Ślepa Temida

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Temida (gr. Θέμις Thémis, łac. Themis) – w mitologii greckiej bogini i uosobienie sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku.
Patronka zgromadzeń ludowych, opiekunka pokrzywdzonych i potrzebujących pomocy.
Figury Temidy często występują na salach polskich sądów.
Polska Temida jest zdeprawowana, przekupna, skorumpowana i zblatowana z trzymającymi władzę.
Polska Temida jest faktycznie ślepa.
Ślepa na pokrzywdzonych, ślepa na sprawiedliwość, za to zawsze uczynna i na kolanach przed władzą, o czym świadczą ostatnie wyczyny prokuratorów i sędziów ścigających i karających prześmiewców prezydenta, prowokatora usłużnego sędziego Ryśka z Gdańska, a łagodnych wobec bandziorów mafii pruszkowskiej, nie wspominając żałosnych postępowań sądowych dot.zbrodniarzy stanu wojennego Jaruzelskiego i Kiszczaka.

Niezlustrowani, niezdekomunizowani prokuratorzy i sędziowie to ropiejacy i gnijący wrzód polskiego wymiaru sprawiedliwości.
I tak ta postkomunistyczna, zdeprawowana "elita" wymiaru sprawiedliwości dobrze wiedząca skąd spadają dla niej okruszki i gdzie ten pański stół stoi trzyma z władzą narażając Polskę na ośmieszenie w skali europejskiej i światowej.

A o tym świadczy choćby przykład poniżej.

- "Skłaniam się do poglądu, że burmistrz czyni na organ prokuratorski pozaprawne naciski" - to zdanie, napisane w 2004 r. przez wykładowcę wydziału prawa UJ dr hab. Izabelę Lewandowską - Malec zaciążyło na jej życiu przez wiele lat.
Feralne zdanie było częścią listu, który Lewandowska-Malec, będąca w tym czasie radną gminy Świątniki Górne, wysłała do Polskiej Agencji Prasowej.
Skrytykowała w nim Batkę. Burmistrz wtedy złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia przeciwko radnej za zniesławienie (z artykułu 212 kodeksu karnego).

Kobieta została skazana przez polski sąd za zniesławienie Jerzego Batki, ówczesnego burmistrza Świątnik Górnych.
Musiała zapłacić 7,5 tys. zł grzywny, 3 tys. kosztów sądowych i miała przeprosić burmistrza w mediach.

We wtorek Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że wykładowczyni 8 lat wcześniej wcale nie przekroczyła granic dopuszczalnej krytyki. Trybunał zasądził też dla kobiety 2,6 tys. euro zadośćuczynienia oraz 3 tys. euro zwrotu kosztów postępowania krajowego.

Lewandowska-Malec przez kilka lat tułała się po polskich sądach, które po kolei uznawały, że jest winna. - To wyniszczało mnie, zarówno w sensie emocjonalnym, osobistym, jak i zawodowym - wspomina. Jak twierdzi, jedno zdanie zszarpało jej nerwy.
- W takiej sytuacji nie można ułożyć sobie normalnego życia. Jak przygotować się konferencji naukowych nie wiedząc, jaki będzie termin kolejnej rozprawy sądowej? Jak spokojnie spać? A przeżycia bycia osobą oskarżoną nie życzę żadnemu wrogowi - opowiada.
Gdy przegrała w Polsce, sprawę oddała do Trybunału w Strasburgu.

- Starałam się udowodnić, że polskie sądy naruszyły prawo wolności wyrażania opinii, które jest zapisane w europejskiej konwencji o ochronie praw człowieka - tłumaczy. Trybunał z jej zarzutami się zgodził. Podkreślił, że granice dopuszczalnej krytyki wobec polityków są szersze niż wobec osób prywatnych, a zadaniem radnych, osób wykonujących funkcje publiczne, jest zadawanie niewygodnych pytań i krytykowanie władzy.

http://www.wykresl212kk.pl/2012/09/18/polska-naruszyla-wolnosc-slowa-skazujac-i-lewandowska-malec-za-znieslawienie/

Jak widać postkomunistyczne prokuratury i sądy stosują się do zalecenia:
-"Rękę raz podniesioną na władzę ludową odrąbiemy".-

A władza jest jednomyślna i zgodna.
- "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy". -

Tylko Polski żal.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

To jest dowód na to, ze nie jest taka ślepa jeśli idzie o przytulenie do siebie niezłej kasy. [quote]Sztandarowa firma Marcina P. jest w o wiele lepszej sytuacji niż jego linie lotnicze OLT Express. Spółka odpowiedzialna za loty czarterowe OLT Express Poland nie ma nawet majątku na przeprowadzenie upadłości. Koszt tego procesu został oszacowany przez zarządcę sądowego na 5,7 mln zł, podczas gdy realną wartość majątku spółki określono na 0,8 mln zł. Z tego powodu sąd odrzucił jej wniosek o upadłość.

Nieco lepsza jest sytuacja spółki, która prowadziła regularne loty krajowe, czyli OLT Express Regional. Tydzień temu sąd uznał, że spółka jest niewypłacalna, ale dysponuje wystarczającym majątkiem, by ponieść koszty postępowania upadłościowego. Wartość majątku firmy oszacowano na 10 mln zł, a koszt upadłości na 3,8 mln zł. Problem jednak w tym, że głównym składnikiem majątku jest ponad 20-letni samolot ATR42, stojący na lotnisku w Rębiechowie. Sprzedaż takiej maszyny może nie być wcale łatwa, a jeśli się nie powiedzie, to pieniędzy może nie wystarczyć nawet na opłacenie syndyka.[/quote]

Okazuje się, że sędziowie komisarze i syndycy też z miłą chcą przytulić się do poważnej kasy tej piramidy AG, bo swoje usługi przeprowadzenia upadłości nadmuchanej bańki wycenili, bagatela jednej tylko na 3,8 mln złotych , a drugiej na 5,7 mln. złotych.

Gdy dla publiki sędzia ogłaszając postanowienie o dorzuceniu wniosku o upadłość gaworzył coś o braku choćby 50 tysięcy złotych na rozpoczęcie likwidacji upadłościowej.

Tam gdzie leży złoto, platyna oraz gotówka, to już są skorzy do likwidacji upadłościowej, która odbędzie się z pokrzywdzeniem naiwnych i chytrych, a często i zwyczajnych ciułaczy.

Niezłą szopkę odstawiają dla gawiedzi w sądach III RP,prawda?

http://niezalezna.pl/32981-sad-przeswietlil-majatek-amber-gold

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#291269

a może tu lezy sedno tej sprawy?

- Co miało być finałem tej operacji? Dziś najbardziej przekonuje mnie teoria iż chodziło o przejęcie LOT-u. OLT Express miało polatać nieco dłużej i wykończyć narodowego przewoźnika. To było celem linii Marcina P., a właściwie ludzi, wpływów i pieniędzy za nim się kryjących. Po to urząd nadzorowany przez ministra Sławomira Nowaka lekką ręką przyznał mu, możliwe iż łamiąc prawo, koncesję. A same linie OLT były skonstruowane z założeniem strat - chodziło jednak nie o zysk, a o osłabienie LOT-u tuż przed prywatyzacją. Wszystko miało się toczyć jeszcze kilka miesięcy. Dlaczego padło wcześniej? Co poszło nie tak? Ciekawe pytanie.-

http://wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/36605-nie-powinnismy-mowic-o-aferze-amber-gold-to-przeprowadzona-z-poparciem-wladz-operacja-sciagniecia-z-rynku-setek-milionow

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#291277

A dziś piszą :
"Majątek Amber Gold jest wart ponad 100 mln zł. To o wiele więcej niż przypuszczano

11 nieruchomości, 140 aut oraz cztery autobusy, sprzęt IT, meble oraz kruszce i pieniądze zabezpieczone przez prokuraturę - takie składniki wchodzące w skład majątku Amber Gold wymienił we wstępnym sprawozdaniu złożonym w sądzie zarządca przymusowy firmy Józef Dębiński. Wcześniej TVP Info dowiedziała się od niego, że majątek spółki Marcina P. wynosi nie jak podawano początkowo 40 mln zł, a 100 mln zł."

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/647709,majatek-amber-gold-jest-wart-ponad-100-mln-zl.html

Pozdrawiam Cię.
contessa

PS. "Zaroślakówna" odpisała. :):)
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#291280

Tak urabiano naiwnych "inwestorów", którzy podarowali Marcinowi i Kasi swoje uciułane z trudem oszczędności:

[quote]Pieniądze w nowej spółce

"W dniu rozpoczęcia likwidacji zgodnie z Regulaminem depozytów towarowych Amber Gold Sp. z o.o. wypowie wszystkim Klientom obowiązujące umowy depozytów towarowych. W związku z zerwaniem lokat przez Amber Gold wszystkim Klientom należy się zwrot pełnej kwoty kapitału wraz z odsetkami naliczonymi do dnia wypowiedzenia umowy" - napisano w oświadczeniu na stronie Amber Gold. Problem w tym, że zlikwidowana spółka raczej nie będzie mieć pieniędzy na spłatę zobowiązań, bo - jak informuje "Gazeta Wyborcza" - w marcu państwo Plichtowie wydali 50 milionów złotych z Amber Gold Sp. z o.o. na założenie spółki Amber Gold S.A. To dwie odrębne instytucje, a to oznacza, że klienci Amber Gold Sp. z o.o. nie będą mogli odzyskać swoich pieniędzy od nowego tworu Plichtów.[/quote]

Więcej:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/afera-amber-gold-marcin-plichta-modli-sie-o-nowy-biznes_273508.html

I tak hieny medialne wprowadzały świadomie w błąd ludzi, którzy z chęci zysku powierzyli swoje oszczędności życia dla piramidy Finansowej.

Gdy tymczasem inni nie słuchali i nie czytali tych merialnych bredni i w pierwszej kolejności zwrócili się do porządnych kancelarii prawnych by wyszarpać przed wszystkimi innymi naiwnymi swoją kasę utopioną w wirtualnym złocie Marcina P. i Kasi P.

Dwuznaczne zachowanie BULA wskazuje na tpo, że może i on zechciał odzyskać w ten sposób "zainwestowane DM na początku lat 90 XX wieku.

Coś mi to tamtymi utopionymi markami BULA śmierdzi.

Ale, co ja będę gdybał, nikt z moich znajomych chyba się nie ożenił z Marcinem i Kasią na trzeciego albo i wielokątnej figury biznesowo małżeńskiej.

I chociaż mnie to bezpośrednio nie dotyczy, tylko pośrednio, to jednak powiesiłbym tych oszustów nie na uschłej lecz solidnej gałęzi.

Powiedziałem.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#291319

Sedzia Rysiek z Gdanska nie jest slepy.

Ba, on czeka na jakies 'sugestie'  od rzadzacych. Ilez on ludzi mogl skrzywdzic w swoich wyrokach. Na pewno skrzywdzil Krzysztofa Wyszkowskiego w jego procesie z TW Bolkiem !

Koszmarny prezes gdanskiego sadu. Zdaje sie, ze moze reprezentowac gdanska mafie PO !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#291273

slepa to metafora
slepa dla prostych ludzi

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#291276

Ślepa to metaFORA gdy za METĄ -> FORSA ( etatOwa korumPOfucha) z POdatków Milionów Obywateli RP-> tyrających na tyranię urzędUników „wymiaru sprawiedliwości”…

Bowiem „społeczną” SPRAWIEDLIWOŚĆ - obowiązuje FORA ZE DWORA => nePOfolwarku ZOO …

Zaboru Ograbiania Obywateli - z ograniczoną odpowiedzialnością „POlityczną”…

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#291323

prof Rycho: pojawiaja sie listy sedziow i prokuratorow wspolpracownikow SB ,etatowych funkcjonariuszy PZPR oraz tych ktorzy skazywali OPOZYCJE DEMOKRATYCZNA! Tam szukać trzeba nieszcześcia . Teraz i ich dzieci.... Mowi sie ze ok 25 % ich to do odstrzalu -skorumpowani ! Mysle czasem ze gdyby takiego pod mur to przykalad dla innych ... Niestety 23 lata nie ma woli politycznej!pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prof Rycho

#291338

pokłosie grubej kreski tego niezguły Mazowieckiego

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#291339

pewnie nie chce patrzeć na nasze rozgrzane sądy i sprawiedliwość musi być po stronie popaprańców

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#291430