" Służby specjalne " Vegi według Panamy

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kultura

    10 kwietnia 2010, godzina 4:30 na teren wojskowego portu lotniczego Warszawa Okęcie dostaje się Esbek z doświadczeniem ponad trzystoletnim w usuwaniu niewygodnych osób. Ubrany w czepek i rękawice lekarskie, aby nie zostawić swojego DNA udaje się w kierunku samolotu, który za kilka godzin ma wylecieć z wizytą dyplomatyczną na teren Rosji. Stary wyga wie, jak wmieszać się w ekipy techniczne serwisujące samolot przed startem. Po odejściu służb pirotechnicznych sprawdzających samolot przed wylotem, rozkłada ładunki wybuchowe z trotylu w różnych miejscach samolotu, tak, aby ich jednoczesna detonacja miała skutkować efektowi rozbicia się samolotu. Podczas zakładania ładunków odkleja się mu przyklejona ruda broda, ale nikt nie zwraca na to uwagi przed wschodem słońca, które wstaje w kolorze czerwonym i w otoczeniu mgły, ponieważ dzisiaj będzie wypadek samolotu...

    Scenarzysta spojrzał na to co napisał, przeczytał co napisał i po krótkiej chwili namysłu zmiótł kartkę z tą sceną, podarł na drobny mak. Pociągnął łyk wódki prosto z butelki, spojrzał na zegarek 2:30 i wycedził sam do siebie: NIE tego nie zrobię !

    Faktycznie takiej sceny w filmie Patryka Vegi pt. Służby specjalne nie ma, a miała być? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, dlaczego? Otóż reżyser w swym filmie pt. Pitbull potrafi przenieść wydarzenia z Włodawy do Korycina, co teraz czyni przedstawiając tragiczne wydarzenia, które wydarzyły się w Katowicach do Łodzi w formie bardzo zawoalowanej teorii spiskowej, niemającej nic wspólnego z przebiegiem zdarzeń przestawionych przez policję i prokuraturę. Czyżby reżyser prowokował? W filmie jest pokazanych jeszcze kilka zabójstw czy też samobójstw, które odbiły się szerokim echem w społeczeństwie polskim i również w tych sprawach występują teorie alternatywne odbiegające w znaczny sposób od przebiegu zdarzeń przedstawionych w mediach dla opinii publicznej.  

    Czy ten film to jedna wielka kpina, czy też reżyser i scenarzysta zachęcają widzów do przemyślenia kilka wątków i wyciągnięcia własnych wniosków? Tego akurat nie wiem, ale warto zwrócić uwagę na postać bardzo przypominającą jednego z polityków, ukazaną w filmie jako likwidatora służb WSI w sposób jak najbardziej komediowy, co jest punktowane przez widzów salwą śmiechu na sali kinowej. Przypadek nie przypadek, ale tak to wygląda.

    Relatywizując, to reżyser wraz ze scenarzystą robią z siebie wyznawców wszelkich teorii spiskowych, które pojawiają się w społeczeństwie, głownie za pomocą portali internetowych. Jest kilka mrożących krew scen w filmie, których pewnie sam Tarantino by się nie powstydził, umieszczając w Pulp Fiction.

    A jeśli nie mam racji i wszystkie zdarzenia w filmie Vegi " Służby specjalne " miały taką chorologię zdarzeń jak w scenariuszu filmu, to i scena z podartej kartki scenarzysty również?

    Jakie Państwo mają zdanie na ten temat?  

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:16)

Komentarze

Słuchałem wywiadu z nim w PRI. O rety, co za piesek WSI... Jak perorował o strasznych szkodach likwidacji służb, jak się przejmował "kosztami wyszkolenia agenta". Jacy ci agenci nam byli potrzebni!

Prowadzący wywiad oczywiście nie zadał żadnego pytania jakiego oczekiwano by od dziennikarza, a nie od dupoliza-funkcjonariusza, nie spytał na przykład ilu rosyjskuch agentów złapało WSI do czasu rozwiązania? To jest pytanie kończące dyskusję... Ale można jeszcze dodać: "co nam po wyszkolonych przez KGB agentach, których lojalność jest wątpliwa?" Mamy z nich korzystać zaciskając kciuki, że może jakoś to będzie?

Przeciętny jemioł jednak takie filmy i wywiady łyka, a że mamy ich w biednym państwie 30% no to potem wybory jakie są, takie są...

A pan Vega pierniczy głupoty jakby wczoraj wylądował tu z Vegi.

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6
#1444485

może ty powiesz: ILU agentów Rosji złapało WSI?

a jak nie wiesz, to wracaj na neon24.ru.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5
#1444505

u agentów GRU...Oczywiście ten kogo pytasz nie odpowie ani na jedno, ani na drugie. :D:D:D

A odpowiedź na pytanie "ILU agentów Rosji złapało WSI?" będzie tylko jedna - "A z was biją Murzynów"... Obojętnie czy spytasz neonowca, czy onetowca, inter(n)istę czy jąkałę z uszami jak słoń dziadek Waldi K o mentalności żaka Jacka i burdelmamy, ekspertki (i cichej wielbicielki) Laska.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1444703

Czy to onet, czy usenet, czy blogosfera, to pytanie zawsze kończy dyskusję.

Chyba mają ten wariant dyskusji nieopracowany:)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1444773

Hehehe ! Popatrz - neonówka walnęła mi pałeczkę za komentarz. To tylko dowód na to, że jej jedynym argumentem jest właśnie tylko "A u was biją Murzynów" i że takim Murzynem się czuje. Może nie ma swego "pana", który jej coś każe i płaci  ale jest "Murzynem"  swych prymitywnych, małostkowych  instynktów. To czasem jest gorsze od jurgieltu bo pracodawcy prymitywów z "osobistymi odlotami"  już rzadko zatrudniają.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1444825

kto był konsultantem tego filmu?

Film śmierdzi Dukaczewskim i tą całą WSIową bolszewicką bandą.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1444544

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

że taki film jest reklamowany na NP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1444819