Kolejny skandal w prokuraturze?

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

„Prokurator, który chciał stawiać zarzuty Macierewiczowi, teraz porzuca sprawę” – artykułem o takim tytule, portal „dziennik.pl” przymusił mnie do napisania notki.
A jeśli tak? – To przyjrzyjmy się o co w tym wszystkim chodzi.

Portal zaczyna swój artykuł w taki sposób:
„Wcześniej starał się o uchylenie immunitetu poselskiego Antoniemu Macierewiczowi i chciał postawić mu zarzuty za sprawę raportu WSI, teraz się wycofuje. Prokurator Krzysztof Kuciński rezygnuje ze śledztwa.
Oficjalnie tłumaczy to obawą przed zarzutami o stronniczość...”

To chyba pierwszy taki prokurator, który po czterech latach prowadzenia śledztwa przeciwko Antoniemu Macierewiczowi (samo śledztwo trwa już w zasadzie od przejęcia władzy przez PO w 2007r.), sam obawia się posądzenia o stronniczość.
Przyznaję - nie wiem, jak to skomentować, bo rzecz jest niebywała.
Bo z jednej strony – tyle lat nękania polityka opozycji, tyle lat sugerowania społeczeństwu, że Antoni Macierewicz to w zasadzie przestępca, dla skazania którego wystarczy tylko posegregować zebrane dowody.
A z drugiej strony, po tylu latach obawa prokuratora „przed zarzutami o stronniczość”.
Kto wie? Może raczej obawa przed swoim oskarżeniem i skazaniem? Z tym, że nie za tej władzy.
Czy zarzuty o „stronniczość” mają pokrycie w faktach?
Myślę, że pan prokurator ma w takich sprawach doświadczenie, więc na pewno to wie. Stąd pewnie jego rezygnacja.
W każdym razie mamy kolejny, doskonały przykład na to, jak wyglądają w rzeczywistości „zbrodnie” ludzi PiS-u oraz, jak wygląda sprawiedliwość i poszanowanie prawa ludzi Platformy. O przepraszam – chyba się znowu zagalopowałem – chodziło mi oczywiście o niektórych przedstawicieli niezależnej prokuratury.

Informację o rezygnacji prokuratora z dalszego prowadzenia sprawy jako pierwszy podał portal „tvn24.pl. Ta rezygnacja musiała redaktorów strasznie zbulwersować i zaboleć. Już pewnie nawet nagrania z rozprawy sądowej były przygotowane, a tu takie rozczarowanie. Przygotowany materiał chyba się zmarnuje. Zwłaszcza, że jak pisze tvn24.pl:
„Według naszych nieoficjalnych informacji po odejściu Kucińskiego w prokuraturze zwycięża koncepcja, by śledztwo umorzyć. Powodem jest to, że raportu komisji nie można jednak uznać za dokument "mający znaczenie prawne". A ryzyko negatywnego odrzucenia wniosku przez Sejm jest zbyt wielkie.”

Cóż pozostało reporterom z TVN-u. Chyba tylko kolejny raz wyliczyć wszystkie „zbrodnie” niewygodnego polityka PiS-u i z żalu zapłakać nad stanem polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ciekaw jestem, czy podzielą się swoją żałobą na wizji, ale nie włączę przecież tego kanału, aby się przekonać.
Aż taki ciekawy nie jestem.

Brak głosów

Komentarze

Dziś wszystkie cztery władze są jednym wielkim skandalem.
Skandal to norma.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#388756

Dobre spostrzeżenie. Rzeczywiście dzisiaj słowo "skandal" stało się słowem niosącym treści daleko wykraczające poza swoje słownikowe znaczenie. I właśnie dlatego pozwoliłem sobie użyć go w tytule notki w odniesieniu do działań naszej prokuratury.
Bo to faktycznie działania - wydawałoby się w cywilizowanym świecie niedopuszczalne, ale u nas ostatnio stające się standardem. A, żeby było jeszcze śmieszniej, to z kolei, coraz rzadsze już działania właściwe - u nas nazywa się właśnie "skandalem".
Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388770

Pani Kopacz też odpuściła Macierewiczowi i w ogóle jakoś nagonka siadła. Może chłopcy zrozumieli, że Amerykanie wszystko nagrali i teraz będą kopani z dwoch stron. Lizanie zadka Ruskim już nie wystarczy teraz lizac będą też Amerykanom. Oj jak ja im wspólczuję. 

 

 

 

Póki dech póty nadzieja

Vote up!
0
Vote down!
-1

Póki dech póty nadzieja

#388769

Może i "odpuściła", przynajmniej - jeśli chodzi o tę formę walki z Macierewiczem i jego zespołem poselskim. Ale skoro nie dało się znaleźć nikogo, kto zechciałby choć spróbować bronić tego pomysłu, to co miała zrobić? Pewnie ktoś jej powiedział, że się znowu tylko ośmiesza.
A może tylko swoim działaniem chciała przekonać premiera, że się stara?
Teraz formalnie "odpuściła", ale myślę, że w rzeczywistości będzie przeszkadzać tak, jak tylko będzie potrafiła.
Na coś się nie zgodzi, innym razem nie udostępni miejsca, a jeszcze innym skrytykuje, oburzy się i schowa "papier toaletowy". Byle uprzykrzyć życie.
Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#388776

ej Najjaśniejszej, że "puls" jej mierzony jest regularnością stawiania przed TS Jarosława Kaczyńskiego z naprzemiennym pozbawianiem A.Macierewicza immunitetu poselskiego z powodu pana Antoniego WSI-owego Raportu. "Co rok to prorok" się zdewaluowało bo w Polsce czas jest odmierzany przez zasadę "Przed TS Kaczyńskiego, jak nie przejdzie - Antoniego". Czyli coś w rodzaju "najpierw było tak - bociana dziobał szpak, a potem była zmiana i szpak dziobał bociana"... Dopiero co (bodaj w środku października jakiś dupek z PO (czy nie Dochnal lub sama szemrana exelencja Protasiewicz?) już już widziała Jarosława przed TS ale nie wyszło, czyli dziobiemy dalej, do skutku.
To jest już śmieszne bo rozumiem miesiąc-dwa ale tak da capo al fine przez 3 lata z okładem ?

Podejrzewam jakąś presję wywieraną na prokuratora Kucińskiego, włącznie z zapowiedzią pewnego "spotkania" w piątek wieczorem, z którego tylko jeden uczestnik wychodzią do tej pory żywy, drugi natomiast odchodził "bez udziału osób trzecich"...
Wszak pan płemieł Tusk zapowiadał całkiem niedawno i całkiem na sełio, że z ministłem Siennikiewiczem "Będziemy stałali się wpłynąć załówno na policję jak i płokuratułę i, w łamach naszych możliwości, na sądy, (...)"... Pan płemieł za 6 lat pozwolił (spowodował, zmusił - niepotrzebne skreślić) by Polacy intełpłetowali w bałdzo szełokim spectłum jego wypowiedzi. Prokurator Kuciński widać nie chciał "rozgrzać się" do wymaganego przez władzę (w odróżnieniu od prokuratorów Parulskiego, Szeląga, Artymiaka, Tuleyi itd.) stopnia ale np. ma wiedzę, którą zdeponował "gdzie trzeba" na czas "gdy zajdzie potrzeba"...

Myślę (trochę życzeniowo), że to początek odTUSKwiania polskiego wymiaru sprawiedliwości, choć podjęty raczej nie tyle z chęci by prawo i sprawiedliwość stały się w Polsce prawdziwym prawem i sprawiedliwością, co z wybranie (w celach partykularnych) pewnego rodzaju hibernacji na przetrwanie. Czyli uśpiony przez tymczasową i trendy tuskwologię "tu i teraz" instynkt samozachowawczy, zakodowany w genach homo sapiensa Kucińskiego "obudził się".

Inna sprawa - czy w przyszłości, w wolnej Polsce można mieć zaufanie do podobnych reprezentantów Temidy...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#388772

Presja niewątpliwie była, ale myślę, że była też jeszcze jakiś czas temu, chęć przypodobania się władzy.
Niektóre jednostki, te o giętkim sumieniu i ambicji ukierunkowanej na robienie kariery za wszelką cenę - nie potrzebowały nawet specjalnej zachęty.
Ale teraz nadchodzą zmiany i ci sprytniejsi nie chcą już ryzykować kariery dla Platformy, prezydenta i premiera.
Jeszcze jakiś czas temu Platforma i Donald Tusk mieli rządzić wiecznie. A teraz nadchodzą czasy, że może lepiej nie mieć z nimi nic wspólnego? Teraz głupotą byłoby się niepotrzebnie wychylić, jeśli nie wiadomo, w którą stronę zawieje wiatr historii.
Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388779

Niemniej może (nie musi) okazać się pewnym wyłomem.

Nie przypadkiem wspomniałam o życzeniowości i genach, pobudzonych partykularnymi bodźcami. Dla mnie to choć może zdolny i prowadzony szczerymi intencjami palestrant ale osoba, która w wolnej Polsce już nie powinna sprawować urzędu społecznego i obywatelskiego zaufania, który dziś sprawuje.
Pozdrawiam.
contessa
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#388783

Skan dali (zdjęć archiwalnych dowodów –POlitycznego ukrywania przestępstw i zbrodni) superwizja + superfonia POlitycznych patologii = plag prokuratorskich - zaniedbań ...

standardowo zlecanych politycznie-telefonicznie do ...

LUSTERatury(skanamiFBIfonoGraMów) partnersTWa oMAFIAnia przestępczości zorganizowanej "apolitycznie" ...

AKTYWowanych - politycznym zabójstwem gen.M.Papały -kontynuowaniem skandali ...

- niejeden prokurator RP jeszcze POwie - skanFBIdałem…

Pozdrawiam +10

Vote up!
0
Vote down!
0
#388785

pierwszy na liscie do likwidacji.
ONI teraz maj inny cel wiekszy gdyz samo znikniecie Macierewicz nic nie zalatwia.
ONI skupia sie na likwidacji calalego PISu jeszcze nie wiem jak,ale dla nich po zamachu smolenskim to pestka z obecnymi sluzbami i sedziami.POprostu zdelaegalizuja jako organizacje faszytowska, albo rasitowska ,badz terrorystyczna, i bedzie to tak naglosnione przez lzemedia w Polsce i na calym swiecie ze nikt palcem nie kiwnie nie mowiac o Polakach z ktorych wiekszosc jest lemingami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388790