Wałęsa wie kim był "Bolek", Kwaśniewski wie kim był "Alek" ale nie powie

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- "TW „Alek” to nie ja. (…) Wiem kim on był, ale to już jest sprawa tajemnicy, o której nie mogę powiedzieć" -

Z kolei w najbliższym biuletynie Instytutu Pamięci Narodowej mają się pojawić dowody, że tajnym współpracownikiem SB o kryptonimie „Alek” był właśnie były prezydent.
Skąd Aleksander Kwaśniewski miałby mieć wiedzę, że był to jednak ktoś inny? Wątpliwości dotyczące tożsamości agenta związanego z redakcją „Życia Warszawy” pojawiały się już przed laty w trakcie procesu lustracyjnego. Związek między „Alkiem” a Kwaśniewskim nie był jednoznaczny – stąd zresztą uniewinnienie ówczesnego prezydenta, który już wtedy sugerował, że Urząd Ochrony Państwa mógłby łatwo ustalić, kim był „Alek".
Aleksander Kwaśniewski wie kim jest TW "Alek", ale nie chce jednak o tym mówić. Były prezydent przeprosił "prowadzących rzetelne badania" historyków Instytutu Pamięci Narodowej za to, że nazwał IPN "instytutem narodowego kłamstwa". Ponownie odrzucił oskarżenie go o współpracę z SB.

Był prezydent zapewnił, że nie był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6478450,Kwasniewski_wie_kim_byl__TW_Alek___ale_nie_powie.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4189158

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kwasniewski-wiem-kim-byl-TW-Alek,wid,11019975,wiadomosc.html

Wałęsa też zna Bolka i ma dowody ale nie powie.

http://fakty.interia.pl/polska/news/walesa-ostrzegam-wiem-kto-jest-bolkiem,1112527

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

oszołom z Ciemnogrodu
Ale fajnych mieliśmy prezydentów - Wolski, Bolek, Alek a wcześniej jeszcze Bierut. A naśmieszniejsze, że mogliśmy sobie wybrać między Bolkiem a Alkiem. Jednym słowem Ubekistan w pełnej krasie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#17501

Tak w ramach ciekawostki to wcale nie jest powiedziane że obecny jest wolny od na razie niejawnego pseudonimu choć mam cichą nadzieję że przynajmniej jeden na pięciu mógłby nie być ubekiem. Problem z obecnym jest taki że do końca nie wiadomo jak to z nim jest bo o poprzednich to wiadomo było zanim prezydentami zostali.
Ciekawe czy ktoś wie czy bierut miał w kgb jakiś ichniejszy pseudonim a jeśli tak to jaki ? Przydało by się do panoramy TW prezydentów :)
---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#17699