Świnoujście dla Niemców

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

W cieniu „cofki” Ukrainy, w cieniu Schetyny, co już jest tylko szeregowym działaczem PO, w tym cieniu dzieją się różne rzeczy, na które nikt nie zwraca uwagi. Na przykład Świnoujście. Rok po roku staje się niemieckim miastem w Polsce. Winy za to nie ponosi ani prezydent miasta, ani jego mieszkańcy. Po prostu to się dzieje. Niemcy wchłaniają Świnoujście i nie będzie to ostatecznie jakieś zbrojne przejęcie. Świnoujście pozostanie w granicach Polski, ale kulturowo i gospodarczo przestanie być związane z Polską. Będzie związane z Niemcami, zresztą już jest. Jak rozumiem, to jest jedno z osiągnięć polityki regionalnej Elżbiety Bieńkowskiej i rządu Donalda Tuska.

Tak naprawdę nie ma już żadnego polskiego Świnoujścia, choć ma polskie władze i jest w naszych granicach, no i mieszkają w nim Polacy. Jest wiele spółek, które wykupiły ośrodki wczasowe, pensjonaty, jest dużo firm, które wybudowały apartamenty na dobrym, europejskim poziomie, ale wszyscy wiedzą, że za tymi „biznesami” stoją Niemcy. Zresztą ten sam mechanizm stosują niemieckie firmy przy zakupie gruntów rolnych. Oni mają plan odzyskania tych ziem i krok po kroku wprowadzają go w życie. Dziwić się temu nie można, ponieważ Pomorze Zachodnie na przestrzeni wieków było i nasze, i ich. Problem polega na tym, że my nic nie robimy dla obrony tej części Polski. Terminal LNG to bodaj jedyna inwestycja w ostatnich dwudziestu latach, która w jakiś sposób cementuje naszą obecność na tym bardzo ważnym obszarze naszej Ojczyzny.

Platforma Obywatelska na szczęście nie rządzi w Świnoujściu, bo pewnie już by je całkowicie sprzedała sąsiadom, rządzi natomiast miastem prezydent z SLD. I to jest długa prezydentura. Nie będę jej oceniał, bo to nie jest temat tej notki, ale byłby on bardzo rad, gdyby znalazły się środki unijne na most lub na tunel łączące miasto z Polską. Mało kto wie, naprawdę mało kto wie, że Świnoujście niemal w całości jest położone na wyspie Uznam, która z kolei też niemal w całości należy do Niemiec. Polskie miasto z Polską ma jedynie połączenie promowe. Miał być tunel, miał być most, było to ujęte w programie rządowym PiS, ale nadeszły inne czasy i nic nie ma. Jest za to kolej niemiecka, która dociera do centrum Świnoujścia. PKP kończy swój bieg po drugiej stronie rzeki Świny na wyspie Wolin. Można powiedzieć, że Świnoujście jest integralnie połączone z Niemcami, ale nie z Polską. Jak można spokojnie na to patrzeć, jeśli jest się Polakiem? Nie narodowcem, nie pisowcem, tylko po prostu Polakiem. Oni realizują swój plan, a my nie robimy nic. Jest Festiwal „Cooltury” w Świnoujściu, jest wiele innych imprez promujących coś więcej, niż zespoły disco polo, ale nasi sąsiedzi mają określone cele, liczone w perspektywie dwustu lat, o czym był łaskaw kiedyś powiedzieć mnie potomek wielkiego pomorskiego rodu Von Krockow.

Jeśli ktoś sądzi, że to przesada, że Europa się integruje, że łączą się regiony różnych państw i miłość między narodami rośnie na drożdżach, to jest w błędzie. Nic z tego, to się rozpada i dzieli na naszych oczach. Skoro straciliśmy na jakiś czas nasze Kresy, to dbajmy o to, co odzyskaliśmy. Tymczasem, jestem w Świnoujściu, w miniony weekend, i widzę same niemieckie menu wystawione przed restauracjami, a gdzieś na odwrocie, schowane nasze polskie. Spacerują praktycznie sami Niemcy. W folderach widzę reklamę występów niemieckich kabaretów dla niemieckich emerytów. Niech występują, ale gdzie są nasi, polscy emeryci. Co zafundowała im Polska Tuska i Rostowskiego, który razem z premierem kwalifikują się pod sąd powszechny. Niestety, i prawica i lewa strona, karmią nas bzdurami, co żona Tuska powiedziała. Że płacze, że bez sensu, jej mąż. A co to mnie obchodzi? Dla mnie Tusk może wyć dniami i nocami, byleby dbał o Polskę. I on, i jego partia, tę moją Polskę niszczy z dnia na dzień, niszczy ludzi, nagradza lokajów i głupków, grabi Ją rękami swoich kumpli. Bo przecież, bądźmy poważni, afera informatyczna to tylko namiastka innych, o wiele grubszych afer. Chodziłem więc w weekend po Świnoujściu, po promenadzie i byłem w Niemczech, nie w Polsce. To tak tytułem uzupełnienia, jak ważne było kolejne wyznanie Pani Tusk.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Co tu można Grzechgu napisać....

Nic się nie da,
tylko bluzgiem w matoła i tego drugiego analfabetę beznadzieji
ną.

przecież ten skurwiel co się urwał z komina żadnego interesu nie ma by działać

W INTERESIE POLSKI,
NASZEJ OJCZYZNY.

czytelny przekaz dał kilka lat wcześniej mówiąc, że ....polskość to nienormalność !

Dziwisz się Przyjacielu, że Świnoujście enklawą Niemców w Polsce ?

Masz do niego żal, że nie dba ?

a czemu ma dbać jak on agent niemiecki w Polsce tak z urodzenia jak i z działań późniejszych,

że wspomnę tylko kwity ichniej SBcji czyli STasi niejakiej.
Jak tego bydlaka ochrzcili ?
Zdaje się ...oskar.... ksywkę dali.

Kwity są i działalność antypolska od zawsze a szczególnie podła i zbrodnicza obecnie, począwszy od dogoworu w Sopocie.

KAŻDY !
zna jego "działalność" dla polskiej racji stanu, he he he, kolesiów, łotrów i sitw mafijno-przestępczych od Odry do Buga i od Bałtyku do Tatr!

Ktoś liczy te wszystkie afery i przekręcone miliardy, za którymi stoi ten przestępca ?

Więc nie dziw Grzechg, Przyjacielu
co Widzisz i o czym Myślisz spacerując po bulwarach Świnoujścia

tuskomoruska normalka !

Powinno ścierwo wisieć albo kula w łeb !

a truchło niech dziobią kruki i wrony !

Tak byłoby z pewnością już dawno, gdybyśmy mieli czas Państwa Podziemnego jak było w czasach aktywności mundurowego dziadka tego tfu !
wnuka.

genetyczne uwarunkowania ?

ale zero usprawiedliwień !

albo mniej niż zero.

niech dziobią go

KRUKI i WRONY !

HOWGH !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392806

terenow Polski.Polacy beda jak za Hitlera u siebie ale nie beda mieliwstepu tam gdzie bedzie widnial napis Nur für Deutsche.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392809

gość z drogi

doskonale rozumiem Wasze oburzenie...i cóż mogę do tego dodać,tylko własne Oburzenie i brak zgody na draństwo tuska i jego kolesi...i tego z ruskiej budy...

Nie liczmy,że lemingi w czyms nam pomogą,nie liczmy...

smutne i serdeczne pozdrowienia z 10

PS Polska rozpada sie na naszych oczach niemieckie wiatraki,niemiecki land Swinoujscie,za nim zaraz będzie Szczecin,Gdynia,Gdańsk, Sląsk

wszak ten co urwał się z komina powiedział Polskość to nienormalność ,więc rwie Polske na strzępy..,nienawidząc Jej...

 

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#392810

raz jeszcze i oby była to płonna obawa, że nawet, jeżeli PiS przejmie rządy, włos z głowy nie spadnie ani tuskowi, ani vincentowi, ani nikomu z tej paczki. Żeby ich skazać trzeba głębokich - najgłębszych - zmian w kraju, a PiS już kiedyś pokazał, że tego nie zrobi. To smutne, ale fakt.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392830

wrogiem ze wschodu nie dostrzegając tego o czym piszesz,od bibrusa-"10".

Komentarz z sieci.

-1) "Rosyjskie inwestycje w Polsce nie przekraczają ogółem 1% obcych inwestycji.

2) Tarnowskie Azoty pragnie kupić Żyd Mosze Kantor, który z państwem rosyjskim ma bardzo złe układy i nawet nie mieszka w Rosji.

3) “blokowanie” polskiej żywności w wykonaniu Rosji jest nie większe niż sojuszniczych USA. Ale o USA się nie mówi. Czemu? To “blokowanie” jest zwykłym protekcjonizmem i dotyka różnych krajów. To nie jest na złość.

4) gazociąg Nordstream omija Polskę bo Polska kilka lat temu nie zgadzała się na budowę gazociągu przebiegającego przez Polskę a omijającego Ukrainę (naszego SOJUSZNIKA!)

5) Polska “wybrała” UE/NATO i im płaci, im się podlizuje. Chcesz taniego gazu, to bierz przykład z Białorusi. Nie może być tak, że my kupujymy F16 a nie Migi, ale tani gaz chcemy z Rosji a nie USA."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#392834

...zamykając drogę wielkim statkom (w tym tankowcom)?
Ambasador Rosji na NP nam wyłoży, jak sołtys krowie na miedzy, że to dla naszego dobra:):):)
I wyjdzie na to, że wszystkiemu winni są... Amerykanie.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#392843

by wyczerpująco przedstawić decyzje podjęte za Jego rządów, a przesądzające o rurze na dnie Bałtyku.
Oto link:
http://leszek-miller.blog.onet.pl/2010/01/06/porazka-na-wlasne-zyczenie/

To nasza indolencja i krótkowzroczność polityczna doprowadziła do tego,że inni się dogadali za naszymi plecami,nie po raz pierwszy i nie ostatni,niestety.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#392844

zastopowali po 2001( jesienia wygrali wybory po AWS )
budowe rury z Norwegii - cytowanie czerwonego klamcy jako autorytetu? Sedziego w swojej sprawie ?

Miller za te tylko sprawe powinien gnic w wiezieniu niczym Tymoszenko - bo dzialal na szkode Polski, by Moskwa nadal mogla nam dyktowac ceny paliw plynnych i gazowych, byla jej glownym dostarczycielem ....
Towarzysz Miller to bral moskiewska pozyczke a nawet pozyczke od Gudzowatego - ten miglanc powinien isc na tortury i ... do kata !
Powalono sensowny projekt zapewne po to by Putin mogl sobie polozyc rure po dnie Baltyku pod naszym nosem !
Putin ma 5% akcji Gazpromu - mowi ci to cos Bibrusie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392944

na lewym brzegu Odry, zwłaszcza w Loecknitz aż do Pasewalku. W Loecknitz już ponad 30% mieszkańców to Polacy. Ale niebezpieczeństwo przejęcia Świnoujścia jest oczywiście realne. Wejście Niemców ułatwione było oczywiście tym, że do 1992 r. mniej więcej 40% Świnoujścia należało do armii sowieckiej. Po wycofaniu sie Sowietów została pustka.
Pozdrawiam
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#392873

Już kilka lat temu Niemcy przedłużyli tory dla swoich spalinowych szynobusów do Świnoujścia - z gospodarczo-turystycznego pkt widzenia nic do tego nie mam! Szkoda tylko, że na nowych peronach znajdujących się już w Polsce zapomnieli dać polskie opisy! Dopiero po interwencji jakichś Polaków pojawiły się tabliczki "tor 1", "tor 2" etc. (wcześniej były tylko "gleisy").
Tym razem ktoś zareagował, ale niestety Polacy są faktycznie "materiałem" podatnym na germanizację.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392874