Odbijmy Świnoujście z rąk Germańskich najeźdźców

Obrazek użytkownika walter
Kraj

Wczoraj na innym portalu prawicowym zamieściłem wpis, który był formą odpowiedzi. Byłem trochę wkurzony. Jednak podtrzymuję wszystko co napisałem. Jesteśmy, w swojej masie, leniwymi oglądaczami i czytelnikami portali. Jak potrzebne jest świadectwo naszych przekonań, to z tych milionów zostają tysiące. Z tysięcy tylko jednostki.Przykre...
Mimo wszystko dziękuję wszystkim, którzy poparli ideę. Tych co nie czytali zapraszam.

Ostatnio pojawił się wpis pod tytułem „Świnoujście wraca do Niemiec”. Autor -przyjezdny – opisuje jak to niemieccy emeryci zdominowali to miasto, że cenniki są w języku niemieckim a nie polskim, że kabarety też pracują dla Niemców. Generalnie bardzo dużo biadolenia. Lubicie to, nie? Najłatwiej jest narzekać i nic nie robić. Tak. Nic nie robić. A fakty są takie że nie tylko Świnoujście, ale całe kresy zachodnie (tak mówi się przecież o „ziemiach wyzyskanych”) są pod nieustanną presją gospodarczą lepiej ekonomicznie przygotowanego sąsiada. Proces, który ma miejsce – teraz na tych terenach – do złudzenia przypomina ten z XII wieku. Wtedy Pomorscy władcy – Gryfici - w większości przypadków mówili po niemiecku. Posługiwali się wyuczoną łaciną – takim średniowiecznym odpowiednikiem dzisiejszego angielskiego – jako językiem urzędowym, międzynarodowym. Mimo swoich słowiańskich korzeni bliżsi byli swoim niemieckim sąsiadom. Co do zwykłego ludu ( głównie chłopów), to Oni pod wpływem napływowej ludności, sami systematycznie ulegali germanizacji. Bez Kulturkampfu - walki ze słowiańskim elementem. Żeby przeżyć musieli się komunikować z tymi, którzy mieli pieniądze. Napływowy czynnik (odpowiednik naszej klasy średniej) pochodził z zachodu. Tak więc, w krótkim z punktu widzenia historii okresie Pomorze Zachodnie zgermanizowało się. Samo!
Dzisiaj jest podobnie. Na własne życzenie ulegamy temu procesowi. Jakiś tam turysta z Polski, pod sensacyjnym tytułem, opisuje rzeczywistość jako coś kuriozalnego. W Świnoujściu żyje niecałe 39 tysięcy ludzi. Jest Ich coraz mniej. Niemcy budują, inwestują jak i co mogą po swojej stronie wyspy Uznam. Mają własną linię kolejową w Świnoujściu, wznoszą most łączący Ich Uznam z kontynentem. Są obecni w każdym wymiarze również w Świnoujściu.
Czy można temu procesowi zapobiec? Oczywiście, że tak! Są w Świnoujściu ludzie, którzy dążą do trwałego połączenia miasta z Polską. Grobla – Estakada – przez Zalew to taka właśnie inicjatywa. Pisałem o tym już kilka razy. Zwracałem się do was z prośbą o poparcie tej inicjatywy na stronie www.groblaprzezzalew.pl. I co? I słabo!
Lubicie biadolić i lubicie, gdy ktoś podsuwa wam sensacyjny temat, żeby dać upust temu niczego niewnoszącemu uczuciu.
Jest wyjście, prócz komentarzy, wejdź na stronę: www.groblaprzezzalew.pl i podpisz petycję do Sejmu w sprawie wpisania budowy Grobli przez Zalew na listę inwestycji strategicznych.
Pokaż, że stać Cię na więcej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Na NP to całkiem tutejszy autor czyli grzechg. Wpis "Świnoujście dla Niemców" http://niepoprawni.pl/blog/5885/swinoujscie-dla-niemcow-0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#393388