Szacunek do Polski wg. premiera

Obrazek użytkownika deszczowy
Kraj

Szacunek do Polski może wyrażać się w różny sposób. Na pewno jest to bohaterstwo żołnierza podczas wojny, czy oporu cywila wobec okupanta. Szacunek może się wyrażać w sposób mniej spektakularny, może to być na przykład codzienna ciężka praca wykraczająca poza zwykłe “dla kasy”. To także szacunek dla naszej historii, tradycji, wysiłków naszych przodków którzy budowali nasz kraj.

Czasem jednak o szacunku dla Rzeczypospolitej świadczą sprawy pozornie błahe, ale dla wielu oczywiste. Należy do nich szacunek dla flagi, godła i hymnu. Mnie na przykład uczono od małego dziecka, i to jeszcze za komuny, że jak się śpiewa hymn to się stoi na baczność. Stać na baczność to mieć nogi złączone, ręce po bokach przy ciele a pierś wypiętą.

Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć, podczas inauguracji nowego roku szkolnego w gdańskiej “jedynce” jak ten szacunek wygląda dzisiaj na dole a także na samej górze.

Można wybaczyć młodzieży licealnej która chichocze w tak podniosłym momencie, bo wiadomo człowiek w tym wieku ma często siano w głowie i do docenienia pewnych wartości musi dojrzeć. Ktoś jednak powinien im wytłumaczyć jak się w takiej chwili zachować i dać im dobry przykład. Akurat mieli obok siebie kogoś kto teoretycznie powinien się nadawać idealnie do tego, żeby taki przykład młodzieży dać. Stał obok nich sam premier RP. Tymczasem premier podczas hymnu stał w rozkroku,jakby czekał na tramwaj. Czy pijarowcy szefa rządu nie wytłumaczyli mu jak się powinien zachować?

Jarosław Kaczyński, ewidentnie zmęczony, kiedyś przejęzyczył się śpiewając hymn a ktoś to nagrał i rozpowszechnił. Od tego czasu internetowi platformiani bojówkarze twierdzili, że prezydent “nie zna hymnu”. Jak teraz się odniosą do zachowania premiera?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jak już to Jarosław
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80279,3397931.html
o rozkroku nie będzie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#83044

Dzięki, poprawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

deszczowy

#83045