Za wszelkimi wojnami stoją bankierzy

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Od kryzysu z 1907 roku, banki były w stałym kontakcie z Białym Domem nie tylko w związku z polityką finansową, gospodarczą, handlem, ale również aspektami I i II Wojny Światowej, potem także Zimnej Wojny. Za przemianą USA w supermocarstwo były banki.

Na początku i wojny światowej, Woodrow Wilson  początkowo przyjął zasadę neutralności USA. Ale Bank Morgan, najpotężniejszy bank w tym czasie, bank który finansował ponad 75 procent Sił Sojuszniczych podczas I wojny światowej... wypchnął Wilsona z neutralności prędzej niż on sam mógłby to zrobić. Stało się tak ze względu pragnienie bankierów, by być związać się z jedną ze stron stron tej wojny.
Wówczas, po drugiej stronie wojny, ustawił się National City Bank, który, współpracując z Morgan przy finansowaniu Francuzów i Brytyjczyków, nie miał problemu by finansować Niemcy, podobnie zresztą jak robił to też Chase.
 

Gdy Prezydentem został  Eisenhower  USA kontynuowały swą ekspansję w ramach doktryny mówiącej o zapewnianiu pomocy wojskowej i wsparcia  krajów w ramach obrony przed tzw. zagrożeniem przejęcia  przez komunizm... Co zrobiły Banki?  Otworzyły swoje przedstawicielstwa, w takich regionach jak Kuba, Bejrut i Libanie, czyli tam gdzie USA również chciały założyć swoje przyczółki w ramach zimnej wojny ze Związkiem Radzieckim. I tak zestawienie finansów i polityki zagranicznej stało się bardzo wyrównane.

W latach 70., ta równowaga nieco się zachwiała, bo gdy Ameryka realizowała swoje inicjatywy w polityce zagranicznej ukierunkowane ekspansje wpływów, to bankierzy którzy poczuli zapach ropy  i skoncentrowali swoje skrajne wysiłki na aktywację relacji z Bliskim Wschodem. Później  dopiero podążył za nimi rząd USA. Na początku sięgnięto po  Arabię Saudyjską później dalej. Kiedy banki uzyskały dostęp do pieniędzy z  ropy użyły je do zadłużenia Ameryki Łacińskiej i dalej  poprzez różne formy kredytów reszty świata. Tak znaleźliśmy się tu gdzie jesteśmy.

Poniższe video zawiera obskurny, wulgarny język i mówi bezlitosną prawdę. Oglądasz wyłącznie  na własną odpowiedzialność. Osoby wrażliwe proszone są o opuszczenie tego fragmentu. Aha. Carlin nie mówi o Polsce, ale o Ameryce. To tylko globalne złudzenie wynikające z NWO.

"coś" usuwa to video ale może link zadziała: http://www.youtube.com/watch?v=CyrEOFossqU

Zauważyliście że to co w pierwszej kolejności zaoferowano Ukrainie  w ramach "bratniej pomocy" to jest nie wzmocnienie militarnej zdolności obrony a zwiększenie zadłużenia?

         

 Podczas I Wojny Światowej wspomniany bank JP Morgan wykupił kontrolne udziały 25 głównych gazet amerykańskich po to by prowadzić propagandę popularyzującą przystąpienie USA do walk.

W tym samym czasie wiele banków faktycznie finansowało hitlerowskie Niemcy.

W 1998 roku BBC podało: "Barclays Bank zgodził się zapłacić $3. 6m dla Żydów, których aktywa zostały przejęte z francuskich oddziałów brytyjskiego banku - podczas II wojny światowej.

Chase Manhattan Bank, przyznał się zajęcia około 100 kont posiadanych przez Żydów w oddziale w Paryżu -także podczas II wojny światowej... " Dokumenty jakie znajdowały się w US Treasury dotyczące działalności Chase w Paryżu w 1940 roku wskazują, że lokalny oddział pracował "w ścisłej współpracy z władzami niemiecki" w zabezpieczeniu majątku żydowskiego.

W 1999 roku BBC podało: Francuska Komisja Rządowa, badająca zajęcie Żydowskich rachunków bankowych podczas II wojny światowej wymienia pięć amerykańskich banków: Chase Manhattan,  JP Morgan, GuarantyTrust Co. w Nowym Jorku, Bank Miejski Nowego Jorku a także  American Express - które miały brać w tym udział. Mówi że ich Paryskie oddziały przekazały hitlerowskim okupantom około stu takich kont.

          

Jedna z głównych brytyjskich gazet - The Guardian - w 2004 roku odnotowuje: Dziadek Georga Busha (ojciec Georga H.W. Busha), były senator USA Prescott Bush, był dyrektorem i posiadał akcje spółek, które zaangażowały się i czerpały zyski z finansowania zwolenników hitlerowskich  Niemiec. Guardian w nowo wykrytych w archiwum państwowym USA dokumentach uzyskał potwierdzenie  że firma której Prescott Bush był dyrektorem była zaangażowana w finansowanie architektów nazizmu.
 

Dokumenty wskazują, że pracował dla firmy, Brown Brothers Harriman (BBH), która działała na terenie USA jako podstawowa dla  niemieckiego przemysłowca, Fritza Thyssen, który wspomógł finanse Hitlera w latach trzydziestych. Bush był jednym z założycieli i dyrektorem osadzonej w  Nowym Yorku - Union Banking Corporation (UBC) reprezentującej  interesy Thyssen w USA i kontynuował pracę w banku, po tym jak Ameryka przystąpiła do wojny.

W latach trzydziestych Brown Brothers Harriman, który twierdził, że jest  największym na świecie  bankiem inwestycji prywatnych wraz UBC zakupił i wysłał warte miliony dolarów złoto, paliwo, stal, węgiel i obligacje skarbowe USA, do Niemiec, wspomagając i finansując przygotowania Hitlera do wojny. W latach 1931-1933 UBC kupił ponad 8 milionów dolarów warte złoto, z tego 3mln zostało wysłane za granicę. 

Duże banki mają również swój udział w praniu pieniędzy dla terrorystów. Mówił o tym pracownik jednego z wielkich banków, który oskarża banki także o pranie brudnych pieniędzy dla karteli narkotykowych i twierdzi że ten proceder trwa. 

Według BBC i innych źródeł- Prescott Bush, JP Morgan i inni wiodący finansiści finansowali także przygotowanie zamachu na Prezydenta Franklina Roosevelta próbując, głównie,  wprowadzić faszyzm w USA.
 

Zapewne kiedyś okaże się kto i dlaczego finansował i organizował Kijowski Majdan, gdzie także faszyści od których teraz wszyscy się odżegnują odgrywali wcale niepoślednią rolę.

        

Coraz więcej osób wypatruje i w rzeczywistości dostrzega związki między firmami banksterskimi   i militaryzmem... Wygląda na to ze rzeczywiście wszystkie wojny są wojnami bankierów.
 

Źródło: http://www.globalresearch.ca/bankers-are-behind-the-wars/5378240

Opracował jak potrafił,

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:9)

Komentarze

za ustanowieniem nowej wladzy od wiekow stoja zydowskie pieniadze.

A mozna by jeszcze dalej siegnac w glab histori  niz czterdziesci srebrnikow.

Malo ludzi zdaje sobie sprawe ze pierwsza rewolucja bolszewicka za pieniadze angielskich Zydow  to Wilka Rewolucja Francuska

ktora dla Francuzow jest rzecza swieta mimo wielkiego oszustwa historycznego i zaklamania chociazby mit zdobycia Bastyli, ktorej to data jest dla zabojadow obchodzona co roku jako najwieksze swieto

narodowe, no coz ksiazki historyczne czy media sa w gesti potomkow tych co te rewolucje finansowali.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1424808

 

Że francowaci i ich rewolucja to pierwowzór komunizmu.

Mój znajomy zakonnik , kapucyn, ksiądz Zygmunt zwsze powtarzał że nie ma na swiecie bardziej wrednych osobników niz Francuzi. Przecież Polska rządzi de facto francuska loża masońska. Nie Makrela.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1424809

A autorowi gratuluję kolejnego dobrego wpisu na "5". Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1424810

 

Nic tak nie mobilizuje do pracy, jak życzliwa obecność Czytelników na blogu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1424813