Pożegnanie lewaków z "Krytyki Politycznej".

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wczoraj /14.06/ rano przeczytałam w Salonie24 /TUTAJ/ następująca informację:

  "Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat 15 lipca wyprowadza się z Nowego Światu. 15 lipca będzie okazja wznieść toast nie tylko z okazji rocznicy Grunwaldu. Z reprezentacyjnej warszawskiej ulicy zniknie również siedlisko neokomuny i anarchizmu, centrum promocji dewiacji i lewackiej patologii. Miejsce, z którego niemieccy terroryści atakowali rekonstruktorów i patriotów w Święto Niepodległości.Na godzinę 18.00 jest zgłoszona policji przez Annę Orzechowską z Ruchu Wolności demonstracja pod Nowym Wspaniałym Światem. Zbiórka rozpoczyna się o 17.30 15 lipca".

  Zajrzałam na Facebooka /TUTAJ/ i zauważyłam, że udział w demonstracji zadeklarowało aż 1006 osób. Pomna doświadczeń z protestów przeciw ACTA przypuszczałam, że manifestantów będzie ze 200-300. Nie było jednak tak dobrze. O godz 17:30 było tylko kilka osób naprzeciw Nowego Wspaniałego Światu oraz trzech policjantów. Dwóch innych stało przy wejściu do kawiarni. Obeszłam budynek od strony Wareckiej i Kubusia Puchatka. Tam podwórka pilnował dwuosobowy patrol.

  Gdy tuż przed 18:00 powróciłam przed Nowy Wspaniały Świat sytuacja była już inna: przed kawiarnią stało ok 40-50 lewaków z Krytyki Politycznej, a naprzeciw po drugiej stronie ulicy było ok 70-80 manifestantów /liczyłam/. Mieli oni wykonane z kartonu plakiety z napisami "Czerwona hołota", "Słownik Krytyki Politycznej" z hasłami typu honor = anachronizm, rodzina = przeżytek, wiara = ciemnogród i t.p. Inny napis to: "Nasze podatki na kanalizację, a nie na Krytykę Polityczną". Na chodnik rzucono czerwoną szmatę z sierpem i młotem, a kawałek dalej w stronę Świętokrzyskiej - flagę UE, tak, by przechodzący mogli wycierać w nie nogi. Część protestujących miała szaliki Legii, niektóre z napisami "precz z komuną". Wznoszono okrzyki w rodzaju "Raz sierpem, raz młotem czerwona hołotę". Po obu stronach ulicy wzdłuż krawężników stali policjanci w łącznej liczbie ok 25-30.

  Wiec zaczął się punktualnie o 18:00. Prowadzący zaczął od wymienienia organizatorów manifestacji m.in Ruchu Wolności, Białoczerwonych,Młodzieżowego Klubu Gazety Polskiej i Solidarnych 2010. Wywołało to szyderczy śmiech lewaków, którzy wyraźnie porównali mnogość organizatorów z niewielką ilością uczestników. Demonstrantów jednak przybywało i ok. 18:20 naliczyłam ich już 110. Strona patriotyczna miała więc przewagę pod względem zarówno liczebności jak i nagłośnienia. Chodnik po "lewackiej" stronie zaczął pustoszeć. Przez głośniki puszczano w kółko "Ta ostatnia niedziela". Prowadzący wiec mówił o tym, że Krytyka Polityczna była baza nienieckich bandytów, napadających na Polaków w dniu naszego święta narodowego 11 listopada, stwierdził też, iż lewacy służą komunistom, którzy w swoim czasie mordowali polskich patriotów. Utracili wiec honor i godność. Przypomniał też, że Hitler był lewakiem. Obecni zawołali wtedy: "Ruch Palikota to faszystowska hołota". Nieustannie wznoszono liczne okrzyki antykomunistyczne, antypedalskie oraz patriotyczne. Prowadzący wspomniał o dzisiejszej 602 rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Z głośników puszczono "Bogurodzicę", którą zebrani odśpiewali /ci co umieli/. Demonstracja trwała godzinę - do 19:00. Potem wszyscy spokojnie się rozeszli.

  Mam dwie uwagi pierwsza to ta, ze "Krytyka Polityczna" powinna była utracić swój lokal już 12 listopada, zaraz po tych "występach" niemieckich bandytów. Prowadzący manifestację słusznie podkreślił, że nikt z tych ostatnich nie poniósł żadnej kary za swe czyny. W dodatku "Krytyka Polityczna" uzyskała nowy lokal na Foksal 16 /200 m2 na II pietrze/. Straciła wiec tylko kawiarnię.

  Drugą jest to, iż w polskich warunkach Facebook nie sprawdza się jako metoda organizowania ludzi. Po prostu nikt nie traktuje go poważnie. Mnóstwo osób deklaruje się tam, że coś zrobi i nic z tego nie wynika. Tak było i tym razem.

Brak głosów

Komentarze

Z Facebookiem jest taki problem, że jeśli ktoś kliknie "biorę udział", to wcale nie oznacza, ze bierze ten udział fizycznie. Może tylko popierać. "Biorę udział" klikają nawet osoby zamieszkałe o setki i tysiace kilometrów od wydarzenia.

Jest to sytuacja podobna do "lubię to".
Kliknięcie "lubię to" w zdjęcie pokazujące rezultaty nalotu bombowego nie oznacza wszak, że lubisz i popierasz naloty bombowe, ale że polecasz to zdjecie, bo uważasz je za ważne.

Tych idiotyzmów związanych z tą skrótową wymianą opinii w sieci jest niestety więcej. I trzeba brać to pod uwagę.

Dzięki za relację z dzisiejszej manifestacji :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#274877

elig: Jest wielka różnica między "lubię to" a "wezmę w tym udział". To drugie jest już zobowiązaniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#274900

Jest różnica, ale mówię Ci tylko, że "wziąć udział w wydarzeniu" na FB nie oznacza wzięcia udziału fizycznie.
Tak się to przyjęło, tak ludzie to stosują i nic na to nie poradzimy.

Warto o tym zjawisku zawsze pamietać przy kalkulowaniu obecności. Niestety nie ma osobnej opcji "popieram".

Vote up!
0
Vote down!
0
#274912

Ale z jakiego powodu lewacy wynieśli się z Nowego Światu? Bo na pewno nie za bandytyzm z 11 listopada.

Nie mają za co opłacić lokalu? Niemożliwe.

Więc mają lepszy lokal? W którym miejscu?

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#274896

elig: Napisałam w notce: "nowy lokal na Foksal 16 /200 m2 na II pietrze/. Straciła wiec tylko kawiarnię.".
Dawny właściciel odzyskał kamienicę przy Nowym Świecie i oczywiście nie będzie utrzymywał "Krytyki Politycznej" z własnych pieniędzy. Musiała się więc wynieść.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#274904

Dzieki za 'sprawozdanie', Elig ;)

Myslalem, ze bedzie wiecej ludzi. Ale... kanikula, wakacje.

Pogonienie niekomunistycznych (?) lewakow z Nowego Swiatu bylo naprawde milym wydarzeniem ;)

Niech teraz gnieca sie na swoich 200 metrach gdzies w poblizu. Biedna Kazia Szczuka bedzie musiala gramolic sie na 2 pietro... mam nadzieje, ze bez windy ;)

Srodowisko Krytyki Politycznej nie zostalo jednak zlikwidowane.  Dostaja ciagle kase od Bufetowej i Zdrojewskiego.

Narobia jeszcze wiele zlego.

Dzieki, Elig, raz jeszcze ;)

* Przypadek (?) - lewacy raczyli sie... zimnym Lechem... ;(

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#274897

elig: Zdrojewski POpiera to z uporem godnym lepszej sprawy. Ciekawe, dlaczego?

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#274905

Witaj, Elig.

Towarzysze Wajchowi zlecili Zdrojewskiemi podtrzymywanie przy zyciu srodowisk antynarodowych i jatrzacych, takich, jak Krytyka Polityczna.

Nie ma kasy na Fronde, ale kasa jest i to niemala dla rozpasanych,

salonowych lewakow.

* Zazdroszcze Ci, ze tam bylas.

Mam tez nadzieje,

ze wstapilas na swieze 'rozane' paczki i lody do... pobliskiego Bliklego ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#274910

żeby mogło być prawdziwe. Lewactwu należy uważnie patrzeć na ręce. Niektórzy z nich występowali ostatnio różnych telewizjach. Oni się będą odradzać, niestety. Trzeba sprawdzać co nowego i niegodziwego wymyślą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#274901

elig: Na pewno wymyślą, ale już w innym lokalu :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#274906

wywiało.
P.S. Co do Szczuki i innych, to w drugim piętrze jest nadzieja na potknięcie się i wybicie zębów. Nie, żebym zaraz komuś życzyła, ale prawdopodobieństwo się zwiększa...

Vote up!
0
Vote down!
0
#274914

Przydzielanie jakichkolwiek dotacji dla politycznych organizacji i ich prasowych organów przez faceta nadmiernie przywiązanego do czarnego kapelusza - przypadkiem kierującym resortem kultury - to upodabnianie tej instytucji do Ministerstwa Prawdy. Orwell wiecznie żywy.

Pozdrawiam serdecznie autorkę

Vote up!
0
Vote down!
0

Janusz40

#274940

elig: Tak jest. Na Ossolineum nie ma 1,2 mln zł, ale na "Krytykę Polityczną" forsa zawsze jest.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#274960

lubię Twoje sprawozdania z różnych manifestacji - bo widzisz ostro i oceniasz rzetelnie, bez pochlebstw... Sam chodzę na pikiety i manify patriotyczne, więc wiem jak chciejstwo rozsądek tłumi.
A co do przyszłości, to idzie gorsze, tak, tak...

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#275128

elig: Zobaczymy. Najciemniej jest przed świtem.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#275130

Jest tu:
http://vod.gazetapolska.pl/2063-pozegnanie-krytyki-politycznej

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#275181