Joe Chal – Niepełnosprawnych w Anglii powinno się „uśpić”!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

Jak podaje „LifeSiteNews.com” – „Dzieci niepełnosprawne to zbyt duże obciążenie dla kraju uspołecznionej opieki zdrowotnej oraz innych usług i powine być one “uśpione”, aby zaoszczędzić wydatki socjalne”.

Na imprezie zorganizowanej w celu pomocy niepełnosprawnym dzieciom do stoiska z grupą różnch organizacji charytatywnych, podszedł Pan Collin Brewer – pracownik administracji państwowej z County Hall w Truro i wypowiedział w 2011 roku te słowa:

“Dzieci niepełnosprawne kosztują Radę Miejska zbyt dużo pieniędzy i należy je uśpić!”.

Brewer wypowiedział te uwagi, które miały na celu “sprowokowanie debaty” ale potem przeprosił. “Myliłem się, przyznaję,” powiedział BBC – “I będę przepraszał”. Po tych wypowiedziach, Brewer był pod silnym naciskiem organizacji charytatywnych na rzecz osób niepełnosprawnych i grup opiekuńczych do dymisji, ale nie chciał do tej pory sam zrezygnować, mówiąc, że to było nic innego jak “nonszalancka uwaga”.

Rzecznik Grupy charytatywnej niepełnosprawnych powiedział: “Słowa tak nieprzemyślane z brakiem wrażliwości wypowiedziane przez urzednika jest głęboko niepokojące i pokazują, że tacy ludzie wyraźnie nie nadają się na odpowiedzialne stanowiska.”

W odpowiedzi Brewer powiedział w rozmowie z BBC Radio Cornwall “To jest mój pierwszy nietakt – nie mam żadnego usprawiedliwienia na to”. Jest mało prawdopodobne, że będzie on kandydował ponownie w nadchodzących wyborach w maju.

Incydent stał się znany po formalnej skardze i raporcie jaki wniosła komisja norm przy Radzie Niepełnosprawnych w Cornwall. Komitet nakazał aby Pan Brewer przeprosił tych których obraził.

Przedstawiciel organizacji charytatywnych powiedział, że otrzymali oni wsparcie od wielu ludzi z całego świata.

Wydano oświadczenie: “To wstyd, że dochodzenie zajęło formalne 18 miesięcy, aby wymusić przeprosiny.”

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia Anglii, w sumie 2.307 dzieci zostało zabitych poprzez aborcje w 2011 roku i liczba ta ciąle rośnie.

Obawy, że zacznie się ekspansja nieograniczonej ilości dokonywanych aborcji z podejrzeniem o urodzenie dzieci niepełnosprawnych spowodowało, że członek parlamentu Anglii z partii konserwatywnej Pani Fiona Bruce rozpoczęła dochodzenie parlamentarne, wskazując na rozbieżności pomiędzy przepisami prawa aborcyjnego oraz ustawy Równości z 2010 roku, która chroni osoby niepełnosprawne przed dyskryminacją.

Zapytanie parlamentarne będzie przedstawione do konca marca a prowadzone jest w poszukuiwaniu dowodów od rodziców, lekarzy medycyny, środowisk akademickich, grup wsparcia, grup inwalidzkich i osób zainteresowanych w sprawie różnego podejścia do: teorii, praktyki i implikacji aborcyjnej ze względu na niepełnosprawność w Wielkiej Brytanii. “

Brak głosów

Komentarze

Oskarżałeś mnie, łobuzie, o współudział w zabójstwie księdza Popiełuszki.

Nie pojmuję zatem dlaczego żebrzesz w mailach z jakiegoś LinkedIn o kontakt ze mną.

Już TRZYKROTNIE prosiłem i to w coraz ostrzejszych słowach, abyś się ode mnie w końcu odczepił.

Teraz, wobec chamskiego powtarzania tej żenującej żebraniny, apeluję do ciebie tutaj, abyś wreszcie dał mi spokój!

ODCZEP SIĘ ODE MNIE TY CHOLERNY TROLLU!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#347530

Raczej do Administracji niż do trolla.

To nie jest Prima Aprilis. W razie wątpliwości służę mailami od tego internetowego chuligana i moimi na nie odpowiedziami.

Na niepoprawnych odpowiadam, bo łobuz wykorzystuje uzyskane tutaj - bo nigdzie indziej ich nie używałem - dane adresowe do swojego spamowania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#347531