Takiego numeru nawet Tusk by nie wymyślił....

Obrazek użytkownika elig
Świat

Mimo, że nazywają go Pinokiem i królem kłamstw. Zrobili to Francuzi. Przedwczoraj, w czwartek 14 marca 2013, z zaskoczeniem przeczytałam w serwisie RMF24.pl wiadomość napisaną przez Marka Gładysza "Pogodowa afera we Francji. Rząd zmusił synoptyków do zmiany prognozy!" http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-pogodowa-afera-we-francji-rzad-zmusil-synoptykow-do-zmiany-p,nId,942963 . Dowiedziałam się z niej, że:

"Nadsekwańskie media ujawniły, że z powodów politycznych rząd Jeana-Marca Ayrault zmusił synoptyków z publicznego Instytutu „Meteo France” do zmiany prognozy pogody. Politycy chcieli w ten sposób ukryć swoją nieudolność w walce z zimą.

Kiedy synoptycy odwołali związany z kończącą się falą śnieżyc alarm pogodowy na północy kraju, zadzwonił do nich natychmiast szef MSW Manuel Valls. Minister nakazał im przywrócić alert, choć nie było ku temu żadnych przesłanek. Gdy sprawa wyszła na jaw, tłumaczył się, że zrobił to, bo na drogach był ciągle śnieg.

Komentatorzy ironizują, że śnieg owszem był, ale dlatego, że rząd i prefekci na północy Francji nie potrafili sprawnie zorganizować akcji odśnieżania oraz posypywania szos solą. Media oskarżają rząd o chęć ukrywania swojej nieudolności. Podkreślają, że autostrady pozostawały długo nieprzejezdne mimo dobrej pogody, co wprowadziło kierowców w furię.".

Jest to doprawdy zdumiewające. W dziejach ludzkości fałszowano już różne informacje, statystyki, a nawet zdjęcia. Pierwszy raz spotkałam się jednak z tym, by w jakimś kraju /uważanym w dodatku za demokratyczny/ minister spraw wewnętrznych dzwonił do meteorologów i kazał im zmieniać prognozę pogody. To wygląda na oryginalny francuski wynalazek - nową jakość.

Trudno się w takiej sytuacji dziwić popularności filmu "Matrix" i temu, że coraz więcej ludzi wierzy, iż otaczający ich świat to same kłamstwa i pozory. Cała ta sprawa może się wydawać zabawna i dość błaha. Tak jednak nie jest.

Z tytułu notki w RMF24.pl wynika, że meteorolodzy posłuchali ministra. Oznaczałoby to, że pod naciskiem urzędnika sfałszowano wyniki badań naukowych /na nich przecież opierają się prognozy/. Po co komu taka oportunistyczna nauka i tacy durni ministrowie? Jak widać i na Zachodzie dzieje się często źle.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Seiko.Chyba jednak nasz umiłowany był prekursorem
podobnych działań.Wszystko jest ułudą.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Seiko

#344140

To co widzisz nie jest ułudą, choc czasami możesz widzieć to w zniekształcony sposób.
Materia może sprawiać wrażenie ułudy. Osobiście wierzę, że jest to wynik jej niesłychanie subtelnej, plastycznej budowy. Czy materia naprawdę jest formą energii (jak twierdzą fizycy) tego nie wiem, ale jako nieodrodny alchymista jestem "wyznawcą" tzw. monizmu chemicznego, czyli jednorodności materii.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#344159

elig: Prekursorów było wielu. Dziś o tej aferze pisze Wp.pl tu:
http://pogoda.wp.pl/kat,1035641,title,Afera-we-Francji-rzad-kazal-zmienic-prognoze-pogody,wid,15417990,wiadomosc.html
Tam jest wyraźnie powiedziane:
"Stąd też, gdy we Francji nie sypał już śnieg, meteorolodzy byli zmuszeni zadziałać wbrew sytuacji na niebie i okłamać ludzi. Wysłano zatem do mediów oficjalny komunikat, że północnej Francji wciąż grożą śnieżyce.".
A wiec synoptycy się ugięli przed władzą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#344163

Seiko.Twoje wywody to ;wyższa szkoła jazdy;.
Jak dla mnie za trudne.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Seiko

#344176

Przy nadymaniu efektu cieplarnianego też fałszowano, wprawdzie nie prognozy, ale badania meteo na niewyobrażalnie większa skalę. Tu raczej zastanawia fałszerstwo nawet w tak drobnej sprawie. To co wyrabiają rządy w ważniejszych?
ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#344165

elig: Strach pomyśleć :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#344174

może wprawić cłowieka w wesoły nastrój nawet bez towarzystwa francuskiego czerwonego wina. A może to tylko ogłupienie dziwactwami unijnej polityki zawartej w różnych durnych dyrektywach? W końcu ludziska zaczęli chyba prześcigać się we wprowadzaniu coraz durniejszych pomysłów. Ostatecznie bywanie na salonach brukselskich do czegoś zobowiązuje.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#344227

elig: Tak, numer jest piękny :))) Nie wiem, czy ma coś wspólnego z Brukselą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#344303

Sam numer rozumiany dosłownie oczywiście nie ma nic wspólnego z Brukselą. Ale to jest produkt zmiany sposobu myślenia jaki przyjął się na unijnych salonach. Jak tak dalej pójdzie będziemy świadkami wielu innych dziwactw rozweselających nas do łez.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#344424

przypomnijmy sobie oszustwo z pyłami wulkanicznymi z Islandii, kilka dni po katastrofie smoleńskiej. Wtedy gdy wstrzymano ruch lotniczy w Europie na czas pogrzebu Prezydenta a Obama zajął się golfem. To też było oszustwo. Wiem jak wyglądają oznaki pyłu wulkanicznego w atmosferze i nic takiego nie widziałem przynajmniej w okolicach Warszawy. Poza tym, ciągle na całym świecie wybuchają wulkany i co? Żyjemy w świecie kłamstw i pozorów. Nigdy nie obejrzałem całego filmu "Matrix", ale nazywając ten stan w jakim się obecnie znajujemy matriksem, nie sądzę abym się bardzo mylił.
Pozdrawiam
Honic

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#344251

elig: Ten pył nie miał być w Warszawie, tylko na wysokości 10 tys. metrów, gdzie latają samoloty. Czy był? - nie wiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#344304

 w " Małej apokalipsie ", tam władza komunistyczna ustalała kalendarz a nawet pory roku, zatem nie przeceniałabym Francuzów. Natomiast zgodzę się z faktem, że niebezpiecznie rozszerza się epidemia wyuczonej bezradności rządzących i to już daleko poza granice naszej umiłowanej Ojczyzny.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#344384

elig: U Konwickiego była fikcja literacka, a we Francji to się naprawdę zdarzyło :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#344396

Już przed wojną we Włoszech, na polecenie władz, fałszowano prognozy pogody w celu zmaksymalizowania ruchu turystycznego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#344531

elig: Nie słyszałam o tym. Może jakiś link?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#344588