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera wzbudziła emocje porównywalne z najważniejszymi meczami piłkarskiej reprezentacji narodowej. Szczególnie w szeroko rozumianym obozie „dobrej zmiany”. Można więc powiedzieć, że polityka stała się w ostatnich dniach tym, czym jest kibicowanie narodowej drużynie bądź ukochanemu klubowi.

Emocje w polityce są ważne, żeby mobilizować społeczne poparcie, a nawet pewnego rodzaju więź między wyborcami a wybieranymi. Takie jak między kibicami piłkarskimi a ich idolami. Bez emocji polityka jest tylko grą interesów i może wzbudzać wyłącznie obojętność, a ta jest dla praktycznej polityki zabójcza.

(...)

Problemem jest to, że wszystko tu jest pewnego rodzaju teatrem. Sympatycy partii w sytuacjach kryzysowych domagają się poważnego traktowania i wyjaśnień, gdyż bez nich czują się pozostawieni samym sobie. Wyjaśnienia, jakie by nie były, zwykle większość zwolenników uspokajają. Problemem jest to, że wyjaśnienia wcale nie muszą być prawdziwe i zwykle nie są. Mają po prostu uspokoić nastroje.

Pod przykryciem z emocji politycy zwykle robią swoje. A zgodnie z przypisywaną Ottonowi von Bismarckowi zasadą, „Im ludzie wiedzą mniej o powstawaniu kiełbasy i prawa, tym lepiej w nocy śpią”. Co oznacza, że poznanie prawdziwych przyczyn i motywacji różnych politycznych posunięć wcale nie musi być dla polityków oraz ich zwolenników dobre i pożyteczne. Praktyczna polityka jest cyniczna i mało przejrzysta. Gdyby sympatycy wiedzieli, jak to wygląda od kuchni, wcale nie byliby z tego powodu spokojniejsi czy szczęśliwsi, choć oczywiście każdy wyborca zasługuje na poważne traktowanie. (...)

autor: Stanisław Janecki - publicysta tygodnika "Sieci".

Vote up!
10
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1554217

„Im ludzie wiedzą mniej o powstawaniu kiełbasy i prawa...."

Chodziło o politykę a nie o prawo.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1554226

 

"Rafał Ziemkiewicz w swym felietonie:   "PiS w oczach zwykłego Polaka przestał być "Dobrą Zmianą". Stał się tylko kolejnym Mniejszym Złem".

To było do przewidzenia:

http://niepoprawni.pl/blog/miarka/dzis-duda-jest-mniejszym-zlem-a-nie-dobrym-czlowiekiem

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1554188

Ja nie będę tu dyskutował, bo argumenty przedstawiłem w swojej notce.

Dodam tylko,że tego typu poglądu skażone są bieżąćzką polityczną, którą funduje nam króciuteńka perspektywa oderwana od szerszego kontekstu, wzmagana przez specyfikę internetu, zupełnie niekompatybilną z procesami spoleczno-politycznymi.

Bieżączki polityczno-medialnej radzę unikać.

Co do Ziemkiewicza, to Ziemkiewicz już ponad 20 lat uprawia publicystykę i poszukuje nowych wrażeń, bo przecież nie może pisać w kółko tego samego. A poza tym, nowa wiedza się pojawiła, z ktorej on już nie korzysta, choć przecież świetnie pisze nadal - forma jest dobra, za to z treścią już jest gorzej.

 

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1554194

Swój pogląd wyraziłam w ostatnim moim wpisie...

A co do RAZ-a - tak krawiec kraje - jak mu materii staje. RAZ-owi zaczyna niekiedy brakować materii. A wciąż chce być "na topie".

Problem w tym, że częstokroć pozwalamy, aby nasze opinie kształtowane były przez osoby RAZ-opodobne. I rezygnujemy z samodzielnego myślenia, a raczej z niezależnego analizowania złożonych sytuacji. Przestajemy być niepoprawni, zostajemy konformistami.

Pozdrawiam, szczególnie serdecznie Niepoprawnych,

Vote up!
9
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554199

Koniec "Dobrej Zmiany" ! Likwidujemy cudzysłów. Teraz będą zmiany na dobre. Cudzysłów zawsze mógł sugerować umowność przymiotnika (i samej zmiany).

Vote up!
9
Vote down!
-2

#1554207

Dobra, Zmiana...

no i zgodliwie zmieniają.

zresztą tylko Prezes potrafi zmienić dobro w jeszcze większe! w PiSie każda zmiana jest dobra z definicji, jakież to sprytne. byle tylko ludziom od tego dobra się nie poprzewracało, bo różnie może być. jakem rozpytał otoczenie, to nikt nie marzyl o takim prezencie na święta. a jak dobra zmiana jest celem i dobrze zmieniają, to i nieładnie jakoś drążyć i pytać nawet, po co to. jedna drużyna, biało-czerwona! teraz skupiamy się na gospodarce! ludziom też się coś należy! Prezes wie, co robi, widac tak trzeba! precz z defetystami, nie bądźmy jak opozycja! dobrze mówię?

Vote up!
7
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1554236

Dobra zmiana lub Dom wschodzącego słońca, gdzie to wszystkim miało żyć się lepiej został oparty na czterech słupach. Szydłó, Macierewicz, Ziobro i Morawiecki lub Duda.

Jak dotychczas dwa z tych słupów wyleciały. Duda i Szydło. Przypuszczam, że za tydzień lub dwa mogą wylecieć jeden lub dwa następne słupy. Myślę o Macierewiczu i Ziobrze, i zostanie jeden słup. W tym momencie dom się zawali a zostanie tylko namiot typu tipi, zachodzącego słońca. Czyli drużyna się sypnęła, a reszta będzie siedziała w tipi i waliła w bębny.

Vote up!
7
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1554222

EnergEtyczne dowodzenie –> Dobrą Zmianą Władzy – dowodzi, że wartość rywalizacji ( w oddawaniu Polsce – talentów politycznych, etycznych i materialnych) – można wznieść sprawiedliwą rewaloryzacją paTRIOtyzmu ( zawodowego, szczegółowego – w ogóle ) - reWALORYzacją - zogniskowaną na Funkcjonariuszach Państwowych…

Którzy życiowo - dobrze dojrzewają - do (edukacyjnego) prezentowania (Polsce) - Patriotyzmu (osobistego) – zawodowej, niezawodnej współpracy w Ogóle - dla Dobra  całej Polski.

Większość Obywateli Polski, kocha Polskę, bo Nią żyje –> Jej Ogółem - zbiorowych prac, postaw, podstaw politycznych - materialno duchowych…

Pozdrawiam – J.K.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1554229

a doczekamy się ....

Vote up!
3
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1554232

no to Czwartej RP nie będzie, koniec zmian ustrojowych, nie ma opcji na nową Konstytucję.

poszedł deal, z czasem się wyjaśni ale ważniejsze- co będzie dalej. ludziom coś skapnie, muszą być zadowoleni, pytanie w jakim kierunku wszystko pójdzie i dlaczego. skoro nie da sie inaczej, to trudno, Kaczyński musi widzieć w tym korzyść albo nie mieć wielkiego wyjścia

Vote up!
6
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1554235

Z tym kapaniem to trochę dziwna sprawa bo bez przerwy w telewizorze mówili, że już cały czas kapie niesamowicie, a wzrost mamy najwyższy w całym kosmosie. A tu się nagle okazuje, że dopiero ma zacząć kapać, hmm...

 

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1554238

jego inwektywy są bardziej brutalne... Grzegorz Schetyna twierdzi nawet więcej od RAZ-a - to on sam skończy z dobrą zmianą.
Legenda o nasłaniu Morawieckiego przez Amerykanów celu nadzorowania projektu Trójmorza, jeszcze pani Kamili Gasiuk-Pihowicz do głowy nie przyszła, więc może być wykorzystana { TUTAJ }. Słyszałem kiedyś podobne opowieści o zrzucaniu stonki, na polskie biedronki, także przez Amerykanów.
Wczoraj posłowie w Sejmie wygłaszali podobne bzdury o związkach Jarosława Kaczyńskiego z Adolfem Hitlerem, gdzieś zapewne dowiem się o łamaniu kołem Konstytucji oraz podpalaniu Warszawy i dolewaniu Wisły do ognia.
 
Te wszystkie krakania i gadania słychać z każdego kąta i ze wszystkich stron i dotyczą każdego z nas, bez względu na to czy członkiem PiS jest, czy pełni jakakolwiek funkcję w jakiejkolwiek instancji nie wiadomo jakiej władzy. 
Pisałem niedawno o tym, że zostałem obrzucony obelgami z tego powodu, że jechałem pociągiem do Warszawy w przedzień marszu Niepodległości i najprawdopodobniej z profilu przypominałem narodowca.
Dopiero następnego dnia dowiedziałem się, że wszyscy Polacy świętujący dziewięćdziesiątą dziewiatą rocznicą polskiej Niepodległości są faszystami.
 
Ten czarnopropagandowy zew dobiega do nas dzień po dniu, codziennie przez wiele lat, nie jest to zew ku pokrzepieniu serc, a to, co dotyczy akurat nowego premiera czytam, zanim jeszcze stał się premierem.
Pozwolę sobie zacytować światłą, dzisiaj wypowiedzianą stanowczym tonem przez panią Kamilę Gasiuk-Pichowicz informację - a więc "w dniu dzisiejszym prawa i wolności obywatelskie zostały po prostu przehandlowane".
 
A teraz napiszę mój komentarz.
Polecam tekst { TUTAJ }, którego fragment zacytuję:
 
"I jestem przekonany o tym, że ten czas, to przegrupowanie w rzeczywistości jest strategicznym awansem pani Beaty Szydło! 
Zauważmy, Pani Beata była tą przywódczynią, która nieomal za rękę doprowadziła kampanię wyborczą Pana Andrzeja Dudy do prezydentury. Później poprowadziła kampanię wyborczą PiS
I widzę, że Pan Andrzej Duda nie sprawdził się na swoim stanowisku pracy, więc cały nasz zespół postawił faceta w odstawkę, nie będzie potrzebny żaden "impeachment", a raczej wprowadzenie w stan schyłkowy.
Mówiąc wprost, Pani Beata w przeciwieństwie do tego faceta sprawdziła się nad podziw. Zdobyła swoją pracą nie tylko szacunek i uznanie, ale i solidną pozycję.
Konkurs na następcę aktualnego Prezydenta RP już się rozpoczął.
Aktualny Prezydent jest już skreślony."
 
A pani Beata znowu jest na posterunku, gotowa do nowej kampanii.
Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1554241

Kochani, to tylko internetowa nerwica, przydałyby się jakieś ziółka.

A realna rzeczywistość da sobie radę, nawet bez was.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1554253

 Po co ta cała gdybanologia, podobna do jazgotu pseudoopozycji, gdy fakty mówią same za siebie! 

 Kto ma jakiekolwiek wątpliwości, czy decyzja o zmianie premiera była słuszna to może je mieć sobie nadal ale moim zdaniem przy dalszej realizacji programu PiS-u niezbędny jest premier z zapleczem świadomości i nieograniczonej (ale kontrolowanej przez PiS) możliwości dalszej naprawy gospodarki i finansowych wpływów do kasy państwowej na te cele. 

 Wszystkie wyborcze plany PiS-u byłyby mrzonkami gdyby Morawiecki nie oczyścił szamba po PO/PSL i nie wydobył z tego gó..a kasy. Stokrotne dzięki dla Pani Premier Beaty Szydło za jej charyzmę, rzetelność i dokonania i nie traktujmy jej przesunięcia w rządzie jako degradację a obrazowo jako zmianę kolejnego kierowcy rządowego autobusu który jeśli ma bezpiecznie dojechać do odległego wytyczonego celu to muszą co jakiś czas się zmieniać za kierownicą, ważne by nowy kierowca ze zdwojoną uwagą podążał nadal wytyczoną drogą bezpiecznie omijając "unijne" zakręty na których nie brakuje i naszych totalnych opozycjonistów czyhających na jego błąd i kopiących w drodze dziury.

 Dla mnie Beata Szydło pozostanie na zawsze Panią Premier - najlepszą jaka była mi znana przez 71 lat mojego życia!  

Vote up!
3
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1554264

Głosowałam na PIS a nie na Panią Premier Beatę. Decyzją Pana Jarosława Pani Beata została premierem. Bardzo polubiłam Panią Premier Beatę i mimo, że zupełnie nie znam się na polityce uważałam że jest bardzo dobrym Premierem. Ale tylko tyle. Pan Jarosław zdecydował, że pora na zmianę i ja mu ufam. Wg mnie wie co robi przecież nie jest samobójcą. Pan Mateusz też będzie dobrym premierem. Dziwią mnie tzw krokodylowe łzy wylewane na zapas. Poczekajmy, zobaczymy. Pani Premier Beata będzie wdzięczna Panu Jarosławowi, przynajmniej odpocznie i zregeneruje system nerwowy, po utarczkach z głąbem Schetyną i jego ferajną.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1554269