Panie kelner, jeszcze raz to samo.....

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Scena polityczna jest tak zabetonowana, że zmiany są praktycznie niemozliwe i nadal będziemy mieli ten sam żenujący spektakl. Miedlenie,międlenie,międlenie...wkółko tego samego.Do urzygu.

Dlatego ze stoickim spokojem przyglądam się tradycujnym przepychankom.Spektakl przypomina przedszkole gdzie odbywa sie konkurs na najlepszego skarżypytę połączony z paradą oszustów.

Już dzisiaj wiadomo kto wygra wybory i to niezaleznie od tego kto zdobędzie najwięcej głosów. Niestety zwycięzcą tych wyborów będzie SLD.

Poniższe video tylko pozornie nie dotyczy polityki i tego co czeka nas w październiku.Wystarczy odrobinę wyobraźni. Podłożyć pod  "tydzień" -okres między wyborami , a niedziela - to niedziela.

    

Czy nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić ,że ten fragment śpiewaja wyszyscy bez wyjątku polscy politykierzy:

  "W Polske idziemy, drodzy panowie,W Polske idziemy,

Nim pierwsza seta zaszumi w glowie
Do ludzi lgniemy.
Sluchaj, rodaku,
Cicho!
Czerwone maki, serce, ojczyzna,
Trzaska koszula, tu szwabska kula,
Tu, popatrz, blizna.

Potem wysnimy sen kolorowy, sen malowany,
Z twarza wtulona w kotlet schabowy, panierowany,
My, pelni wiary, choc leb nam ciazy, ciazy jak olow,
Ze zadna sila nas nie pograzy... orlow, sokolow!

A potem znow sie przystopuje i znow gaz,
I spoleczenstwo nas szanuje, lubia nas.
Usmiecha sie najmilej ten i ow,
Tak rosnie, rosnie nasz przywilej swietych krow.

 

  Tyle tylko, że z twarzą wtulona w kotlet schabowy panierowany

  budzi się niestety polski wyborca.

Ale jakże mogłoby by być inaczej , skoro z towarzystwa magdalenkowego "wykrusza" tylko albo wypadek albo "zejście naturalne".

Ani opozycja ani jak się okazuje RZĄDZĄCY (sic!) .... NIC nie mogą zmienić - bo ci drudzy nie pozwalają.

W samych partiach też nic się nie zmienia. Listy ustala sie w zaciszu gabinetów. Posłów do okregów wyborczych w PRL-u Bis zawozi się " w teczkach" i to nie konicznie tych z IPN. Zawozi się w teczkach , bo już nie wywozi sie ich na taczkach. Obroni ich nasza dzielna Policja i Straż Miejska.

A któż broni przeprowadzić w okręgach partyjne prawybory, wyłonić w środowiskach najlepszych kandydatów tam żyjących  i znających miejscowe bolączki. PO zrobiło juz raz żenującą karykaturę takich prawyborów, PiS jakby bardziej realistyczny nawet sobie d..py takim czymś nie zawraca.To jak sie coś może w Polsce zmienić skoro od lat "naprawiają" Polskę ciągle ci sami nieudacznicy którzy to wszystko spieprzyli? Od 30 lat katuja się dla naszego dobra ciągle ci sami męczennicy.Stryopianowi bohaterowie z niezaleczonymi odleżynami. Przez 30 lat nie zrobili nic dobrego. Pozwoli rozkraść Polskę obciążająć sie winą nawzajem i dzisiaj znowu obiecują zbudować druga Japonię, druga Irlandię drugie Węgry ( teraz) a wychodzi druga Grecja.

A kiedy zaczniecie łobuzy budować POLSKĘ. Pierwszą. Bo Polska jest najwazniejsza ?!. Nie . Okazuje sie że w tej kampanii najwazniejszy jest człowiek.

Najwazniejszy jest człowiek , bo to człowieka trzeba znowu oszukać aby zagłosowal tak jak ONI potrzebują.

Po raz kolejny zamawiamy jak w "Pędzącym Króliku" - "panie starszy , jeszcze raz to samo" ,do urzygu i potem dziwimy sie że jestesmy w stanie jaki wyśpiewywał W.Gołas. Skończy sie znowu kacem.

PS. Tłumaczy się nam : "Polacy zasługują na więcej" . Na więcej ? czego? tego samego od tych samych? Wystarczy. Od tego nie "Żyje się lepiej" . Nie wszystkim.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

w zasadzie można całość rozpocząć i zamknąć tym trafnym spostrzeżeniem: "Scena polityczna jest tak zabetonowana, że zmiany są praktycznie niemozliwe i nadal będziemy mieli ten sam żenujący spektakl."

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#179032

który ten beton rozkruszy. Bo beton wlał sie i we wladze i w spoleczeństwo, które ani drgnie.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#179035

Jezeli prawie nikt juz dzisiaj nie walczy o zmiane ordynacji wyborczej na wiekszosciowa....to coz mozna oczekiwac...! W naszym jakze nieszczesliwym kraju zwanym OTAKE, narod polski zwany Polactwo zadowolony jest z siebie do tego stopnia, ze nie zauwaza iz wszystkie bez wyjatku okraglostolowe partyjki daza do jego zniewolenia i likwidacji panstwa....nawet takiej namiastki jak Bolowa Otake....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#179084