Eugenika

Obrazek użytkownika kryska
Blog

Eugenika (gr. eugenes = dobrze urodzony) — pojęcie wprowadzone w 1883 roku przez sir Francisa Galtona, kuzyna Karola Darwina, które dotyczyło selektywnego rozmnażania zwierząt lub ludzi, aby ulepszać gatunki z pokolenia na pokolenie, szczególnie jeśli chodzi o cechy dziedziczo-ne. W ciągu następnych lat Galton poprawił swoją definicję, aby uwzględnić specyfikę eugeniki pozytywnej, zachęcającej do częstszego reprodukowania się najlepszych osobników, oraz eugeniki negatywnej, zniechęcającej do reprodukcji osobniki mniej wartościowe.
Współcześnie jest to bardziej neutralny ideowo system poglądów zakładający możliwość doskonalenia cech dziedzicznych człowieka, którego celem jest tworzenie warunków pozwalających na rozwój dodatnich cech dziedzicznych i ograniczenie cech ujemnych. W zakres eugeniki wchodzą m.in. poradnictwo genetyczne i świadome rodzicielstwo. Złe konotacje pojęcia wiążą się przede wszystkim z nadużyciami eugeniki nazistowskiej.

Eugenika kojarzona jest głównie z narodowosocjalistycznymi Niemcami, gdzie masowo zabijano lub sterylizowano ludzi „nieprzydatnych”, a jednocześnie prowadzono niemal ludzkie hodowle, w nadziei otrzymania „nadczłowieka”. Jednak eugenika miała swoich zwolenników nie tylko w III Rzeszy, choć nie aż w tak skrajnym wydaniu. Jej propagatorzy działali w wielu krajach, również w Polsce.
W wyniku rewolucji industrialnej, na przełomie XIX i XX wieku panował w społeczeństwie polskim strach przed degeneracją społeczeństwa i upadkiem cywilizacji wynikającym z patologii industrializacji i rozpadu tradycyjnego społeczeństwa.

http://www.polskapartianarodowa.org/tp/index.php?option=com_content&task=view&id=432&Itemid=55

A teraz film Grzegorza Brauna

Eugenika - Szok i fakty! Kto zasługuje na życie? Światowa kultura śmierci.
Wstrząsający film o eliminacji ludzi biednych, chorych i starych.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jednak tym co wbiło mnie w fotel był fakt, że puszczono go w TV. Tam widać jest paru zakonspirowanych uczciwych ludzi?? Zobaczymy czyje głowy polecą za emisję takiego jątrzącego, katolskiego, negatywnego, antyeuropejskiego, ksenofobicznego, antysemickiego i nieludzkiego filmu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158800

Ten film trzeba obejrzeć. Nie wiem tylko co się stało macherom od propagandy pozwolili go puścić w TVP2???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158907