Zalać betonem i nie będzie blokad

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Czyż nie jest czystym kures.....wypowiedź red. Knapika z TVN 24, kiedy na antenie swojej stacji mówi z przekąsem o tym, że poszkodowani przy budowie autostrad to walczą o swoją kasę. Jaki był wydźwięk tych słów? Tu wielkie święto piłki, a ci walczą o swoją kasę. Kasiora ich interesuje, a naród chce święta. Była to tak pejoratywnie zabarwiona wypowiedź, że na miejscu oszukanych, będących na granicy bankructwa przedsiębiorców, wytarzałbym red. Knapika w żwirze. Przebrała się miarka. Nawet jeśli stępiono skutecznie wrażliwość społeczną w Polsce, solidarność między ludźmi, nawet jeśli salon bawi się jak gdyby nigdy nic, to dramat tych kilkudziesięciu ludzi i ich firm, którzy harowali właśnie na to święto platformerskich darmozjadów (tak, to głównie ich święto) powinien postawić na nogi nie tylko polityków opozycji, ale całe społeczeństwo. Prokuratura z urzędu wszczyna śledztwo po blokadzie Sejmu, ale w sprawie czysto kryminalnej, jaką było wybranie bankrutującego DSS na głównego wykonawcę odcinka C autostrady A-2 milczy.

Mało tego. Minister Sławek składa obietnice pomocy, spec ustawy, a to bujda z chrzanem. Nawet korzystne dla poszkodowanych wyroki, jeśli zapadną, to za dwa, trzy lata. Pan Sławek już nie będzie ministrem. Co robi rząd ? Nasyła w ramach swojej pomocy, na jednego z przedsiębiorców, cztery kontrole w ciągu dwóch tygodni. A DSS? No cóż, jest syndyk, to będą się wozić latami z tematem kilkudziesięciu milionów długu wobec przedsiębiorców. Już zupełnie na marginesie warto dodać, że w ten sposób wykończono przy okazji kilkadziesiąt polskich firm budowlanych, które wypadną po prostu z rynku. Kto zajmie ich miejsce w przyszłości? No już nie polskie firmy. To jednak nie koniec dramatu tych ludzi. Poniżej zamieszczam fragment artykułu, który ukazał się Wirtualnej Polski opisującego między innymi groźby pod adresem przedsiębiorcy Marka Szymczaka. Nie wiem, co jeszcze ma zdarzyć się w Polsce, żeby ta ekipa została wyrzucona na bruk.

„Obcy głos w krótkim komunikacie zagroził mu, że zostanie "zalany betonem", jeśli nadal "będzie się wychylał". Szymczak nie wie, kto i dlaczego mu groził, nie skłoniło go to jednak do zmiany stylu retoryki i nadal pojawia się w mediach. - Złożyłem do prokuratury dwa zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, ponieważ dwukrotnie ktoś do mnie dzwonił i dwukrotnie ktoś mi groził śmiercią. Powiedział, żebym siedział cicho i się nie wychylał. W piśmie do prokuratury podałem numer, z którego dzwonił. Bez problemu mogli ten numer namierzyć. Od pierwszej groźby minęło półtora miesiąca, od drugiej miesiąc, a prokuratura nawet do mnie się nie odezwała. Gdybym zadzwonił z informacją, że mój kolega ma w domu dwa gramy marihuany, to byliby u niego w ciągu 10 minut, a jeśli kogoś chcą zabić, to czekają chyba, aż ktoś mnie sprzątnie na ulicy i dopiero zaczną robić śledztwo - mówi Marek Szymczak, jeden z przedsiębiorców pracujących przy budowie odcinka C autostrady A2, który nie otrzymał zapłaty za wykonaną pracę. Jego firma Mar-Tom zajmowała się budową konstrukcji monolitycznych, teraz czeka na zaległe 2 mln złotych, od których już teraz musi płacić podatek”

Cała dyrekcja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powinna w zasadzie za numer z wyborem padającej firmy na wykonawcę siedzieć już w komplecie za kratkami. Wybór DSS to po prostu kryminał, przestępstwo. Natomiast bezradność służb, prokuratury w sprawie gróźb, które dostało co najmniej kilka osób poszkodowanych przez DSS, dowodzi tylko jednego: był wielki biznes, wielkie pieniądze, wielka bezkarność, więc można „zalewać betonem” niepokornych i za dużo gadających przedsiębiorców. Do tego krnąbrnych, bo walczących o swoją kasę redaktorze Knapik. Zastanawiam się, skąd biorą się w ogóle w mediach takie indywidua. Premier Tusk rzucił z kolei deklarację, że porozmawia z tymi poszkodowanymi ludźmi, że w ogóle z wszystkimi, co chcą coś blokować podczas czerwcowego kopania pogada i załatwi z nimi sprawę. Nie musi. Do EURO 2012 stacje TVN 24, TVP INFO i inne zagłuszą wszystko, co nie kojarzy się z wielkim EURO. Zresztą robią to systematycznie i do znudzenia już od ponad dwóch tygodni. EURO jest teraz jak Władysław Bartoszewski, albo i dwóch Bartoszewskich razem z Wałęsą. Nietykalne, wielkie, boskie, wspaniałe. Co tam jacyś faceci, którzy dali się wrobić, a teraz kurna, zamiast wbić gały w telewizor, walczą o swoją kasiorę. No nie ma wyjścia redaktorze Knapik, trzeba ich zalać betonem, jak się nie zamkną. Nie będą psuć nastroju i niszczyć wizerunku Polski.

Najważniejsze, że humor nie opuszcza syndyka masy upadłościowej DSS. Od bankrutujących przez DSS poszkodowanych oczekuje wpłaty 9 mln złotych zaliczki, żeby mógł przeprowadzić sprawnie postępowanie upadłościowe spółki DSS (!). To jest właśnie Polska Platformy Obywatelskiej w czystej postaci. Pokrzywdzony ma się zrzucić na zbadanie sprawy winnego, który go okradł. A jak się nie zgodzi to się go postraszy zabetonowaniem. Mafia? Skądże znowu, to tylko taka dodatkowa usługa betoniarska w ramach lukratywnego kontraktu na budowę kawałka autostrady.

P.S. Już po napisaniu notki Prawo i Sprawiedliwość oświadczyło, że złoży wniosek w sprawie powołania komisji śledczej ds. niszczenia polskich firm budowlanych. Chodzi między innymi o wyprowadzenie ze spółki DSS kilkuset milionów złotych kosztem podwykonawców. Wniosek pewnie przepadnie, ale może to być mega afera na skalę europejską. Rzecz dotyczy bowiem co najmniej 200 mln dolarów. Wszędzie strata (przez państwo) tak dużych pieniędzy powoduje, że lecą głowy polityków, a winni idą siedzieć na długie lata. Jak będzie u nas, zobaczymy (być może) po EURO 2012.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 ...To jest właśnie Polska Platformy Obywatelskiej w czystej postaci"

Racja. To obecne środowisko polityczne wokół tej władzy usankcjonowało w praktyce wiele mechanizmów skrajnie mafijnych i złodziejskich.

Myślę, ze to zaledwie czubek góry lodowej.

Świetnie opisane to jest w dyskusji na blogu Jerzego Polaczka (http://jerzypolaczek.salon24.pl/419848,z-rzadowej-pazernosci-wychodzi-nieudolnosc)

Wronski111 zamiescił ciekawe komentarze!.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257645

Czytałem blog Polaczka. Zgadzam się i liczę na to, że to dopiero początek grubej afery.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257653

"Od bankrutujących przez DSS poszkodowanych oczekuje wpłaty 9 mln złotych zaliczki, żeby mógł przeprowadzić sprawnie postępowanie upadłościowe spółki DSS (!). To jest właśnie Polska Platformy Obywatelskiej w czystej postaci. Pokrzywdzony ma się zrzucić na zbadanie sprawy winnego, który go okradł. A jak się nie zgodzi to się go postraszy zabetonowaniem. Mafia? Skądże znowu, to tylko taka dodatkowa usługa betoniarska w ramach lukratywnego kontraktu na budowę kawałka autostrady."

  no ręce opadają, jak przejrzałe gruszki 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#257651

Idzie proście złodzieji z PO może łaskawie od dadzą ludziom ciężko zarobione pieniądze na A2,a ludzie zobaczą swoje pieniądze jak świnia niebo, dalej Trollujcie i każcie czekać,a złodzieje z PO wykończą wszystkich i wszystko co związane jest z Polską,jag by to wam nie płacono od pażdzernika do dziś, też byście siedzieli cicho,nic wasz nie boli i sumienie macie czyste bo to was nie dotyczy,to se Trolle czekajcie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257661

Ale co Pan chce od Coryllusa? Od dawna wzywa do powstania narodowego. Czy słusznie - to osobny temat. Ale z pewnością on nie każe czekać z założonymi rękami...

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257721

Chyba inaczej czytamy i rozumiemy co ten pan pisze,to nie są tylko moje spojrzenia na tok myślenia i postępowanie tego pana,pan czy ja lub inni nie piszą o ludziach tu piszących śmiecie czy tchórze,i nie straszą prokuraturą jak ten pan,tak postępują tylko zdenerwowane młode Trolle,które jeszcze myślą emocjami zamiast głową,a dla pana mam duży szacunek,ale pozwolę się z panem nie zgadzać w tej materji

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257874

Tusk niszczy w taki sposób Polskich przedsiębiorców. Polaków. Ta zagrywka z upadłością musiała być zaplanowana. W działaniu PO nie ma przypadków. W Polsce ma zostać 15 milionów niewolników. Resztę wykańczy NFZ, Prokuratorzy, Sądy, Urzędy, Policja. W Gdańskich sądach firma ochroniarska (ochrania wszystkie) płaci emerytom (to nie żart) OFICJALNIE 20 gr./godz.!!! Reszta pod stołem. A ta reszta to tak 600-800 zł. Bezprawie w polskich (Polskich?) sądach zaczyna się od schodów i styranego człowieka w "mundurze" ochroniarza, który jest oszukiwany i okradany w majestacie prawa w budynku instucji, która ze sprawiedliwością nie ma niczego wspólnego. Gdzie kontrole US? ZUS? Układ rządzi. Wałęsa, Geremek, Stasi, KGB, Kiszczak, Tusk. A My? Do piachu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257658

Tak wielki przekręt nie jest i nie może być przypadkiem. Tam gdzie w grę wchodzą setki milionów złotych przypadków po prostu nie ma.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257695

Przeczytałem kilka wpisów pod tym artykułem na WP i zastanawiam się kiedy w Polsce miarka się przebierze i naród pogoni to tałatajstwo tam gdzie ich miejsce! Moje wpisy pod takimi artykułami pojawiają się sporadycznie bo "moderatorzy" dbają o POprawną ideologicznie linię. Czy doczekam czasów kiedy znikną z Polskich(?) serwerów ant-polskie portale?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_______________________________ Życie jest jak koszulka niemowlęcia: krótkie i zasrane. (klasyk)

http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

#257660

Ja też jestem persona non grata na wielu ubeckich forach,całkowity mam zakaz,co na piszę to spam,ale mam to w d,niech się wazelinują we własnym ubeckim szambie,i przyjdzie taki czas że będą musieli znieść cenzurę,albo znikną z rynku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257665

gość z drogi

ot klasyczna piramidka znana z lat dziewięćdziesiątych...

a ci co ja kręcą widać byli czytelnikami Dołegi/ Mostowicza

"Bracia Dalcz i spółka "

dycha smutna,bo nas okradają w biały dzień,bez najmniejszej żenady

a lis i nowak w programie lisowatym w innym co prawda kontekście,ale powiedzieli prawdę,

"UDAŁO się "

Komu sie udało wszyscy wiemy....

serd pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#257681

http://wolnapolska.pl/index.php/Prawo/2012052215630/gmyz-ta-afera-spowoduje-polityczne-trzsienie-ziemi/menu-id-310.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#257683

gość z drogi

dzieki za linka....

dycha 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#257706

Przeczytałem i myślę, że dokona się przy apatii społecznej rewolucja pałacowa. Jedne służby utną wpływy polityczne innym służbom, może będzie nowy premier, no i wózek III RP potoczy się dalej.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257756