Popatrz, jaka piękna katastrofa ......

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Salon w euforii.
Co za radość!
Radują się, bo prawdziwym zwyciężcą wyborów parlamentarnych w 2011 roku nie jest PO.
Zwyciężcą są oni, środowisko z Czerskiej i wszyscy z nim związani.
Mają Januszka i babę z członkiem.
Zwyciężyli, bo sukces odniosła formacja, na którą mają wpływ.
Wprawdzie nie taki wielki jak na Millera czy boskiego Olka, który chlał z nimi i słuchał porad michnikoidów, ale mają.
Teraz otrzymali dodatkowy argument na często krnąbrnego umiłowanego i dotąd jedynie słusznego.
Palikot nam się udał - obwieścił cyngiel Pacewicz.
Owszem, udał się.
Będzie on teraz pałką na Tuska w negocjacjach z PO.
Donald będzie be, to zastąpią go Januszkiem.
Januszek będzie w końcu realizował odwieczny ideologiczny postulat części MWzWM oraz środowiska, łaknącego „nowoczesności” w stylu hiszpańskiego Zapatero.
Patronował będzie sam boskim Olo, namaścił już Urban i Jaruzelski z książka Januszka w ręce, młoty i sierpy w dłoniach trzymają już Rozynek i Kotliński, a jak dobrze pójdzie to i morderca ks.Popiełuszki się przyłączy.
Może on rozprawi się z tym debilnym elektoratem PiSu, jak to określił Tymochowicz, twórca kreatury Januszka, a wcześniej ś.p.leppera, który przy chamie Januszku to niemal Wersalczyk.

- „Kiedy patrzę na 30 proc. poparcia dla PiS nadal uważam, że jest debilne”- mówi „ Super Expressowi" Tymochowicz. Jak jednak zauważa, „coś się jednak zmienia”

Odpowiadając na pytanie, czy Palilkot zna swoich ludzi, mówi, ma on talent dobierania sobie fachowców z różnych dziedzin. Radzi się wybitnych postaci, choć nie chciał ujawniać nazwisk.

Jak zauważa Tymoczowicz, w Polakach pokutuje syndrom neandertalski, że każdy nieznany jest podejrzany. „Wśród naszych przodków przetrwali tylko ci, którzy byli podejrzliwi. Warto ewoluować i wyzwolić się z tego. Nikt tak nie nienawidzi siebie nawzajem jak Polacy „ – mówi Tymochowicz

Przyznaje jednocześnie, że włożył wiele energii w przekonanie liderów odłamów Samoobrony, by się przyłączyli i poparli Ruch Palikota. I wie, że Ruch Palikota otrzymał to poparcie.-

A więc do dzieła, panowie, generał patrzy!

Przegrało Prawo i Sprawiedliwośc.
To fakt, ale może i dobrze.
Donald wypije piwo, ktore uwarzył.

Jednak największym przegranym tegorocznych wyborów parlamentarnych jest polski Kosciół Katolicki.
Duże zasługi położyli Pieronek, Dziwisz, Gocłowski, Glemp ...

- Kto przegrał wybory? Wbrew pozorom, nie Prawo i Sprawiedliwość. Wybory przegrał polski Kościół Katolicki, którego część hierarchii, motywowana kultem świętego spokoju, pychą czy też obawą przed lustracją, latami uwiarygodniała przed polskim społeczeństwem linię redakcyjną Gazety, dodatkowo uczestnicząc w rozgrywkach politycznych po stronie obozu władzy. Jakie są efekty takiej polityki, możemy ocenić sami. Z lansowanego przez Salon Kościoła „otwartego” pozostanie niedługo sama brama.-
http://wpolityce.pl/artykuly/16226-moim-zdaniem-jedynym-zwyciezca-wyborow-parlamentarnych-w-2011-r-zostalo-srodowisko-gazety-wyborczej

Teraz parę przykładów zasług Pieronka.

- To nie tylko nie po bożemu, ale to jest po prostu brak kultury i nie wolno takich rzeczy mówić- mówił w Radiu ZET bp. Tadeusz Pieronek o liście bp Wiesława Meringa do ks Adama Bonieckiego. Mering wytyka, że w "Tygodniku Powszechnym" publikuje "Magdalena Środa, córka prof. Ciupaka, marksisty i religioznawcy z czasów PRL".

-- Grzech pierworodny polega na upolitycznieniu Episkopatu. Większość jest zadymiona PiS-em. Trzeba odejść od polityki. Nie od tego jest Kościół. To idzie via Radio Maryja - mówi bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie zamieszczonym na stronie internetowej "Rzeczpospolitej".

Więcej... http://wyborcza.pl/1,105776,8325983,Bp_Pieronek__Episkopat_zadymiony_PiS_em.html#ixzz1aZLYrfNG

Pytany o wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu odpowiada:

Wielu zwolenników PiS prezentuje pewien rodzaj olśnienia, który graniczy z obłędem. Mnie to bardzo niepokoi, ale nie jestem władny zmienić tej sytuacji. Zmiany przede wszystkim musimy zacząć od siebie. Ja już zakończyłem żałobę. Najlepiej byłoby zbudować piramidę albo usypać kopiec, zasypać Pałac Prezydencki, a na szczycie postawić pomnik Lecha Kaczyńskiego i go ozłocić.

Biskup odniósł sie też do prostestów związanych z uczestnictwem Wojciecha Jaruzelskiego w uroczystościach beatyfikacyjnych:

Trudno się dziwić generałowi, że podjął taką decyzję po tym całym nienawistnym zgiełku, który podnieśli ludzie, którzy uważają, że mają prawo każdego oceniać. Jak można odmawiać prawa obecności na beatyfikacji gen. Jaruzelskiemu, który był świadkiem w procesie? Nie rozumiem tej ludzkiej zawiści, chęci wywarcia zemsty. To postawa irracjonalna, z całą pewnością niechrześcijańska. Jestem tym zbulwersowany.

A to efekty działalnosci Pieronka i jemu podobnych.
Entuzjastycznie witany w programie tv "Mam talent" zespół drwiący z wiary katolickiej.

- Z lansowanego przez Salon Kościoła „otwartego” pozostanie niedługo sama brama.-

Przegrał postkomunistyczny SLD i chwała za to.

- Kiedy podczas wieczoru wyborczego Sojuszu przy Rozbrat dowiedziałam się, że jeszcze przed ogłoszeniem wyników na górze w budynku frakcja Wojciecha Olejniczka (bez niego) opija porażkę SLD w wyborach byłam zszokowana. Ludzie Sojuszu świętują klęskę Sojuszu. Zdumiewające.-

http://wpolityce.pl/artykuly/16183-napieralski-zachowal-sie-jak-czlowiek-honoru-wzial-cala-odpowiedzialnosc-na-siebie-a-za-porazke-sld-odpowiada-wielu

Czy gruby Rysiek cos przeczuwał kilka dni wcześniej tanczac Zorbę?


Największym przegranym, czyli hierarchom KK dedykuję jednak oryginał.
Popatrzcie, jaka piękna katastrofa!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ciekawą diagnozę przedstawił u FYM-a  na S24Piotr Jakucki,były naczelny "Naszej Polski".Warto przeczytać

"Proponuję, skończmy w końcu z obowiązującym na prawicy mitem, że "przegrywamy, bo oni mają media". Jakież to wygodne usprawiedliwianie własnej nieudolności, analfabetyzmu, błędów i nieprzygotowania do prowadzenia kampanii politycznej.

Wynik PiS nie jest porażką, jest klęską. Klęską w sytuacji kiedy można było rozłożyć przeciwnika na łopatki. Należało tylko inaczej poprowadzić kampanię - uczynić ją zdecydowaną, idącą na całość. Oczywiście, ona również mogłaby się zakończyć przegraną, ale w zupełnie innym stylu. Ale czy na pewno przegraną?

To nie media są winne tylko sam PiS. Nie wyciągnięto żadnych wniosków z przegranej kampanii prezydenckiej w zeszłym roku. Podobnie jak wtedy, tak i obecnie mieliśmy kampanię bez wyrazu,nie wiadomo do jakiej grupy społecznej skierowaną. To po pierwsze.

Po drugie. Kardynalny błąd to zdjęcie z kampanii tragedii smoleńskiej. Wystarczyło pytać: dlaczego rodziny do dziś nie wiedzą, kto leży w trumnach, dlaczego służby, podlegające premierowi Tuskowi nie zabezpieczyły wizyty, etc. A wreszcie należało wyzwać premiera na pojedynek przed kamerami dotyczący 10 kwietnia. Należało to zrobić i nie przejmować się atakami mediów, gdyż wiadomo, że czegokolwiek by nie powiedział prezes Kaczyński, będzie to obśmiewane przez salonowe media. Jest taka żelazna zasada propagandy: Niech mówią źle lub dobrze, ale niech mówią. W PiS tej zasady nie znają. Smoleńsk nie mógł jednak być grany, gdyż nie mieścił się w miękkiej kampanii. Gdy taką deklarację - Smoleńskiem nie będziemy się zajmować, gdyż kierujemy się ku centrum (cytuję z pamięci) - usłyszałem tuż po rozpoczęciu wyścigu na Wiejską od Tomasza Poręby, wyniku byłem już raczej pewien. Nota bene, bardzo ciekawe, czyim staraniem Poręba nie mający prezencji, nie znający dżungli medialnej ergo analfabeta propagandowy został szefem kampanii wyborczej. Dlaczego odsunięty został Jacek Kurski? Czy dlatego, że zagrażał jakiejś frakcji?

Przyczyną klęski nie jest tylko Smoleńsk. Dlaczego nie punktowano kompromitacji Tuska z euro 2012, kompromitacji z autostradami, koleją, dlaczego nie punktowano kreatywnej księgowości Rostowskiego? Można tę wyliczankę ciągnąć dalej.

Z drugiej strony czy PiS podczas kampanii przedstawił jakąś alternatywę, czy przekonał np. rolników i mieszkańców wsi, że jest sens głosować na partię Kaczyńskiego. Nie. No, chyba, że za takowy argument przyjmiemy odzywkę Adama Hofmana, że chłopi pojechali do miasta i "im odbiło". Co z tego że słowa te adresował do PSL, na wsi każdy ma jak nie Canal+, to Polsat Cyfrowy, a mainstream walił od świtu do zmierzchu jak to Hofman obraził wieś. I tak zostało, prezes nic z tym nie zrobił. Za te słowa Hofman powinien nie tylko wylecieć z PiS, ale zostać skreślony z list kandydatów do Sejmu. Prezes Kaczyński jednak wolał zabrnąć w ślepą uliczkę i Hofmana bronić. W rezultacie dużo głosów wiejskich przeszło na Palikota i na Platformę. Wiem co mówię, głosowałem poza Warszawą, środowiska wiejskie znam, moja skrzynka pocztowa "grzała się". A jak miało być inaczej?

Kolejny błąd to nabranie wody w usta, gdy Janusza Korwina - Mikkego PKW do spółki z sądami wyeliminowały z kampanii, gdyż stanowił zagrożenie dla układu (jako choćby koalicjant PiS).

Sprawa kolejna, dlaczego zabrakło jednoznacznej reakcji na plugawy i obraźliwy dla katolików i obrońców krzyża spot Platformy? Dlaczego jeden z najlepszych spotów PiS-u (jak posłanka Mucha skazuje emerytów na śmierć) nie ujrzał światła dziennego i dostępny był tylko w internecie?

To zaledwie kilka kostek domina o nazwie "klęska wyborcza".

A co się tyczy "Tóskobusu", to takie akcje powinny towarzyszyć premierowi i PO od początku, można było sfinansować "Tóskobus" za pięć dwunasta, można było i wcześniej. Wolę walki zastąpiła jednak zachowawczość i efekty zobaczyliśmy w niedzielę.

Jeśli będzie tak dalej to Budapeszt pozostanie na zawsze marzeniem. A my będziemy chłopcem do bicia.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#191103

czytalam i całkowicie się zgadzam
kampania była zła!
ale w moim wpisie chciałam podkreslić klęskę Koscioła Katolickego, bo to dla mnie szok

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191108

Klęska na własne życzenie.Skoro nie było żadnego zaangażowania w kazaniach księży,poza głupawymi:"głosujcie wg własnego sumienia"?O jakim sumieniu u durniów mówili? Czy człowiek bez kręgosłupa,nie ukształtowany mądrze przez Kościół wie,co to jest sumienie?

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#191111

Zupełnie nie zgadzam się z  ble  ble ble pana Jakuckiego, które doskonale wpisuje się w obowiązującą od lat retorykę, że PIS i Kaczyńscy są wszystkiemu winni. Jeżeli antykampania wyborcza  czteroletnich  rządów  PO i wszelkiego draństwa, skandali, afer, plugawstwa, kłamstwa ,pogorszenie warunków bytowych nie przekonały wyborców, to jakie słowa, spoty, wywiady , kaczobusy czy inne trele morele mogłyby się przebić  do zakutych łbów  bez instynktu samoozachowawczego ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191117

Ten kolejny czas został zmarnowany! PiS powinien być cholernie odważny i atakujący, a nie taki rozmamłany! A to, że nie poparto Janusza Korwina Mikke to nie tylko tchórzostwo i zachowawczość, ale przede wszystkim dowód na to, że PiS nie chce się z nikim dzielić władzą, nawet z takim radykałem jak Korwin. Więc gdzie tu mowa o Węgrach, marzenie. To Już Koniecpolski onegdaj powiedział, że "dla Polaków można zrobić wiele, ale z Polakami NIC" I to się potwierdza w każdym pokoleniu. Teraz Korwin i inni ludzie z prawicy chcą unieważnić wybory i co? PiS znowu się okopał i nie zrobi w tym kierunku NIC.Wydawać by się mogło, że Kaczyńskiemu jedynie dlatego zależy na władzy, żeby zemścić się na Tusku za mord ma bracie. Resztę tematów ma gdzieś...
Tutaj na prawicy potrzeba kogoś młodszego z "jajami", kogoś, kto wziąłby towarzystwo za mordę i bez ogródek mówił co należy robić. I takim facetem jest właśnie Korwin, a nie Kaczyński, dlatego go wyeliminowali już na samym początku, bo tylko on stanowił dla tej bandy zagrożenie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191120

 Niech twów Korwin wreszcie pokaże co potrafi i przekroczy choć 3%. Nie jest niestety w stanie bo się do końca nie kontroluje i co jakiś czas palnie jakąś bzdurę. Prezeciez moze być inna partia prawicowa nie tylko PIS która dostanie się do sejmu. Ale nie wszystkie nieudaczniki uparły się zeby wszystko zwalać na Kaczyńskiego. Poza tym zwycięstwo mniejsze niz roznicą 18% nie miało by sensu bo trzeba by błagać PSL i oddać im 90% stołków.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191157

Alexola

taki wspaniały Anthony Quinn i jeszcze wspanialsza muzyka Zorby???Ktos tu zgłupiał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#191106

nikt nie zgłupiał, to metafora
niech patrzą na swoja cudowną katastrofę

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191109

uwagami dotyczącymi "pójścia na całość" gdyby nie fakt, że, w moje ocenie, Jarosław Kaczyński nie chciał jeszcze teraz "iść na całość".
Mnie się wydaje, że on nieźle wyczuwa nastroje w Polsce i wiedział dobrze, że "dziś" nie ma jeszcze gruntu pod taki wynik, który dałby samodzielny rząd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191122

Jarek uderzy w tedy gdy nastawienie społeczne będzie tak duże przeciw rządzącym że ich rozbije w puch,i samodzielnie będzie rządził,a ja to widzę po Euro futbolu,zaczną się duże problemy rządu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191148

jak nie będzie reform to pewne

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191151

niedługo dobiora się im do dupy i chyba przede wszystkim do grubych portfeli, wtedy bedzie larum do "owieczek", o pomoc i ratunek. Ratujcie pasterzy waszych bo horda wilkow nas napadła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191153

poprostu nie chcial wygrac teraz tych wyborow, zreszta jak i prezydenckich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191155

przegłosowali opodatkowanie kościoła!
Niech mają czego chcieli. Pierony!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191172

BINGO!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191183

sowa ma brata w peło jest marszałkiem Województwa Małopolskiego, bratanica Dziwisza jest w po, rasia brat ks.Dariusz Raś jest sekretarzem Diwisza....http://www.gazetakrakowska.pl/aktualnosci/389346,krakow-brat-posla-po-nowym-biskupem,id,t.htmlhttp://www.fakt.pl/Bratanica-kardynala-Dziwisza-na-liscie-PO,artykuly,107579,1.html.........oni wszyscy popierają peło, czy nie za dużo tych związków z słuszną partią.Żyje trochę na świecie już kiedyś usuwali krzyże,a więc historia się powtarza, żenada nie ma ważniejszych spraw niż wiszący krzyż......10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#191177

kabaret, by przykryc brak reformowania

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191184

to nie dziwota, że teraz też w większości popiera "peło".  Chlubne wyjątki jak Prymas Wyszyński, ksiądz Popiełuszko czy teraz księża Zaleski, Natanek, tylko potwierdzają tę prawidłowość.

Hierarchowie zapomnieli, że Kościół jest dla Narodu i bez Narodu nie istnieje. Teraz będą musieli spokornieć, bo Palikot dobiera im się do podatków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191200