Putin przegrał Ukrainę?

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Sytuacja w czwartek w Kijowie była taka, że właściwie był tylko na Majdanie był opór. W piątek rząd ukraiński, stał się rządem środkowo-wschodnio-ukraińskim – częściowo kijowskim. W weekend, powinien się stać rządem częściowo wschodnio- ukraińskim. Podstawa to stolica. Co prawda blokowana jest tam większość Berkuta itp, co pozwala przejąć większość kraju, utworzyć tam władze. Ale ten Berkut jednak jest. W stolicy zajęte jest tylko centrum. Ledwie jedno ministerstwo.

„Mają szczęście liderzy opozycji, że mają taki naród, naród, co do liderów opozycji, nie ma już takiego farta” @kulybyshev i dodaje „Witalij „jutro” Kliczko, Arsenij „kula w łeb” Jaceniuk, I Oleg „bla bla bla” Tiagnibok”
Trzeba przyznać, że wczoraj ten ostatni się zachował rozsądnie. Spytał ludzi co ma opozycja robić. Zresztą specjalnie nie miał wyjścia, nikt im nie klaskał, nie odpowiadał na okrzyki, liderzy partyjni słyszeli „zdrajcy”, gwizdy. W końcu sam zagwizdał 3 razy do mikrofonu, przedrzeźniając tłum. Ludzie zdecydowali, przez podniesienie ręki, że nie ma być dalszych rozmów z władzą i, że rozbudowują Majdan. Kilka barykad i tak wcześniej zbudowali. Materiał spadł im z nieba. Pakują śnieg do worków, z niego robią barykady. Zbiorowa mądrość narodu wygrała, politycy słuchają co mają robić. I tak ma być. Bo oni chcieli się poddać, rozmawiać nadal, nie chcieli ataków na Berkut, choć sami obiecali szturm o 8 wieczorem.” Kliczko uważa, że rewolucja jest jak pusta butelka, i że on może ją sobie zwyczajnie oddać”. Gdyby nie twarda postawa ludzi na placu, pewnie nie byłoby przejęć administracji. Byłby szturm Berkuta. A tak wypuszczono część jeńców, tzn więźniów.

Co dalej. Wygląda na to, że kluczowa jest teraz milicja, bo przeciw niej władza urządza prowokacje. A to podpalono budynek milicji w okolicach Kijowa, a to chyba jakiegoś milicjanta zbito, a to oskarża się majdańców o atak na 3 milicjantów. Jak milicja pójdzie z narodem (w jednym z zachodnich miast cała milicja podała się do dymisji), to Putin, który już witał się z gąską, będzie musiał się obejść smakiem, bo za „złote kible” Janukowycza, to raczej nikt ginąć nie będzie, gdy po drugiej stronie będą zbrojne formacje. Sądzę, że kilku milicjantów, albo cały posterunek zostanie wymordowany, z broni maszynowej, szmajserów, bo te kojarzą się z „banderowcami”. Ponoć lwowską bezpiekę centrala prosiła o dostarczenie sprawnych automatów. Lemingi uwierzą, że banderowcy bronią dziadków wytłukli milicjantów. Durne? I co z tego? A może w czasie szturmu Berkuta, ktoś do nich zacznie strzelać. Nieważne, byle dużo krwi i trupy w mundurach, dla odwrócenia nastrojów. Zbudowania psychologicznej podstawy do wprowadzenia stanu wyjątkowego lub wojennego. Zresztą czytajcie co piszą trolle, one zawsze przewidują wydarzenia, chyba, że jest błąd w SMSie. Generałowie w stanie spoczynku ogłosili co prawda list, w którym ostrzegają, że jest zagrożona całość Ukrainy, grozi jej Jugosławia, i by funkcjonariusze pamiętali o przysiędze narodowi, ale czy można ufać postsowieckim generałom? Może zrobią stan wojenny, wyprowadzą czołgi. Tylko co to da? Podział na dwie armie, wschodnią i zachodnią, bo militarna dyktatura tam nie przejdzie. Putin i tak straci zachód. Właściwie to wczoraj go i tak stracił na długie lata. Berkut jest pod szachem na Majdanie, zachód kraju dał mu mata. Taki sam numer pewnie by się powiódł w samym Kijowie. Kiepściutko. Na wschodzie też niepokoje. Kibole się zbuntowały wszędzie. Roszada? Tak czy siak Partia Regionów kolejnych wyborów nie wygra. Interwencji nie będzie, bo będzie Olimpiada. Sam się tu zaszachował. Nie wiem co ten ruski szachista wymyśli. Oligarchą, jak w Gruzji ni zagra, bo na Ukrainie ich jest jak psów. Zabije trójcę liderów? A kogo to tam zmartwi? Chyba musi odpuścić tę partię. Ale na więcej bym nie liczył.
Pozostaje mu tylko siła i krew na Majdanie, a na tym się właśnie pośliznął. Zajmą Majdan, co z tego, a to mało śniegu w Kijowie, by sobie drugi zbudować?

Obrazek - od najciemniejszego, obwodowe administracje - zajęte, blokowane, demonstracje

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Masz dobre rozeznanie sytuacji. Ukraińcy nie odpuszczą. Jeśli potwierdzi się informacja o zastrzelonym milicjancie,Berkut nasili terror.
Wizytówka tej formacji jest w internecie. To co zawiera, nie pozostawia złudzeń. Nienawiść ogarnęła obie strony barykad.
http://vk.com/club16045586

Pozdrawiam, 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#400925

Na razie w Kijowie powstańcy zdobyli prawie jego główną kwaterę w centrum. Nie jest źle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#401004