POZNAŃ - niebezpieczna strefa kibica

Obrazek użytkownika fotoamator
Sport

Miałem dziś okazję być w Poznaniu i na własnej skórze przekonać się jak wygląda organizacja Euro2012 w tzw strefie kibica

To jest po prostu koszmar !!!!

Wjechałem z nawigacją w okolice rynku. Po kilku minutach jazdy utknąłem w korku na jednokierunkowej ulicy chyba Św Marcina do której ze wszystkich uliczek wjeżdżały samochody. Woda w chłodnicy mi się zagotowała więc musiałem co jakiś czas wyłączać silnik.

200 metrów jechałem przez pół godziny, a potem zmuszony byłem zaparkować samochód pod jakimś śmietnikiem - dobrze, że akurat ktoś zwolnił miejsce parkingowe.

Obserwowałem w tym czasie sceny jak z filmu katastroficznego. Ulicą próbowały przejechać wozy straży pożarnej, które w pewnym momencie jeszcze bardziej "zaczopowały" przejazd. Dłuższą chwilę stała między samochodami karetka na sygnale. Miejsca było tak mało, że nie sposób było odjechać.
"Porządku" pilnowali policjant i policjantka z drogówki, którzy w pewnym momencie zupełnie się pogubili i nie byli w stanie pokierować ruchem. Samochody jeździły we wszystkie strony, próbując "gdzieś" wyjechać. Niektórzy wjeżdżali pod prąd w jednokierunkowe ulice, albo wciskali się w ulice ze znakiem zakazu ruchu. Z parkingów wyjeżdżały samochody,jeszcze bardziej tamując ruch.

Gdy załatwiłem swoje sprawy, wyjazd z rynku zajął mi prawie godzinę. Taki czas jechałem kilkaset metrów, nie mogąc ani nigdzie stanąć, ani się cofnąć, ani wjechać w inną ulicę. Gdyby ktoś dostał zawału w tym korku, to karetka przyjechałaby ratować trupa.

Miasto nad tym chyba nie panuje. To co widziałem przeczy właściwej organizacji ruchu, o możliwości ewakuacji na wypadek nagłych zdarzeń, lub o dojeździe służb ratunkowych w te okolice nie wspomnę. Dla mnie coś takiego to kryminał dla osób odpowiedzialnych za taki bałagan.

To ewidentne narażanie zarówno odwiedzających strefę kibica, jak i mieszkańców okolicy rynku w Poznaniu.
W przypadku np pożaru lub zamieszek między kibicami może być masakra. Rynek nie jest przygotowany i nie jest bezpieczny. Kto jest z Poznania może potwierdzić moje słowa.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 W Kijowie jeszcze ostrzej.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/618963,Bojka-w-strefie-kibica-Poszlo-o-jezyk-rosyjski

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#262149

Znam Poznań bardzo dobrze. Ulica nazywa się nie św. Marcina, ale św Marcin :) Taka poznańska tradycja. Tylko w małej części jest jednokierunkowa. Mogły na nią wjeżdżać samochody ze wszystkich dwóch ulic, bo trzecia - Rybaki, o ile pamiętam, jest jednokierunkowa (chyba że coś ostatnio z nią się zmieniło).

W centrum Poznania nie da się zrobić nic, by mogłobyć bezpieczniej i mniej tłoczno, poza wprowadzeniem całkowitego zakazu ruchu kołowego, z wyjątkiem komunikacji miejskiej i pojazdów uprzywilejowanych. Zresztą mozliwe, że tak się staniena czas meczów EUROw tym mieście, bo inaczej rzeczywiście dotarcie do strefy kibica, którą umiejscowiono na Pl. Wolności graniczyłoby z niepodobieństwem. Problemem Poznania są wąskie stare ulice, gdzie często jezdnią przebiegają tory tramwajowe, bo nie da się wydzielić osobnego pasa dla tramwajów, przez co tramwaje i samochody nawzajem blokują sobie przejazd. Mam wrażenie, że z tego powodu jest to miasto może nawet jeszcze bardziej zakorkowane niż Warszawa.

Na koniec uwaga - nikt kto zna Poznań, nie będzie pchał się na Rynek Starego Miasta od strony św. Marcina, bo najłatwiej tam dojechać, a także znaleźć miejsce parkingowe od strony Garbar.

Myslę takze, że tłok się rozładuje, jesli zdążą z zakończeniem remontu Kaponiery. Dopóki to newralgiczne rondo jest zamknięte, dopóty korki będą z całą pewnością.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262163

Jak Gospodarz taka impreza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262179

i nie dziwota.Przecież Dyzma obiecał , wszystko ma być w budowie.No to jest :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262241

vide: http://niepoprawni.pl/blog/3357/helol-ajrisz
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#262295