„Neutralizacja” Prezydenta L.Kaczyńskiego na tle ówczesnej geopolityki

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

 

 

Michał Rachoń, prowadzący poranny program TVP Info „Jedziemy”, zamieścił na Twitterze w dniu 9.05.2020 roku nieznany dokument, będący załącznikiem do „Raportu z badania zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu Tu 154M nr 101 z dnia 10 kwietnia 2010 r. nad lotniskiem Smoleńsk-Siewiernyj na terytorium Federacji Rosyjskiej”, przyjętego w sierpniu 2021 roku i zaprezentowanego publicznie w dniu 11.04.2022 roku(bez załączników).

 

]]>http://https://static2.ftpn.pl/files/raport2022.pdf]]>

Wytyczne do „neutralizacji” śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego, stanowił szyfrogram nadany z ataszatu wojskowego ambasady RP w Moskwie do dyrektora Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych w MON, który wpłynął do resortu 4 sierpnia 2008 r. a więc podczas trwającej wojny Rosji z Gruzją.

 

Czytamy w nim m. in.:

 

"Zupełnie niekontrolowanym czynnikiem są wypowiedzi L. Kaczyńskiego, które niekiedy stają się powodem poważnego rozdrażnienia Moskwy. W celu ich neutralizacji możliwe byłyby na przykład kontroświadczenia D. Tuska albo półformalne sygnały ze strony MSZ i rządu, że nie będą się podobnymi wypowiedziami kierować".

]]>https://twitter.com/michalrachon/status/1523544264151494656?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1523544264151494656%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F441824-nieznany-dokument-lech-kaczynski-mial-byc-zneutralizowany-przez-tuska-tego-oczekiwali-rosjanie]]>

]]>https://twitter.com/tvp_info/status/1523903153770532865]]>

Proces "neutralizacji" Braci Kaczyńskich rozpoczęto z początkiem XXI wieku, gdy wojskówka Jaruzelskiego - Kiszczaka, którą "żywcem" przeniesiono do systemu służb specjalnych III RP(II-go PRL-u), nadając im zaledwie nową nazwę WSI, założyła w dniu 24.01.2001 roku swoją reprezentację polityczną pod nazwą Platforma Obywatelska, mającą zdominować politykę w Polsce a zwłaszcza zmarginalizować Porozumienie Centrum, formację Braci Kaczyńskich.

 

W odpowiedzi na to, Bracia Kaczyńscy powołali w dniu 29.05.2001 roku swoją partię nazwaną Prawo i Sprawiedliwość.

Aby stworzyć warunki do zdobycia przewagi nad dominującą formacją po wyborach w 2001 roku(koalicja SLD-PSL, i UP) i przejęcia władzy przez nowe ugrupowania powstałe w 2001 roku, uruchomiono aferę Rywina.

 

Rozpoczęła się ona 22 lipca 2002 roku, gdy producent telewizyjny Lew Rywin przyszedł do redaktora naczelnego dziennika "Gazeta Wyborcza", Adama Michnika, z propozycją gigantycznej łapówki w zamian za korzystne dla Agory, wpływowej spółki giełdowej, zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji.

Lew Rywin twierdził, że przyszedł w imieniu "grupy trzymającej władzę".

 

Michnik go nagrał i jeszcze tego samego dnia doprowadził do konfrontacji z premierem Leszkiem Millerem, podczas której Rywin wyparł się inspiracji szefa rządu.

28 grudnia 2002 roku "Gazeta Wyborcza" ujawniła tę sprawę, publikując tekst "Ustawa za łapówkę, czyli przychodzi Rywin do Michnika".
 

Powołana przez Sejm Komisja Śledcza była wielkim „trzęsieniem” w systemie postkomunistycznej władzy i stworzyła warunki dla formacji PO i PIS do objęcia roli głównych faworytów do przejęcia władzy w wyborach przypadających w 2005 roku.

 

Propaganda PO przed wyborami przewrotnie głosiła, że celem jest budowa IV RP(ideę budowy IV RP wprowadził do politycznego dyskursu Paweł Śpiewak, socjolog i historyk idei, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, poseł na Sejm V kadencji), że po następnych wyborach przypadających na 2005 rok, powstanie koalicja obu nowo powołanych partii, czyli PO-PIS.

 

Zakładano, że zdezorientowani wyborcy(propagandowo głoszono, że nie jest ważne, które z tych dwu partii zwycięży, bo po wyborach ma być koalicja PO-PIS) zagłosują na korzyść PO i na D.Tuska, kandydata PO na prezydenta.

 

PIS swoim programem „Polski solidarnej” przekonało do siebie większość wyborców i ostatecznie wygrało podwójne wybory w 2005 roku(prezydentem został śp. Prezydent L. Kaczyński, pokonując Donalda Tuska) i zaproponowało koalicję PIS-PO.

 

Nie o to jednak chodziło WSI i dlatego PO odmówiło udziału w koalicji, w której miałby przewodzić zwycięski PIS.

O co chodziło WSI wtedy, gdy w 2001 roku zakładały PO?

 

Chodziło o przejęcie władzy w Polsce przez siły reprezentujące interesy niemiecko francuskie, zgodne w tamtym czasie z interesami administracji USA G.W.Busha, który po wydarzeniach 9/11 w NY, ogłosił „wojnę z terroryzmem”, w ramach której przyznając USA „prawo inwazji na dowolny kraj w dowolnym momencie”.

G.W.Bush widział wtedy Rosję W.Putina jako sojusznika USA w tej wojnie i W. Putin szybko taką współpracę obiecał(W.Putin był pierwszym zagranicznym przywódcą, który złożył gratulacje dla G.W.Busha po jego zwycięstwie w wyborach z 2000 roku).

 

Porażka PO w wyborach w 2005 roku, skłoniła protektorów tej partii do uruchomienia medialnej i politycznej totalnej wojny z PIS-em i Prezydentem L. Kaczyńskim.

 

W 2007 roku udało się odsunąć PIS od władzy, w ramach przygotowań do polityki resetu USA-Rosja, jako wyższego poziomu tej amerykańsko - rosyjskiej współpracy, nazywanej przez politologów polityką przyciągania Rosji do Zachodu..

 

Współpraca USA z Rosją, bardzo odpowiadała interesom niemiecko francuskim a szczególnie po ogłoszeniu w 2009 roku przez B.H.Obamę, polityki resetu z Rosją i te interesy trwają do dziś, pomimo zmiany tej amerykańskiej polityki wobec Rosji, po wojnie na Ukrainie i aneksji Krymu w 2014 roku.

 

Celem pierwszej wizyty premiera D.Tuska po przejęciu władzy w wyniku przyspieszonych wyborów w 2007 roku była Moskwa, którą odbył 08.02.2008 roku, podczas której W.Putin miał mu zaproponować rozbiór Ukrainy pomiędzy Rosję i Polskę.

 

Niedługo później odbył się szczyt NATO( 20. szczyt NATO) zorganizowany w Bukareszcie w Rumunii w dniach 2 kwietnia – 4 kwietnia 2008 roku, oraz szczyt NATO – Rosja z udziałem W.Putina, który w czasie dwustronnych rozmów Sojuszu i Rosji sprzeciwił się rozmieszczeniu wynegecjowanej przez PIS i Prezydenta L.Kaczyńskiego, amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czechach.

 

Rosja wspierana przez Niemcy i Francję sprzeciwiła się również objęciu Gruzji i Ukrainy planem MAP mających prowadzić do wejścia tych państw do NATO o co usilnie zabiegał Prezydent L.Kaczyński, przeciągając obrady szczytu NATO do późnej nocy.

 

W.Putin starał się przekonać przedstawicieli państw NATO, że Ukraina jest „niedopaństwem”, państwem niezaistniałym, z kilkunastoma milionami uciskanych Rosjan, do których zapisał z automatu każdą osobę posługującą się językiem rosyjskim.

 

Oprócz zabiegów w sferze politycznej i bezpieczeństwa militarnego Ukrainy i Gruzji, Prezydent L.Kaczyński dążył do bezpieczeństwa energetycznego Polski i naszego regionu Europy Śr. Wschodniej.

 

14 kwietnia 2008 w obecności prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki oraz prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego została podpisana umowa pomiędzy inwestorem – międzynarodowym przedsiębiorstwem rurociągowym Sarmatia oraz firmą Granherne, która pod koniec marca 2008 roku wygrała przetarg na realizację techniczno-ekonomicznego uzasadnienia projektu „Odessa – Brody – Płock – Gdańsk”.

 

Rok 2008 był przełomowym rokiem w geopolityce ponieważ W.Putin rozpoczął realizację tego, co zapowiedział w 2005 roku, w orędziu do narodu.

Mówiąc, że „rozpad ZSRR był największą tragedią XX wieku”, zapowiedział tym , że Rosja pod jego przywództwem będzie realizowała politykę odbudowy imperium z czasów sowieckich.

Równocześnie USA/Zachód w 2008 roku kończył politykę „politykę przyciągania Rosji do Zachodu” administracji G.W.Busha, przygotowując się do podniesienia jej na wyższy poziom, nazwany później „polityką resetu USA-Rosja”, obiecując w jej ramach daleko idące ustępstwa za współpracę Rosji z Zachodem.

 

Oprócz zapraszania Rosji do ekskluzywnych klubów Zachodu(G-8, G-20), obietnicy przyjęcia Rosji do WTO, globalnej polityki wysokich cen węglowodorów(w latach 2002-2016 Rosja Putina uzyskała „dodatkowe” wpływy z eksportu tych surowców ~3.2 bln$), sprzyjano rosyjsko niemiecko francuskiej polityce budowy wraz z Rosją eurazjatyckiej strefy współpracy i bezpieczeństwa(EURAZJA od Władywostoku po Lizbonę), z podziałem na strefy wpływów rosyjskiej i niemieckiej, czyli realizacji tych planów Putina, które zawarł w orędziu z 2005 roku.

 

Śp. Prezydent L.Kaczyński starał się zapobiec tej polityce, tragicznej dla Polski i Europy Śr.Wsch. i takim działaniem była akcja ratowania Gruzji, gdy w nocy z 7 na 8 sierpnia 2008 roku Rosja rozpoczęła wojnę z Gruzją.

Wyprawa Prezydenta L.Kaczyńskiego wraz przywódcami Ukrainy i państw bałtyckich do Tbilisi, uratowała Gruzję przed zajęciem całej jej przez Rosję(jedynie udało się Putinowi oderwać od Gruzji Abchazję i Osetię Południową).

 

Równocześnie w 2008 roku, trwały intensywne działania rządu D. Tuska i dyplomacji pod kierownictwem R. Sikorskiego, by opóźniać realizację projektu amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach, co było osią sporu w stosunkach amerykańsko rosyjskich.

 

To na tym tle doszło do spięcia pomiędzy śp. Prezydentem L. Kaczyńskim i ministrem R. Sikorskim.

Prezydent zarzucał R. Sikorskiemu, że ten potajemnie spotykał się z Ronem Asmusem, doradcą B.,H. Obamy, wtedy kandydata Demokratów na prezydenta w wyborach w 2008 roku, który szedł do wyborów z projektem polityki resetu z Rosją.

 

To ta polityka L. Kaczyńskiego była solą w oku Putina i A. Merkel i stąd ten szyfrogram nadany z ataszatu wojskowego ambasady RP w Moskwie do dyrektora Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych w MON, który wpłynął do resortu 4 sierpnia 2008 r. a więc podczas trwającej wojny Rosji z Gruzją.

Później wyszło na jaw, że rząd D. Tuska wbrew prawu zaczął stosować wobec Prezydenta inwigilację Jego osoby przez

 

Portal niezalezna.pl w 2011 roku donosił o inwigilacji śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego od 25.10.2008 roku.

Po wyjściu tego na jaw, służby twierdziły wtedy, że była to inwigilacja legalna.


 

Rejestracja Lecha Kaczyńskiego nastąpiła 25 października o godz. 23:02:38.

Dane wprowadził funkcjonariusz delegowany do CAT z innej służby, który posługiwał się kartą ID o numerze 9200167 – właśnie taki numer figuruje na dokumencie potwierdzającym wprowadzenie danych do BWO.

Według naszych informacji, polecenie rejestracji prezydenta wydał mu Andrzej Józefacki, zastępca naczelnika wydziału III CAT.
Niezalezna.pl. uzyskała informacje, że:


 

„Do BWO wprowadza się imię i nazwisko danej osoby, a pozostałe dane mogą być fałszywe. O kogo konkretnie chodzi, świadczą załączniki do rejestracji, które są nierozłączną częścią dokumentu. W przypadku Lecha Kaczyńskiego załącznikami są m.in. poufne dane dotyczące prezydenta, raport gruziński, dane na temat jego brata Jarosława Kaczyńskiego i dane z prezydenckiego telefonu z łącznością niejawną i że, wprowadzenie danych do BWO oznacza zbieranie informacji ze wszystkich służb na temat tej osoby."

 

Te rosyjsko/niemiecko/francuskie interesy, były przyczyną przygotowania i realizacji zbrodni z 10.04.2010 roku, w czasie kiedy stan rokowań resetowych z Rosją osiągnął swe apogeum i umawiające się strony, zdecydowały się usunąć przeszkody z drogi tego procesu(jakimi był śp. Prezydent i skupione wokół niego patriotyczne elity), obiecującego załatwienie tych interesów.

 

Te działania zmierzające do fizycznej eliminacji polskiej patriotycznej elity, ze śp. Prezydentem L. Kaczyńskim na czele(Jego Brat Jarosław, też był w celach tej zbrodni, ale choroba Matki Go uratowała), która stała na przeszkodzie tym interesom były, podobne do Zbrodni Katyńskiej, której celem była fizyczna eliminacja patriotycznych elit II RP, stojących na przeszkodzie interesom hitlerowskich Niemiec i stalinowskiej Rosji, po podpisaniu paktu Ribbentrop Mołotow z 1939 roku.

 

Po klęsce polityki resetu z Rosją, USA/UK podjęły działania zmierzające do wzmocnienia wschodniej flanki NATO a także wsparcie dla idei tworzenia współpracy krajów Europy Śr.Wsch. w ramach inicjatywy Trójmorza.

Aby ta nowa polityka była skutecznie realizowana, musiała nastąpić zmiana opcji politycznych sprawujących władzę W Polsce.

 

Taka zmiana nastąpiła po podwójnych wyborach w 2015 roku, gdy opcję niemiecko - rosyjską(koalicję PO-PSL) zastąpiła opcja proamerykańska w postaci koalicji PIS/ZP a warunki do tej zmiany stworzyła uruchomiona w 2014 roku afera podsłuchowa, która po upublicznieniu nagrań polityków PO w restauracjach Sowa&Przyjaciele i Amber Room, pogrążyła szansę PO na kontynuację rządów trwających od 2007 do 2015 roku.

 

Wojna Rosji z Ukrainą, rozpoczęta 24.02.2022 roku, spowodowała budowę antyrosyjskiej koalicji pod wodzą USA/UK i Polski pod rządami PIS/ZP, co nie sprzyja zakusom totalnej opozycji, reprezentującej interesy niemiecko – francuskiej UE i ich interesom z Rosją, do przejęcia władzy w Polsce w wyniku wyborów przypadających na 2023 rok.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Nienawidzący polskiego patriotyzmu Tusk jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel - łącznie z postbolszewicką, mafijną PO latami rabującą i Polskę i Polaków - wykonują wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez rosyjską agenturę w UE i w Niemczech.

Sowiecko-rosyjska agentura w Niemczech jest liczna - włączając obecnego kanclerza Niemiec zakochanego w sowieckiej tzw. NRD. Olaf Scholz jako zdeklarowany marksista z Hamburga współpracował z komunistycznymi organizacjami w tzw. NRD.

Vote up!
0
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1644484