Wykrzyknik przy szachowym posunięciu (zagranie PiS-u)

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Muszę przyznać, że chwilami zdarzało mi się krytykować PiS za nieporadność. Dzisiaj jednak muszę pochwalić PiS za zręczność. Czyżby kampania wyborcza podziałała na część polityków PiS-u mobilizująco? Tego nie wiem. W każdym bądź razie do tego szachowego posunięcia PiS-u należy dopisać wykrzyknik. Nie znam liczby osób, które wpadły w pułapkę, aczkolwiek z wszystkich tych, którzy pałają nieuzasadnioną nienawiścią do PiS-u, mogę się dzisiaj zaśmiać. Co takiego zrobił PiS?

PiS wpuścił rzeszę swoich krytykantów w maliny. Ano tak to się stało, że rzesza mędrków poległa. Nie ma bowiem pośpiechu z ogłoszeniem decyzji o wyborze kandydata do wyścigu wyborczego, a to pozwoliło rozpętać szereg zawsze korzystnych spekulacji, dotyczących pisowskiego kandydata. Oczywiście z kilku powodów na jakiś specjalny entuzjazm nie można było liczyć, ale jednak. Jeśli ktoś w ostatnim czasie bawił się w "doradcę" PiS-u, próbując w jakikolwiek sposób dywagować na ten temat, to PiS nabił takiego kogoś w butelkę, zaprzęgając go chwilowo do pracy na rzecz PiS-u. Po prostu wręcz uwielbiam oglądać taniec na nosie.

Oczywiście dla lepszego samopoczucia może ktoś powiedzieć, że w PiS-ie nie potrafili się zdecydować i dlatego tak wyszło, i że w zwykłym przypadku dopatruję się celowego działania. No cóż. Ta wersja zapewne będzie obowiązująca, ale czy aby na pewno tak jest? Poseł Lipiński mówił w jednym z wywiadów o środzie, a więc zachowywał się tak jakby decyzja już zapadła, no bo skoro znał termin. Zresztą na podobnej zasadzie ktoś mógłby powiedzieć, że spapugowane z amerykańskiej sceny politycznej prawybory w Platformie również były przypadkiem, że "tłumoki" nie potrafiły się zdecydować. Ale czy nie będzie to równie zabawne? Oczywiście nikt tak nie powiedział, bo rzecz była w pełni czytelna i nie inaczej jest teraz w przypadku PiS-u. Zwłoka jest celowa, a decyzja o wyborze kandydata już zapadła. Teraz tylko czekamy na jej ogłoszenie. Będziemy czekać dotąd, dokąd to będzie przynosiło korzyści. Przez chwilę jednak możemy pośmiać się z mędrków wpuszczonych w maliny.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Spitfire -" muszę przyznać,że ." ciekawe
Jednak w świetle Twoich wczorajszych wyczynów nie potrafie się przemóc i dyskutować z Tobą .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56277

Jak pluć na mnie przyszedłeś, to lepiej nie odzywaj się w ogóle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#56279