Wodzirej

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Salon IIIRP postkomunistycznej żulią stoi.
Żulia ta różnych kategorii jest.
Żulia cyngli klakierów władzy to żulia naczelna.
O wybitnych przedtawicielach tej kategorii żuli pisałam juz kilka razy.
II kategoria żulii salonowej to wszelkiej maści "niezależni" publicyści, politolodzy i socjolodzy parskający jadem i pogardą w stronę prawicy na skinienie batutą przez prowadzącego żula cyngla.
III kategoria salonowej żulii to wszelkiego rodzaju komedianty i pajace zwące siebie artystami.
O nich też pisałam, ostatnio wczoraj.

http://niepoprawni.pl/blog/425/pajace-zwacy-siebie-artystami

W tej III kategorii prym wiedzie niewątpliwie jeden żul.
To żul wyjątkowy, bo naczelny.
To żul wodzirej w III kategorii salonowej żulii.
Żul wodzirej, podstarzały i zidiociały, nic nieznaczący w przemyśle muzycznym robi wszystko, by zaistnieć.
Nieważne, jak mówią - byle by mówili.
Ta zasada wydaje się przyświecać żulowi wodzirejowi i parska jadem, chamstwem i pogardą rodem z rynsztoka.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało tytuł Hieny Roku dwóm chamom i pajacom Kubie Wojewódzkiemu i Michałowi Figurskiemu.
W ostrych słowach sprawę na Twitterze skomentował zul wodzirej Zbigniew Hołdys.

"Ci, co się masturbują Hieną Roku dla W. i F., są wyznawcami religii dla kmiotów i pomniejszych ścierwojadów, przyznających sobie złote kloce.

Wcześniej żul wodzirej bluzgał na Kaczyńskiego pomyjami z rynsztoka.

"Żaden ubek znany mi z imienia i nazwiska nie narobił tyle gnoju w relacjach między Polakami, co ten posraniec. Najbardziej parszywa postać, jaką pamiętam, a pamiętam nawet Władka Gomułkę dobrze. Powinno się go wpakować do Wastoka i wystrzelić w kosmos bez możliwości powrotu kiedykolwiek".

We wtorek Stowarzyszenie Dziennikarzy Polski przyznało Nagrodę Główną Wolności Słowa Joannie Lichockiej i Marii Dłużewskiej za film „Pogarda”. Rozsierdziło to publicystów o jedynie słusznych poglądach i dokonaniach. Na portalu Tomasza Lisa Natemat.pl pojawiła się nawet odrębna rubryka z trzema tekstami poświęconymi temu wydarzeniu.

Rozsierdziła się żulia kategorii I i II i bluznęła chamstwem i pogardą.

Wodzirejem tej żulii niewątpliwie jest stary PZPRowiec Bratkowski.

– Nie znam dobrze jej twórczości, ale wiem, że to pisowska panienka. Znając jej upodobania nie mam żadnych wątpliwości, że ta nagroda ma charakter polityczny – stwierdza honorowy prezes stowarzyszenia.

Bratkowski ma też wątpliwości dotyczące tytułu Hieny Roku, który otrzymali Michał Figurski i Kuba Wojewódzki za obrażanie Ukrainek na antenie radia Eska Rock. – To jest przykra decyzja. Chociaż nie można się dziwić, bo wcześniej Hieną Roku mianowali Cezarego Łazarewicza, który na podstawie moich informacji napisał korzystny tekst o ojcu Kaczyńskich – komentuje.

Żula wodzireja wsparli i inni żule.

- "Brawo SDP. Najważniejsza jest konsekwentna linia i brak zgniłych kompromisów" – stwierdził Konrad Piasecki.

- Decyzja SDP nie zdziwiła tych, którzy kojarzą zarząd Stowarzyszenia z jedną opcją polityczną. I moim zdaniem była to kolejna decyzja podjęta ze szkodą dla całego Stowarzyszenia, które jest różnorodne i nie powinno być jednoznacznie identyfikowane. Niestety obecny zarząd SDP bardziej od dziennikarstwa lubi politykę. - Jakub Halcewicz-Pleskaczewski

- Przyznana wczoraj przez Zarząd Główny SDP Nagroda Wolności Słowa dla filmu "Pogarda" to istotnie wyraz pogardy. Zlekceważenia większości środowiska, a może nawet dziennikarstwa w ogóle. Bo ten film z dziennikarstwem niewiele ma wspólnego, to czysta propagandówka zrobiona w najgorszym stylu Dziennika Telewizyjnego z lat stanu wojennego.- Bartek Ławski

http://barteklawski.natemat.pl/43853,nagroda-pogardy
http://natemat.pl/43851,stefan-bratkowski-lichocka-z-nagroda-wolnosci-slowa-ta-pisowska-panienka

Nagrodę Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich otrzymały Joanna Lichocka i Maria Dłużewska za film "Pogarda". Lichocka odbierając wyróżnienie stwierdziła, że w Polsce nie byłoby wolności słowa bez Tomasza Sakiewicza. Na straży tej wolności stoi również Krzysztof Skowroński, który jako szef SDP pilnuje, żeby nagrody trafiły w ręce zasłużonych. – Oni szkodzą wolności słowa – oburza się prof. Wiesław Władyka. – To polityczna jaczejka PiS-u – dodaje Tomasz Wołek.

– Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich są absolutnie jednowymiarowe. Przyznawane są z góry za przyjęte opcje polityczne. To środowisko opanowało Stowarzyszenie i potwierdza to na każdym kroku – uważa Władyka.

– Ten typ dziennikarstwa nagradza się podobno za zaangażowanie, za patriotyzm. Ale to dziennikarstwo jest tendencyjne. Tak naprawdę szkodzi wolności słowa – twierdzi.

Władyka zwraca uwagę, że Stowarzyszenie nie nagrodziło np. żadnego tekstu "Gazety Wyborczej" czy "Polityki". – To środowisko ich w ogóle nie dostrzegło. Mimo że było wiele ciekawych i świetnych publikacji. Ale przyznający nagrody nie widzą innych tekstów oprócz tych, które wychodzą z pod ręki dziennikarzy związanych ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości – zaznacza.

Prof. Wiesław Władyka
publicysta "Polityki" i profesor historii, specjalizujący się w dziejach prasy

- Są inne konkursy dla dziennikarzy, które są bardziej spluralizowane, chociażby konkurs "Press". Nagrody przyznają różne środowiska, redaktorzy naczelni różnych mediów. Oczywiście kierują się również sympatiami politycznymi, bo ma je każdy, ale szukają też jakiś standardów. Opcja, która skupia się teraz wokół SDP bardzo agresywnie reprezentuje swoje poglądy polityczne.-

Nie mógł glosu nie zabrać żul Wołek.

– Gremium, które od dwóch lat przyznaje tę nagrodę, jest dla mnie niemiarodajne i niewiarygodne. Przecież w zaszłym roku nagrodę otrzymała Anita Gargas, mimo że nie była zgłoszona, ale zarząd jakoś przeforsował tę kandydaturę – przypomina. Według Wołka SDP od ostatnich wyborów nie jest już instytucją reprezentująca polskich dziennikarzy. – To polityczną jaczejka PiS-u – twierdzi. – To grupa ideologicznie jednostronnie zorientowana. To kpina z dziennikarstwa – dodaje.

- Nagroda dla tych dziennikarzy może wywołać jedynie nikły, blady uśmiech nawet nie pobłażania, a politowania.-

Zdaniem Tomasza Wołka, przyznający nagrody i nagrodzeni dziennikarze łudząco przypominają dziennikarzy z PRL, którzy nazywani byli "oficerami frontu ideologicznego lub propagandowego".
– To zwykli propagandyści – mówi i dodaje, że ich propaganda skupia się na umacnianiu teorii o zamachu smoleńskim.

Wołek uważa, że Sakiewicz, któremu według Joanny Lichockiej zawdzięczamy wolność słowa w Polsce, nie jest tak naprawdę dziennikarzem. – Jest działaczem politycznym, niesłychanie brutalnym. Nie jest dziennikarzem, a prymitywnym propagandystą i cynikiem. To należy do najlepszych tradycji propagandowych PRL. Tomasz Sakiewicz wyróżnia się gorliwością w robieniu Polakom wody z mózgu – zaznacza publicysta i dodaje, że redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" "wyleciałby z każdego normalnego stowarzyszenia dziennikarzy na zbity pysk".

http://natemat.pl/43873,to-im-zawdzieczamy-wolnosc-slowa-sakiewicz-lichocka-skowronski

I pomyśleć, że tę salonowa żulie rozsierdziła ta kobieta z miłym usmiechem,

od której nie usłyszałam nigdy pogardy, obelg, czy chamskiej inwektywy wobec atakującej ją salonowej zulii.

- " Młodszym czytelnikom przypominamy więc, że w latach 80. Władyka "walczył" o wolność słowa w piśmie komunistycznego betonu „Tu i Teraz”, które popierało stan wojenny. W 1982 r. Władyka pisał: „System polityczny powinien być tak skonstruowany, aby pomieścić konflikty, aby inspirowane wartościami socjalistycznymi wystąpienia polityczne nie musiały być wystąpieniami antysystemowymi. Konflikt o kształt socjalizmu, który dotychczas zwykło się uważać za przejaw słabości systemu politycznego, może być przesłanką reformy, a w konsekwencji umacniać cały system”.-

http://niezalezna.pl/36232-ale-ich-zabolala-nagroda-dla-lichockiej

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

są więc świnie, wszy, glisty, żmije, padalce. Jest też hołdys.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#315853

 Naczelna Gnida RPsalonu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315870

Świetnie sportretowane facjaty arbitrów smaku :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#315855

Uważam że Pani Lichocka , całą swoją działalnością zasłużyła sobie na tę nagrodę . miałbym jednak wątpliwości co do Pani oceny , Pana Sakiewicza i Gazety Polskiej . Gazeta Polska miewa tak poważne wpadki , że trudno je nawet nazwać wpadkami , to raczej brak rozeznania w świecie polityki . Mam tu na myśli choćby relacje gazety w sprawie sytuacji w Syrii i oceny jej prezydenta Assada . To co wypisywano na ten temat w GP , to totalna porażka dziennikarska i całkowity brak bezstronności . Przyznam że podobnie dzieje się na Niezależnej , tyle że na Niezależnej dodatkowo panuje bezwzględna cenzura . Żadne krytyczne wpisy nie są zamieszczane , a o odpowiedzi na maila można tylko pomarzyć . Mi to w ogóle nie przypomina demokracji . To jakiś Onet bis . Podobne zdanie ma wielu internautów .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

TYBERIUSZ

#315856Normal
0


21


false
false
false

PL
X-NONE
X-NONEDefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriority="99"
LatentStyleCount="267">
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Normal"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="heading 1"/>


UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Title"/>

UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtitle"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Strong"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Emphasis"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Table Grid"/>

UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="No Spacing"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 1"/>

UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="List Paragraph"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Quote"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Quote"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 1"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 2"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 3"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 4"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 5"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 6"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Emphasis"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Emphasis"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Reference"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Reference"/>
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Book Title"/>/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

W (k)raju bezprawia lewica,

czasem chcąc mówić z prawicą,

Kusząco wdzięczy  się jak dziewica

Dzierżąc policji usłużną  chordę…

 

Prawico, z lewicą się nie rozmawia,

Żulię się leje w mordę!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#315860

zajales miejsce tylko co tam jest?
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315863

Jakieś g... sie przykleiło... walcze z tym od godziny... nie moge tego draństwa usunąć.

Wszystkich najmocniej przepraszam! Miał być tylko krótki wierszyk na temat...

(a w nim hordę nie chordę oczywiście, jeśli ktoś przebrnął przez to badziewie.)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#315865

Te czerwone świnie i te hieny padlinozerne i te gówno jady,dzięki pani nagrodzie POkazały jak ma wyglądać miłość jednej słusznej parti miłości do obywatela nie zgadzającego z ich POlitykom,bardzo było by wskazane aby te wszystkie materiały miłości tych zwierzaków zebrać,i w opublikować w szerokim gronie,jako wzór wszelakich cnót i miłości do bliżniego

pozdrawiam cię kryska

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#315867

Kryska, jesteś niesamowita. Dziesiątka jak zwykle. Prawie u Ciebie nie komentuję, bo nie mam pomysłów, ale czasem nie wytrzymuję :-)
Namnożyło się u nas pajaców i kanalii. Degeneracja pachołków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315868

czyli żulia

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315885

 Świetny tekst, dycha, pozdrawiam świątecznie. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315975

dzięki
wzszystkiego dobrego na Boże Narodzenie

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#316034