UE wyłączy ci lodówkę nie pytając o zgodę

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

To nie żart, to prawda. Projekt przepisów od miesiąca czeka na decyzję Komisji Europejskiej.

Komisja Europejska ma 3 miesiące na rozpatrzenie projektu opracowanego przez wielkie firmy zajmujące się wytwarzaniem i przesyłaniem energii elektrycznej. Ma on poparcie potężnej Europejskiej Sieci Operatorów Przesyłu Energii Elektrycznej ENTSO-E i został już przyjęty przez różne gremia Unii Europejskiej regulujące kwestie dostaw energii elektrycznej.

Projekt przewiduje przymusowe wyposażanie energochłonnego sprzętu gospodarstwa domowego (lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, piekarniki, itp.) w urządzenia wyłączające je automatycznie w krajowych lub europejskich szczytach poboru mocy. Pierwsze takie urządzenia mają być montowane fabrycznie przez producentów sprzętu AGD już za 3 lata.

Ocenia się, że proponowane rozwiązania dadzą firmom energetycznym wielomilionowe zyski, bowiem obecnie są one zobowiązane dostosowywać podaż energii do poboru. W szczytach poboru albo uruchamiają dodatkowe generatory (zazwyczaj opalane kosztownym gazem), albo ograniczają dostawy energii dla wielkich odbiorców (huty, zakłady przemysłu chemicznego, itp.) płacąc za to słone odszkodowania.

Jeśli złożony projekt zostanie przez Komisję Europejską przyjęty, to energetyczni giganci zaoszczędzą krocie. Tym bardziej, że projekt nie przewiduje żadnych rekompensat lub odszkodowań dla małych odbiorców energii elektrycznej, choćby nawet przechowywane w zamrażarce produkty zespuły się Ci mali, rodzinni, odbiorcy zapłacą również za urządzenia regulujące pracę sprzętu gospodarstwa domowego, bowiem producenci już zapowiadają, że dodatkowe koszty przerzucą na klientów.

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/earth/energy/10023508/Fridges-could-be-switched-off-without-owners-consent-to-reduce-strain-on-power-stations.html

Brak głosów

Komentarze

Skoro udało im się wyłączyć mózgi swoich obywateli, to teraz mogą juz wyłączać co im się podoba.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#353852

Na razie sie uciszylo z ociepleniem globalnym przeflancowuja go zmiany kilimatyczne bo sie okazalo ze bilans cieplo zimno sie nie zmienia.
Gogant energetyczne widac chca z ludzi wyciagnac ostatni grosz zarabiajac na niedoinwestowaniu w produkcje pradu.
Zawsze byly szcyty i na to elektronie byly zaprojektowane
teraz widac kasa wedruje do kieszeni wlascicieli a ludziom
a wlasciwie baranom wylaczy sie bez odszkodowania prad,
Smieszy mnie jak ktos pisze ze wlacza sie turbogeneratory na bardzo drogi gaz otoz gaz na swiecie jest najtanszym paliwem.

Nastepnym przymusem po niebezpiecznych i szkodliwych zarowka w judeokibucu bedzie przeczesywanie mieszkan przez komisarzy ktorzy beda szukac energochlonnych urzadzen i je unieszkodliwiac u klijenta.Wczesniej taka rewizje poprzedzi kacja nakazujaca wymiane starych urzadzen na nowe badz ich
homolgacje przez specjalnego fahmana oczywiscie na koszt konsumenta.

Zdrugiej strony producenci pradu zamiast sie cieszyc ze popyt wzrasta i mozna zarabiac wiecej to biadola,ale w UNI trudno o logike,zreszta nakaz uzywania zrowek juz wykazal ze Polacy to barany nie majacy nic do powiedzenia,widac ten stan rzeczy Polakom odpowiada.
Dodam ze w cywilizowanym swiecie za szkody poniesione przez brak pradu ludzie dostaja odszkodowania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#353882

zdejmujące takie "simlocki" z lodówek. Jako elektryk wiem, że większość takich urządzeń da się ominąć. Mogą być co najwyżej problemy z gwarancją. Co więcej, takie urządzenia będą musiały pracować w oparciu o zegar. Taki zegar tez powinno się dać ustawić ręcznie. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby były sterowane zdalnie. Jedynym problemem mogą być przygotowywane dla nas przez energetykę "inteligentne" liczniki energii. To one będą przy okazji śledziły rozkład zużycia energii w czasie i nawet identyfikowały rodzaj zasilanych urządzeń. I tu może zaistnieć problem - sama energetyka może nas karać za włączanie zakazanych urządzeń poza dozwolonym czasem.

I jeszcze o inwigilacji dokop.pl/a/6675-inwigilacja-poprzez-gniazdko-elektryczne

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#353894

Wedle tego co wyczytalem w brytyjskiej prasie "szpieg" ma wykorzystywac zjawisko spadku czestotliwosci (50Hz) kiedy pobor mocy przewyzsza jej podaz. Natomiast ponowne wlaczenie urzadzen domowych przez "szpiega" ma nastapic kiedy czestotliwosc zwiekszy sie powyzej 50 Hz, czyli w sytuacji, gdy podaz bedzie wieksza niz pobor.

Vote up!
0
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#353908

krytycznych. Jedną z zasad systemu elektroenergetycznego jest stałość częstotliwości. Jest to parametr odpowiadający z jakość energii. Jeśli ona spada, to z siecią dzieje się naprawdę coś złego i jest zagrożona destabilizacją.
Widać energetyka w Europie jest silnie niedoinwestowana i zagrożona przeciążeniem, jeśli ktoś planuje tak idiotyczny ruch jak montaż indywidualnych blokad w sprzęcie AGD.

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#354023

że Unią rządzą ci co lubią kręcić lody i nie ma tu miejsca na jakikolwiek rozsądek. Taką strukturę powinno się po prostu opuścić.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#353997

Wedle Unijnych zasad opuścić nie mozna. Mozna zostać wyrzuconym po zuzyciu.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#354039

Mieszkam w Birmingham, to drugie co do wielkości miasto w Wielkiej Brytanii zamieszkałe przez wielu Polaków.

Prowadzę serwis samochodowy: Turbo reconditioning Specialists in Birmingham:  http://www.24hac.co.uk/

Zwróciłem uwagę, ze w mieście potroiła się ilość polaków w ciągu ostatniego miesiąca.

Znakiem tego w Polsce musi być bardzo zła sytuacja gospodarcza.

Ci ludzie nie znają nawet języka.Co ich skłoniło aby wyjechać z Polski?

Vote up!
0
Vote down!
0
#391525