Zapomniany gadżet Lola Pindolo

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

O pociągu Pendolino, zrobiło znowu głośno latem poprzedniego roku, kiedy do Polski został przywieziony jego pierwszy egzemplarz, a uroczyste jego przywitanie odbyło się z udziałem ówczesnego ministra transportu Sławomira Nowaka i wielu innych oficjeli.

Na swoim profilu juz w maju 2013 minister pierwszy raz pokazał, jak będzie wyglądał superszybki pociąg. A na konferencji prasowej chwalił się, że przód pociągu został wykonany według pomysłu projektanta m.in. Ferrari i Maserati.

Sławomir Nowak @SlawomirNowak

Dziób nowego pociągu klasy premium dla @PKP_Intercity Zmieniamy PKP! Na Sylwestra'14 na trasie Gda-Waw-Krk/Kat
7:56 rano - 28 maj 2013

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nowak-reklamuje-pendolino-200-kmh-pierwszy-kurs-w-sylwestra-2014-r_325760.html

Podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w Gdańsku minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak, odnosząc się do tej wypowiedzi, powiedział dziennikarzom, że polskie firmy w ogóle nie wystartowały w przetargu na pociągi klasy najwyższej premium, dostosowane do dużych prędkości.

- Uważam, że Polacy zasługują na to, aby podróżować komfortowymi, nowoczesnymi pociągami, dlatego kupujemy pociągi klasy najwyższej - tłumaczył.

24-godzinne telewizje, wspierające jak i gdzie się tylko da, ekipę Tuska, urządziły prawdziwy show, była a jakże bezpośrednia transmisja (podobnie jak z przylotu pierwszego Dreamlinera), zwiedzanie pociągu z udziałem mediów i przemówienie ministra, że już „pod choinkę” Polacy pojadą Pendolino. (teraz okazuje się, że może to będzie pod choinkę ale 2014 roku).

- Nie ma żadnego zagrożenia dla finansowania pociągów Pendolino - zapewnił dziś minister transportu Sławomir Nowak. Dodał, że PKP "dopina szczegóły finansowania tych pociągów". Z kolei wiceminister ujawnił, że podczas zaplanowanych na jesień testów Pendolino kolejarze rozpędzą ten skład do 275 km/godz.

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/kuzmiuk-rdzewiejace-pendolino,9732839490#ixzz2rylzE2Q9
http://www.tvn24.pl/pomorze,42/nowak-odpowiada-kaczynskiemu-ws-pendolino,357453.html

Minister zapowiedział, że na święta Bożego Narodzenia Pendolino pojawi się w rozkładzie jazdy w 2014 r. Pasażerowie będą mogli pojechać nim do Wrocławia, Gdańska, Katowic, Krakowa i Rzeczowa.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114871,14426757.html?i=2

Lolo Pindolo poza burta, a co z jego zabawka?

Składów tych specjalnie nikt nie pilnuje, stoją zasypane śniegiem i z soplami lodu, a każdy egzemplarz tej zabawki zakupionej przez byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, kosztował przecież około 84 mln zł (20 mln euro).

Ten przetarg od jakiegoś czasu bada CBA ale reportaż pokazany w telewizji Superstacja, jest swoistym podsumowaniem jak wydawane są ogromne publiczne pieniądze przez wysokich urzędników rządu Platformy i PSL-u.

Tak się bawił Ken polskiej polityki.

Ocena wpisu: 
Brak głosów