Premier Litwy pojedzie do Jałty powiedzieć prawdę w oczy Janukowycza

Obrazek użytkownika Roland von Bagratuni Budapeszt
Świat

Według doniesień litewskich mediów, Litewski Premier Andrius Kubilius powiedział, że wbrew tego, iż większość unijnych polityków bojkotuje EURO'2012 i Jałtę'2012, on weźmie udział w szczycie w Jałcie, który organizuje Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, aby osobiście wyrazić jemu swój protest i oburzenie w związku z postępowaniem karnym przeciwko byłej Premier Ukrainy Julii Tymoszenko.

"Możliwość, aby przyjść do Ukrainy i władzom ukraińskim powiedzieć prosto w oczy, jakie to błędy dokonują, w tym w sprawach dotyczących praw człowieka, czy państwa praworządnego — w tym mam na myśli przypadek samej Julii Tymoszenko, nazwałbym cenną" — powiedział w poniedziałek dziennikarzom Premier Andrius Kubilius wychodząc ze spotkania z Prezydentem Dalią Grybauskaitė.

 

Moim zdaniem to jest najlepsze rozwiązanie! Unijni prezydenci i premierzy powinni pojechać do Jałty i przed kamerami telewizyjnymi powiedzieć w oczy Janukowyczowi "TAWARISZCZI KANIEC!" — tak dalej nie możecie robić! Albo natychmiast wypuścicie na wolność Julię Tymoszenko i pozwolicie jej wyjechać na leczenie do Niemiec, albo my jeszcze dzisiaj wracamy do domu, a o udziale naszych państw w imprezach EURO'2012 oraz o partnerstwie UE i Ukrainy mowy być nie może!"

 

Z Litwą sympatyzuję od czasu, kiedy jedna z pierwszych odwróciła się plecami do Związku Sowieckiego. Kiedy po ogłoszeniu swojej niepodległości przez Litwę, w dniu 13 stycznia 1991 w Wilnie nastąpił szturm rosyjski na wieżę telewizyjną, ja znów zabrałem się do produkowania plakatów, które rozkleiłem po całym Budapeszcie. Również na ścianach Ambasady Związku Sowieckiego w Budapeszcie przy ulicy Bajza. (powyżej)

 

 

ZOBACZ JESZCZE:

 

http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/unijni-przywodcy-po-kolei-rezygnuja-z-wyjazdu-do-ukrainy-%E2%80%94-powod-tymoszenka-%E2%80%94-sukcesywnie-

http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/janukowycz-dazy-do-likwidacji-urzedu-rzecznika-praw-obywatelskich

http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/na-krymie-nazisci-maszerowali-pod-sztandarami-przewodzonej-przez-wiktora-janukowycza-parti

http://www.niepoprawni.pl/blog/6011/bojkot-euro-2012-odpowiedz-na-blog-yupitera

http://prepedia.wikia.com/wiki/Roland_Antoniewicz#cite_note-212

http://karpatiharsona-mszpesmeciarek.blogspot.com/2012/01/12-grzechow-gownych-rolanda.html

http://inacioangelos.wordpress.com/2012/05/04/roland-antoniewicz-wiki-8/

http://inacioangelos.wordpress.com/2012/05/01/12-grzechow-glownych-rolanda-antoniewicza/

Brak głosów

Komentarze

kto poleci do Putina?

Swoją drogą. Polacy na Litwie chyba ocipieli!!!
Sojusz z V rosyjską kolumną :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#252953

Diabeł wziął Putina i jego bandę!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#253052