W cieniu Małysza i Biedronki

Obrazek użytkownika kryska
Gospodarka

Od wczoraj trwa idiotyczny medialny festiwal kpin z Kaczyńskiego, jego zakupów, niemal częstochowskiej obrony "obrażonych" klientów Biedronki i roztrząsania wypowiedzi Małysza pod adresem JK i pochówku ś.p.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Faktem jest, ze Małysz wystrzelił ni to z gruchy ni z pietruchy, bo nikt go o to konkretnie nie zapytał.

PS: Zmieniłby pan coś w swoim życiu? Na przykład bardziej sprzeciwił się zwolnieniu Hannu Lepistoe.

Małysz: Z Hannu sytuacja wyglądała tak, że decyzja była podjęta. Spotkałem się z prezesem Andrzejem Wąsowiczem i Tajnerem. Powiedzieli, że muszą zwolnić Lepistö, bo jest duże parcie z mediów i ministerstwa. Spytali, co ja na to, żeby trenerem został Łukasz Kruczek. Powiedziałem, że w porządku. Łukasz dużo dowiedział się od Hannu i jego poprzedników, więc pewnie sobie poradzi. Zawsze był świetnym organizatorem. Ja jednak nie mogłem się w tym odnaleźć, bo wszystko wyglądało bardziej po koleżeńsku i musiałem podjąć decyzję. Trudną decyzję. A inne sprawy i zmiany? Uważam, że to co, się dzieje z naszym życiem, jest ustalone. Każdy ma swoje przeznaczenie. Mamy ciągle aferę dotyczącą katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Szukan ie winnych, a to piloci, a to Rosjanie. Wszystkich to już męczy. Dlaczego prezes Jarosław Kaczyński nie składa kwiatków w Krakowie, a w Warszawie pod bramą pałacu? Dla mnie to jest śmieszne, bo przecież jego brat i bratowa leżą na Wawelu. Powiem szczerze, że zastanawiałem się nad tym wszystkim i chyba największy błąd popełniła Marta Kaczyńska, która nie chciała pochować rodziców gdzieś bliżej siebie. Jak teraz ma jechać odwiedzić ich na grobie? Jeśli to zrobi, będzie miała koło siebie tłum. Wiem, jak jest z mamą Izy. Raz albo dwa razy dziennie idzie na grób teścia zapalić świeczkę, przynieść kwiatki. Tak bardzo go kochała, że funkcjonuje jakby ciągle był. Wita się, żegna, rozmawia. Wracając do samej katastrofy, może widocznie tak mia 2 o być? Skoro prezydent walczył tak bardzo, aby świat usłyszał o Katyniu, to gdyby się to nie stało, walczyłby dalej. A tak cały świat o tym usłyszał. Teraz ciągle trwa dyskusja o winnych. Stało się i pewnie winny nie był jeden. Nie chcę jednak pchać się w politykę.

http://www.sports.pl/Sporty-zimowe/Wywiad-z-Adamem-Malyszem,artykul,102978,1,300.html

Nie wiem, czy wymyślił to sam, czy ktoś go zaprogramował.
Jeśli zrobił to na czyjąś sugestię to żle.

Cyngle medialni robią wrzawę wokół spraw banalnych, a tymczasem:
Coraz większe bezrobocie w Polsce.

GUS: Bezrobocie idzie w górę. Dwa miliony Polaków bez pracy.
Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 13,2 proc. wobec 13,0 proc. w styczniu - podał GUS
Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu lutego wyniosła 2 mln 150,2 tys. osób. W ciągu miesiąca zarejestrowało się ponad 212 tys., a wyrejestrowano ponad 167 tys osób.

W lutym stopa bezrobocia wzrosła we wszystkich województwach oprócz lubuskiego, gdzie utrzymała się na takim samym poziomie. Najwyższa jest w woj. warmińsko-mazurskim (21,5 proc.), a najniższa w Wielkopolsce i na Mazowszu - po 10 proc. Wśród ponad 167 tys. osób, które zostały skreślone z rejestrów w urzędach pracy, 72,5 tys. osób zaczęło pracę niesubsydiowaną (w tym sezonową), a subsydiowaną - 4,2 tys. osób.

W zeszłym roku było to mniej ofert z otwartego rynku - prawie 61 tys., ale ponad dwa razy więcej prac interwencyjnych i robót publicznych - 9,2 tys. Mniej też jest osób, które zaczęły szkolenia i staże.
http://www.rp.pl/artykul/631014_Mniej-ofert-i-miejsc-pracy.html

Tak Rosjanie łupią Polaków. Nie mają żadnych skrupułów.

Chociaż nasz kraj już dziś za rosyjski gaz płaci znacznie drożej niż bogate Niemcy, Włochy, Francja, Wielka Brytania czy Finlandia, to Gazpromowi nie wystarcza.
Za każde zwiększenie dostaw surowca ponad ustalone limity każe sobie płacić jeszcze więcej.
Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w lutym, gdy siarczyste mrozy zmusiły Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do awaryjnego zwiększenia dostaw. Rosjanie zgodzili się wysłać więcej gazu tranzytem przez Białoruś, ale za jeszcze większe pieniądze.
Teraz tylko za pięć dni wzmożonych dostaw PGNiG musi zapłacić dodatkowo 1,2 mln zł - pisze dziennik "Rzeczpospolita".

http://www.hotmoney.pl/artykul/prasa-polska-tak-rosjanie-lupia-polakow-nie-maja-skrupulow-18838

Minister finansów chce likwidacji ulg i przywilejów, ale dopiero po wyborach.

Jacek Rostowski, który podczas wczorajszej debaty na temat reformy emerytalnej ostro spierał się z Leszkiem Balcerowiczem, dziś potwierdza, że zgadza się z częścią pomysłów byłego szefa NBP.
Chodzi o ograniczenie wydatków państwa w zakresie ulg i przywilejów (Balcerowicz postuluje m.in. likwidację becikowego czy dalsze zmniejszenie zasiłku pogrzebowego). - Jest cała gama rzeczy, co do których się z Leszkiem Balcerowiczem zgadzamy. Trzeba reformować - mówi w RMF FM Rostowski.
Jego zdaniem, do końca obecnej kadencji Sejmu już nie uda się przeprowadzić więcej niż dwóch dużych reform. A co po wyborach? Wszystko możliwe.
Rostowski podkreśla, że chociaż nie jest zwolennikiem całkowitej likwidacji becikowego, to już w kwestii ulgi rodzinnej ma jednoznaczne zdanie. Opowiada się za jej "inteligentną modyfikacją".

http://www.hotmoney.pl/artykul/pieniadze-minister-finansow-chce-likwidacji-ulg-i-przywilejow-18821

Polacy płacą najwięcej w Europie.

W Polsce mamy najwyższe w Europie prowizje za rozliczenia transakcji dokonanych kartami płatniczymi. Handlowcy muszą oddać aż 1,5 proc. wartości transakcji. W innych krajach UE prowizja to nie jest wyższa niż 1 proc. – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Efekt? W momencie, gdy zapłacimy w sklepie kartą debetową 100 zł, sklep dostaje zaledwie 98,5 zł. Reszta trafia do banków i jednej z dwóch wielkich organizacji płatniczych: Visy lub MasterCard.
Nasze stawki są więc najwyższe w Unii Europejskiej, przykładowo w Czechach opłata za transakcje kartami wynosi około 1 proc. Różnice jaskrawo pokazuje przypadek Bułgarii. Za transakcje kartą Visa trzeba tam zapłacić tylko 0,4 proc. Visa w Polsce kasuje 1,6 proc. za obsługę standardowej karty, a MasterCard 1,5 proc.

http://www.hotmoney.pl/artykul/polacy-placa-najwiecej-w-europie-18849

Ceny w ciuchlandach biją wszelkie rekordy!
To pewnie oznaka naszej jewropejskości i postępowości oraz dobrobytu.
Tak drogo jeszcze nie było.
Okazuje się, że dziś zrobienie zakupów w sklepie z odzieżą używaną nie jest już wcale tak tanie jak kiedyś. Ceny szczególnie ostro poszybowały w górę w największych polskich miastach.

http://www.hotmoney.pl/artykul/ceny-w-ciuchlandach-bija-wszelkie-rekordy-18840


GAZETA PRAWNA: Diesel będzie droższy niż benzyna .
Zdaniem specjalistów z branży w najbliższych dniach olej napędowy zrówna się z benzyną także na samych stacjach, a później może ją nawet wyprzedzić - donosi "DGP".

A1 przed Euro 2012 nie będzie

Trwa konflikt między wykonawcą A1 Alpine Bau a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Austriacy przygotowali trzy ekspertyzy mówiące o zagrożeniu katastrofą przy budowie mostu według projektu GDDKiA - czytamy w "DGP".
Ostateczną decyzję w sprawie projektu podejmą śląski nadzór budowlany i prokuratura, które analizują dokumentację.

http://www.hotmoney.pl/artykul/gazeta-prawna-diesel-bedzie-drozszy-niz-benzyna-2-18837


Komorowski wydaje więcej kasy niż królowa Anglii!
170 milionów rocznie na strażnika żyrandoli.

http://www.pardon.pl/artykul/13835/komorowski_wydaje_wiecej_kasy_niz_krolowa_anglii

Nie przyjęli orderu od Komorowskiego

Nie przyjął orderu od prezydenta. Nie godzi się z polityką Komorowskiego
Jeśli Bronisław Komorowski nie znalazł miejsca na krzyż przed Pałacem Prezydenckim, to nie mamy honoru przyjmować z jego rąk Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski i zawieszać go na piersi - mówi w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Mirosław Mateusz Wyrwich - dziennikarz i wydawca prasy podziemnej, który odmówił przyjęcia odznaczenia z rąk prezydenta.
Mirosław Mateusz Wyrwich powiedział, że nie przyjął odznaczenia także dlatego, że nie godzi się na "reanimowanie" autorów stanu wojennego i zbrodniarzy tego czasu, przede wszystkim Wojciecha Jaruzelskiego. Jego zdaniem, również postawa prezydenta wobec katastrofy smoleńskiej jest wystarczającym argumentem, by odmówić przyjęcia Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/333473,Nie-przyjal-orderu-od-prezydenta-Nie-godzi-sie-z-polityka-Komorowskiego
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110323&typ=po&id=po09.txt

Szef Prokuratury Okręgowej w Katowicach uchylił wcześniejszą decyzję jednego z podległych mu prokuratorów o postawieniu zarzutów wiceministrowi finansów Andrzejowi Parafianowicza. Chodzi o domniemane przekroczenie uprawnień w sprawie Rafinerii Trzebinia.

W listopadzie 2008 roku UKS kończył kontrolę w Rafinerii, która sprzedawała tzw. oleje technologiczne jako olej napędowy. Inspektorzy skarbowi z Krakowa wstępnie oszacowali straty Skarbu Państwa z tego tytułu na prawie 900 mln zł; później uznali jednak, że Rafineria prawidłowo rozliczała podatek akcyzowy za lata 2003-2004.
W poniedziałek portal tvn24.pl podał, że wiceminister finansów jest już formalnie podejrzany w tej sprawie. Prokuratura chce postawić zarzuty wiceministrowi Andrzejowi P. w śledztwie dotyczącym nacisków na dyrektora krakowskiego Urzędu Kontroli Skarbowej. W efekcie krakowski urząd odpuścił Rafinerii Trzebinia 900 milionów złotych podatku akcyzowego w związku z handlem paliwem - podał portal.

http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/wiceminister;finansow;na;razie;bez;zarzutow,71,0,798535.html

Byłaby wielka afera gdyby rządził Kaczyński.
Ale to przecież minister umiłowanego Tuska.
Cynglownia mordy w kubeł wzięła, bo to swój chłop i chce żyć lepiej.

UWAGA! nadchodzi Donald Grożny.

- Żarty się skończyły - oświadczył Donald.
Będzie walczył z wulgarną i bezczelną spekulacją.

Premier podkreślił ponadto, że bardzo przejmuje się cenami żywności.

- Nie tylko dlatego, że to jest moja ojczyzna i moi rodacy, w związku z tym boli jak każdego innego, kiedy te ceny są tak dotkliwe, ale to jest też moje zadanie. Nie mógłbym spać spokojnie, nie miałbym prawa zajmować ludziom czasu swoją osobą, gdybym nie przejmował i nie zajmował się tym, co się dzieje dzisiaj w polskich sklepach - przekonywał.

Zaapelował też do polityków, by nie wzniecali większej paniki, "niż rzeczywiście sytuacja jest tego warta: - Bo np. spekulacja na cukrze polega m.in. na tym, że niektórzy wmawiają Polakom, iż cukier będzie coraz droższy i będzie go coraz mniej. W związku z tym ludzie kupują coraz więcej cukru i w związku z tym ci, którzy cukrem handlują się cieszą - ocenił.

http://www.tvn24.pl/-1,1696770,0,1,tusk-o-wulgarnej-spekulacji-cenami-zarty-sie-skonczyly,wiadomosc.html

Będzie walczył wszystkimi metodami.
Ciekawe komu rzuci jako pierwszemu rękawicę?

TUSKU, musisz się pośpieszyć!
Stonka ziemniaczana nadciąga chmarami.
Bagnet w dłoń!

I bez żadnych głupich pomysłów!
Żadnych pomników!
Inaczej spekulanci i stonka was pożreją.
podpisał - Donald Grożny vel Mojżesz vel cudotwórca, czyli mistrz bajeru.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A pedofile!
Handlarze dopalaczami!
Libia i Kadafi!
Ile roboty jeszcze przed nim!
Z trzy kadencje!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#146106

z propozycją żeby ustanowili nagrodę-nagrody pieniężne ,dla tych ,którzy mają bardzo ważne dowody w sprawie "Katastrofy Smoleńskiej.Nawet nie dostałem odpowiedzi.Przy tak prowadzonym śledztwie,takie ogólnopolskie (a nawet do rosjan)wydaje się uzasadnione.Chodzi mi o ogłoszenie o krórym usłyszała by Cała Polska.To nie jest dla bojażliwych! Korzyści z ogłoszenia: zamiast głupich spotów wyborczych długotrwała reklama przez tvn-y i gazety wyborcze, które wzywałyby swoich ekspertów, żeby komentowali jaki to ten PiS jest bezczelny.Prosiłem o dopracowanie pomysłu iwykorzystać  jak najlepiej.Jeżeli takie drobnostki jak  ceny w Biedronce są tak wałkowane, tota sprawa wydaje mi się dużo poważniejsza.Zwróciłem uwage że zgłosiłoby się iluś oszołomów,lecz myślę że znalazły by się ważne dowody.Kluby Gazety Polskiej także komisja P .Macierewicza mogła by dostać poważne dane.Dopracować w szerszym gronie i do dzieła.Jeśli chodziłoby o fundusze, to mogła by być dobrowolna zrzutka (dodatkowy policzek)Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#146118

Jak podejrzewam bezrobocie oscyluje wokół 20% ponieważ nikt nie liczy osób korzystających z kursów unijnych na których osoby uczestniczące są automatycznie wykreślane z biura pracy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146161