Czemu władza Tuska trwa?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Ponad półtora roku temu, we wrześniu 2011 napisałam notkę "Nasze najlepsze lata po II wojnie światowej" / http://naszeblogi.pl/16385-nasze-najlepsze-lata-po-ii-wojnie-swiatowej /. Pisałam wtedy:

"najlepszym dla zwykłych zjadaczy chleba okresem w całej powojennej historii Polski było sześć lat, od 2004 do 2009 włącznie. Dlaczego nie zostało to zauważone? Przyczyny są polityczne. W tym czasie przez dwa lata rządził SLD w koalicji z PSL, przez kolejne dwa PiS z LPR i Samoobroną, a w 2008 i 2009 - PO z PSL. W mediach polityczne burze przyćmiły ekonomiczną pomyślność Spowodowana została ona napływem funduszy z UE, otwarciem rynków europejskich dla polskich wyrobów oraz emigracją zarobkową. Jej owoce zebrała przede wszystkim Platforma Obywatelska. Właśnie to, a nie tylko medialna propaganda, tłumaczy fakt, iż partia ta cieszy się wciąż znaczną popularnością."

Podawałam wyniki badań, mówiących o tym, że na poczatku 2010 roku tylko 16% respondentów uskarżało się na złą sytuacją finansową /w 2011 już 55%/ oraz przytoczyłam wypowiedź Janusza Czapińskiego: "To efekt przyrostu zamożności indywidualnej W latach 2007-2009 wzrosła ona realnie o 22%, a między 2009 a 2011 o kolejne 3,5%.".

Ostatnio znalazłam potwierdzenie powyższych tez w rankingach Eurostatu. W salonie24 natrafiłam na wpis Epolitic "Jesteśmy o połowę bogatsi niż w roku 2005" / http://epolitic.salon24.pl/506129,jestesmy-o-polowe-bogatsi-niz-w-2005-roku /. Podano tam tabelę obrazującą procentowy przyrost mediany dochodów netto w latach 2005-2011, w poszczególnych krajach UE, liczonej według standardu siły nabywczej. Więcej danych na ten temat jest w portalu Forsal.pl w artykule "Zarobki w Polsce 2005-2011: zobacz jak rosły dochody Polaków na tle UE" / http://forsal.pl/artykuly/702203,zarobki_w_polsce_2005_2011_zobacz_jak_rosly_dochody_polakow_na_tle_ue.html /.

Z danych Eurostatu wynika, że wspomniana mediana wzrosła w Polsce w latach 2005-2011 o 72,5%. Przypomnę, że mediana jest taką wartością, od której 50% badanych wielkości jest wieksze, a 50% mniejsze lub równe jej. W dodatku liczona jest ona z uwzglednieniem siły nabywczej. Oznacza to, że jeśli ona wzrosła, to realne dochody większości Polaków też.

Największy wzrost owej mediany odnotowała Słowacja /122%/, ale druga była Polska, a trzecia Litwa - o 60,3%. Z wykresu w Forsal.pl można wywnioskować, że najszybszy wzrost miał miejsce /w Polsce/ w latach 2005-2009, a potem już zaczynała się stagnacja, zgodnie z tym, co mówił Czapiński.

Warto jest wspomnieć o ogólnym tle tych wydarzeń. Od września 2008 do 2011 w Polsce wciąz utrzymywał sie wzrost dochodów, przy akompaniamencie doniesień ze świata o straszliwym kryzysie finansowym trapiacym najpierw USA, a potem UE. Tusk przez długi czas mógł snuć swoje historyjki o "zielonej wyspie".

To właśnie straszenie kryzysem i względna stabilność finansowa Polski /w dużej mierze za pożyczone pieniadze/ były fundamentem jego władzy i zagwarantowały mu reelekcję. Nie był to tylko pijar i zaślepienie lemingów. Wielu myślało po prostu, że skoro rząd Tuska poradził sobie jakoś w 2008, to i teraz nie bedzie problemów z aktualnym kryzysem UE.

Dopiero w zeszłym roku powoli zaczęło się stawać dla wszystkich jasne, że rachuby te były błędne. Płace realne zaczęły spadać w drugiej połowie 2012, podwyższono wiek emerytalny do 67 lat, a bezrobocie gwałtownie wzrosło i to pomimo zwiększonej emigracji. Widać coraz wyraźniej, iż rząd Tuska nie radzi sobie z niczym. Rozsądna propozycja "rządu technicznego" została odrzucona przez zacietrzewionych polityków PO. Trudno powiedzieć, co przełamie obecny pat

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

to zero nie rządzi niczym, nawet samym sobą...
wnioski z wykładów profesora Andrzeja Nowaka nasuwają się same... - a pani na nich bywa i relacjonuje.

Vote up!
1
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#357094

elig: Chodziło mi o to, dlaczego ludzie na niego głosują?

Vote up!
1
Vote down!
0

elig

#357095

ważne, kto liczy; ale zgodzę się, że w przypadku DT raczej media są przyczyną. Zaprzaństwo, zmowa, wsparte fałszerstwem i przekupstwem. Bolszewik inaczej nie potrafi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#357103

"jakiś taki nie taki ten byt" jest cały czas; ogłupienie to robota mediów i szumilasów'
Pisze maturzystka: "zdałam maturę dla debili".
Padalcy zabierają dzieciom dzieciństwo, młodzieży kradną młodość, wypuszczają w świat kompletnie nieprzygotowanych ludzi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#357151

Kto zawczasu kupił przekaźniki i ich obsadę ten teraz dmie te dudy i podkręca ten chocholi taniec z niemiecką marszową precyzją. Ruscy psycholodzy i aryjscy treserzy dobrze wiedzą jak pograć. Wzmożone patrole oraz fotoradary i kamerki mają za zadanie przynieść pieniądze w zamian za wygaszoną produkcję konkurencyjnych towarów przemysłowych tubylczym policjom , urzędom i służbom tak by miejscowy Judenrat mógł spełniać należycie swoje zadanie. A społeczeństwo traumatyzowane i nagradzane w odpowiednim marszowym rytmie samo wypali sobie mózgi kolejnym szkłem kontaktowym. Kontraktowym znaczy się. To co obserwowalne jest jako zachowania wyborcze to tylko wierzchołek góry lodowej. Wybory na ruskich serwerach i audyt PKW u człowieka który zapewnił Putinowi 140% poparcie to oczywiście farsa. Natomiast na te wyborcze decyzje ma wpływ wiele wcześniejszych czynników. Zresztą ważniejsze jest to co społeczeństwo jest w stanie przyjąć bez względu na odległość do wyborów. Zgodzę się z tezą , że aby być wyborcą zaborców trzeba mieć pamięć jednorazową.
Młodzi ludzi odmóżdżeni kompletnie towarem z ulicy , piwkiem sporządzonym ze spirytusu z ruskiej plastikowej torby , albo brakiem perspektyw intelektualnych są w większości. Komu chciałoby się dzisiaj poznawać swoją historię skoro polskość to nienormalność a patriotyzm to obciach i faszyzm w jednym?
A starsi - albo pływają w śmietance albo marzą o swoim Amber Gold lub aspirują członkowie największego po II WŚ Eksodusu do wielkich miast.
A wiek średni? Ci wszyscy wkurwieni - niedorobieni?
A przedemetytalni pomostowcy , zaklinacze emerytur , ludzie czekający na mesjasza Gierka?
Gdzie są setki tysięcy obecnych i byłych funkcjonariuszy policyjnych , bezpieczniackich , patryjnych , nauczycielskich , wojskowych , więziennych i innych co to zanim o cokolwiek ich zapytasz mówią:"Wszyscy są umoczeni"?
Sfera traumatyzowania społecznego odnosi się także do wartości i symboli. Ci którzy to robią zdają sobie doskonale sprawę z mechanizmów i konsekwencji tych działań. Nie od parady ministrem kulturkampfu jest Zdrojewski - kulturoznawca wrocławski. Kultura jest bytem względnie autonomicznym i jest strukturą oddziaływania wartości wg wrocławskiej koncepcji kulturoznawczej.
Na porządku dziennym jest pokazywanie jako polityków i mężów stanu takich ofiar kontroli umysłu jak Niesio i Paliko.
To wszystko nie jest dziełem przypadku. Tak jak i ofensywa przeciw Kościołowi.
A biedni coraz bardziej skołowani tym wszystkim ludzie nie łączą faktu finansowania in vitro z wszczepianą nam ideologią niemieckiego lebensbornu.
Ruskie chamstwo , obłuda i bezczelność a także pogarda dla człowieka , zwłok i azjatyckie bestialstwo bardzo niewielu ludziom kojarzy się z bolszewizacją totalitarną. Ruscy metodą Dzingis Hana najpierw rozkładają moralnie , potem dezorganizują a następnie podbijają upodlają podbity naród a w końcu go eksterminują w zaplanowanej uprzednio skali.
Zarówno jedni jak i drudzy zdają sobie sprawę z jednego: nie mogli pokonać Polaków ponieważ ci nie dali się złamać moralnie.
Postanowili tego dokonać za wszelką cenę. Bowiem wierzą , że to ich klucz do ostatecznego zwycięstwa.
Dlatego rządzi Tusk.
Musimy temu zapobiec. Koniecznie i za wszelką cenę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#357128

Tak samo bym to napisał a Ty zrobiłeś to wręcz idealnie. Mogę tylko się za Twoiom przyzwoleniem pod tym wszystkim podpisać.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#357158

Komu i czemu - nosiCiele (namaszczeni) władzy SŁUŻĄ...?

Vote up!
0
Vote down!
0
#357132

ale nawet ten , pozorny, okres prosperity w porównaniu z dobrobytem krajów zachodnich (w kryzycie także) nijak się ma do ich poziomu. Władza,na różnych szczeblach,zauważa tylko różnice zarobków , jakie mają oni a "tamci" na równoległych stanowiskach, ale nigdy nie odnoszą się do emerytur, średniej płacy i wielu, wielu innych dziedzin życia, które, choć w jakimś stopniu rozwijają się, to mimo wszystko, poziomem życia obywateli ciągniemy się w ogonie krajów europejskich. Nigdy nie zbliżyliśmy się do nich - a "dobrobyt" daje suma zarobków oligarchów i reszty,o wiele za dobrze,opłacanych oficjeli i powiązanych z władzą sitw.
Jasne, że musiał w końcu pęknąć ten nadmuchany balon , a realia wskazać , jak jest w istocie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#357162

elig: Tak, na 27 krajów UE + Chorwacja jesteśmy na dwudziestym miejscu. Mieszkańczy tylko ośmiu krajów są biedniejsi. Te kraje to: Estonia, Chorwacja, Węgry, Litwa, Bułgaria, Łotwa i Rumunia. Niewiele lepsza od nas jest Słowacja, będąca na 19 miejscu. Z krajów postkomunistycznych górują nad nami Czechy /17 miejsce/ oraz oczywiście Słowenia - miejsce 13.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#357184