WIELKI....

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

bo wprowadził stan wojenny.
Sowiecki pachołek, sprzedajny tchórz, bandyta PRLowski, antysemita, zdrajca .....

Wałęsa o Jaruzelskim: wielkości mu odmówić nie można!

Przegrałem wiele bitew z generałem, wojnę wygrałem. Jestem na niego wściekły za wiele rzeczy i nie zgadzam się z nim prawie w niczym, ale nie można odmówić wielkości (Wojciechowi) Jaruzelskiemu - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Lech Wałęsa. - Nawet wielkości w złym - zaznacza.
Zdaniem Wałęsy wielkość Jaruzelskiego objawia się np. we... wprowadzeniu stanu wojennego. - Ja się z tą decyzją nie zgadzam i uważam, że powinien zostać rozliczony za stan wojenny. Ale potrafił podejmować trudne decyzje. Dzisiaj nie ma już polityków, którzy potrafią podejmować trudne decyzje, nawet jeśliby na tym stracili - wyjaśnia były prezydent.

- Karanie bezpośrednie generałów zostawmy już panu Bogu. Rozliczenie powinno być wielowymiarowe. Rozliczona powinna być głowa, ramię i ręka. Ręka to ZOMO i ci, co pałowali. Ramię to pośrednicy, do generałów włącznie. A głowa to ZSRR i komunizm - tłumaczy były prezydent. - Ale rozliczmy też Zachód za to, co się w Polsce działo - dodaje przypominając, że to alianci zgodzili się na dominację ZSRR w Polsce po II Wojnie światowej.

Bolku, do dzieła, pałuj!

http://wpolityce.pl/wydarzenia/56246-walesa-nie-mozna-odmowic-wielkosci-jaruzelskiemu-w-czym-sie-objawila-chocby-we-wprowadzeniu-stanu-wojennego

Ciekawy jest też wątek Wojciecha Jaruzelskiego. Na pytanie, czy powinien on być dzisiaj czczony, Wałęsa odpowiedział:

- Z punktu widzenia jubileuszu, tak. Mało kto dożywa 90. lat. Przegrałem wiele bitew z generałem, wojnę wygrałem. Jestem na niego wściekły za wiele rzeczy i nie zgadzam się z nim prawie w niczym, ale nie można odmówić wielkości Jaruzelskiemu. Nawet wielkości w złym. Świętować urodzin generała nie będę, ale gdybym był w pobliżu, to ukłonię się Jaruzelskiemu z okazji 90. urodzin.-

Sielanka z PRLowskim katem.

Bolek zachwycił PZPRówę Paradowską.

- Na tle tych wcześniejszych wywiadów prezydenta Lecha Wałęsa, gdzie wydawało mi się, że mocno się pogubił, ten dzisiejszy wywiad wart jest przeczytania - oceniła Janina Paradowska.

PRL wiecznie żywy!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Krysko,
nie mogłabyś zrobić coś z prawą stroną swojego bloga. Słowo honoru - to strasznie utrudnia czytanie.

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#365145

jetes widocznie bardzo rozkojarzony

podrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#365205