Jarosław Kaczyński się nie konsultował.

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

„Prawo i Sprawiedliwość nie konsultowało z Ministerstwem Spraw Zagranicznych wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Gruzji.” – donosi dzisiaj dziennik.pl.

No tak. To niesamowite, nie do pomyślenia i zwyczajne chamstwo. Taka bezczelność i lekceważenie ministra Sikorskiego oraz jego resortu przez prezesa PiS stanowczo wymaga jakiejś odpowiednio wyważonej reakcji ministerstwa na odpowiednim szczeblu.
Myślę, że pan minister powinien wystosować jakąś protestacyjną notę dyplomatyczną do gruzińskiego rządu, wezwać do siebie ambasadora Gruzji, albo przynajmniej się do tego odnieść na Twitterze.
Myślę też, że nie zawadziłoby, aby dodatkowo skomentował odpowiednio całą tą sytuację np. Stefan Niesiołowski, bo takie praktyki godzą w polską racje stanu.
Jak Kaczyński mógł tak Polskę ośmieszyć na arenie międzynarodowej? Brak słów.

Z kolei portal wpolityce napisał o wizycie Kaczyńskiego w Gruzji m. in.tak:
„Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje wizytę w Tbilisi. Po południu Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, w obecności gruzińskiej Polonii, odznaczył Jarosława Kaczyńskiego Orderem Zwycięstwa św. Jerzego.”

Zerknąłem jeszcze raz do artykułu w dzienniku.pl, ciekaw, jak mi to umknęło, że odznaczono Jarosława Kaczyńskiego.
Przecieram oczy i nic. Zero informacji na ten temat. Widać Kaczyński swojego wyjazdu i odznaczenia jednym z najważniejszych odznaczeń Gruzji z Angelą Merkel też nie konsultował.

Pomyślałem sobie, co mi szkodzi?
Zerknę jeszcze na „Wydarzenia” w Polsacie. Tam muszą powiedzieć o tym coś więcej. W końcu obiektywna telewizja, główne wydanie programu informacyjnego i często dają materiały o Kaczyńskim, a dyrektorem programowym jest tam przecież nie byle kto. Sam dr Jarosław Gugała.
Ten pewnie nie pominie tematu, bo w końcu jest się czym pochwalić.
Gugały akurat na antenie nie było i chyba tylko dlatego materiału o odznaczeniu w Gruzji nie puścili. Mało tego - nie było żadnego materiału o Gruzji i nawet o Jarosławie Kaczyńskim.

Taka jedna, drobna sprawa, a jak wiele daje do myślenia o obiektywizmie działających w Polsce mediów. Wiele daje do myślenia, ale tylko tym, którzy jeszcze mają czym myśleć.

Brak głosów

Komentarze

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#372909

... gruzińskim Orderem Zwycięstwa św. Jerzego, to do pełnej informacji musiałyby podać, czym się Pan Jarosław zasłużył Gruzji, że otrzymał najwyższe odznaczenie tego kraju. A to już nie byłoby... poprawne politycznie.

Zgadzam się ze zdaniem Antysalonu, które wyraził powyżej. Tak, platformerska i antypolska swołocz czeka dogodnej okazji, bo pod Smoleńskiem przecież mieli zostać zgładzeni obydwaj. I choć to się wyda paradoksem, czasem choroba... ratuje życie. Gdyby wówczas nie pogorszenie stanu zdrowia Szanownej Mamy Jarosława i Lecha, to Jarosław też byłby na pokładzie samolotu.

A pretensje MSZ-u i Radka Zdradka można potłuc o kant d**y. Niech nie będzie taki cwany.

Pozdrawiam,
                     
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#372919

I dzięki temu pan Jarosław cały i zdrowy.

Wszyscy jeszcze pamiętają jak zdradek mówił do rezuna gajowego,że jeszcze jest jedn Tupolew,dla Jarka.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#372920

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#372929

No jak tu ogłaszać udekorowanie Jarosława chyba najwyższym państwowym odznaczeniem Gruzji jak słońce Peru ma tylko Karola Wielkiego, gwiazda Kaszub Rathenaua, lewackie orderki wycięte z konserwy makreli, a tata możeła tylko... kotyliona ?
Toż to wstyd.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#372925

Nasze Słońce Peru jest odznaczone również, jak sama nazwa wskazuje - La Orden El Sol del Peru - czyli Orderem Słońca Peru, za - uwaga, odstaw płyny - "wojskowe i cywilne zasługi na rzecz kraju".

Nie wiadomo co prawda jakiego kraju, ale w przypływie dobrego humoru i wrodzonej skłonności do angielskiego dowcipu, zaryzykuję, że chodzi o wojskowe i cywilne zasługi na rzecz Peru.

Taka nieznajomość faktów z życia Naszego Wielkiego Umiłowanego Przywódcy, Słońca Peru, Największego Amberu Kaszub, Trzynastej Gwiazdy Europy i Pierwszego Piłkarza Ligi Ponadgalaktycznej powinna być karalna !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#372951

A co tu niby z tym gogusiem konsultowac ? T polityczny pajac na usługach rudego.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#372933

 dopóki nie zabiją wszystkich niepokornych. Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#372937

Sikorski niepoinformowany, Putin na urlopie gra rolę macho, Tusk goni Gowina po kraju, jedynie Komorowski na stanowisku, czyli pilnuje żyrandola i zapewne stąd ma to wysokie zaufanie u Polaków. Tym razem jednak nikt go nie poinformował, że Kaczyński "może gdzieś poleci".

Vote up!
0
Vote down!
0
#372957

gość z drogi

taka  z samego serca ...

pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#372972

Z samego serca dziękuję.
Serdecznie pozdrawiam - również pozostałych komentatorów i czytelników.

Vote up!
0
Vote down!
0
#372983