Bojkot Euro 2012 - odpowiedź na blog Yupitera

Obrazek użytkownika Roland von Bagratuni Budapeszt
Świat

Witam Serdecznie!

Zaznaczam, że poniższe oddzielnie opublikuję w swoim blogu.

Celowy byłby bojkot ukraińskiej części Euro 2012 ze względu na notoryczne deptanie w błoto praw człowieka i bezpodstawne skazanie w procesie koncepcyjnym, więzienie i torturowanie Julii Tymoszenko!

W tej sprawie opublikowałem artykuły na łamach Niezależnej oraz Gazety Polskiej, które poniżej cytuję:

Aresztowali skazaną Tymoszenko

Ta cała sprawa Premier Julii Tymoszenko przypomina mnie koniec lat czterdziestych, a dokładniej proces czerwonych nazistów wytoczony ks.Prymasowi Królewstwa Węgier, Józsefowi kardynałowi Mindszentyemu! Był on wielkim Przyjacielem Polski i Polaków!!! (Prymasowi Polski - Stefanowi kardynałowi Wyszyńskiemu też chcieli wytoczyć taki proces, ale w Polsce było to niemożliwe! Bo doprowadziłoby to do upadku komuny!) Jest rzeczą obojętną co Premier Julia Tymoszenko zrobiła, czy "zrobiła", a raczej nie zrobiła! Trzeba ją "na amen" uwięzić! Ta dyktatura niejakiego Janukowycza żywo przypomina grasowanie podobnego ekskomunisty: niejakiego Łukaszenki na Białorusi czy syna generała KGB i I.sekretarza Komunistycznej Partii Azerbajdżanu, niejakiego Heydara Aliyeva — niejakiego Ilhana Aliyeva! Albo niedawno zmarłego "Turkmenbaszi" w Turkmenistanie! Istny Dom Wariatów! Ale po byłych "państwach członkowskich" (czytaj: kolonii) Związku Sowieckiego innego nie można spodziewać się! Wszędzie (z Rosją włącznie) w dalszym ciągu bandyci - zbrodniarze wojenni i ludobójcy są "bohaterami", a opozycjonista, czy inaczej myślący "wrogiem klasowym", "zdrajcą", "zdeklasowanym społecznie" itd!

Julia Tymoszenko wreszcie zaczęła coś robić w interesie zeuropeizowania Ukrainy! Ale widocznie jest tam jeszcze wielu takich mądralów, którzy nie pamiętają, albo nie chcą pamiętać, ilu Ukraińców Stalin, a więc ZSSR zamordował przez wywołanie "wielkiego głodu"!!! Ukraińcy przywykli do terroru i widocznie ani im się śni marzyć o demokracji, wolnym i lepszym życiu! Można Julię Tymoszenki oskarżyć o wszystko! Nawet o spowodowanie wybuchu Wojny Dziesięcioletniej, czy nieudanych Wypraw Krzyżowych! Specjaliści z KGB dobrze znają się na produkcji sfingowanych dokumentów i dyrygowaniu procesów koncepcyjnych! Widocznie nie chcą wyjść z wprawy, więc teraz ćwiczą na Julii Tymoszenko! A jak będzie z tego światowa draka, postarają się, ażby zmarła tak, jak zmarł w Londynie niejaki Litwinienko! Albo "zachoruje" na ebolę, AIDS, czy zarazę morową! Przecież tajne laboratoria KGB nie zamknął ani Gorbaczow, ani Jelcyn, ani Putin! I "produkcja" tych laboratoriów wymaga doświadczeń, kontroli technicznej itd!

Czerwono nazistowskie władze Ukrainy najbardziej boją się przedstawicieli dwóch żyjących tam mniejszości narodowych: Polaków i Ormian, bo oni są inni! Oni są Patriotami, również lokalnymi (na Węgrzech, w Polsce też tak jest!), ich nie można zastraszyć, tak jak to robiła ze mną przez długie dziesięciolecia węgierska, polska i sowiecka bezpieka! Bo Polak i Ormianin mają Honor! I za ten Honor gotowi są oddać nawet życie! Powszechnie wiadomo, że Julia Tymoszenko jest Ormianką! I tu jest pies pogrzebany! A Ormianie — jeden z najstarszych narodów świata, chorobliwie cierpią na poczucie sprawiedliwości, miłości do bliźnich i prawdziwej demokracji! (To co jest w państwach członkowskich UE, w USA itd, to tylko pseudodemokracja!) Właśnie z tego powodu Polska i Armenia tyle razy w historii straciły niepodległość! Bo przesadna demokracja prowadzi albo do anarchii, albo do dyktatury, no i utraty niepodległości!

Historia powtarza się, ale na wyższym, spiralnym szczeblu! Wielu zapomniało, co stało się we Francji po upadku Bastylii i zwycięstwa rewolucyjnych haseł "Wolność, Równość, Braterstwo" (Liberté, Égalité, Fraternité)! Dyrektorki komuny: Marat, Robespierre, Danton, Desmoulins , wicehrabia Louis-Marie de Noailles, książę Armand d'Aiguillon, Jean Sylvain Bailly, Talleyrand i inni najpierw wytrzebili połowę arystokracji, a potem zaczęli wzajemnie wyrzynać siebie! Wszystko to pod hasłem Wolność, Równość, Braterstwo! Potem przyszedł Napoleon Bonaparte, dokończył ich dzieła i przywrócił monarchię! Oczywiście nie z królami-Bourbonami, a z sobą jako cesarzem! I wprowokował Francję do takiej wojny światowej, która stała się początkiem systematycznych klęsk i utraty wojen!

Takich przykładów w historii jest wiele! Ale widocznie z historycznych błędów nikt nie uczy się, bo jest "mądrzejszy"! Inna sprawa, że na Węgrzech trzeba "Premiera" Gyurcsánya postawić przed sąd! I nie tylko dlatego, bo sam cynicznie przyznał się do tego, że władzę zdobyli podstępnie, przez oszustwo! Gyurcsany popełnił całą serię przestępstw kryminalnych. W swoim życiorysie z czasów komuny, jako głowa węgierskiego komsomołu, dumnie podkreślał, że urodził się w rodzinie bardzo ubogiej! To skąd ma grube miliardy?!!! Nie odziedziczył ich ani od tajemniczej ciotki z USA czy Izraelu, ani nie wygrał w totolotka czy na rulecie w Monte Carlo! To skąd te pieniądze?! Odpowiedź wszystcy domyślają się! I po to jest sąd, ażeby tego dowiódł. Ale nie po to, ażeby statystował dyktatorom i czerwonym nazistom w sfingowaniu winy!

Unia Europejska powinna wreszcie stać się pełnoletnią i być konsekwentną! Tak jak znakomity niemiecki polityk, mąż stanu Konrad Adenauer potrafił być człowiekiem Honoru i konsekwentnie wyprzątać cały przegniły hitlerowsko-stalinowski śmietnik z życia publicznego RFN! UE powinna wreszcie wyprzątnąć z życia publicznego resztki czarnych nazistów i wszystkich czerwonych nazistów, a za popełnienie przez nich przestępstw przeciwko ludzkości i swoim narodom, pociągnąć do odpowiedzialności karno-sądowej! Potrzebna jest dobra wola, opowiednia unijna Konstytucja, która rzeczywiście broni praw człowieka, oraz artykuły skazujące czołowych ekskomunistów i esbekowców na utratę praw obywatelskich! Bramy Spandau i Trybunału Norymbergskiego ponownie trzeba otworzyć! Dla komunistów, którzy popełnili i popełniają tysiąckrotnie więcej przestępstw przeciwko ludzkości, niż hitlerowcy! Julia Tymoszenko powinna otrzymać honorowe obywatelstwo unijne z pełnymi prawami obywatelskimi oraz unijny paszport dyplomatyczny! I wtedy sprawa już zupełnie inaczej wygląda! UE nie powinna targować się ani z Łukaszenką, ani z Putinem, ani z Janukowyczem czy Ilkhanem Aliyewem! Wszelkie dyktatury trzeba systematycznie bojkotować! Antanta popełniła błąd, że przyjęła do koalicji Stalina! Ojca chrzestnego Hitlera i niemniej podłego Mustafy Kemala (bandycki pseudonim "Atatürk")! Tego błędu żaden rozsądnie i trzeźwo myślący polityk nie może powtórzyć!

Szczęść Boże!

Roland von Bagratuni-zweryfikowany inwalida woj.1956 r, wt., 13/12/2011 - 16:40

Torturowanie Tymoszenko - czyli prawdziwe oblicze Janukowycza

W dzieciństwie każdy jeden dobrze wychowany człowiek nauczył się kardynalnej zasady, że kobiety nie wypada uderzyć nawet kwiatem. Kto naruszy tą zasadę jest pospolitym chamem! I takim właśnie chamem jest ukraiński Al Capone — niejaki Wiktor Fedorowycz Janukowycz! Jako ponoć prawnik z wykształcenia powinien dobrze wiedzieć, że nie ma takiej zbrodni, która prędzej czy później nie wyjdzie na jaw, a później nie pociągnie za sobą odpowiednie konsekwencje prawne. Takie, jakie na przykład doznał jego serbski kumpel Slobodan Milošević, który 1 kwietnia 2001 został aresztowany w Belgradzie przez serbską policję pod zarzutem nadużycia władzy i korupcji, a następnie 29 czerwca 2001 roku został przekazany przed Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze! Albo jakie procesy karne oczekują na wcale nie lepszego innego jego kumpla — węgierskiego nazistowskiego gangstera Ferenca Gyurcsánya, który w 2006 r cynicznie przyznał się do tego, że jego ekskomuniści razem z nim - cytuję: „kłamaliśmy rano, w południe i wieczorem, w dzień i w nocy, miesiącami, całymi latami i przez oszustwo dorwaliśmy się do władzy“! Zresztą hasło to doskonale pasuje do niego, bo i on sfałszował wybory, a teraz raz na zawsze wszelkimi sposobami chce pozbyć się swojej najgroźniejszej konkurentki!

Janukowycz chyba coraz bardziej zazdrości Miloševićowi "wczasów" w haskim więzieniu, więc stara się zarobić na "skierowanie"! I to nazistowskimi sposobami co do joty przejętymi od sowieckiego KGB i hitlerowskiego Gestapo! I to jeszcze on ma czelność kłamać, że na Ukrainie "jest demokracja"! Ale jaka i czyja "demokracja"?! Janukowyczowska, małpująca Władimira Władimirowicza Putina, który w podobny sposób rozprawia się z konkurencją, który bezwstydnie fałszuje wybory i brata się z różnymi dyktatorami-pseudoprezydentami typu Baszar Asad, czy İlham Heydər oğlu Əliyev, którzy fotel prezydencki odziedziczyli po swoich ojcach - marionetkach KGB poprzez bezczelnie sfałszowane wybory ?

Przestępstwo Janukowycza jednoznacznie i brutalnie narusza postanowienia Powszechnej Deklaracja Praw Człowieka ONZ, a przede wszystkim jej artykuły I, II, III, V, VII, IX, XVIII, XIX i XXI! Mam nadzieję, że Komitet Praw Człowieka ONZ - UN Human Rights Committee w trybie przyspieszonym zajmie się tą sprawą i wyciągnie z niej odpowiednie konsekwencje! Bowiem jest rzeczą skandaliczną, że w XXI wieku w Europie mogą jeszcze istnieć takie nazistowskie dyktatury, które bezceremonialnie depczą prawa człowieka!

Kiedy w 2004 r na Ukrainie zwyciężyła Pomarańczowa rewolucja i wraz z Julią Tymoszenko do władzy doszedł Wiktor Juszczenko, niwecząc plany kontrkandydata do władzy niejakiego Janukowycza, Europa odetchnęła! Za wcześnie! Bo po kilku policzkach nazistowski diabeł obudził się i najpierw poprzez swoich agentów poróżnił ze sobą Tymoszenko i Juszczenkę, a następnie sfingowanymi wyborami znów dorwał się do tej władzy, której od początku nie był godzien! Ale Europa i świat długo nie będą przypatrywać się tym przestępstwom, które Janukowycz dzień-w dzień popełnia! Czasy jego ideałów: Stalina i Hitlera już skończyły się i prędzej czy później ukraiński Janukowicz i białoruski Łukaszenka wraz z innymi podobnymi kreaturami podzielą losy Miloševića!

Polska powinna wypowiedzieć wspólne organizowanie z nazistowską Ukrainą Mistrzostw Piłki Nożnej, a sportowcy i kibice powinni zabojkotować ukraińską część imprezy poprzez rezygnację z wyjazdu do tego średniowiecznego państwa! Bo umysłowo zdrowy człowiek po takich wydarzeniach nie postawi nogi na Ukrainie! Chyba że Janukowycz natychmiast wypuści z więzienia Julię Tymoszenko, zrehabilituje ją zwalniając ze sfingowanych zarzutów i jawnie przeprosi ją, rezygnując przy tym z władzy! Bo w prawdziwie demokratycznym państwie po takim skandalu, prezydent i cały rząd podaje się do dymisji. W demokratycznym państwie! A więc piłka jest już na polu Janukowycza, niech więc udowodni, że na Ukrainie rzeczywiście jest demokracja!

Szczęść Boże!

red.Roland von Bagratuni, zweryfikowany inwalida woj. 1956 r, pt., 10/02/2012 - 22:11

Niemrawo, czyli Euro 2012 "po polsku"

Oj, strasznie boję się jednej rzeczy: organizacja tej imprezy najmniej na 50 lat odbierze Polsce możliwość organizowania wszelkich mistrzostw europejskich i światowych, olimpiad, Światowych Wystaw itd! Bo jako korespondent polskiej prasy komunikacyjnej, na bieżąco jestem "przygotowany z tego tematu"! Widzę podobne przygotowania Rosjan na Olimpiadę Zimową 2014 r, gdzie wszystkie inwestycje kolejowo-drogowe (dwa lata przed imprezą!) są już zapięte na ostatni guzik! Właśnie niedawno doniosła prasa rosyjska, że uruchomiono regularne połączenie kolejowe (SKM) między portem lotniczym w Adlerze i miasteczkiem olimpijskim Soczi-Jasna Polana! Ukraińcy po koleji otrzymują południowo-koreańskie składy Hyundai, które kursować będą między Lwowem i Kijowem, Lwowem i Charkowem itd. Oni nie boją się poruty, bo na czas zdążą z superszybkimi połączeniami kolejowymi. Z natłokiem samolotów również nie będą mieli problemów, bo Boryspol pod Kijowem zmodernizowano, port lotniczy otrzymał SKM do śródmieścia stolicy! I tak było z przygotowaniami do wielu podobnych, nie tylko sportowych imprez na całym świecie! Bo taka impreza to najlepsza reklama dla kraju, a wydane na nią miliardy bardzo szybko zwracają się, przy czym jakość życia "tubylców" poprawia się!

A w Polsce? Będzie - nie będzie szybkiej koleji z Poznania i Wrocławia (Y-grek) do Warszawy itd! Pociągi IC i EC na Centralnej Magistrali Kolejowej w dalszym ciągu niemiłosiernie spóźniają się. Nie ma terminu oddania linii SKM do dworca lotniczego na Okęciu! To samo w Gdańsku, gdzie stale tylko zatwierdzają linię do Rębiechowa! A budowa przystanku kolejowego przed poznańskim dworcem lotniczym na Ławicy? Czy normalne połączenie transportem publicznym Krakowa i Górnego Śląska z dworcem Lotniczym Katowice-Pyrzowice? Autostrady do miejsc rozgrywek są albo nie dokończone, albo wcale ich nie zbudowano! Mógłbym godzinami wyliczać czego nie ma i nie będzie, a co powinno być! Na przykład na terenie samych miast, gdzie transport publiczny powinien znaleźć się w jednych rękach! Gdzie w dalszym ciągu brak takiej ilości hoteli (również tych najtańszych!), których w dalszym ciągu nie ma! I chyba nie będzie... Komuś bardzo nie zależy na tych inwestycjach! A może trzeba byłoby wreszcie doszczętnie rozwalić tą biurokrację, która w Polsce w dalszym ciągu straszy od wprowadzenia jej jeszcze przez komunę?! W której nie ma ludzi odpowiedzialno myślących i zatwierdzających inwestycje bez spoglądania w górę, na bliżej nie sprecyzowane "władze wyższe?!

Od dłuższego czasu mieszkam raz w Budapeszcie, raz w Sztokholmie, gdzie jestem poddawany leczeniu moich skomplikowanych dolegliwości m.inn.serca. Kiedy zapoznałem się ze strukturą komunikacji miejskiej Sztokholmu - firmy Storstockholms Lokaltrafik AB (SL), na każdym kroku rozdziawiałem usta z oniemienia! Stołeczne MPK przejęło od koleji państwowych Statens Järnvägar (SJ) wszelkie koleje dojazdowe i podmiejskie, nie rezygnując jednak z korzystania ze wspólnych torów! Pociągi SKM z Södertalje na południu, przebiegając przez stolicę do Märsta leżącego już na terenie Uppland - czyli województwa Uppsala, pędzą z zawrotną szybkością 180 km/h! "Ciuchcia" elektryczna (WKD) do Podkowy Leśnej itd kiedy doczeka się takiej szybkości? Albo warszawska czy trójmiejska SKM? Na wspomnianej linii kolejowej SL-SJ częstotliwość pociągów jest niekiedy 3-minutowa, po ekspresie SJ do Gävle czy Göteborgu, z tą samą szybkością pędzi podmiejski SL! Bez konfliktów, wypadków i opóźnień! Ale już sztokholmskie metro gdzieniegdzie wychodząc na powierzchnię, z identycznymi składami Bombardiera, korzysta z odcinków SJ!

Węgry chwilowo nie przygotowują się do podobnej imprezy, ale MÁV START, chwilowo obsługujący również linie podmiejskie do Vác i Szob, do Nagykáta, Cegléd i Szolnok, do Tatabánya, Komárom, Oroszlány i Győr itd, opracował podobny rozkład jazdy! Na linii do Tatabánya i Győr, prowadzącej dalej do Wiednia, pociągi podmiejskie dotrzymują szybkości i tempa składom Intercity, Eurocity, Euronight i Railjet austriackich koleji ÖBB! Na terenie Budapesztu jest jednolita taryfa miejska, abonamenty stołecznych zakładów komunikacyjnych BKV honorowane są zarówno przez MÁV START jak i pekaesy Volánbusz! Pociągi IC i EC wyjeżdające z dworca Budapest-Nyugati pu na trasie do Szolnok, bez wyjątku zatrzymują się na stacyjce Ferihegy, obsługującej dworzec lotniczy Ferihegy-1. W planie jest budowa oddzielnej linii do dworca lotniczego Ferihegy-2, ale do tego czasu z Ferihegy-1 do Ferihegy-2 bardzo szybko dojechać można autobusem BKV linii 200E!

A plany Budapesztu są jeszcze ciekawsze! Połączenie w jedną linię drugiej linii metra i ósmej linii koleji dojazdowej koleji podmiejskich BHÉV do miejscowości Gödöllő, czy podziemne połączenie linii BHÉV nr 5 do Szentendre z liniami 7 do Csepel i 6 do Ráczkeve między placem Batthány na Dunajem oraz Boráros tér w Peszcie! Dotychczas zupełnie niewykorzystana w ruchu pasażerskim obwodnica kolejowa Körvasút przebudowana zostanie dla celów obsługi miejskiej komunikacji publicznej i na wielu liniach kolejowych wychodzących z Budapesztu pojawią się dodatkowe przystanki. W takich miejscach, gdzie bez trudu można przesiąść się na tramwaj, trolejbus, autobus, metro, czy tramwaj wodny! Rozpocznie się modernizacja Népstadion, zwanego od niedawna Puskás Ferenc Stadion. Dobiega końca budowa pierwszego odcinka czwartej linii metra, a na stole projektantów są już kolejne. Budapeszteńskie metro rezygnuje ze źrącego energię przedpotopowych sowieckich składów z Mityszczyna, stopniowo zamieniając je na nowoczesne Metropolisy Alstoma. A produkująca je Polska kupuje ekssowiecki złom!
red.Roland von Bagratuni, zweryfikowany inwalida woj. 1956 r, pt., 2012-02-17 13:03

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

ZOBACZ JESZCZE:

http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/unijni-przyw...

http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/janukowycz-d...

http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/na-krymie-na...

http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/bojkot-euro-...

http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/premier-litwy-pojedzie-do-jalty-powiedziec-prawde-w-oczy-janukowycza

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Szanowny Panie Redaktorze,
dziękuję za bardzo interesujące teksty. Chylę czoła przed Pańską wiedzą - zarówno tą dotyczacą historii, jak i współczesnych faktów.
Życzę powodzenia i kłaniam się z szacunkiem
Adela Nowak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#235797

Całuję rączki Szanownej Pani i Serdecznie Witam!

Dziękuję za miłą uwagę.

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#235839

W momencie kiedy Polacy wybierają rząd "fachwców" imć Tuska, i to dwukrotnie!!!!!!!!!!. A tym samym sami sobie podrzynają gardło tępym nożem. Nie należy się niczemu dziwić.

______________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#235842