Kto może okraść „światłego i otwartego" pachołka władzy?

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

W mojej ocenie trzy źródła wystarczą, aby w całości sfinansować propozycję stypendium demograficznego i poprawy dostępności infrastruktury opieki nad dzieckiem (żłobki i przedszkola) - powiedział wczoraj i napisał dzisiaj prof. Krzysztof Rybiński.

- Nie jestem profesorem ekonomii, ale uważam, że 15-latek jest w stanie w ciągu dwóch minut wyliczyć, że to jest katastrofa - powiedział szef rządu.

- Nikomu w ten sposób nie pomożemy. Natomiast gdybyśmy serio potraktowali taki pomysł, to znaczy, że podpisalibyśmy wyrok na państwo polskie - dodał.

Tusk ma inny nieszalony pomysł, czyli rubaszne żarciki chłopca spod trzepaka:

Donald Tusk: Bomby demograficznej nie rozbroi nikt, poza nami samymi. My możemy napisać 150 ustaw, zbudować 65 systemów emerytalnych, a bomba demograficzna po polsku nazywa się: za mało dzieci. A skoro za mało dzieci, to nie trzeba pisać ustaw, tylko wziąć się do zupełnie innej roboty. Redaktor pyta, jakiej konkretnie? No odsyłam do... do czego?

Rzecznik rządu Paweł Graś: Wyjaśnimy po konferencji panu redaktorowi. (śmiech)

Donald Tusk: Do czegoś, do kogoś..

Żarcikom i krytykom końca wczoraj nie było w tuskowej klakierni przy Wiertniczej.

Tak Jest TVN24 Komentatorzy: ks. Kazimierz Sowa i Piotr Gabryel.

Piotr Gabryel rzeczowo stwierdził, że pomysł nalezy przedyskutować, bo problem demograficzny jest bardzo powazny.

... - nie ma żadnego problemu demograficznego, to jakaś szopka, to szaleństwo i złodziejstwo..... wrzeszczał księzulo słuszny i otwarty.

..... - nie pozwole, by ktoś szalony okradał mnie z emerytuery - grzmiał Sowa.

W roku 2011 rządzący doszli do wniosku, że należy wprowadzić korektę do obowiązującej dotychczas ustawy emerytalnej, a dokładniej biorąc – do proporcji składek odprowadzanych do ZUS-u i OFE. I tak wprowadzono zasadę, że do OFE przekazywanych jest jedynie 2,3 procenta podstawy wymiaru składki, natomiast pozostałe 5 procent przekazywane jest przez pracodawcę do ZUS-u, gdzie każdy pracownik ma utworzone subkonto i tam zapisywana jest wysokość przekazywanych kwot.
Co jest istotne w tej reformie, to tych pieniędzy, odprowadzanych do ZUS-u – fizycznie ich tam nie ma, jest to tylko zapis, natomiast faktycznie są one przeznaczane na bieżącą wypłatę rent, emerytur i innych świadczeń płatnych z ubezpieczenia społecznego.

Tusk okradł księżulka Sowę w białych rękawiczkach i w biały dzień.
Czy ktoś słyszał wtedy wrzeszczącego Kazia Sowę: okradł mnie Tusk!

Oto przykład księdza zblatowanego z trzymajacymi władzę i salonami medialnymi politycznie poprawnymi.

- Nic mnie nie obchodzi Smoleńsk. Temat katastrofy dla mnie nie istnieje – powiedział nam na Balu dziennikarzy w auli Politechniki Warszawskiej ks. Kazimierz Sowa. Po tych słowach duchowny wylewnie przywitał się z rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem.
Panowie przybili sobie dłonie i chwycili się za ramiona przywierając do siebie. Gestom towarzyszyły głośne okrzyki na powitanie. Po tym wstępie ks. Sowa długo rozmawiał z rzecznikiem rządu i b. ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ćwiąkalskim.
Zapytany przez nas ks. Kazimierz Sowa o katastrofę smoleńską, nie miał wiele do powiedzenia.
- W ogóle nie interesuje mnie ten temat – stwierdził. - Są ważniejsze tematy – dodał i odszedł przywitać się z Pawłem Grasiem.

http://niezalezna.pl/38365-inny-bal-innych-elit

Szef Religia TV udzielił wywiadu „POgłosowi”, czyli ogólnopolskiej gazecie PO. A w niej przeszedł samego siebie, stając się już nawet nie rzecznikiem partii rządzącej i Donalda Tuska, a jej apologetą. „Jestem od wielu lat pod wrażeniem stylu polityki w wykonaniu premiera Tuska. To właśnie on pokazał, że nie będzie tolerował wśród członków PO i współpracowników zachowań wątpliwych moralnie, nawet jeśli nie mają znamion prawnych nadużyć. Poradził sobie z największą bolączką polskiej polityki – z kolesiostwem, z «mordo ty moja», z partykularnymi interesami politycznej grupy. Proszę pamiętać, że Platforma ma teraz w rękach niemal całą władzę. Politycy PO są więc szczególnie narażeni na pokuszenie, muszą sobie częściej zadawać pytania etyczne, nie mogą uśpić swojego sumienia” – zapewnia ks. Sowa.

Dalej duchowny stwierdza, że PO ma tak wysokie poparcie, bo jest świetna. „To nie wynika jedynie z moralności, wynika też ze skuteczności rządzenia – a to także może być wartością etyczną. Moralna polityka to taka, która zabiega o wspólne dobro, o społeczny rozwój, o wzrost gospodarczy, tworzy ludziom lepszą przestrzeń do życia, a jednocześnie nie zaskakuje wynajdywaniem kolejnych wrogów, spisków, układów. Rozwiązuje problemy, a nie tylko o nich mówi... Mam przekonanie, że wielu ludziom naprawdę zaczęło się żyć lepiej. To nie wynik politycznego PR-u, bo ten to wy w Platformie macie akurat kiepski! Sądzę, że rząd Tuska dał Polakom większe poczucie bezpieczeństwa również dlatego, że władza jest przewidywalna. I dlatego od 2007 roku Platforma wygrywała wybory cztery razy z rzędu” – podkreśla duchowny.

http://wpolityce.pl/artykuly/5666-to-naprawde-robi-wrazenie-ks-kazimierz-sowa-jestem-od-wielu-lat-pod-wrazeniem-stylu-polityki-w-wykonaniu-premiera-tuska
http://gloria.tv/?media=178453

Co on wie o etyce?
Óbrzydliwy, żałosny pajac zblatowany z rządem niszczącym państwo polskie i lewackimi mediami.

Brak głosów

Komentarze

są zwierciadłami duszy.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#334495

Co to za ksiądz, który nie nosi koloratki, pewnie nie odprawia mszy, bo kiedy skoro podróżuje, pisze książki, często w tzn.śniadaniu mistrzów w wsi24, choć nie wiem kto tam mistrz, chyba w opluwaniu PiS, razem z kiepskim,materną, i innymi celebrytami, w końcu jego brat to marszałek województwa maopolskiego z ramienia umiłowanej partii miłości peło.A tu link jak sobie opowiada http://www.oswiecimonline.pl/index.php/4347-video-o%C5%9Bwi%C4%99cim-syberia-oczami-ks-kazimierza-sowy.html, dla Ciebie krysko 10 jak zwykle.....pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#334509

Wybacz off-topic, ale się nie mogłem powstrzymać:-)

Coś mnie dziś wzięło na mojego ukochanego Jana Kaczmarka i to się nawinęło:

http://www.youtube.com/watch?v=8molGOdQxm8

Pozdrawiam serdecznie i niepoprawnie,

Vote up!
0
Vote down!
0
#334589

Brzydka Kryska
Vote up!
0
Vote down!
0
#334742

A ja myślałem, że powinien, "na stanowisku" księdza, wierzyć w Boga? Z takim podejściem niejaki sowa powinien raczej załapać się na jakiś etacik popa w cerkwi putinowskiej:):):)
A propos. Co z tym "mieszaniem się kościoła do polityki"? Wolno, czy nie wolno? Jak zawsze - wolno, pod warunkiem, że szczerze i z zaangażowaniem... chwali się władzę.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#334749

Wolno, o ile przed waaaadzą na kleczkach

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#334791