Nie wolno badać katastrofy smoleńskiej

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Piętnastu wybitnych profesorów z polskich uczelni technicznych zwróciło się do 27 szefów polskich jednostek badawczych z prośbą o pomoc w sfinansowaniu konferencji naukowej dotyczącej katastrofy smoleńskiej - podaje portal wPolityce.pl. - Naukowcy chcą wykorzystać osiągnięcia polskiej nauki, by dokładnie zbadać, dlaczego doszło do tak ogromnych zniszczeń Tu-154M. W artykule podała redakcja treść listu napisanego przez profesorów do dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Czytamy tu m.in.:

"Tragiczne wydarzenie (...) w dalszym ciągu elektryzuje społeczeństwo z powodu wielu zagadek związanych z mechaniką zniszczenia samolotu Tu-154. Hipotezy dotyczące tego mechanizmu tworzone przez ludzi pozbawionych wykształcenia w dziedzinie mechaniki z jednej strony podnoszą emocje społeczne, z drugiej zaś budzą oburzenie środowiska naukowego ze względu na prymitywizm i sprzeczność z prawami fizyki. (...)

Katastrofa smoleńska jest zbyt ważnym wydarzeniem w dziejach kraju, aby pozwolić na kształtowanie jej obrazu w świadomości społecznej przez polityków i propagandzistów w zależności od wyznawanych sympatii politycznych. Niezależnie od przyczyn, jakie do niej doprowadziły, a którymi nauka nie powinna się zajmować, jest to problem naukowy i zadanie dla instytucjonalnej nauki polskiej - zadanie polegające na wyjaśnieniu samego mechanizmu zniszczenia samolotu".

Dyrektor NCBiR odmówił realizacji postulatów zgłoszonych przez profesorów, gdyż wychodzi to - jak pisze - poza "kompetencje oraz zakres działania Centrum". Nie można badać katastrofy smoleńskiej. Nie trzeba. Nie wolno. W takim kraju przyszło nam żyć.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gość z drogi

Kraj wspaniały,tylko ludzie kiepsko wybrali i Kraju co raz mniej

serdecznie pozdrawiam 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#202643

"Polacy to wspanialy narod tylko ludzie ku....y".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202646

Ano dlatego, zeby przypadkiem nie wyjawiono prawdy na temat tej zbrodni politycznej, zamachu stanu ktorego tworcy i wykonawcy wlasnie przy wladzy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202648

Determinacja wielu patriotów jest zbyt duża, by to tak zostało. Polacy potrafią. A ludzie... muszą pracować, nie dać się biedzie. No i pożegnali Prezydenta jak wielkiego króla. Gdyby tak nie było, to może nie pisalibyśmy sobie (jeszcze) tak swobodnie.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#202775

gość z drogi

tego co się TAM stało...?

Ile smierci juz za tym tropem poszło,chociażby Inżynier Wróbel,nie 

nie dopuszczą do ....

do niczego,co mogłoby mieć związek z wyjaśnieniem TEGO POLSKIEGO DRAMATU

Juz społeczeństwu wdrukowali,ze nic sie nie stało,więc... PO co...?

10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#202652

Kraj piękny, poezja Mickiewicza i Norwida szczególnie. A my musimy czekać i patrzeć, co będzie się działo. Ciągle trochę smutno człowiekowi po 9 października.

Pozdrawiam również serdecznie.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#202767

Temat konferencji został poruszony 2 dni wcześniej przez ndb2010.

Proszę o cofnięcie się do tego wpisu oraz do komentarzy, a raczej propozycji jakie zaoferowali komentatorzy mariavno, krisp i rospin.

Warto by nad sprawą się głębiej zastanowić.

Pozdrawiam i 10 za kontynuacje tematu zbrodni smoleńskiej.

http://niepoprawni.pl/blog/1903/czy-naprawde-nie-stac-nas-na-konferencje-w-sprawie-smolenska#comment-2342

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202746

oraz komentarze. Nie znałem wcześniej. Myślę, że nie chodzi tu o koszty, bo one nie są bardzo wielkie. Nie ma przyzwolenia na badanie tej dziwnej i tajemniczej katastrofy. Znane mi są wypowiedzi prof. Dakowskiego i prof. Zdz. Śloderbacha o prawach fizyki, wbrew którym nastąpiła katastrofa. Trudno mi oczekiwać, że ten rząd dołoży się do tej sprawy.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#202787