Jak Putin Donalda w gaz nabił

Obrazek użytkownika walter
Świat

Kilka dni temu Putin coś tam rzucił na temat możliwości budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego. Zasugerował, że Gazprom powinien coś tam w Polsce wybudować. Szybko pojawiające się komentarze bagatelizowały całą rzecz. Analitycy zwrócili uwagę, że obecne połączenia przesyłają o 1/3 mniej niż wynoszą zdolności. Gdyby wybudowano drugą nitkę gazociągu jamalskiego, to rozbieżność między zdolnościami a faktycznym przesyłem byłaby jak 2 do 1. Nieracjonalne – niemożliwe. Błąd! W Rosji właśnie to co innym wydaje się mało racjonalne staje się często rzeczywistością.
Walnęło! Gruchnęło! Nowaka obronili, ale dym przy tym poszedł!
Okazało się, że polski operator gazociągu podpisał memorandum z Gazpromem dotyczące budowy drugiej nitki Jamału przez Polskę! Okazało się, co gorsze, że nikt z rządu o tym nie wiedział!? Widzę w TV nietęgą minę Donalda. Tłumaczy się. Nie wie „what's up?” Nie wie o co „common”?Sprawdzi...
Chłopcy pewnie woleliby w piłę pograć – tak by świętować obronę Nowaka – a tu taka wpadka...
Sytuacja niczym z kabaretu. Tak na poważnie, to bardziej płakać niż śmiać trzeba.
Mówiąc najprościej: jak Putin mówi to wie co mówi; jak mówi Tusk to mówi co mu karzą. W tym przypadku sufler nie podsunął tekstu i Donald – niepyszny – bąkał jak nieprzygotowany student na egzaminie. Taka sytuacja jasno pokazuje miejsce Tuska – to premier, Sikorskiego – ponoć minister spraw zagranicznych i ministra skarbu. Mogą, razem z innymi z rządu, Putinowi buty polerować. Oczywiście wszystko to nie jest dziełem przypadku. No chyba, ze przypadek ma na imię KGB a nazwisko Putin.
Teraz czekam na wyjaśnienia Donalda. Ciekawe co tym razem wymyśli? Jak zinterpretuje ten jawny policzek od , przecież przyjaciela, Putina? Ja na jego miejscu zwróciłbym się o pomoc do tych dwóch kabareciarzy co parodiują posiedzenia rządu w TV.
Wciąż męczy mnie jedno pytanie na które osobiście znam odpowiedź: gdzie jesteśmy?
Jak widać „kurica nie ptica; Polsza nie zagranica”...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nie możemy na to pozwolić. Nie będzie Putin budował tu rur.

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#348853