Tusku na dopalaczach.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Czy horyzont czasowy antydopalaczowej ofensywy wykracza poza najbliższe wybory samorządowe?

I. Potęga blogosfery :)

No proszę. Raptem kilka dni temu opublikowałem notkę „Niewidzialna ręka i dopalacze”, w której piętnowałem bezradność państwa w walce z „dopalaczami” (tj. chciałem powiedzieć, „artykułami kolekcjonerskimi”, „nawozami” i „kadzidełkami”), a tu czytam, że premieru Donaldu Tusku wielce się ową bezradnością zesrożyło, do tego stopnia, że rzuciło ni z tego ni z owego do walki na „kolekcjonerskim” odcinku wszelkie możliwe służby: jawne, tajne i dwupłciowe.

We wspomnianej notce napomknąłem wprawdzie, że państwo polskie dysponuje najróżniejszymi inspekcjami i kontrolami, które to organy już wielu przedsiębiorcom wybiły z głowy prowadzenie interesów i że ten mechanizm wykańczania w majestacie prawa jakoś dziwnie nie ima się biznesu z dopalaczami, ale że Tusku weźmie sobie moje słowa tak do serca – tego, muszę przyznać, absolutnie się nie spodziewałem. Pomyśleć, że wystarczyła jedna notka, nawet bez konieczności zbierania podpisów pod jakąś petycją, czy organizowania akcji mailowej. Ot – potęga blogosfery!

Proszę spojrzeć jak się cieszę: he, he.

II. „Na granicy prawa”.

No to już się wziąłem i nacieszyłem. Teraz jakoś mi nieswojo. Czemu? Ano temu, że odtrąbiona antydopalaczowa krucjata potwierdza dobitnie znany co najmniej od czasów sprawy Romana Kluski (a tym, którzy mają oczy do patrzenia – od zarania III RP) fakt, że państwo, jeśli tylko chce, potrafi zgnoić każdego – z prawem, obok prawa, albo nawet wbrew prawu. Żaden przedsiębiorca nie jest między Bugiem a „odrom-nysom” pewny dnia ani godziny, co najwyżej może liczyć na urzędniczą łaskę i mieć nadzieję, że panowie i władcy jego losu nie pozostają na usługach jeszcze możniejszej siły, zwanej przez mnie „Niewidzialną Ręką” (mogą być też zybertowiczowskie „układ” i „szara sieć”). Premieru Tusku dało to zresztą wyraźnie do zrozumienia, mówiąc o „walce na granicy prawa”.

Rozumiem, że „panu premieru” nie wypadało wyrąbać do kamer otwartym tekstem tego co wyartykułowałem powyżej, ale przesłanie zarówno do podległych służb, jak i do słynących z niezawisłości sądów jest jasne. Kto nie ma „uszu do słuchania” nie ma czego szukać w najeżonej niebezpieczeństwami dżungli biurokracji.

III. Entuzjazm na dopalaczach.

Ciekaw jestem, kiedy w panu premieru wypali się antydopalaczowy entuzjazm – czy będzie trwał dłużej niż słynne kastracyjne zapędy wobec pedofilów i nade wszystko, czy horyzont czasowy rzeczonego entuzjazmu wykracza poza najbliższe wybory samorządowe (no, niechby i parlamentarne).

Ciekaw jestem również, jakież to cudowności legislacyjne, mające ukrócić „nawozowo – kolekcjonerski” proceder są przygotowywane w zaciszu rządowych gabinetów, gdyż na dzień dzisiejszy sytuacja prawna jest taka, że zamknięto wprawdzie nieetyczne, lecz w pełni legalnie działające przedsiębiorstwa i jeśli nie w polskich, to w międzynarodowych instancjach nasze państwo naraża się na wysokie odszkodowania. Jakiegokolwiek bowiem prawa by nie uchwalono, nie będzie ono miało mocy wstecznej. To znaczy, poprawka – u nas wszystko jest możliwe ale w Strassburgu już niekoniecznie.

W przytoczonej na wstępie notce postulowałem obowiązek skażania wprowadzanych na polski rynek „nie przeznaczonych do spożycia” substancji (np pochodnych piperazyny) na podobnych zasadach jak skaża się alkohol techniczny. Mimo niedoskonałości byłoby to rozwiązanie mogące przysporzyć „dopalaczowcom” niezłego bólu głowy...

IV. Leslie „premieru” Tusku.

No nie. Bądźmy poważni. Zbyt wiele szumnych zapowiedzi wygłaszanych przez Donaldu Tusku z marsową miną godną Leslie Nielsena okazywało się „pijarowską” ściemą. Kończyło się błazenadami, zakamuflowanie których wymagało każdorazowo morza dziennikarskiego potu wylewanego przez wyrobników reżimowych mediodajni.

Nie mam złudzeń, że rezydujący w dawnej bibliotece Kancelarii Premiera pijarowcy zdali sobie sprawę z tego, że coraz bardziej groteskowe roztrząsanie problemów PiS-u i stanu ducha „kaczora” powoli przestaje wystarczać do „przykrywania” realnych problemów kraju. A że dopalacze to nośny społecznie „kampanijny” temat, przystąpiono do ataku wyprzedzającego zanim wpadnie na to polityczna konkurencja.

Cóż, „pijar” to PO a PO to „pijar”. PiS nie wejdzie już w buty antydopalaczowego szeryfa. Zabrakło refleksu. Co do samej ofensywy przeciw dopalaczom, przewiduję, że po wyborach tak jakoś sama z siebie wygaśnie, natomiast zapowiadane zmiany legislacyjne utkną na którymś z etapów – czy to w niekończących się „uzgodnieniach międzyresortowych”, czy to w którejś z sejmowych komisji.

Popis tego typu skuteczności mogliśmy zaobserwować w przypadku spelunek z bandytami. Jednorękimi i innymi. Różne „Las Vegasy” błyskają neonami po dziś dzień. Minie trochę czasu i sklepiki z „produktami nie przeznaczonymi do spożycia przez ludzi” po cichu znów zaczną otwierać swe podwoje, zaś reżimowe mediodajnie o całej sprawie usłużnie „zapomną”, tak jak „zapomniały” o wielu innych. Znajdą kolejny temat do zaprzątania uwagi gawiedzi. W końcu – od czego są wajdowscy „przyjaciele z TVN-u i drugiej stacji komercyjnej”...

Mogę się oczywiście mylić, niemniej, jeżeli za biznesem z dopalaczami stoi to co sądzę, a Państwo się domyślają, niechybnie tak się stanie.

A premieru Nielsenu - Tusku po staremu z marsową miną będzie uprawiało swe błazenady.

Gadający Grzyb

niepoprawni.pl/blog/287/niewidzialna-reka-i-dopalacze

Brak głosów

Komentarze

(np pochodnych piperazyny)
-wielki wodzo dorzuci kolejny specyfik do lekarstwa.
Lekarstwa na 2 Irlandyje
Lekarstwa na bezrobocie wśród "młodych wykształconych z dużych miast|"
długo by wymieniać jakie są powody dotarcia tych nowinek pod "strzechy"
Jednym kliknięciem to uczyniono - Mickiewicz tylko o tym marzył.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90908

Naćpanym narodem łatwiej rządzić. Komuna w roli broni masowego ogłupiania miała wódkę, teraz są jakże pomysłowe, nowoczesne itd. dopalacze.
Idę o zakład, że z tuskowego napinania się wyjdzie to samo co zazwyczaj. Jeżeli jakimś cudem uda mu się zlikwidować, lub przynajmniej znacząco ograniczyć ten proceder, pierwszy odszczekam swe zarzuty. Bo "dopalacze" są, a przynajmniej powinny być problemem apolitycznym.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#90911

Stąd.
Pomimo wrażego Tuska nie możemy "stać z bronią u nogi".

Akcja społecznej blokady w wybranych punktach !!!!!!

Przez analogie - pragnę w celach kolekcjonerskich nabyć maść na hemoroidy (dotychczas tylko za receptą)

Vote up!
0
Vote down!
0
#90917

Rozumiem że biblioteka nie jest już ani Premierowi Tuskowi ani nikomu z jego otoczenia, zwłaszcza pijarowcom potrzebna?

Można się wysilić na pewną parafrazę popularnego powiedzenia: JAKI PREMIER TAKA BIBLIOTEKA. Premieru Tusku mądrości szuka nie w księgach uczonych lecz u uczonych w pijarze. Co raczej nie jest tym samym. Wart pajac pałaca?

Vote up!
0
Vote down!
0
#90932

"JAKI PREMIER TAKA BIBLIOTEKA" - dobre;))

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#91069

"A mnie sie wydaji" ,że to kolejna zadyma rządzacych. Nie wiem, o co tak naprawdę chodzi,że tusku tak ochoczo zaczął troszczyć się o zdrowie młodzieży, ale to wszystko coś za bardzo mi śmierdzi

Vote up!
0
Vote down!
0
#90937

Pierot
O co chodzi !? To mam nadzieje pytanie retoryczne? Chodzi oczywiście o pokaz „sprawności” premiera i jego świty – wszak zbliżają się wybory. Dla bardziej rozgarniętych obserwatorów, wnioski nasuwają się dwa;
Po pierwsze – aparat Państwa, ma do dyspozycji podległe mu służby – SANEPiD, US, Gł. Lekarza Kraju itp. więc gdyby była wola zadbania o zdrowie obywateli, walkę z tym draństwem można było rozpocząć u zarania!
Po drugie – ten rząd nie podejmuje spraw trudnych, więc ma pewno świadomość że sposobów ukrócenia procederu było i jest wiele. Ważna jest jednak motywacja – nie mam złudzeń że chodzi o PR ...a nie o zdrowie obywateli, ład i porządek prawny. Nie wiem więc co jest większym draństwem!? Sam proceder, czy właśnie owa „motywacja” rządzących !

Vote up!
0
Vote down!
0

Pierot

#90940

Jutro będę miał chwilkę, to przejdę się po mieście - zerknę, czy oba sklepiki z wiadomym szajsem działają...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#91070

Od 1998r ostrzegam kolejnych ministrów „sprawiedliwości” o zabójstwach medycznych w znanych szpitalach ( dowody -LUDOBÓJSTWA- posiada POLICJA , PROKURATURA RP ) nikczemne fakty ZBRODNI przeanalizowane są przez uczciwych odważnych = prawych i sprawiedliwych profesjonalnych ekspertów- prof. medycyny Naczelnej Izby Lekarskiej ...i co... i NIC !!!...?

Parlamentarzyści, były marszałek Sejmu B.K, obecny premier D.T ignorują, czy osłaniają przestępczo POlitycznie utajniane ZBRODNIE anty obywatelskie - lekceważąc urzędniczy, MORALNY i karny współudział w ludobójstwie do - dożywocia – utrzymania na budżecie Obywateli Polski .

Zdania racji- wypowiedziane 1.092009r na Westerplatte, przez premiera Rosji Wł. Putina : cyt.

„W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH , NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ, TAK JAK „lekarze”, KTÓRZY ZARAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI , ABY NA „leczeniu” ZARABIAĆ””

Wyrażające szlachetne, oryginalne, dobre dyplomatyczne intencje i ostrzeżenia, które „padły" w transMISJI ( na żywo) zostały NIEPARLAMENTARNIE ZLEKCEWAŻONE ! ...

CZY nikczemnie OCENZUROWANE (?) przez standardowo skorumpowany cuchnącym strachem (przed PiS)-„rząd” Pani Ka - panikarzy, POlegający na bezprawiu jak Pani Korupcja każe ( udaremniać rozwój gospodarki i świadomości - sprawiedliwych praw Polaków )

Doniosłe dyplomatyczne doniesienie, zostało OCENZUROWANE niwecząc zamiar ODTAJNIENIA ZBRODNI !!! aktualnej rzeczywistości POlitycznej ...

Czy tam czytają , czy tają ? ...

Obywatele Polski „zasadniczo” prawi i sprawiedliwi nie mają MORALNEGO prawa udawać, że nie ZROZUMIELI inteligentnej MORALNIE inFormacji premiera Rosji Wł. Putina ...
Przepraszam za „zrozumieli” - rozum mieli (?) bo rozum zmieli... ŁO za drobne srebrniki, na rozum z mielizn, a nie blizn bliźnich ... pokoleń po kole uzależnień dla pokoLeń myśLenia... o unikaniu odpowiedzialności za wiedzę , którą RAZEM mamy i dzieląc się dzielnie odpowiedzialnością za podzielność uwagi dla odwagi odważania Praw Temidy...dzieląc Te mity sprawiedliwie, możemy mnożyć potencjalne siły Obywateli energicznych , etycznie zdolnych do wyzyskania SYNERGICZNYCH działań - na argumentach Natury, za które (?) powinniśmy być WDZIĘCZNI Ojczyźnie naszej kultury: ludzkich roli memów, kultury ROLNEJ, kultury komunikacji wirusów, bakterii, kultur bakterii, kultur pleśni na aktach spraw prokuratorskich – przestępczo POlityczne umarzanych - dla uniemożliwienia myślenia - o odpowiedzialności Obywateli za zniewolenie „wymiaru sprawiedliwości” ...TEJ, czy tych „sprawiedliwości” ?...

Ponieważ wiele przestępczych „prokuratorskich” umorzeń świadczy o „rządzącej” „państwem” przestępczości BEZPRAWIA....
BEZPRAWIE zostało publicznie udowodnione UTAJNIENIEM + ocenzurowaniem ! ... INFORMACJI ODTAJNIAJĄJĄCEJ !!! - przekazanej Obywatelom Polski przez premiera Rosji Wł. Putina ...

Nie bądźmy ograniczeni korupcyjnym strachem...czytajmy obywatelskie doniesienia ...do niesienia PRAWDY
Jak kaganek rzetelnej doniosłej oświaty ...

Czytając, czy tając (?) oto jest pytanie ! ...
O co (?) o art. 240 K.k (?) czy o PARAgraf 3. Tegoż artykułu GraF ->3 ożywia czy spożywa ?) art. 240 K.k ...w całości marnoTrawiąc (!) obywatelską i urzędniczą odpowiedzialność za WIEDZĘ o zagrożeniach państwa, zamachach na Obywateli: trutych, zabijanych i innych znanych realizacjach DEWASTACJI Naszej Ojczyzny ...

OJ CZY ZNA nas niewdzięcznych wdzięczących się jak małpki do zielonej plamki na mapce małpującej granice manipulacji PO d ZIELONEJ propagandy medialnej = „kultury” pleśni zielonej ( kancerogennej dla wątroby )

art. 240
§ 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166 lub 252, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1, kto zaniechał zawiadomienia, mając dostateczną podstawę do przypuszczenia, że wymieniony w § 1 organ wie o przygotowywanym, usiłowanym lub dokonanym czynie zabronionym; nie popełnia przestępstwa również ten, kto zapobiegł popełnieniu przygotowywanego lub usiłowanego czynu zabronionego określonego w § 1.

§ 3. Nie podlega karze,(???) kto zaniechał zawiadomienia z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym......

Właśnie ten POwyższy paraGraf 3.- daje POle do lekceważenia PRAWA, zorganizowanym grupom prze...„prawników” władających „władzą” „rząduPO” (K/utzykającego na obstrukcyjnych stolcach) „rządu” (bezczynnie) POsiadającego NA wiedzy, o KRYMINALNYCH praktykach - współcześnie uPRAWianego ludobójstwa medycznego, chemicznego „leki” koLEKcjonerskie, pavulon, dopalacze POlityki okupacyjnej - obozu zagłady Obywateli Polski .

Obywatele odpowiedzialni za państwo „panujące” nad Polską powinni POprosić ministra „sprawiedliwości” Obywatela RP K. Kwiatkowskiego o merytoryczną KONSULTACJĘ w sprawie niespójności i braku konSekwencji w kwiatku jakim jest paraGraf 3. W art. 240 K.k.

Również Art.2 K.k.
Odpowiedzialności karnej za przestępstwo skutkowe popełnione przez zaniechanie ( RZĄDZENIA) podlega ten tylko, na kim ciążył prawny, szczególny obowiązek (PREMIERA) zapobiegnięcia skutkom (DEPRAWACJI i patologizowania instytucji państwa - utajniających uRZĄDzenie ludobójstwa)

WYMAGA społecznego omówienia z udziałem KOMPETENTNYCH przedstawicieli poczytalnych władz Polski ...

Pozdrawiam J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#90956

Tuskowy entuzjazm wypali się po 21 listopada, zgodnie z ustaleniami prokuratury. Prokuratorzy, już po nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z maja 2009 r, ustalili:
- dopalacze zgodne z prawem
- dopalacze "zasadniczo" niegroźne

Ostatnio rząd intensywnie pracował nad nowymi przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dozwolone będzie posiadanie nieznacznej ilości narkotyków. http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/448481,dozwolone_bedzie_posiadanie_nieznacznej_ilosci_narkotykow.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#90961

„władze”  PO-okupacyjne zdobyły sobie POparcie (medialne)  POzwalające (z nóg) „PRAWO”= bezprawia
 stosującego wszelkie „stosowne” metody (perfidne) =  „ MORDYnasze” -> do  TU SKutecznego realizowania ludobójstwa na okupowanym obszarze ...  czyim(?) czy im wolno ...szybko POpełniać  „aszybki” (?) czy  wolno się  TŁUMaczyć ... TŁUM mataczyć!!! ... bezczynny wymiar „sprawiedliwości” -  sprawięMdliości PO  obłudnej  kondonaldziej  POlityce „miłości” doTU SKubania  POznajomości  Gości do kości...przy  nieświadomości  Prawa i Sprawiedliwości SPOŁECZNEJ  - ( połączonych naczyń ... krwionośnych  ORGANIZMÓW poczytalnych – (mogących?) organizować  państwo   dla Obywateli biednej Polski -> cywilizowanej  (?) cy wylizywanej  „zdrowo” głupim - na uciechę POciech)  .

Pozdrawiam J.K.
 

Vote up!
0
Vote down!
0
#90974

Brałeś te dopalacze?

Jeśli one tak działają to, faktycznie, należy ich zakazać.

Vote up!
1
Vote down!
0
#91021

KRYtyku, przeczytaj spokojnie, myślę że można  zrozumieć, jeśli się chce - coś pozytywnego dla Naszej Polski zrobić.

TE, a Ty Brałeś jakieś świństwa  do buzi ?    Wciąganie powieTrza  nosem ...powie- trza studzić mózg, wciągając powietrze nosem - duszkiem  oddechu do dechy grobowej - w  doczesnym  życiu  pozagrobowym ...

Tak na serio jako (również) chemik, po wielokroć bardziej- czułbym się zbrukany, biorąc jakikolwiek udział w zgubnym idiotycznym procederze stymulacji zamulania organizmu Polski ...    Mam dobrą  świadomość o  reAkcjach molekuł kołujących procesy myślowe i kłujących  powłoki , błony komórkowe, w mózgu, naczyniach krwionośnych, jelitach bebechów itd. Znam sposoby ataku na  walencyjne powłoki atoMów , a to My  w sferach duszy jesteśmy nieśmiertelni  jak „nasze”  światowe  pra pra prawo dawne atomy... Choć ...z prochu poWstaliśmy do  subtelnego życia PO nas w proch  obróci, którym  wypełni autostraty od „autostrad”.

Serdecznie pozdrawiam J.K.
 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#91218

Proponuję spojrzeć na ten temat nieco z innej-handlowej strony.Najpierw fakty:
-istnieje skończona liczba potencjalnych klientów którzy stosują/muszą/substancje narkotyzujące lub wywołujące podobne stany
-istnieje w Polsce potężny układ powiązanych międzynarodowo sił stojących za nielegalną dystrybucją tzw. narkotyków finansujący/ nalezy raczej zapytać czego albo kogo nie opłacają/ polityków z "górnej półki" też
-stosunkowo niedawno Czechy stały się krajem w którym w dużej mierze zalegalizowano handel narkotykami co natychmiast znalazło przełożenie na stronę polską
Jak widać "zadomowionym" i współpracującym z "ludżmi honoru" miejscowym-polskim dealerom przybyła dzika konkurencja w postaci importu z Czech, lub konsumpcja na miejscu po kilkugodzinnej jeżdzie do Republiki Czeskiej.
Wiem coś o tym gdyż często jeżdżę do Czech bynajmniej nie w sprawach narkotyków ale treść pytań w trakcie rutynowych kontroli mobilnych patroli Inspekcji Celnej mówi jasno na co teraz jest polowanie.Ukrócenie importu z tego kierunku jest niemożliwe gdyż popierają go "ojcowie chrzestni" rezydujący za naszą południową granicą a mający tych samych szefów w innym z kolei kraju -tym samym co nasi dzielni"honorowi".
Na dodatek -wielu"biorących" stosuje te nieszczęne dopalacze zaspokajając tymiż swój głód narkotyczny za niewielkie pieniądze w porównaniu z "prawdziwymi" środkami.
Rynek obsługiwany przez naszych "ludzi honoru"-liczba potencjalnych klientów i faktycznych-nie ma cudów- zmalał
szacuję o jakieś 30%.
To dużo jak powiedział pewien generał w stanie spoczynku po czym wykonał odpowiedni telefon uruchamiając nadzwyczajne środki chroniące społeczeństwo ,a zwłaszcza młode pokolenie przed plagą tych okropnych dopalaczy.
A resztę -jak wygląda to każdy widzi...
W moim mieście każdy młody człowiek wie gdzie i po ile są "działki"-tych "sklepikarzy" nikt nigdy nie niepokoił i nie będzie nawet gdyby prowadzili swój biznes na pulpicie oficera komendy miejskiej...wicie rozumicie-tako specyficzno specyfika ,wicie...
Natomiast legalnie działający sprzedawcy dopalaczy mimo że płacą podatki i są obciążani wszystkimi "dogodnościami" przynależnymi do biznesu w Polsce są ścigani jak pospolici przestępcy.
Telefon to był jednak przełomowy wynalazek...

Vote up!
0
Vote down!
0
#90996

Może właśnie o to chodzi?
Bo gdy czytam o tym dwudziestokilkulatku (z Łodzi?), który ma we władaniu 200 czy 300 sklepów i obroty miesięczne rzędu kilkudziesięciu milionów złotych, i wiem, że najprawdopodobniej jest on "słupem-figurantem" to zaczynam się zastanawiać...
Niech was nie zmyli detaliczność skepów - automaty do gier też stoją w tysiącach miejsc

Vote up!
1
Vote down!
0
#91012

Gość od sieci sklepów jest ewidentnym "słupem"... Tyle, że owemu "słupowi" nic się nie stanie. Tusku zagospodaruje na czas kampanii wyborczej społeczne niezadowolenie, a sklepiki jak były tak będą. Podobnie jak automaty na każdej stacji benzynowej.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#91064

‘rząd” POdejmując zgodę na  udział  w globalnym  handlowym ZWIJANIU ewolucji ,zwijając cywilizację życia kultury miłości ....  „rząd” odjął  urzędom Obywateli - godności...  rozwijając  państwową  niewolę niegodnego  rozwijania  rewolucji śmierci, patologii bezprawia lekomanii, narkomanii, onkomanii nowych tworów POlitycznych  ...
 
HandLowe uMowy wymiany „wartości”  życiowych ... Dawniej rozwijały  stosunki  międzyludzkie... Teraźniejsze „dorzynanie watahy” = NIEETYCZNA  dzika POlityka  wszystko  zbruka i niszczy...   Stosunki handLove ... hand = ręka,poDaje, poręcza wiarę , zaufanie....  Love - przyjemnością  nie szkodzić organizmowi ...Wymiany handLove,  powinny być odpowiedzialne oferując COŚ  wartościowego (po pierwsze nie szkodzić)  w zamian  za  legalnie mianowane- państwowe  środki płatnicze    ... To COŚ  wymienianego na ZŁOTE = umowną wartość  państwa - pracy Obywateli  powinno być również  mianowane, badane, testowane, a  po otrzymaniu właściwych rzetelnych  certyfikatów handlowych, mogłoby brać uDział  w odpowieDzialnym dzieleniu  zysków i STRAT  społecznych PO sPOżyciu    życiowych POtrzeb  ( trzebienia  głuPOty i biedy ... dzieci i kobiet na których najłatwiej mogą  zarobić POlitycy POśredniczący w umowach prawnych ( kosztach leczenia Poszkodowanych,  POdtrutych,  w odszkodowaniach cywilnych, rentach chorobowych, rozpadzie rodzin Polski +  nieludzkich praktykach  politycznych  utajniających zabójstwa medyczne  w Polsce ~ 50 tys. rocznie ...Prawdopodobnie  dlatego „rząd”  OCENZUROWAŁ   radę  Wł.Putina :

„„W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „lekarze” -KTÓRZY ZARAŻĄJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI, ABY NA „leczeniu” ZARABIAĆ ””...

 Cenzurowanie, i utajnianie przestępstw „rządowo” urzędniczych  i smoleńska LEKcja POdważa  oczy, odważniejszym  Wyborcom jakie  zagrożenia  bezprawiem  sprowadzili na swoją  skórę „chowając Babciom dowody” i zmieniając kraj  PObytu , aby uciec od kraju PObytu dzikiego  BEZPRAWIA...

 Społeczne brnięcie w PObezprawie   finalnie  dla Polski  jest nonsensowne

O wiele ekonomiczniej  i ekoLogiczniej zaProwadzić  Prawo i Sprawiedliwość OBYWATELSKĄ  niż kompensować ( nie wiadomo czym VATą ? )   lawinowo narastające gigantyczne  straty (krwotoki, zatory wylewy, paraliże)  Obywateli  sPOwodowane przez  depresję  milionów  desperatów, załamanych  medialną  beznadzieją POwyborczą  od 2007r.

Pozdrawiam J.K.
 

Vote up!
1
Vote down!
0
#91025

Zgłosiłem ten potworny bełkot do moderacji.

Uważam, że takie wpisy - bez względu na to, czy są wytworem chorego umysłu, efektem działania jakiś dopalaczy czy też kretyńską prowokacją - ośmieszają portal.

Vote up!
0
Vote down!
0
#91046

Też oflagowałem (po raz pierwszy!). Facet ewidentnie niezrównoważony.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#91072

czy oby Pan nie padł ofiarą dopalaczy:)

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#91047

Prosimy o edycję powyższego wpisu.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#91052

Edytować, czy  edukować ?

Prawdę PiSząc  liczyłem na  dedukcję czytających  ze zrozumieniem.

Myślę „zwracać się”  treściwie (apetycznie nie  apatycznie)  do  Osób  umiejących  dysponować   mieniem  elementarnej  wiedzy ...
       O „rządowym”  podejmowaniu  zgody,  odejmującej godności  Obywatelom (POsądzanych  o wyborczy debilizm) ...
zGADzanie  się na  cofanie  (ewolucji) =  nie rozwijanie, a   zwijanie Człowieka ~~  cZŁOwieka zwijanie  w GADA -> „rządowym „  pustym gadaniem POżerającym  CZAS demokratyczny ( często  CZAS krytyczny) 

POnonsensowne  -> POstępowanie, nie jest postępowe
  nie  rozwija gospodarki  Obywateli Polski ... którzy są  ewidentnie oszukani przez „rząd” od 2007r.

...Czytam odczytujących nie wiedząc- czy tam czytają, czy tają  zrozumienie, czy tylko uDają  -„prokuratorów” ( na zasadzie  uda Jesz, Udajesz  „U” Dajesz) ...

 Staram się PiSać teksty - preTeksty ( preformy do rozdmuchania  w  większych formach publicyStycznych czytelniejszych dla statystycznych czytelników )

Mam serdecznie  dość (dobrości) =  POlitycznej degrengolady  gołosłownych goloBijców - golących Owce do cery ...owczym POpędem masy wykopane  dawno  na  BAL cer owczych...

Kondominium handlu i „zarobku” na parobkach robiących w para prawie "sprawiedliwości" = parawanie "rządowej" niesprawiedliwości  OBYWATELSKIEJ ...

Prawo handLowe, to odNoga  poRęki - Prawa cywilnego ...  Prawa Cywili, czy służb  wojskowych ... z wosku –> utylitarnie i elitarnie lepiącego się do palców rąk...  RozPoczynając Ud/Rękę ...MyśLenia, co chwycić, a co wykopać ...Myślmy o tym co mogą z nami zrobić  Kochani i Kopani przez funkcyjnych POidów ...pojonych do upojenia naszymi podatkami ~~ nieZrównoWażenie   urzędniczo marnoTrawionych ...

NiekontroLovane
Prawo „handLove”  może za bezCen przehandlować  pokoleniowy dorobek pokoleń Polski ... Prawem prywatnego handlu prywatą  ...
KorPOracyjno korupcyjne kryteria POróżniają     prawa prywatne i publiczne  KORZYŚCIĄ ("dobrość" ?)

Zadaniem norm prawa - prywatnego handlu,  jest przynoszenie korzyści poszczególnym jednostkom, co odróżnia je od prawa publicznego, które tworzone jest w interesie całego społeczeństwa lub państwa ...( cywili podzielonych służbami - „cywilizującymi” instytucje Polski ?)...

Udostępniona, czy tępiona  wiedza zniewala , czy poZwala  praWidłowo  wybierać  proDukty ( tylko po przebadaniu!!!)  

  inPortowane do portu naszej    świadomości organicznej ustroju  i prawnej (uMownej )  o ewentualnych  korzyściach, a najczęściej zaczajonych  stratach...

(  od "sprzeDających"  ("wartości")  wymagających odszkodowań cywilnych  dla  konsumentów - POdstępnie oszukanych !) 

STRATY generowane przez bezmyślność (służb "państwa")  mogą lawinowo  zaprzepaścić OBYWATELSKIE  plany odwdzięczenia  się Ojczyźnie bliźnich ...częstotliwością   myśli i działań patriotycznych, opartych na falAch  mózgowych, często tkliwie oPiSanych w słowach POLSKICH Pokoleń polimemów i „kopolimerów” DNA, często rewolucyjnie  modyfikowanego , czy rewelacyjnie (?) przyszłość POkaże czy   ukarze ?

Dziękuję za nauczkę.

Pozdrawiam J.K.
 

Vote up!
0
Vote down!
0
#91204

Prośba - naucz się pisać do rzeczy, a jeśli nie chcesz lub nie potrafisz, to umieszczaj swoją "sałatę słowną" gdzie indziej.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#91065

 "Gadający Grzybie" :  myślę  pisać inspirująco, a nie  wyczerpująco ... do  inteligentnych  LUDZI , a nie  do RZECZY zakurzonych do  wkurzenia ... Proszę  odnieś się  DOJRZALE  do  ocenzurowanej przez „rząd”PRowski  wypowiedzi Wł.Putina :  

  „„W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „lekarze” -KTÓRZY ZARAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI, ABY NA „leczeniu” ZARABIAĆ ””...

  Myślę, że 1.09.2009r. nie  chodziło tylko o SŁUŻBY „zdrowia”.  Medialne zlekceważenie (nie rozwinięcie, utajnienie ocenzurowanie)  tematów poruszonych dyplomatycznie  na Westerplatte.   Nie zapobiegło  KATAstrofie  politycznej...

Są powody i możliwości nie odkryte  w slovach  handLovych  „POlityki miłości” do siły racji i reakcji zrozUMIENIA.

Pozdrawiam J.K.
 
 

Vote up!
0
Vote down!
0
#91161