Tarcza i co dalej?

Obrazek użytkownika Spitfire
Kraj

Rozmowy w sprawie amerykańskiej tarczy antyrakietowej prawie dobiegły już końca. "Idziemy na szampana oblać sukces – tak wiele miesięcy negocjacji z Amerykanami podsumował Radosław Sikorski" (tvn24). Oby ministrowi Sikorskiemu i samej Platformie od tego szampana na dłużej nie zakręciło się w głowie, bowiem teraz przed rządem Donalda Tuska stoi o wiele trudniejsze zadanie aniżeli samo wynegocjowanie i podpisanie umowy o tarczę. Dzisiaj ze strony Platformy słychać jedynie, że dzięki tarczy zwiększyło się nasze bezpieczeństwo, jednakże jak to zwykle bywa rzeczywistość nie ma tak pięknych kolorów. Zacieśnienie współpracy z Amerykanami oznacza, że tym samym automatycznie awansowaliśmy o kilka ładnych miejsc na terrorystycznej liście celów Al-Kaidy.

Tarcza z jednej strony zwiększa nasze bezpieczeństwo, natomiast z drugiej strony naraża nas na szereg niebezpieczeństw. Ćwiczenia rozmaitych służb przeprowadzane są okazjonalnie i polskie służby wydają się być w ogóle nieprzygotowane na zagrożenia terrorystyczne. Jedynie próbuje się udawać, że wszystko jest w należytym porządku, ale to nic innego jak robienie dobrej miny do złej gry. Można by tutaj przypomnieć jeszcze nie tak dawny wyczyn dziennikarzy, którym bez najmniejszych problemów udało się wtargnąć na płytę warszawskiego lotniska i pozostawić tam paczkę oraz przylepić naklejkę na jednym z silników samolotu pasażerskiego (sic!). Skoro nieuprawnione osoby z taką łatwością mogły poruszać się po płycie Okęcia to już nawet nie chcę myśleć jak wygląda sytuacja w innych miejscach, które potencjalnie mogą stać się celem ataku, i których jest całkiem sporo (exemplum: metro, imprezy masowe, dworce kolejowe). O szkoleniach kogokolwiek odnośnie zagrożeń ze strony terroryzmu generalnie nic nie słychać.

Temat naszego bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem atakami terrorystycznymi jest przez polityków systematycznie pomijany, co wprowadza Polaków w zdradliwy stan uśpienia. Szczęśliwie do tej pory nie wydarzyło się żadne nieszczęście, jednak zagrożenie ciągle nad nami wisi i od dziś jest znacznie większe. Rząd Donalda Tuska powinien teraz podjąć szereg stosownych działań, które miałyby na celu poprawę naszego bezpieczeństwa. Nie daj Boże, ale gdyby coś się stało to będzie chociaż wiadomo, że zrobiono wszystko co było można, aby nieszczęściu zapobiec. Na własnych błędach lepiej jest się nie uczyć i tym bardziej jeśli chodzi o ataki terrorystyczne, bowiem tutaj mowa jest o życiu wielu osób.

W Ameryce społeczeństwo wydaje się być dobrze doinformowane oraz w pełni świadome niebezpieczeństwa jakie stwarza terroryzm. Dowodzi tego chociażby ostatni przypadek z początku lipca, kiedy to "pewien złodziej włamał się w Nowym Jorku do furgonetki. Gdy jednak zobaczył, że samochód jest wypełniony po brzegi bronią i bombami, od razu pomyślał, że to pojazd terrorystów i... wezwał policję. Okazało się jednak, że mężczyzna napadł nie na samochód Al-Kaidy, a okradł auto chińskiego gangstera" (Dziennik.pl). Ameryka jest wzorowo przygotowana i pewnie wydano na to sporo pieniędzy, a jak jest z Polską? Także w cenę tej tarczy należy wliczyć również przeciwdziałanie wszystkim zagrożeniom, które w związku z obecnością tarczy zdecydowanie wzrosną, jeśli rzecz jasna rząd to zauważy i zacznie dmuchać na zimne.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Osobiście uważam, że nie ma się co bać atakó terrorystycznych.
Dlaczego?
Ponieważ nie znam żadnego kraju, który jest sojusznikiem Ameryki i doznał takiego zagrożenia czy bezpośredniego ataku.

Póki co terroryści dziłają tylko w Ameryce i pewnie tak pozostanie. Poza tym, wiele wskazuje na to, że WTC było jednak działaniem rządu tamtego kraju, a nie terrorystów.
Podobne działania miały miejsce w Rosji przy okazji wybuchu wojny Czeczeńskiej.

A wszystko to prowadzi do wprowadzania nowych praw, które mają amerykanom zapewnić bezpieczeństwo, a w rzeczywistości zabierają resztę zagwarantowanych praw do wolności...

Tylko w Ameryce obecnie dozwolone jest zamykanie człowieka na czas nieokreślony za "podejrzenie bycia terrorystą". I tutaj nie trzeba wyroku.
Podobnie jest jeśli chodzi o przeszukanie mieszkań, konfiskatę sprzętu... Wszystko można teraz w ameryce zasłonić troską o bezpieczeństwo.
Od niedawna nawet nie można do USA przywieźć laptopa, bo na lotnisku nam go zabiorą... podobnie jak telefon komórkowy, aparat, mp3 itp... Zgadnijcie czym to wszystko jest spowodowane?
Macie rację... obawą przed terroryzmem.

Tak odbiera się obywatelom resztkę prawa do wolności.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1848

[quote=WTQ]Osobiście uważam, że nie ma się co bać atakó terrorystycznych.
Dlaczego?
Ponieważ nie znam żadnego kraju, który jest sojusznikiem Ameryki i doznał takiego zagrożenia czy bezpośredniego ataku.
(...)
Od niedawna nawet nie można do USA przywieźć laptopa, bo na lotnisku nam go zabiorą... podobnie jak telefon komórkowy, aparat, mp3 itp... Zgadnijcie czym to wszystko jest spowodowane?
Macie rację... obawą przed terroryzmem.
Tak odbiera się obywatelom resztkę prawa do wolności.
Pozdrawiam[/quote]A GB?

To "wszystko" nie jest spowodowane obawą przed terroryzmem, lecz przesadną obawą przed terroryzmem. Nie ma co panikować, ale ostrożność powinno się zachować. Z tym jest podobnie jak z poprawnością polityczną, która nie jest zła jeśli się nie przesadza tak jak obecnie ma to miejsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1849

Zgodnie z raportem Europolu Londyn jest obecnie centralą islamskiego terroryzmu w Eurpie.

Inne badania wykazały, że 60% meczetów w UK jest w rękach ekstremistów.

Polecam rozejżeć się za "Londynistanem" Melanie Philips.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1855

Tego to nie wiadomo nigdy, ale jeśli chodzi o Polskę to stawiałbym nie na meczety, a na siakichś przyjezdnych studentów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1893

Jestem zwolennikiem tarczy i argument o możliwych atakach terrorystycznych tego nie zmieni. Tarcza chronić nas moze przed terroryzmem państwowym sąsiadów.
Niemniej nie lekceważyłbym możliwości pojawienia się aktów terroryzmu. W Hiszpanii wybuch w metrze zmienił wynik wyborów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1877

A na tarczy Tuska Putin sobie warczy!
Polska chyba wcale nie jest przygotowana na zagrożenia ze strony terrorystów. Bezpieczeństwo w kraju rządzonym przez drobnych kanciarzy z definicji jest wystawione na próbę.
pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1892