"Dziennik Opinii"

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

"Dziennik Opinii" ma być podobno nowym przedsięwzięciem środowiska „Krytyki Politycznej” i Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego. Wydawany w internecie i - w zgodzie z tytułem - skoncentrowany na prezentowaniu opinii. Według Sławomira Sierakowskiego, "Po stworzeniu szeregu całkiem prężnych instytucji takich jak wydawnictwo, świetlice, czy ostatnio również Instytut Studiów Zaawansowanych, dokładamy do tego teraz "Dziennik Opinii".
Wszyscy pamiętamy lewackie ekscesy z 11 listopada 2011 w Warszawie i innych rocznic oraz prawdziwie rewolucyjny język i działania jakie stosowano wobec "homofobów" i "faszystów" w ramach "tolerancji"; próby "penalizacji mowy nienawiści" i "depenalizacji marychy". Wśród autorów piszących do "Dziennika Opinii" są chyba wszyscy ówcześni prowokatorzy. A także żona Radosława Sikorskiego. Zaproszonych do publikowania jest też kilku ministrów i premierów.
Z wypowiedzi Sławomira Sierakowskiego dla "Gazety Wyborczej", tu: http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,12820128,Dzis_pierwsze_wydanie__Dziennika_Opinii___gazety_internetowej.html, kilka cytatów: "Dotychczasowa witryna Krytyki Politycznej znika, a w jej miejsce pojawia się "Dziennik Opinii" (...) Zespół pracujący przy "Dzienniku Opinii" to kilkanaście osób zatrudnionych na miejscu plus spora liczba stałych autorów, piszących przynajmniej raz w tygodniu. Redaktorzy, czy administracja mają etaty, autorzy rozliczani są za napisane teksty. Trudno ściśle wyodrębnić zespół z całego Stowarzyszenia, które zatrudnia około 60 osób. Mamy wspólną z wydawnictwem, Instytutem i siecią świetlic i klubów administrację, dział projektowy i zarząd, które zajmują się finansami. W każdym razie bieżącą pracą "Dziennika Opinii" kieruje Julek Kutyła wspierany przez Magdę Błędowską, którzy na miejscu mają około 10 osób redagująco-piszących. Poza tym mamy około dwudziestu stałych autorów takich jak Zygmunt Bauman, Cezary Michalski, Kinga Dunin, Tomek Piątek, Agnieszka Graff, Maciek Nowak, Maciek Gdula, Michał Zadara, Kasia Szymielewicz, Romek Pawłowski, Jasiu Kapela. Będziemy też stale publikować teksty wielu autorów zagranicznych Roberta Reicha, Immanuela Wallersteina, Ivana Krasteva, Slavoja Żiżka. (...) jesteśmy umówieni na stałe komentarze z Aleksandrem Smolarem, Janem Krzysztofem Bieleckim, Piotrem Kuczyńskim, Rafałem Matyją, Piotrem Dudą, Anne Applebaum, Joanną Kluzik - Rostkowską, Leszkiem Millerem, Januszem Palikotem, Rafałem Grupińskim, Henrykiem Wujcem, Tadeuszem Bartosiem, Piotrem Mucharskim, Andrzejem Friszke czy Januszem Piechocińskim." Inni podają jeszcze nazwisko Magdaleny Środy, tu: http://blog.zarazinski.pl/2012/11/krytyka-polityczna-ma-swoj-dziennik/. Nie są to wszystkie nazwiska, pozostałe, wśród nich - organizatorów lewackiej zadymy w 11 Listopada 2011 w Warszawie, znaleźć można na stronach "Dziennika Opinii".
Jak dowiadujemy się ze "stopki", Wydawanie pisma „Krytyka Polityczna" i prowadzenie witryny internetowej dofinansowane jest między innymi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Czasopisma”.
Zgodnie z informacją Sławomira Sierakowskiego z "Gazety Wyborczej", "W tym wypadku głównymi grantodawcami są Open Society Fundations Georga Sorosa i Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe. Większość projektów Stowarzyszenia opiera się na fund-raisingu wśród przyznających granty innych organizacji pozarządowych, a także biznesu zainteresowanego wspieraniem projektów kulturalnych i społecznych." Nie spodziewają się trudności w tej materii. Bo ich nigdy nie mieli.
Co do Programu Operacyjnego "Czasopisma" na stronie http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finanse/programy-ministra/programy-mkidn-2012/promocja-literatury-i-czytelnictwa/czasopisma.php pod numerem 02497/12 znajduje się odpowiedni wpis na wniosek Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego
NIP:701-00-02-599 zadanie: "Wydawanie pisma "Krytyka Polityczna" w wersji papierowej i elektronicznej" z dotacją na sumę najwyższą z wpisanych i proporcjonalnie wysoką punktacją. Sądząc z numeru decyzji, podjęta została niedługo po wydarzeniach z 11 Listopada 2011 w Warszawie.
Ciekawe też, czy "Dziennik Opinii" zachowa(ł)innych dotychczasowych sponsorów "Krytyki Politycznej".
Tak czy inaczej, gorzej na pewno nie mają.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dwa nazwiska:

Rafał Matyja - jestem naprawdę szczerze zdumiony!

Maciej Gdula - syn pezetpeerowskiego aparatczyka, Andrzeja, którego Kiszczak po zabójstwie ks. Popiełuszki wziął na wiceministra w MSW. W czasach Okrąglaka i potem A. Gdula był niewątpliwie jednym z ludzi, których można określić mianem "szarych eminencji" III RP.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#336114

Sprawdziłem i też jestem zdziwiony jakkolwiek zdaję sobie sprawę, że z wiekiem coraz mniej spraw budzi zdziwienie. Informację podałem cytując Sierakowskiego, nie zgłębiając szczegółów. Wiadomo, że gdyby np. niewymowny chciał kogoś z prawicy wykończyć, powinien go mocno przytulić do siebie lub podwieźć samochodem, i pozwolić się w tej sytuacji np. sfotografować dziennikarzom.
Ale są źródła, np. tu: http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20121201/matyja-byla-fuszerka-hajdarowicza
http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20121114/matyja-kaczynski-spokojnie-obroni-swoja-pozycje-przed-narodowcami
Wprawdzie to "tylko" wywiady z Cezarym Michalskim (skądinąd równie sympatycznym jak tato Gdula), ale twierdzę że w pewnych środowiskach pokazywać się i z pewnymi osobami dawać wywiadów nie należy. A jeśli już, to potem nie powinnno się niczemu dziwić...
Pozdrawiam
Honic

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#336122

czy ktos jeszcze pamieta jak to bylo w Polsce normalnie:...TVP Historia.."Pojedynek" Sierakowski i Rafal Ziemkiewicz spieraja sie o historie...!

z ujscia Menu do Renu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

z ujścia Menu do Renu

#336230