TVP Info- Bartosz Kownacki odwołany z MON

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

 

 

Bartosz Kownacki (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

 

Bartosz Kownacki został – według nieoficjalnych informacji – odwołany z funkcji wiceministra obrony narodowej. O jego dymisji mówiło się od kilku dni.

 

]]>https://www.tvp.info/35675903/bliski-wspolpracownik-macierewicza-odwolany-z-mon]]>

 

Czy to jest szykowanie miejsca dla R.Szeremietiewa, który przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku zapisał się do "Polski Razem" J.Gowina.

Wtedy to B.Szydło jako kandydatka PIS/ZP na premiera, wymieniała J.Gowina jako kandydata na Ministra Obrony.

Po wyborach ministrem ON został A.Macierewicz.

Co się takiego stało, że kandydat kojarzony z Prezydentem A.Dudą(J.Gowin) nie został szefem MON a R.Szeremietiew jego zastępcą?

 

Moim zdaniem zdecydowały o tym zmienione interesy i polityka USA wobec Niemiec i UE . Pan A.Duda był wskazany, kiedy administracja Obamy kontynuowała poprzednią politykę w Europie, kiedy głównym sojusznikiem USA były Niemcy i niemiecka UE a Obama dogadywał się z Putinem w sprawie Iranu(porozumienie z 14 lipca 2015 roku w Wiedniu. pomiędzy Iranem, a sześcioma mocarstwami – w tym pięcioma nuklearnymi i równocześnie stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ: USA, Rosją, Wielką Brytanią, Francją i Chinami oraz Niemcami) a po wyborach z 25.10.2015 roku sytuacja geopolityczna i stosunki z Rosją się drastycznie pogorszyły:

 

(...)Rozpoczęta pod koniec września 2015 roku rosyjska operacja militarna w Syrii zaskoczyła wszystkich obserwatorów i uczestników konfliktu w tym kraju. Chyba nikt nie przewidział, że rosyjski prezydent Władimir Putin posunie się do otwartego udziału w syryjskiej wojnie po stronie tamtejszego rządu. Takie bezpośrednie, otwarte zaangażowanie zbrojne Moskwy po stronie władz w Damaszku sprawiło jednak, że natychmiastowej zmianie uległy zarówno sytuacja operacyjna w samej Syrii, jak też szeroko ujęte strategiczne otoczenie tej trwającej już piąty rok wojny.(...)

To ta zmiana sytuacji geopolitycznej zdecydowała, ze administracja Obamy zrezygnowała z opcji strategicznej współpracy w Europie z Niemiec i niemieckiej UE a postanowiła postawić na Polskę jako państwo kluczowe w strefie pomiędzy Niemcami i Rosją.

Stąd zmiana kandydata na szefa MON z J.Gowina reprezentującego opcję sojusznicza z UE i Niemcami(tak jak Prezydent A.Duda) na A.Macierewicza, zwolennika USA(od lat 70-tych XX wieku miał kontakty z USA) i polityka antyrosyjskiego. Ta zmiana interesów USA była widoczna w 2016 roku, czego dowodem były ustalenia szczytu NATO w Warszawie i przyspieszenia przez Obamę o jeden miesiąc rozlokowania na wschodniej flance NATO i w Polsce ciężkiej brygady USA, by zdążyć ją rozmieścić przed objęciem urzędu przez D.Trumpa(20.01.2017), którego administracja Obamy podejrzewała o związki z Rosją. Przekonaliśmy się tez wtedy, jak ta decyzja nie była na rękę Niemcom:

(...)Najbardziej przerażające są wypowiedzi polityków niemieckich, którym przeszkadza przejazd wojsk amerykańskich do Polski przez ich kraj, bo jak mówią, trzeba szukać rozwiązań pokojowych u Putina. To niech znajdą pokojowe rozwiązanie problemu krymskiego, wtedy przyznam im rację. To pokazuje, że prywata czy lokalne interesy górują nad zbiorowym bezpieczeństwem, bo nie chodzi tylko o bezpieczeństwo Polski, ale i Niemiec.(...)

]]>https://wpolityce.pl/polityka/322297-gen-polko-przerazajace-sa-wypowiedzi-politykow-niemieckich-ktorym-przeszkadza-przejazd-wojsk-amerykanskich-do-polski-nasz-wywiad]]>

Potem rozpoczęła się wojna A.Macierewicza z Prezydentem.

W listopadzie 2017 roku, gdy decydowała się sprawa rekonstrukcji rządu i podpisania przez Prezydenta ustaw sądowych, A.Duda postawił PIS-owi ultimatum:

 

(...) - Ja rządu z Macierewiczem nie powołam - według informacji "Polska The Times" takie ultimatum miał postawić prezesowi Kaczyńskiemu Andrzej Duda. - Pozycja Macierewicza jeszcze nigdy nie była tak słaba. Raczej już przegrał - powiedział anonimowy informator z kręgów rządowych.(...)

 

]]>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-the-times-prezydent-duda-postawil-jaroslawowi-kaczynskiemu-ultimatum/m98sj53]]>

Rekonstrukcja rządu i odwołanie A.Macierewicza a teraz odwołanie B.Kownackiego świadczy o tym że Prezydent postawił na swoim a J.Kaczyński mu uległ.

Teraz czekamy na decyzję kto zastąpi B.Kownackiego.

Zapewne będzie to R.Szeremietiew, który z okazji Święta 10 listopada 2017 roku został odznaczony przez Prezydenta A.Dudę Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski "w uznaniu wybitnych zasług dla transformacji ustrojowej Polski, za osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej".

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Zmiany w MONie to przerost chorych ambicji Dudy który marzy by być wodzuniem a wtóruje mu czysty cep z bbn.To co zrobili z człowiekiem najwierniejszym z najwierniejszych z wielkim patriotą Macierewiczem to jeszcze odbije się czkawką całemu komitetowi politycznemu PIS na czele z Kaczyńskim.Jestem święcie przekonany że Kaczyński zrobił dwa śmiertelne błędy to wystawienie człowieka o chorych ambicjach na kandydata na prezydenta a drugi zniszczenie Antoniego.Bo jeśli się niszczy takich ludzi to co my na dole co codziennie harujemy na chwałę takiego komitetu politycznego który dla przypodobania się wodzuniowi niszczy najlepszych z pośród nas mam ogromny żal do Kaczyńskiego ijuż mnie nie ruszają jego prośby nie wierze już mu bo to nie jest już nasz Pisowski rząd bo gołym okiem widać i czuć smród unii demokratycznej.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1556375

Fakty i wypowiedzi wskazują, że będzie źle. Romuald Sz. jest bardzo dobrze zakamuflowanym człowiekiem Moskwy. Bardzo szybko przesteruje busolę Antoniego Macierewicza - zobaczymy to wówczas, kiedy będzie już za późno.

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#1556521