Lodziarnia dla Laska

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Antoni Macierewicz handluje smoleńskim raportem? Politycy PO, SLD i prokuratorzy żądają wyjaśnień w sprawie ostatnich działań posła PiS - grzmia w melinie przy Czerskiej, oburza się botoksowa matrona i jeży skundlony lis.

Okazuje się, że wersję książkową raportu komisji Macierewicza można nabyć za 30 złotych w internetowej księgarni "Gazety Polskiej". Pozycję wydało wydawnictwo Rejtan, a za druk odpowiada Drukarnia Bałtycka.

- Wydawnictwo sejmowe nigdy nie publikowało w formie książkowej rezultatów prac zespołów parlamentarnych - powiedziała dziś Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu odniosła się w ten sposób do zarzutów Antoniego Macierewicza, że zwracał się do niej o publikację najnowszego raportu zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej przez drukarnię sejmową, ale - jak mówi - nie dostał żadnej odpowiedzi.
Jak zaznaczyła, "jeśli chodzi o zwyczaj w Sejmie, to wydawnictwo sejmowe nigdy nie publikowało w formie książkowej jakichkolwiek opracowań czy rezultatów prac zespołów parlamentarnych".

Marszałek Sejmu odniosła się także do prośby senatora PO Jana Filipa Libickiego o zbadanie, czy poseł PiS Antoni Macierewicz nie naruszył konstytucji w związku z zamiarem "komercyjnego udostępnienia" raportu parlamentarnego zespołu smoleńskiego.

- Odpowiedź na pismo senatora Libickiego będzie tak jak w ubiegłym roku. Senator Libicki kierował już taką prośbę o zbadanie tej spraw. Otrzymał odpowiedź od szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli - powiedziała Kopacz.

Jak poinformowała, pismo Libickiego zostało skierowane do sejmowego Biura Legislacyjnego.

Libicki: Czy Macierewicz nie działa na szkodę interesu publicznego?

Czy wyniki prac zespołu parlamentarnego, w skład którego wchodzą posłowie, powinny być rozpowszechnianie za opłatą? Swoje wątpliwości w piśmie skierowanym do marszałek Sejmu wyraził senator PO Jan Filip Libicki. Parlamentarzysta prosi Ewę Kopacz o zbadanie, czy w związku "zamiarem komercyjnego udostępnienia" treści raportu nie doszło do naruszenia art. 107 konstytucji. Mowa w nim o tym, że "w zakresie określonym ustawą poseł nie może prowadzić działalności gospodarczej z osiąganiem korzyści z majątku Skarbu Państwa lub samorządu terytorialnego ani nabywać tego majątku".

Libicki przypomina, że z oświadczenia majątkowego posła PiS wynika, że ma on udziały w spółce Dziedzictwo Polskie. "Zasadnym wydaje się zbadanie, czy między wspomnianą spółką a wydawcą raportu smoleńskiego - spółką Rejtan - nie zachodzą zależności kapitałowe, właścicielskie lub gospodarcze, które uprawdopodobniałyby czerpanie przez posła na Sejm RP, choćby pośrednio, korzyści majątkowych z majątku Skarbu Państwa, jakim wydaje się być raport zespołu parlamentarnego" - czytamy w piśmie skierowanym do Kopacz.

Libicki pyta też, czy w ogóle "w związku z nieformalną z punktu widzenia Sejmu i samego zespołu parlamentarnego drogą publikacji raportu, nie doszło do naruszenia przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej".

Prosi też Kopacz o rozważenie, czy działania zespołu Macierewicza "nie wyczerpują znamion czynu zabronionego z art. 231 kodeksu karnego, tj. działania na szkodę interesu publicznego poprzez przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i nie wymagają zawiadomienia w związku z powyższym organów ścigania".

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13732828,Kopacz_o_raporcie_Macierewicza__Wydawnictwo_sejmowe.html?lokale=poznan#BoxWiadTxt
http://wyborcza.pl/1,75478,13730434,Antoni_Macierewicz_handluje_smolenskim_raportem__Politycy.html

Libickiego nie interesuje natomiast nowa lodziarnia dla Laska, miłośnika zapasów w kisielu i smakosza Wiagry.
Nie ma to jak krzewić „prawdę” na tłustym etacie. Sztandarowy specjalista rządu od katastrofy smoleńskiej, Maciej Lasek, ma zarabiać miesięcznie 8 tys. zł (brutto) za kierowanie swym osławionym zespołem. Posadkę przy swym boku wymościł mu Donald Tusk.

Jak donosi „Nasz Dziennik”, na mocy zarządzenia szefa rządu, Lasek zainstaluje się ze swoją ekipą (oficjalna nazwa: „Zespół do spraw wyjaśniania opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem”) w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ma dostać tam pensję odpowiadającą pięciokrotności płacy minimalnej. Ale nie tylko.

- Do tego dochodzą diety, zwrot kosztów przejazdów, noclegów na zasadach określonych w przepisach w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowe – zaznacza „ND”.

Lasek będzie miał sekretarza, oraz fundusz na opinie i ekspertyzy. Comiesięczne pensje – od 1600 do 6400 zł brutto – dostaną też członkowie jego zespołu. Wszystko na koszt podatnika.

- Na tym zapewne lista płac się nie skończy, bo przewodniczący zespołu może zapraszać do udziału w pracach (z głosem doradczym) inne osoby. Na razie ich nazwiska oraz uposażenia nie są znane. Ale Maciej Lasek sygnalizował już, że może być to ponad 20 współpracowników, także wojskowych – zaznacza gazeta.

Oto słony cennik propagandy.

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/8-tys-zl-pensji-dla-laska,7192380070

Kolejna lodziarnia tzymających władzę.
Ale kogo to interesuje?
Ważne przecież te 30zł za raport oszołomów, a rycie czerepów lodów wymaga.
Kto tutaj robi biznes na Smoleńsku?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jest biale.
Propaganda za POblszewia tak jak w komunie nie ma ograniczen finansowych na tym polega rzad dusz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351053

Zakapiory z POlszewi tak łatwo władzy nie od dadzą,przynajmniej nie przez pisanie,ludzie muszą widzieć czyn,by dołączyć się do innych,tak było w stanie wojennym,najpierw się bali,a potem przyszła odwaga gdy zobaczyli jak inni walczą,i bariery strachu pękły.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351064

Ten dylemat już raz mieli - przy pierwszym raporcie ZP.

""Komercyjne udostępnienie" raportu parlamentarnego zespołu smoleńskiego"... Ale jaja ! Pozbawieni wszelkiego morału nagle o moralności zaczynają prawić. Gdyby jeszcze marszałka kopara przeprosiła za te swoje publiczne kłamstwa ale ona nie jest od zarzucania sobie tylko od zarzucania innym....

A tonący Libicki znów brzytwy się chwyta...
Chyba źle się dzieje w barłogu platfonsufff !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#351094

Otóż to !! Jeżeli nie ma się argumentów merytorycznych, zawsze warto usiłować wbić ludowi do głów, ile to p.Antoni zarabia na swoich "ohydnych kłamstwach".

Ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Bechis</p>

#351154