Nie pamiętają, nie współczują i nie rozumieją

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Trwają przygotowania do obchodów drugiej rocznicy katastrofy Tu-154M, w której zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z 95 towarzyszącymi mu osobami. To dziwne i tajemnicze wydarzenie pociągnęło za sobą niebywałe postępowanie władz polskich oraz odpowiednie działania mainstreamowych mediów. Te ostatnie stworzyły własny świat, jednolitą interpretację i nowy system wartości, które narzucono większości społeczeństwa. "Często powtarzam - mówi publicysta Bronisław Wildstein w portalu wPolityce.pl - że żyjemy w rzeczywistości zakłamanej do szpiku kości, odwróconej. Kłamcy nawołują do prawdy, prostytutki wołają o cnotę".

Dzięki wytrwałości zespołu Antoniego Macierewicza i dociekliwości badaczy działających w tym zespole wiemy już, iż narracja o katastrofie, narzucona przez raporty MAK i komisji Millera, nie jest prawdziwa. "Dorobku władzy nie broni nawet władza" (portal wPolityce.pl). Powstaje rządzącym i wiadomym mediom reaktywacja tego, co się sprawdziło. Trzeba więc kłamać, ośmieszać i szydzić. "Gdy w Pałacu Prezydenckim zasiadał Kaczyński, nic nie zostało zbudowane. To były stracone lata w historii Polski - oświadczył Wałęsa w TVN24. - (...) Kaczyński to nie był polityk, na którego ktoś zrobiłby zamach, nawet kwiatkiem".

Nowy naczelny "Wprost" Michał Kobosko, wierny linii wytyczonej przez Tomasza Lisa, rywalizuje z Wałęsą w tym zakresie. "Demony posmoleńskie wzmacniają się, rozszerzają wpływy - pisze Kobosko. - Czują się świetnie w polityce, są nadaktywne w mediach. (...) Demony opanowały Brukselę, gdzie prezes PiS, już bez żadnej żenady, opowiadał o rosyjskim zamachu. (...) Witajcie w Polsce Prezesa i Ojca Rydzyka".

W ostatnich dniach politycy lewicy mówili:

--- Paweł Olszewski (PO): "Po raz kolejny PiS wykorzystuje szaleństwo smoleńskie do swoich celów";

--- Dariusz Joński (SLD): "Wyobrażam sobie, co będzie sie działo 10 kwietnia. Jarosław Kaczyński będzie podjudzał społeczeństwo";

--- Wojciech Penkalski (Ruch Palikota): "To co było, to już historia. Trzeba trwać dalej, a nie kupczyć katastrofą smoleńską".

Przytoczyłem tylko niektóre wypowiedzi polityków. Zadziwia tu podobieństwo słów, ich jednostronność i jednolitość. Jakby ktoś z centrum podał wzory, bo wierzyć się nie chce, by tak na zawołanie tuż przed rocznicą tragedii przedstawiciele polskiego społeczeństwa podkreślali wyraźnie, iż nie pamiętają, nie współczują i nie rozumieją.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Szanowny Panie Zygmuncie!

 Nerwowość, która zapanowała w "obozowisku"  nie-rządu świadczy chyba o tym, że prawda jest już bardzo blisko......

 ŻYCZĘ Panu i Pana Bliskim spokojnych, zdrowych i pełnych refleksji  świąt  Zmartwychwstania Pańskiego.

Pozdrawiam serdecznie.

 

"limba"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243052

Obóz rządowy już nie podejmuje żadnej merytorycznej dyskusji, tylko sączy jad i nienawiść. Mają jeszcze władzę, ale też niedługo będą potrzebować jakiejś demokratycznej legitymizacji. Tego braknie nie tylko Tuskowi, ale Platformie.

Pozdrawiając serdecznie życzę

RADOSNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. BY BYŁY ONE DLA PANI CZASEM SPOKOJU, RADOŚCI I REFLEKSJI.

Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#243128

Cały układ lewicowo-lewacki z obowiązku wobec pryncypała tak musi gdakać...Gdy potwiedzi się do końca teza o zamachu, śledztwo dopiero się zacznie....Nie potrafię sobie tego wyobrazić z dwóch powodów, pierwszy; jak będą mogły je prowadzić osoby z najwyższych stanowisk, które m.in. de facto będą musiały ścigać samych siebie...drugi; to spowoduje rewolucje na którą muszą ew. pozwolić wielcy tego świata...i tu chyba wiele zależy od wyniku wyborów w USA. Dla CAŁEGO lewicowo-lewackiego układu potwierdzenie prawdziwości tezy o zamachu smoleńskim sprokuruje jego polityczną śmierć na lata...Towarzystwa przewozowe bedą miały niezły utarg, pytanie tylko czy n.p. rząd Izraela przyjmie tylu uchodżców o kryminalnej przeszłości, bo pod politykę tego nie podciągną...No ale zamach bez precedensu musi spowodować powstanie procedur bez precedensu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243062

Na razie lewicowo-lewacki układ się trzyma, ale też ledwo dyszy. Zmiany, na razie personalne, nastąpią chyba dość szybko. To zmieniłoby nieco atmosferę.
Pisze Pan: "Tu chyba wiele zależy od wyniku wyborów w USA". - Na pewno. W ogóle mieliśmy pecha, że w USA wygrał Obama. Gdyby prezydentem był Mac Cain, nie byłoby zapewne Smoleńska. Putin by się nie odważył.

Życzę Panu Radosnych i Pogodnych Świąt.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#243129

tragedię smoleńską mogą tylko ludzie myślący po polsku, mający polskość we krwi. A pan Kobosko powinien też zrobić użytek ze swoich szarych komórek i w końcu zrozumieć, że żyje właśnie w Polsce katolickiej, w której społeczeństwo żąda wyjaśnienia całej prawdy o katastrofie. Jak mu ten kraj nie odpowiada, niech sobie zmieni na inny. Żaden to dzisiaj problem.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wielu łask Zmartwychwstałego Chrystusa.
Szpilka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#243072

które przyjęły postawę ignorancji. To nas, Polaków, tak obraża. Że można wciskać taką ciemnotę. Myślę, iż jesteśmy na tej drodze, by niedługo wyraźnie powiedzieć: NIE.

Pozdrawiam Panią i życzę POGODNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT. BY ONE BYŁY TEŻ CZASEM REFLEKSJI NAD ZMARTWYCHWSTANIEM CHRYSTUSA.

Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#243132

Przede wszystkim chcę oświadczyć, że jestem ogromnie rada i usatysfakcjonowana, że trafiłam na Wasz portal i zostałam przyjęta do Grona Niepoprawnych, Niezłomnych i Rzetelnych Polaków.
Postawa całej tej mafijnej opozycji wobec PiSu jest, jak napisał p. Krzysztof Pasierbiewicz - podyktowana strachem przed rozszyfrowaniem całej tej bandy po ew. dojściu Jarosława Kaczyńskiego do władzy. Dlatego mam za złe Ziobrze i Ska za odejście z ich szeregów, a przede wszystkim za sposób nie licujący z postawą ludzi honoru i odwagi cywilnej (wykorzystanie list PiSu w wyborach, by potem snuć spiskowe działania i odejść z ironicznymi uśmieszkami z formacji, której tyle zawdzęczają), bo rozwalił(li) prawicę. Nie będzie teraz łatwo uzyskać przewagę liczebną, by wygrać następne wybory. Zwalają całą winę naKaczyńskiego, jakoby wina przegrywanych wyborów leżała tylko po jego stronie w jego gestii, a przecież to oni, młodzi aktywiści tej partii, byli odpowiedzialni za DOBRE I SKUTECZNE zorganizowanie strony propagandowej, przekonującej do swoich racji, ideałów...
Zapraszam na swój blog kresowianka32.blog.interia.pl, gdzie piszę swój życiorys i gdzie w ostatnich notkach prowadzę wojnę z POwcami, którzy wykpili Lecha i Jarosława Kaczyńskich (pt. Brzydko).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243168

Pisze Pani, że czuje się dobrze w Niepoprawnych. Ja też. Uważam, że to bardzo wartościowy portal.
Nie pochwalam Ziobry i tych, którzy odeszli z PiS-u. Patrzę jednak łagodniej na sprawę. Jestem po prostu przekonany, że połączą się z powrotem.
Na Pani blog zerknę, ale ze względu na brak czasu dopiero jutro lub pojutrze.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#243267