10.04.2010

Obrazek użytkownika kryska
Historia
Za kilka dni minie rok od największej katastrofy lotniczej po wojnie, która w bolesny sposób dotknęła naszą Ojczyznę. 10.04.2010 - godzina 8.41 SMOLEŃSK Mija rok i nic nie wiemy o przyczynach tej tragedii. Oto pierwszy film śledczy dziennikarki ąnity Gargas.
Brak głosów

Komentarze

i wczoraj obejrzałem cos co było reklamowe jako pierwszy polski film o Smoleńsku. Produkcji odnowionej TVP.

Kontrast między tym dziełkiem a chociażby Listą Paseżerów czy wspomnianym tutaj 10.04 (o Mgle i Liscie z Polski nie wspomne) ogromny.

Ci ludzie chyba nie mają świadomości że przejda do historii - jak nie przymierzając Wisława Szynborska ze swymi wierszykami o Stalinie.

Piszesz że nic wciąz nie wiemy i filmy takie jak wczorajszy produkcyjniak TVP nie zbliżają nas do prawdy ani odrobine. Mozemy usłyszeć dziwaczne opinie że Smoleńska nie należy łączyć z Katyniem. Serio...

Film pani Gargas ciekawy (no może spodziewałem się że da sie ustalić więcej) i mówi wszystko o realich dzisiejszej Rosji. Plus niezmiernie itereseujące ustalenie że byli tacy którzy widzieli wybuch - co potwierdza ustalenia zespołu Macierewicza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150134

to była ohyda z tezą
winni polscy piloci i po co ten wyjazd jak zreszta mówiła Skapska,
nie był potrzebny wg.niej wystarczył ten z Tuskiem
wina Rosji to tylko te drzewa niewycięte
obrzydliwość!!!!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#150146

Latkowski, Skąpska i tak dalej.

Kontrast między Listą Pasażerów a tym dziełem, szkoda stukać, nie te rejestry.

Zobaczyć co mówi i jak mówi panie Merta czy pani Skrzypek w Pasażerach - a zobaczyć coś na kształt świadectwa pani Skąpskiej w TVP.

Przepaść, lata świetlne.

Jakąs produkcje szykuje TVN - wdziałem w zajawkach panią Mertę i panią Komorowską. To dobrze. Filmu nie znam prócz tego co w internecie ale dobrze gdy będzie okazja zobaczyć ten kontast ponownie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150149

marcopolo Przez rok od 10.04.2010 slyszelismy,ze nie bedzie pomnika ofiar Smolenska-NAGLE!!- wczoraj ogloszono,ze powstanie pomnik Smolenski w.....Smolensku,
oglosil to Komoruski,ktory od poczatku byl przeciwny powstaniu jakiegokolwiek pomnika,powiedzial rowniez,ze konkurs na ten pomnik oglosi jakas miedzynarodowa komisja
,jedna juz znamy MAK,ale jezeli Tusk i Komoruski to popie-raja,to jestem pewny na 100 %,ze wrak TU154 nigdy nie trafi do Polski,gdyz ta komisja (MAK-2) zdecyduje,ze pomnik powstanie wlasnie z tego wraku,jest na miejscu,
w poblizu chyba jest jakas huta,przetopia i zniknie dowod tej ZBRODNI!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#150156

może o to własnie chodzi, by nie było dowodu

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#150173

Warto przypomnieć więc artykuł z Gazety Polskiej z 4.11.2008 roku pt "PODWÓJNE ŻYCIE PREZESA FEDERACJI RODZIN KATYŃSKICH"

W czasach PRL był przewodniczącym PRON w Białym Dunajcu, zarejestrowanym jako tajny współpracownik SB o pseudonimie "Igor".
Dziś Andrzej Sariusz-Skąpski jest prezesem Federacji Rodzin Katyńskich
[...]

PRON, PAX i SB
Do zarejestrowania Skąpskiego jako tajnego współpracownika o ps. "Igor" doszło 9 sierpnia 1988 r. W raporcie zapisano, że podczas spotkania TW opisał sytuację ekonomiczną "Inco" i plan podwyżek o 40 proc. cen produkowanych tam artykułów. Raport wskazuje, że TW przekazał informacje dotyczące Marii Warwas, Andrzeja Sekuradzkiego, Jana Bednarza i Zofii Wilkosz.

W ocenie kpt. Zengla TW "Igor" dobrze odnosił się do "relacji społeczno-politycznych" w PRL. Zapisał on po spotkaniu, że zamierza również uzyskiwać od TW "Igora" informacje o zakopiańskim Klubie Inteligencji Katolickiej. Dalszemu związaniu TW z SB miało służyć wręczanie mu prezentów bądź udzielanie pomocy, tak jak przy okazji wyjazdu do Wielkiej Brytanii.

Z relacji funkcjonariusza wynika, że już w następnym miesiącu TW "Igor" sam stworzył okazję dla realizacji tego planu. Poprosił on o pomoc SB w przyspieszeniu wydania paszportu w związku z wyjazdem do Czechosłowacji. Zengel osobiście wręczył mu paszport.

Po spotkaniu w marcu 1989 r. oficer w notatce służbowej spisał informacje TW na temat oczekiwań członków PAX, dotyczących "przebudowy profilu programowego" stowarzyszenia w związku ze "zmieniającym się układem sił politycznych". Jak zanotował, "Igor" podzielił się z nim informacjami o oczekiwaniach pracowników "Inco" wobec trwających obrad "okrągłego stołu". "Wielu z nich oczekuje konkretnych efektów rynkowych a nie zmian politycznych" – czytamy w notatce.

Jedna z notatek kapitana SB dotyczy rozmowy z TW na dwa dni przed wyborami do sejmu kontraktowego. Zapisano w niej, że na spotkaniu "Igor" przyjął od Zengla prezent w postaci butelki francuskiej brandy o wartości 10 600 zł. Podarek był wynagrodzeniem za dotychczasową współpracę. "Ze względu na jego postawę i stosunek do współpracy możliwy był rewanż jedynie rzeczowy" – zapisał Zengel.
Do rozwiązania współpracy z "Igorem" doszło we wrześniu 1989 r.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/10718
http://www.blogpress.pl/node/1492
http://www.kasastefczyka.pl/fakty_biznes_wydarzenia/98_polska/471_prezes_frk_esbe.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#150176

i nie ma nic dziwnego w tym że na czele zwiazku który głosił że zależu mu, stanął człowiek kierowany przez tych którym zależy jakby mniej.

Tak było, jest, i niestety będzie.

Dodam, bo to istotne, fakty powyższe były znane daleko przed 10.04.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150180