Żebyśmy się tylko nie zarazili....

Obrazek użytkownika elig
Idee

Duchem protestu przeciw władzy. Temu niebezpieczeństwu starają się zapobiegać media i to zarówno te z mainstreamu, jak i z "drugiego obiegu". Przedwczoraj, drugiego lipca, napisałam notkę "Egipt nie przebija się do polskich mediów" / http://niepoprawni.pl/blog/6206/egipt-nie-przebija-sie-do-polskich-mediow /, w ktorej zauważyłam, że nie sposób było bez specjalnej kwerendy znaleźć w polskich mediach informacje o milionowych demonstracjach w Kairze /oraz innych miastach Egiptu/ przeciw prezydentowi Mursi.

Dopiero dziś zaczęto szerzej podawać wiadomości o wojskowym zamachu stanu, który wczoraj odsunął Mursiego od władzy / http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-mursi-jest-przetrzymywany-przez-wojsko,nId,990505 / i / http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-swiat-zaniepokojony-przewrotem-w-egipcie-gratulacje-tylko-z-,nId,990710 /. To charakterystyczne: wojskowy pucz jest w porządku, a o obywatelskim sprzeciwie lepiej nie mówić. Tak samo było już poprzednio. Media bardzo skąpo informowały o manifestacjach w Bułgarii wiosną bieżącego roku, które doprowadziły do upadku rządu Borysowa. Nie mówi się też o protestach majacych tam miejsce obecnie.

Dotyczyło to także fali demonstracji w Turcji sprowokowanych przez brutalność tureckiej policji wobec ludzi broniących parku Gezi. Rząd Erdogana obronił się jakoś, ale w sprawie parku manifestanci odnieśli zwycięstwo:

"03.07. Stambuł (PAP) - Turecki sąd ogłosił w środę decyzję o anulowaniu projektu przebudowy placu Taksim i likwidacji parku Gezi w Stambule. Plany te, wspierane przez premiera, wywołały pod koniec maja wielkie protesty, które przerodziły się w wystąpienia antyrządowe w całym kraju.

Według adwokata strony składającej skargę na projekty inwestycyjne władz sąd podjął tę decyzję na początku czerwca, gdy protesty się nasilały, lecz z niewiadomych powodów ogłosił ją dopiero teraz.

Wyrok sądu pierwszej instancji jest - jak pisze agencja Reutera - wyraźnym zwycięstwem opozycji." / http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=110996&filename=&idnews=114307&data=infopakietinfopakiet&_CheckSum=1159966118 /.

I o manifestacjach w Brazylii podczas Pucharu Konfederacji było raczej cicho, choć też i one odniosły pewien sukces - władze wycofały się z podwyżki cen biletów. W zwiazku z tymi faktami w komentarzu do mojej przedwczorajszej, linkowanej wyzej notki napisałam:

"Polskie media, zwłaszcza te z mainstreamu bardzo niechetnie relacjonują ostatnio wszelkie masowe protesty, obojętnie czy odbywają się one w Bułgarii, Turcji, Egipcie, czy też Brazylii. Boją się chyba, by Polacy sie nie "zarazili".

Komentator Ro zgodzil sie ze mną dodając:

"pełna zgoda! Obawa przed "zakażeniem", a raczej przed zadziałaniem systemu immunologicznego przeciw tusquampestilentiae faktycznie jest aż nazbyt widoczna.".

Jeszcze bardziej dobitnie wyraził to Asadow / http://www.ekspedyt.org/elig/2013/07/02/15686_egipt-nie-przebija-sie-do-polskich-mediow.html /: "Czy rząd się po prostu nie obawia, że wiadomości z Egiptu mogą stać się dla Polaków instrukcją?".

Otóż to !!! Co wiecej w tej sprawie media mainstreamu i "drugiego obiegu" tworzą wspólny front, broniąc establishmentu przed ewentualnym "gniewem ludu". Najlepiej było to widać w portalu Niezalezna.pl, gdzie w dniu 2 lipca JEDYNĄ informacją z Egiptu było to, że protestujacy zgwałcili jakąś cudzoziemkę.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (1 głos)

Komentarze

Gdy widziałem Komorowskiego...tfu, Mursiego, krzyczącego do kamery, że nie można go odwołac bo on został demokratycznie wybrany, i zestawiłem to z informacją, że jednak nie jest już prezydentem, to jakoś tak mi się dziwnie zrobiło. W innym miejscu (inny kanał) słyszę, że sprawy zaszły tak daleko, że ludzie musieli wyjść na ulicę. Czy w sytuacji ogólnego niezadowolenia takie wiadomości są w Polsce wskazane?

Vote up!
0
Vote down!
0
#367951

elig: Z punktu widzenia rządu raczej nie :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#367953

Przecież armia w Egipcie nie zrobiła żadnego zamachu stanu, tylko odpowiedziała na prośby "zdrowej części egipskiego społeczeństwa, zatroskanej o przyszłość Ojczyzny"

Trzeba być niezłym naiwniakiem, żeby uważać, że te potężne, zsynchronizowane w czasie i przestrzeni tudzież mające te same postulaty demonstracje to taki całkowity luz i spontan.

Lucy

P.S. Dla naszych braci w wierze, Koptów, to akurat dobrze, że Bractwo Muzułmańskie zostanie odsunięte od decyzji politycznych

Vote up!
0
Vote down!
0

Lucy

#367987

elig: Podejrzewam rękę Moskwy. Przedrukuję moj komentarz z S24:

"@TICHY
Ten zwiazek moze być bardziej istotny.

"Prezydent Egiptu Mohamed Morsi podczas przemówienia w sobotę 15 czerwca ogłosił pełne poparcie dla syryjskich rebeliantów. Oskarżył syryjski reżim o ludobójstwo i czystkę etniczną, wskazując jednocześnie na konieczność finansowego i moralnego wsparcia dla Syryjczyków. „Słyszymy twoje wołanie, Syrio”, od tych słów zaczął swoją przemowę, która, co istotne, wyznacza nową politykę Egiptu wobec Syrii."

patrz: http://www.maghrebplus.com/pl/polityka/56-morsi-popiera-syryjskich-rebeliantow .

Reżim syryjski jest popierany przez Rosję, która ma w Syrii bazy wojskowe. Tu może być przyczyna upadku Mursiego, niezależnie od błędów, które niewątpliwie popełnił w polityce wewnętrznej.
ELIG 01:15".

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#368003

I nie oddadzą.
To jeden z przykładów .
Bronienie ( bronek ) Julii na Ukrainie.
Przeszukanie samolotu Prezydenta przez służalczych austriaków.

To demokracja obamizacja

co do Syrii
Wiara w "opozycje" uzbrojonią po zęby w nowiuśkie karabiny?

Już widzę partyzantów Mtelleuropy z chińskimi kałachami.

Polskich terrorystów finansowanych przez (do wyboru- tylu mamy Tu graczy).
-"Faszystowskie partie" finansowane przez ośrodki w Hajfie.
itd.
Jakie wnioski dla Polski.
Cel uświęca środki.
a racja jest wymierna w judaszowych srebrnikach

Vote up!
0
Vote down!
0
#368021

elig: Opozycję w Syrii zbroił także Egipt /za Mursiego/.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#368189