FIKCJA

Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

 W dniu dzisiejszym podano informację ,że dyrektor szpitala Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka przedłożył ministrowi Arłukowiczowi ponad 130-sty stronnicowy plan naprawczy szpitala. Miał na jego przygotowanie kilka dni, po tym jak min Arłukowicz uwarunkował Ew. pomoc ministerstwa zdrowia w rozwiązaniu problemu zadłużenia szpitala.

Pragnę oświadczyć, że opracowanie takiego planu naprawczego dla tak dużej i wielospecjalistycznej placówki medycznej w przeciągu tak krótkiego czasu jest fikcją i służy jedynie rozgrywkom medialnym w chwili, gdy w Polsce dzieją się rzeczy znacznie poważniejsze niż dług szpitala dziecięcego, o którym pan Arłukowicz, będąc szefem organu założycielskiego dla tego szpitala wiedział znacznie wcześniej, bo już z chwilą zapoznania się z wynikiem finansowym – czyli wczesną wiosną br.

Opracowanie programu naprawczego wymaga wykonania dokładnego audytu funkcjonowania wszystkich obszarów placówki i powinno zostać zlecone niezależnym ekspertom, po wcześniejszym ogłoszeniu przetargu na taki audyt.

Pomijając czas, jaki zostać musi uwzględniony na „sprawy proceduralne” samo wykonanie audytu, oraz sporządzenie listy rekomendacji może potrwać nawet miesiąc.

Udawanie zdziwionego, w takiej sytuacji, jest zwykłym PR-owskim zagraniem, a zapewne służy również odwróceniu uwagi od innych ważnych spraw dziejących się w Polsce. Jest to typowa taktyka obozu władzy, który w ten sposób usiłuje odwrócić uwagę od , choćby, bezprecedensowej wypadków związanych z ekshumacjami ofiar tragedii smoleńskiej.

W świetle tych faktów należy również powiedzieć, że minister Arłukowicz ponosi pełną odpowiedzialność za katastrofalną sytuację finansową szpitali, dla których Ministerstwo Zdrowia jest organem założycielskim i w związku z tym nie jest wykluczone, że jego zaniechania w tym względzie kwalifikują się do zawiadomienia odpowiednich instytucji o możliwości popełnienia przestępstwa.

I właśnie takie postawienie zarzutów panu Bartoszowi A. powinno być prawdziwą informacją dnia”.

Wnioski z tego tekstu polecam rozważeniu osobom, które mają możliwość działań prawnych w tym zakresie.

Brak głosów

Komentarze

przez Premiera dr J. Kaczyńskiego, za które był pozwany do rozgrzanego Sądu, jakże są znamienne. ONI prywatyzują służbę zdrowia, i na to była potrzebna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na wyposażenie placówek dla prywatnych gabinetów i szpitali.
Ale kto ma bielmo na oczach, temu nie łatwo je zdjąć.

Vote up!
0
Vote down!
0

Xenia

#291988

dłuższy tekst o systemie ochrony zdrowia będzie wkrótce na Pomnik Smoleńsk, zapraszam również tam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#292008