Na Kijowskim Majdanie protest trwa.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Przeciwko komu protestuje kilkuset mieszkańców namiotowego miasteczka? Przecież podobno w Kijowie jest legalna władza? Może jednak protestujący uważają że jednych łotrów zastąpiono innymi. Miasteczko ciągle się broni. 

Do kolejnych napięć doszło we czwartek na placu niepodległości w Kijowie. Arena protestów ulicznych, które obaliły prezydenta popieranego przez Moskwę w dalszym ciągu jest miejscem  demonstracji. Przeciwko komu trwają protestujący którzy nie pozwolili usunąć namiotów ekipom miejskim i oddziałom sił specjalnych.

Znowu doszło do zbrojnych zamieszek  gdy na widok oddziału sił specjalnych policji protestujący -niektórzy z nich w mundurach i maskach wymachując kijami ( jak to w Kijowie) - rzucali butelkami i cegłami z chodników w pracowników komunalnych, wysłanych do usunięcia namiotów i barykad.

  

Jak na ironię oddział specjalny policji który wysłano dla usunięcia "majdaniarzy"  faktycznie składa się z byłych aktywistów Majdanu. Tak więc wczorajsi protestujący dziś w policyjnych mundurach teraz sami doświadczyli gradu kamieni i  smaku koktajlu Mołotowa.

Demonstranci znowu podpalili hałdy opon, wysyłając na miasto chmury czarnego dymu.

               

Policjanci i pracownicy miejscy ostatecznie wycofali się, sytuacja pozostała nierozwiązana.

Wielu protestujących, także z bojówek samoobrony, zabrało swoje namioty i powróciło do domów  po wyborze Petro Poroszenki na prezydenta.

Ale wiele barykad, wraz z prowizorycznymi kapliczkami ku pamięci demonstrantów zabitych przez snajperów pozostało na miejscu  a kilkaset osób są nadal koczuje na Majdan. Jakoś w mediach jest cicho na ten temat. Kijowską sielankę zakłóca tylko Putin.

Ci dla których demonstrujący dziś ciągle na Majdanie poświęcali swoje życie dzisiaj każą się im szybko wynosić. "To praktycznie nie normalni ludzie " powiedział Jurij Jarosławowicz Kowalczuk, 43-letni biznesmen.

"Większość "prawdziwych demonstrantów"  z Majdanu, albo wróciło do domu, rodziny i pracy zawodowej, lub są ochotnikami  w ukraińskiej armii zwalczającej separatystów prorosyjskich. Ludzie obecni jeszcze na Majdanie są pijani, to  alkoholicy lub prowokatorzy opłacane przez Rosję."  Tak podobno mówią byli protestujący którzy nie rozumieją kim są ci ludzie.

Ciekawe czemu to oni sami nie walczą w Donbasie tylko popisują się w mediach elokwencją .

" Oni usunęli jednego kryminalistę prezydenta i zainstalować nowego. Dlatego Majdan jest nadal potrzebny" - Tak mówią jeszcze inni nie bardzo wiedząc kim są ci " ONI" .

Jeden z protestujących w stroju ukraińskiego Kozaka , Mykoła Bondar, Tak tłumaczy sprzeciw wobec prób likwidacji obozowiska. Byłem z grupą młodych zamaskowany protestujących, stałem na ciężarówce, uderzając kijem w dach pojazdu . Ale ONI - "Próbowali  nas dzisiaj zabić. Oni nas podpalili ,"powiedział.

Jest rzeczą oczywistą że Majdan powinien wrócić do normy, że miasto musi żyć swobodnie. lej jest też coś co podpowiada, że ludzie którzy tam trwają intuicyjnie czują że nie jest tak jak być powinno. Oni po prostu czują że ich oszukano i zainstalowano marionetki tyle że innego mocarza.Rosyjskie i ukraińskie media  ( a także światowe) nie pokazują na czym rzeczywiście polega konfrontacja. Żadne zachodnie media nie informują że Kijów obecnie ma rząd niekompetentnych ludzi co sprawia, że demonstranci, wyglądają jak idioci. Ludzie na Majdanie są "zwariowani" na punkcie swojej Ojczyzny i wiedzą że sprawy nie idą we właściwym kierunku. Dlatego oni ciągle  śpiewają  "Ofiarowaliśmy za ten rząd nasze życia i ciała! Nie możecie nas  wyrzucić !"

Czy ten rząd użyje przeciw protestującym w Kijowie, którzy wynieśli ich do władzy, tej samej taktyki, którą stosuje na protestujących w Doniecku : karabiny maszynowe, naloty, artyleryjski ostrzał i bombardowanie. To przecież takie łatwe do wykonania i nikt na Zachodzie tego, tak jak  w Gazie, nigdy nie potępi.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:12)

Komentarze

Moim zdaniem, Majdan powinien zostać zinstytucjonalizowany w jakiejś formie, bo to jest tradycyjnie kozacka, siczowa forma demokracji bezpośredniej. Nie należy też się dziwić ludziom, że mają ograniczone zaufanie do władz. Oddziały ochotnicze, np. te rekrutujące się z majdanowiczów wykazują większą ochotę do walki niż oddziały regularnego wojska stąd też się biorą tarcia. Ja też po pewnym czasie od r.1989 przestałem ufać części byłej opozycji solidarnościowej, nie dziwią mnie więc napięcia na Ukrainie będącej pod wielką presją..

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1434588

To bardzo syntetyczna ale dokładna analiza.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1434603

Mongoł bez charakteru i jego wierny giermek już się zaszczycili obecnością na moim blogu.

 

Tak przez paru bęcwalów tolerowanych by nie powidziec "hołubionych" jeden z najlepszych portali będzię się przemieszczał tam, skąd już nie ma odwrotu.

No, ale decyzje należą do decydentów.

Warto przejrzeć dyskusję u sigmy, bo tam się delikwent ze swoim bufonizmem, magalomanią, hiporyzją i chamstwem popisał na cały regulator.

Ja jestem cierpliwy i niespotykanie spokojny człowiek, ale co za dużo - to niezdrowo.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1434607

Kto protestuje na Kijowskim Majdanie?

Mówisz o 800 osobach.

Kim jest 798 osób-nie wiem.

Kim są dwie osoby wiem doskonale:dwaj bandziorki,oszczymurki z Rawy Ruskiej!

Mam podejrzenie graniczące z pewnością że większość tych "protesujących" jest taka sama czyli są tam za kasę.

Pozdrawiam

kh

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#1434615

Pozostali nie żyja tam powietrzem i zapewne nie tylko ciasteczkami jakimi karmi ich pewna zblazowana amerkańska lewaczka.

Ktoś to utrzymuje bo zapewne sie opłaca. Zainwestował i raczej nie ma pełnej gwarancji na zwrot kosztów.

To tak jak podtrzymywanie żaru w ognisku. Jak trzeba będzie znowu upiec swoje kartofle to sie ognisko rozdmucha.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1434620

Tylko.

Ja byłem tam.

Co prwda minęło kilkanaście lat od mojego zaangażowania w ichnie problemy.

Myślałem wówczas że myślimy chociaż trochę podobnnie.

Myliłem się. 

Bardzo się myliłem.

Nie spotkałem ni jednego Ukraińca który by chciał coś załatwić dla swojego państwa,województwa czy społeczności.

Zawsze było pytanie,czy żądanie:"szo bude dla meny"?

Chciałbym się mylić ale oni nie mają żadnych szans!

Nie są społeczeństwem i nigdy nie będą!

 

Mówię to z przykrością bowiem wielka część mojej rodziny pochodzi z kresów,bo w dzieciństwie mówiłem biegłe w dwu naszych językach!

Jeśli masz ochotę-zapraszam na privatbox.

PZDR

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#1434630

Ludzie na majdanie pilnują, by Ukraina przestała być paruskim dziadostwem i stała się cywilizowanym krajem.

To ich słowa.

Moze myślą coś innego ?

Ale jeśli jest jak mówią, to szybciej staną sie normalnym państwem, niz nasza Polska.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1434621

Niech by poszli z głosem tych co ich z Polski nawołują i wpieprzą się jeszscze bardziej niż my. Ukraina w EU to koniec naszego "dobrobytu a początek polskiego skansenu. Wspomnicie moje słowa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1434645

 

Natomiast Niepoprawni drepczą systematycznie w dół : Poland - 4,735 choć niedawno stali najlepiej- ale wykańcza ich jazgot. Jak kto sobie pościele tak się wyśpi. Niedawno Niepoprawni byli z tej trójki najlepsi , nawet po ostatnim przełomie. Szkoda że tak się dzieje bo wielu ludzi, tak jak ja, ma do niego sentyment ( ale czy starczy cierpliwości) . Paru łotrów "nawróconych" na portal potarfi go zniszczyć ( może zostali tam po to skierowani.
nadużycie link skomentuj
Nathanel 09.08.2014 18:42:53

http://spiritolibero.neon24.pl/post/111824,milion-z-pogrozkami-w-tle#comment_998004

 

po co trwają tutaj buce, które nie chcą iść dwoma drogami naraz...pytanie za 100punktów:)))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1434658

Juz dawno ci powiedziałem ze zachowujesz sie jak Sancho Pansa. Widzę  że sie nie pomyliłem.

 

A wędrowna trupa usiłujaca uczynić z kolejnych portali trupa to niezaprzeczalny fakt. Mam ci przypomieć jak i gdzie bluzgałeś na Niepoprawnych? Hipokryto!

Ta trupę szczęśliwie z niektórych portali pogoniono na czas jak tylko sie zorientowano i nie idzie tu o NE. Ludzie wiedzą tylko udaja że nie pamietają.

Czekałem który przywlecze ta informację jak działo na wróbla i nie pomyliłem się.

Uderz w stół a nożyce sie odezwą.

Niepoprawni mimo wszystko pozostaną a po sabotażystach zostanie tylko smród.

PS. Tu się własnie objawiła rozbijacka robota sabotazysty.

Trolujesz nie na temat zamiast napisać oddzielną notkę i zacytować całą wypowiedź - manipulatorze. A przede wszystkim jak widze jesteś wiernym czytelnikem w tym "bagnie" . Nie mozesz darować ze wam tam pokazano drzwi.

Podłe kameleony.

Daleszej ani żadnej dyskusji ani z tobą ani pozostałymi , jak to napisałeś "bucami" z mojej strony nie będzie. Mozecie pisać o mnie co chcecie i gddzie chcecie.

Nie dyskutuje się z osobnikami nie posiadajacymi zdolności honorowej- obrażjacymi kobiety i kłamcami.

Nie podreperujecie swojej podłej reputacji dyskusja  ze mną.

Mam nadzieję że jesli macie jakieś resztki honoru nie będziedzie smrodzic na moim podwórku.

 

Żegnam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1434670

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1434694

Poczytaj sobie Trybie z kim rozmawiasz; Tfu !!!!

 

 

 

http://joechal.salon24.pl/446188,joe-chal-nathanel-vs-sp-ks-popieluszko-i-posel-mezydlo

 

 

Joe Chal – „Nathanel vs sp ks Popiełuszko i poseł Mężydło!”

Joe Chal

                      

Rok temu razem z Panem Mrozewskim zapytaliśmy Nathanela o wyjaśnienie „Kim on jest i jaka funkcje pełnił w PRL-u”?
Niestety pytanie pozostało bez odpowiedzi.
Na początku 2011 roku Pan Mrozewski wciągnął mnie jako blogera do Nowego Ekranu i tam trochę pisałem a tematyka było dociekanie „Kto to jest Ryszard Opara i dlaczego z biednego lekarza do 1988 r, który nie potrafił zdać egzaminu w Australii aby zakwalifikować się do oficjalnej praktyki lekarskiej na antypodach stal się nagle najbogatszym milionerem w Polsce?”
Wtedy to właśnie Nathanel wszedł do akcji i bezpodstawnie zaczął zmyślać i wypisywać na NE, ze ja jestem jakąś wtyczka UB.
To spowodowało, ze wspólnie postanowiliśmy sprawdzić kim on jest.
Zabrało to nam kilka miesięcy i doszliśmy do wniosku, ze Nathanel to najprawdopodobniej: były milicjant, mieszkający obecnie w USA, pracownik KWMO w Toruniu zamieszany w porwanie ks J Popiełuszkę i słynne toruńskie porwania / m in posła Mężydło/.
/słowo najprawdopodobniej użyłem ze względów prawnych/.
Jak do tego doszliśmy?
Kiedy Pan Mrozewski opisał postać Nathanela ja skojarzyłem sobie opowiadanie mojej znajomej Pani Aleksandry P, która dość drobiazgowo opisała postać tego milicjanta.
Był on dwa razy już po 1990 roku w Polsce aby odwiedzić swoja matkę w Toruniu, która właśnie opiekowała się Pani Aleksandra.
Kiedy po raz pierwszy opisaliśmy na Nowym Ekranie nasza podejrzenia / Nathanel był jednym z redaktorów dziś w niełasce LL/ i podałem tylko imię mojej znajomej , ktoś spowodował, ze pani Aleksandra szybko skontaktowała się ze mną i słowami „Ja nie chce nawet myślami wracać o tym Panu i proszę mi dać spokój!”. Przypominam, ze mój kontakt z panią A. P zerwał się kilka lat temu nagle i myślałem, ze na zawsze?
Jeśli kogoś interesuje ten temat podaje linki;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Porwania_toru%C5%84...
http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/ind...
Dziś po roku zadam to samo pytanie:
„Panie Nathanel!
Czy może Pan zeskanować swój paszport w którym jest pana nazwisko i zdjęcie?
Jeśli zobaczę ten scan to jestem w stanie pana nawet przeprosić. Jeśli chce pan mój skan paszportu polskiego czy australijskiego to ja chętnie to zrobię.”

Joe Chal

 

PS;/ Jeśli komuś się wydaje, że skazany Piotrowski i jego dwóch kolesiow milicjantó w procesie o zabójstwo to jest ta cała banda morderców sp ks J Popieluszki to się bardzo myli. Wszystkich operacyjnych milicjantów zaangażowanych w ten proceder to grupa grubo przekraczająca 100 osób z Kiszczakiem włącznie. Natomiast grupa antysolidarnościowa powołana w KWMO Toruń, Włocławek, Bydgoszcz, Gdańsk to już setki ludzi.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1434700

wędruje co noc (noc u nas) i z idiotyczną satysfakcją stawia pały i obcina punkty.

Chory, ciężko chory człowiek z paskudną przeszłością.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1434702

 

Skoro tak dfobrze wszystko o mnie wiesz , podaj moje imie i nazwisko a nie tylko moj nick z blogosfery.

 

A potem smiało moiżesz iśc do psychiatry mimo iż juz ci w niczym nmie pomoże.

 

Teraz kazdy może już byc pewny o twoim bezpieczniackim ( takie masz dobre układy w tym towarzystwie) posłannictwie w rozbijaniu prawicy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1434707

Wówczas okaże się czy powielane przez Pana informacje są prawdziwe???? " Rekawica" została rzucona przez Nathanela!!! Podnosi ją Pan ??? jazgdyni???

Wówczas nie bedzie wątpliwości kto jest "gnidą"!!!

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1434779

Rosja zajmuje zawłaszczone przez USA miejsce w polityce światowej. Od 25 lat w b. krajach bloku komunistycznego zainstalowane są żady satelitarne służebne wobec USA. widać to obserwując „nasze” niezmienne „elity”. wyprzedaż gospodarki (nasz kraj zamienił się w gigantyczne montownie obcych firm), ziemi, promowanie eutanazji (wyniszczanie przyszłych pokoleń), upadku edukacyjnego i dewiacji (w celu złamania ducha wolności), kradzież przyszłych emerytur i promowanie eutanazji. to są zbrodnie przeciwko narodowi.
ostatnio doszło przygotowywanie „bojowników” do zbrojnych wystąpień w b. Ukrainie, Białorusi. Azerbejdżanie, wysyłanie armii najemników do walki w Nowej Rusi.wprowadzanie sankcji wobec Rosji. Za te zabawy tzw. ”polityków’ my pałacimy. On maja podwójne paszporty zwieją jak tylko poczują stryczki na szyjach
ekstremalnym przykładem jest żyd Valtzman-Poroszenko. na rozkaz USA morduje dziesiątki tysięcy współobywateli i doprowadza do ekonomicznego zniszczenia b. Ukrainy.
Niemcy zostały uwolnione od powojennej okupacji rosyjskiej 20 lat temu. USA okupują Niemcy dotychczas. śledzą i infiltrują polityków i koncerny od podstaw.
Tzw. sankcje zostały nałożone na Rosję w drodze przymusu wbrew interesom obywateli. Unia Europejska powstała jako podmiot tylko dla kupowania długi FED finansując tym gospodarkę USA. NATO przez ostatnie 25 lat z sojuszu militarnego zmieniło się w bandycką militarną organizację przestępczą, której celem jest dokonanie każdej zbrodni w celu utrzymania parytetu dolara w dowolnym końcu świata.
w Iraku toczy się obecnie III wojna w zatoce o dostęp do złóż ropy.
Putin widzi te problemy. Jego celem jest rozbicie obecnie istniejącej formy Unii Europejskiej i NATO.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1434677

Jaki normalny człowiek, mający rodzinę jest w stanie przez kilka miesięcy protestować? Są z tego jakieś pieniądze? Żeby protestujący mógł tą rodzinę utrzymać. Chyba nie, więc na Majdan trafili raczej bezrobotni, wykluczeni przez poprzedni system i ludzie szukający przygody, porwani przez wydarzenia i poczucie ducha wspólnoty. Coś jak harcerski biwak, tylko z legendą bojowników. Na Majdanie wyjdą jak gdańscy stoczniowcy, robotnicy z PGR-ów i całe rzesze niepotrzebnych ludzi starego systemu. Ale byli użyteczni, bo działacze mieli się po kim wspiąć na urzędy.
Kiedy ze wschodu przyjeżdżali (byli przywożeni) ludzie na manifestacje wspierające rząd, to w naszych mediach byli oni „opłaceni pieniędzmi oligarchów, nie mający zapału, zastraszeni”. Potem okazało się, że Majdan też był opłacany, utrzymywany z pieniędzy Króla Czekolady i Julii Tymoszenko (biedna Julia, na tym wózku to było widać, że ostatkiem sił powstrzymuje się żeby nie zerwać się i zgrzewać do boju o jakiś stołek dla niej). Tylko wiadomo, źli oligarchowie, ci wspierający Janukowycza, dorobili się na grabieży ukraińskiego majątku, natomiast ci dobrzy oczywiście nie.
„Podobno przenikali tu różnej maści rosyjscy propagandziści, przekonując do protestów przeciwko władzy i wojnie na wschodzie” plus pijaństwo, dziwki i mnóstwo szczeniaków, dodać jeszcze bród, smród i ubóstwo, zagrożenie epidemią tyfusu, dżumy i eboli i już można rozganiać Majdan. Majdan zrobil swoje, Majdan musi odejść.
Mam jeszcze pytanie do autorki, która sytuacje widziała z bliska. Na Ukrainie mieszka 45 milionów ludzi. Ilu było protestujących, żeby mieli mandat do siłowej zmiany rządu?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1434732