Rocznica niepoprawna

Obrazek użytkownika kryska
Historia

Po agresji hitlerowskich Niemiec na Polskę 1 września 1939 roku na mocy tajnego porozumienia pomiędzy Hitlerem a Stalinem, Związek Radziecki zaatakował broniących się Polaków od wschodniej strony. 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie ministrowie spraw zagraniczny obu rządów (Joachim Ribbentrop ze strony niemieckiej oraz Wiaczesław Mołotow ze strony radzieckiej) podpisało pakt o nieagresji. Pakt obok oficjalnych punktów zawierał również tajny protokół, w którym oba mocarstwa dzieliły pomiędzy siebie wschodnią Europę. Sowiecką stefą wpływów miały stać się kraje bałtyckie: Estonia, Łotwa i Finlandia. Litwa miała przypaść Niemcom. Polska miała zostać podzielona pomiędzy Niemcy i ZSRR na granicy Wisły, Sanu i Narwii.

Związek Sowiecki, ludobójcze państwo, wróg naszego kraju od początku, 74 lata temu napadł na Rzeczpospolitą.

Był 17 września 1939 r. Oznaczało to koniec marzeń o wygranej przez nas wojnie.

Po rozpoczęciu wojny 1 września 1939 roku przez dłuższy czas Niemcy nie mogli doczekać się kiedy do wojny przystąpi Związek Radziecki. Stalin jednak czekał na reakcję zachodu oraz na to w jaki sposób rozwinie się sytuacja na froncie niemiecko - polskim. Dopiero gdy jasne okazało się, że Niemcy zyskują przewagę postanowił uderzyć. 16 września Stalin podpisał rozejm pomiędzy ZSRR a Japonią kończąc wojnę prowadzoną od maja 1939 roku. Nazajutrz 17 września bez wypowiedzenia wojny wojska sowieckie wkroczyły na polskie ziemie. Oficjalnie Rosjanie ogłosili, że państwo polskie uległo rozpadowi. Dlatego aby chronić zamieszkujących na jej wschodnich ziemiach Ukraińców i Białorusinów - jak brzmiał oficjalna wersja sowieckiej propagandy - wojska sowieckie zajęły wschodnią Polskę. Agresja rozpoczęła się o 3.00 rano. Polska obrona w wojnie z Niemcami zakładała zorganizowanie obrony na linii rzeki Bug. Po ataku Sowietów jednak plany się zawaliły i jasne okazało się, że wojna jest przegrana. Wieczorem 17 września rząd Polski ewakuował się i uciekł do Rumunii. Rosjanie i Niemcy spotkali się nad Bugiem. Tutaj doszło do nowego porozumienia w wyniku którego Litwa przeszła pod strefę wpływów radzieckich a Niemcom oddano wschodnie Mazowsze i Lubelszczyznę.

Agresja sowiecka była zemstą Stalina za klęskę wojsk radzieckich w wojnie z Polakami w 1920 roku. Sowieci 17 września oficjalnie stanęli po stronie Niemców w II wojnie światowej stają się sojusznikiem Hitlera.

Okupacja sowiecka oznaczała masowe morderstwa, wywózki oraz cierpienie i wyzysk dla milionów Polaków, których dotknęła.

W pierwszym rzucie strategicznym uderzyło na Polskę ponad pół miliona żołnierzy. W podbitych polskich miastach, m.in. Brześciu, Białymstoku i Przemyślu, sowieckie i niemieckie wojska defilowały wspólnie. W Krakowie konsulat generalny Związku Sowieckiego powstał w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby gubernatora Hansa Franka.

Instytut Pamięci Narodowej w 2009 r. oszacował na 1,8 mln liczbę obywateli polskich, którzy byli represjonowani przez reżim stalinowski. Z tego 150 tys. osób miało stracić życie. W latach 1939–1941 represje objęły ok. 1,6 mln osób. Pozostałe 200 tys. to osoby represjonowane w latach 1944–1952.

Naczelny pisma "Glaukopis" dla Fronda.pl: Pożytecznym idiotom nie pasuje dzisiejsza rocznica.
Komu przeszkadza dzisiejszy dzień?

Jeśli komuś przeszkadza to właśnie stronie rosyjskiej, czyli post-sowietom oraz osobom, które w jakiś sposób są zależne od nich zależne. To tacy jak mawiał Lenin „użyteczni idioci”, którzy wierzą, że z byłymi KGB-owcami da się jakoś ciepło i miło koegzystować. A warunkiem tego jest, że nie „antagonizować”, nie mówić i nie pisać nic o tym co było w przeszłości złe. To zupełna moralna ale także naukowa kapitulacja.

http://www.fronda.pl/a/naczelny-pisma-glaukopis-dla-frondapl-pozytecznym-idiotom-nie-pasuje-dzisiejsza-rocznica,30731.html

http://orion.blox.pl/2008/09/Ballada-wrzesniowa-Jacek-Kaczmarski.html
http://niezalezna.pl/46080-dzisiaj-rocznica-sowieckiej-napasci

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tak to wszystko prawda!! Najgorsze jest to że pozostali w naszym kraju na ponad 40 lat..Rzygać się chce gdy słyszę-millera-czy też-oleksego-jak teraz mówią że to były złe lata.A to przecież ich czerwona bandycka partia na to pozwoliła.To oni popierali politykę-sowiecką-i-pzpr.To oni dali przyzwolenie sowietom do niewolenia i odbierania godności Polaka.A z tego co wiemy jeszcze wielu sowieckich agentów pozostało i ma się dobrze w naszym kraju..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#380911

Niemcy i Moskale wspólnie na nas napadli. to nigdy nie byli nasi przyjaciele, i niestety - nie będą! A jakie, albo czyje krety teraz ryją pod nami? Kto dziś "pałkuje" Kryskę? Ode mnie 10-ka. Jestem z Kresów!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#380922

oczywiście pioprawny fan sowieckich bandytów

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#380929

Patrioci!
Moskiewscy patrioci.
Jeden pałkownik GRU, drugim pałkownik z MO....:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#380937