Komu nie w smak Żołnierze Wyklęci?

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Historia

Lista hańby: nazwiska posłów, którzy głosowali przeciw ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych".

Dziś obchodzimy pierwszy raz Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych". To wspaniały, pośmiertny sukces Janusza Kurtyki, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich tych, którym leży na sercu odkłamanie historii najnowszej i upowszechnienie wiedzy o antysowieckim powstaniu z pierwszych lat PRL. A może nie tylko z pierwszych lat, bowiem ostatni „Żołnierz Wyklęty”- Józef Franczak, ps. „Lalek” zginął w esbeckiej obławie w nocy z 20 na 21 października 1963 roku. Przypomnijmy, że datę 1 marca przyjęto ze względu na to, iż tego dnia w 1951 roku w więzieniu na Mokotowie stracono członków IV Zarządu organizacji Wolność i Niezawisłość.

Sądzę, że po ustanowieniu dzisiejszego święta, kolejnym krokiem powinno być wmurowanie tablicy poświęconej „Żołnierzom Wyklętym” na Grobie Nieznanego Żołnierza. Tylko, czy jest to możliwe, gdy Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa woli dziś stawiać pomniki bolszewickim sołdatom w Ossowie i słać proszalne adresy do Moskwy o łaskawą zgodę na przesunięcie pomnika polsko-radzieckiego „braterstwa broni” (słynny „Czterech Śpiących, Trzech Walczących”) w Warszawie?

Pocieszające jest, że świadomość społeczna jeśli chodzi o bohaterów antykomunistycznego podziemia rośnie, jednak dziesięciolecia komunistycznej propagandy wymierzonej w leśnych „bandytów” i sławiącej „kabewiaków” wciąż pokutują w świadomości wielu Polaków, szczególnie starszego pokolenia. Zresztą, co tu mówić o „prostych” ludziach, skoro zniesławiająca legenda nie zdołała wywietrzeć nawet z głów niektórych przedstawicieli wybranej przez Naród politycznej „elity”, za jaką chciałoby się uważać posłów na Sejm RP?

Łamiąc świąteczny nastrój, zamieszczam zatem listę hańby – nazwiska posłów, którzy głosowali przeciw ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych", bądź wstrzymali się od głosu. Zapamiętajmy ich dobrze.

I. Platforma Obywatelska:

1. Fedorowicz Jerzy Feliks - przeciw

2. Korzeniowski Leszek - przeciw

3. Olechowska Alicja - przeciw

4. Rzymełka Jan - przeciw

5. Zakrzewska Jadwiga – przeciw

II. Sojusz Lewicy Demokratycznej:

1. Ostrowski Artur - przeciw

2. Balicki Marek – wstrzymał się

3. Kamiński Tomasz – wstrzymał się

4. Kopyciński Sławomir – wstrzymał się

III. Niezrzeszeni:

1. Celiński Andrzej - przeciw

2. Kutz Kazimierz - przeciw

Zwracam szczególną uwagę na pana Jerzego Fedorowicza, który jak na urągowisko miał prowadzić dyskusję po pokazie sejmowym filmu „Czarny Czwartek”, a protest i wyjście posłów PiS skomentował słowami „dobrze, że te dupki wyszły”. Posłowie SLD – wiadomo. Kutz i Celiński również mnie nie dziwią – mizerni ludkowie postawili kropkę nad swą zacietrzewioną małością. Panom tym zostaje tylko zadedykować słowa katyńskiej modlitwy, którą spokojnie można odnieść również do Tych, których pamięć dziś czcimy. „Jeśli zapomnę o nich - ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie".

No właśnie.

Gadający Grzyb

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&84&18

Brak głosów

Komentarze

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Urodziłam się na lubelszczyźnie, w Rykach nie tak daleko od miejsca, gdzie - kiedy byłam 1,5 rocznym dzieckiem - zabito Lalka (u nas to się też nieliche bitwy odbyły). W zastraszonej rodzinie długo różne tematy były tabu. Wstyd, że dopiero niedawno dowiedziałam się o pewnych faktach. Takie piękne historie! I najbliższa rodzina. Kiedyś pytano mnie, a skąd ta miłość do koni. -Nie wiem, mówię. TERAZ już wiem :) Także dzięki Panu Prezydentowi. Chwała Bohaterom! i Bohaterkom (bo mieliśmy wspaniałe dziewczyny w rodzinie)

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#140053

Gratuluję zacnych, patriotycznych paranteli :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#140066

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Przybliżony cytat z "Syzyfowych Prac" a propos indoktrynacji/rusyfikacji młodego Borowicza: - "A Ruskie tyle robiły i nic"

Krew przemawia (i dobre geny też).
Chwała przodkom!
To dzięki tym wspaniałym dziewczynom i chłopakom jesteśmy kim jesteśmy!
To chyba właśnie te lampki zapalane na Wszystkich Świętych na wspólnych, często jedynie symbolicznych, mogiłach Wyklętych raz na zawsze uodporniły nas na bolszewicką propagandę.

P.S. Mogiły Wyklętych. Ależ tu widać parabolę do mogił Powstańców Styczniowych... Daj Boże, bo kiedyś z tego ziarna wyrosła NIEPODLEGŁA :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#140116

Pierwszy szereg ,niby przyzwoity,dalej las. Bawią mnie osobiście puszczanki łachudry Żeligowskiego, jak bełkocze o konsensusie-ta pierwsza szmata, dyżurna scierki PSL-u. To tak z boku ,ważne że wiemy co to Fedorowicz i Balicki.
Już do szufladki Celiński,Mężydło,itd.

I krótka ławka,coraz krótsza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#140055

Ta łachudra z PSL-u to Żelichowski
oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#140279

było po prostu niegodne polskiego parlamentarzysty ale też świadczyło o standardach, jakie panują w PO. To jest chyba ta słynna Tuskowa polityka miłości inaczej. Kochamy, ale tylko tych, którzy są z nami - tak pewnie miało być. I zresztą jest. Dobrze, że chociaż większość w Sejmie była za uchwaleniem tego Święta a tych 11 osób ma widocznie jakieś problemy z polską historią. Żeby tylko z historią.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#140056

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Jakże nisko można upaść...

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#140058

Otóż to - nawet SLD (ze wstydu?) zachowało się bardziej przyzwoicie od PO - a Fedorowicz, jak by nie było człowiek z opozycyjną przeszłością... szkoda gadać.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#140067

Mnie jednak najbardziej zastanawiają nazwiska z Platformy Obywatelskiej, która niekiedy przestawiana jest jako "prawicowa" (z której strony? trudno zgadnąć).
SLD-owcy mimo wszystko zachowali się zupełnie przyzwoicie - biorąc pod uwagę, że przeciwko głosował tylko jeden.
Celiński to komunista, podobnie jak Kutz. Nawet dobrze, że tak zagłosowali - przynajmniej wyraźnie widać z jakim g..... mamy do czynienia.
Myślę, że do tych nazwisk warto jeszcze wrócić w jakiejś akcji społecznej...

Vote up!
0
Vote down!
0
#140059

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Jak najbardziej! Trzeba pamiętać z kim mamy "przyjemność"!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#140063

Spisane będą czyny i rozmowy.
Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

To przecież ich, salonowy poeta napisał. Powinni więc w sposób specjalny zapamiętać. Banda bez czci, honoru i sumienia a nie posłowie na sejm R.P.

Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#140062

przebaczaj w imieniu tych których zdradzono o świcie
to juz nie salonowy poeta napisał,a my pamiętamy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#140065

Oba cytaty do powieszenia nad biurkami zaprzańców.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#140071

   powinny być publikowane i rozpowszechniane  wszędzie gdzie się tylko da. Tacy ludzie w żadnym wypadku nie powinni być powtórnie wybrani do parlamentu, ale tylko powszechna wiedza ustrzec nas może od podobnych kompromitacji.Taka postawa to hańba dla historii Narodu i jego pamięci.

------------------------------------------------------

Pozdrawiam Myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0

hejabar

#140068

Kutz zarobił na filmie:Śmierć jak kromka chleba. Dziś ,szkoda wikłać się w komentarze.
Czyżby kolejna menda na zleceniu sowieckim?
Zadziwiło mnie stwierdzenie że piosenkę : Janek Wiśniewski padł napisał jakiś TW, a potem sprzątneli z niej słowa: krwawy Kociołek tyran Trójmiasta.

To o czym My debatujemy,ścierwo podkłada obsługa.

My żremy, i podłością sramy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#140073

TeWusiem był autor muzyki do "Janka Wiśniewskiego". Autor słów jest czysty.
A Kutz to zapiekły staruch, któremu została już tylko nienawiść do PiSu a ostatnio również do Polski jako "okupanta" Śląska. Jego filmowy dorobek to przegląd koniunkturalizmu - kręcił zawsze pod tych co trzeba.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#140086

Uwolnic Slask od przyklajacych sie do niego mentow i problem sie sam rozwiaze. Kuc i jemu podobni to tylko jak w tym powiedzeniu, co to sie g... przykleilo do okretu i wola: kapitanie plyniemy. Te elementy ida za pieniadzem i czujac kase pozbywaja sie wszelkich skrupulow.
Swoja droga, w nastepnych wyborach, gdy PO zmniejszy ilosc krzesel w Sejmie, gdzie podzieja sie te wyrodki, ktorzy na niepodlegla Polske reke podniesli. Warto zapamietac te nazwiska i sledzic ich kariery.

Vote up!
0
Vote down!
0
#140263

Piękne święto, choć nastrój mało świąteczny, bo... zresztą nie wypada dziś marudzić.

Gdyby ktoś mnie spytał, który z tych wszystkich pięknych życiorysów Żołnierzy Wyklętych robi na mnie największe wrażenie, to odpowiedziałbym, że postać Danusi Siedzikówny - słynnej "Inki" rozstrzelanej krótko przed swoimi... 18-tymi urodzinami. Prosta dziewczyna, sanitariuszka, która po akcjach opatrywała także... milicjantów! Po aresztowaniu torturowana, poniżana nie wydała nikogo, nie podała oprawcom żadnych adresów. Nic. Kompletna porażka nienawiści wobec wielkiej miłości do Ojczyzny! Umierała z okrzykiem "Niech żyje Polska" na ustach.

Chwała i Cześć naszym bohaterom!

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#140090

Cześć i chwała. Miejmy nadzieję, że niedługo również władze naszego państwa będą czcić ten dzień odpowiednio do jego rangi.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#140097

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Ponoć w ostatnim grypsie napisała do babci, że zachowała się godnie.
A jej kaci "godnie" sobie żyli/żyją

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#140113

Dla uzupełnienia tekstu "samotnego wilka": jeśli ktoś nie ma książki (ok 41 stron) o Danucie Siedzikównie (autorstwa Piotra Szubarczyka, to jest ona do ściągnięcia (ok 16 Mb)w formacie pdf ze stronu BBN, link poniżej:
www.bbn.gov.pl/portal/pl/524/quotInkaquot.html.

ALS

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ALS</p>

#140199

Takie książki trzeba koniecznie rozpowszechniać!!! Dziękuję za link.
Pozdrawiam
MD

Vote up!
0
Vote down!
0
#140201

Teraz tylko trzeba pisac przypominac

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#140104

Dziś pod więzienie na Rakowickiej nie wpuszczono prof. Józefa Szaniawskiego...

...natomiast kwiaty składał tam zięć ubeków...

                             ....rechot historii............

 

http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2011/03/2011.03.01.akt02.mp3

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#140107

Smutne.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#140117

Z 204 posłów PO, rękę przeciw miało czelność podnieść pięciu... posłów nie napiszę bo mi wstyd - pięć członków.
To stanowi 2,451% całej reprezentacji.

Z 44 posłów SLD, rękę przeciw miał czelność podnieść członek sztuk - jeden.
To stanowi 2,275% całej reprezentacji.

Lepiej zachowała się nawet koalicyjna wszystkimdajka...

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#140120

Warto zapamiętać tę statystykę - matematyka to nauka obiektywna :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#140124

i dlatego SLD tak głosowało, żeby poprawić swój wizerunek i oszukać naród, który z obserwacji "ma krótką pamięć" - niestety!

A;S

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ALS</p>

#140140

Od siebie dodam, że film Jerzego Zalewskiego o Roju chyba napotyka jakieś trudności, choć jest już po kolaudacji, bo miał być wyświetlany właśnie 1.marca.
Dobrze, że kluby GP zadbały o uświetnienie tego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych właśnie tym filmem, składając hołd Bohaterom.

A co do Fedorowicza, to beznadziejny przypadek. Dziwię się, że jeszcze ktoś go wybiera na stolec poselski. Ten osobnik jest tak do szpiku kości przenicowany pustotą i miernotą, że gdyby nie było to takie żałosne, z pewnością byłoby śmieszne. Chętnie bym go zapytała, jakie motywacje nim kierowały, kiedy wciskał przycisk na biurku...
POseł Federowicz wstyd przynosi Królewskiemu Krakowowi i tyle!

Pozdrowienia i dzięki za tę listę

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#140180

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Bez niezakłamanej historii nie można żyć uczciwie i z honorem,dlatego dzisiaj po 50-u latach zakłamywania naszej historii jest tyle kanalii ,dlatego głosują w ten sposób  tacy jak Celiński, Fedorowicz,Kuc i inni  i nie łudźmy się, tych posłów było by dużo więcej ,ale relatywizm ich powstrzymał,moim zdaniem taki Wenderlich,Napieralski i wielu innych nie głosowali w zgodzie z własnymi przekonaniami,tylko oni jeszcze mają troszeczkę wstydu,fakt nie wszyscy ,choć wielu.Druga sprawa to ta aby w kampanii  wyborczej głośno o tym przypominać,kto i z czyjej partii się zeszmacił.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#140136

ALS
To wspaniale,że patriotyczna inicjatywa śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego,doczekała się realizacji ustanowienia w dniu 1 marca dnia Żołnierzy Wyklętych. Inicjatyw tego rodzaju było wiele, a o których trudno się dowiedzieć (paradoksalnie, dowiedziałem się, że NIE Urbana, z oburzeniem oczywiście, podało, że Lech Kaczyński ustanowił 21 świąt patriotycznych w ciągu roku!!). Chciałbym podzielić się następującą refleksją. Posłowie lewicy (SLD frakcja PZPR z czasów PRL zwana "Chamy" oraz PO czyli frakcja PZPR z PRL zwana "Żydzi") oraz posłowie koniunkturalni, którzy głosowali za przyjęciem uchwały o ustanowienie dnia 1 marca dniem Żołnierzy Wyklętych bezpartyjni wpisują się w obłudną politykę oszukiwania narodu (w ostatnich czasach np. poczynając od przyjmowania kondolencji od głów państw na pogrzebie śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez Komorowskiego, Tuska i Sikorskiego występując przed rodzinę zmarłego, czy chęć wystąpienia przez Komorowskiego z obłudnymi przemówieniami na Powązkowskim Cmentarzy Wojskowym w zbliżającą się rocznicę smoleńską na godziny przedpołudniowe, kiedy rodziny, często przybywające z daleka z odległych miejsc Polski, chciałyby pomodlić się na grobach swoich bliskich
Inna kwestia, to fakt, że ktoś miał rodowód opozycyjny nie świadczy o tym, że był opozycjonistą, równie dobrze mógł być agentem wsadzonym do opozycji ,a mamy tego coraz więcej przykładów (ciekawe, czy opinii publicznej uda się dotrzeć do archiwum WSI przed "wrogim przejęciem" IPN-u.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ALS</p>

#140139

Oczywiście, że posłowie z SLD głosowali "za" ze względów koniunkturalnych, ale jak to mówią "hipokryzja jest hołdem jaki występek składa cnocie". Natomiast tych kilku państwa z PO z Fedorowiczem na czele i "bezpartyjnych" Kutza i Celińskiego nie było stać nawet na taki hołd. A "Solidarnością" to lubią sobie buzie wycierać, oj lubią...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#140238

"Sympatyczny"* bloger Celiński z S24.

___________
* Analogicznie do atramentu sympatycznego

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#140156

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Bardzo spóźniony komentarz, ale nie mogłam się powstrzymać:

Bloger Celiński - przed czytaniem należy postawić przed sobą miskę-może okazać się przydatna. Lektura może spowodować wymioty!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#147892

Oj, znam ja tego pana jeszcze z czasów, kiedy chował się po kościołach przed SBecją. Wtedy KK i księża byli wg niego jak najbardziej OK, bo dawali schronienie, wikt i bezpieczeństwo.
Po '89 nie wiedzieć czemu, jakoś mu się odwidziało o całe 180 stopni i tak, jak wcześniej popierał Kościół Katolicki, tak potem każde jego wystąpienie naznaczone było jego, hm... należałoby może napisać - krytyką (byłoby ładnie), ale to nie była krytyka, to było zajadłe opluwanie!
Zapamiętałam go sobie, bo w tym chórku plujących jadem nikczemników (obok Michnika, Modzelewskiego, Lityńskiego, Labudy Barbary i innych), wyróżniał się był rzeczony Celiński wyjątkową wstrętnością i szczególną hipokryzją.
Dlatego uważam go za politycznego śmiecia i wyjątkową kreaturę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#147916