UKRAIŃSKI KRYZYS...CZKAWKA W POLSCE...

Obrazek użytkownika trybeus
Świat

 

Od samego początku obserwując wydarzenia na Ukrainie byłem przekonany, że wtrącanie się Polski w te sprawy jest politycznym strzałem w stopę. Dziś widzimy, że odbija się to czkawką, choćby z tym ukraińskim embargiem na polskie mięso...wolą brać mięso od ruskiego najeźcy, ich sprawa, niech teraz otworzą szeroko "głaza" ci, którzy chcieli pomagać Ukrainie (czytaj wymachiwać szabelką przed Rosją, przy cichej proputinowskiej aprobacie tzw. europejskich "mężóf" stanu). Jest zasada, aby nie wcinać się między wódkę a zakąskę, a tak niestety było... dwóch "szatanów" rozdrapuje Ukrainę, choć i trzeci, skośnooki "szatan" cosik dla siebie chce udrapać (link), a rola polskich "dyplomatołków" teraz dopiero nabiera "kolorytów", dyplomacja zakończyła się politowania godnym spektaklem ze stwierdzenim Radzia, że wszyscy "pogibną"jeśli nie podpiszą porozumień...ja bym to nazwał ukraińskim kacem, którego można się nabawić po dwóch tygodniach uporczywego picia...Podhale słynie nie tylko z oscypków, produkuje się na Podhalu także na wielką skalę pantofle wszelakiej maści i różnego kalibru...ostatnimi czasy bardzo kolorowe, które także w wielkiej ilości kupowali Ukraińcy...Ukraińcy, to bardzo dobrzy klienci, z reguły nie kupują pantofli ze skóropodobnych substytutów, które nie powiem, są nie do rozróżnienia przez laika...ja to nazywam najlepszym gatunkiem skóry z węża...ale strażackiego...:))

Ukraińcy kupują w wiekszości pantofle skórzane, przy kupnie nawet obwąchują (serio !!!), czy pantofel jest skórzany, czy ze wspomnianej skóry z węża, które też kupują w pewnym stopniu, ale na swój rodzimy rynek...

Skórzane wędrują dalej, na rynek rosyjski, gdzie klient jest wybredny, jak diabli...jeden Ukrainiec miał kilka stoisk na Krymie, mniemam, że dobrze prosperował...mieć stoiska w kurorcie, to jednak szansa na zyski.

Od kilku tygodni, a w zasadzie od Majdanu nie widać Ukrainców, mają pozamawiane pantofle, ale nie odbierają towaru. Powodem jest wysoki kurs dolara (drogo im wychodzi towar na miejscu)...co jest znamienne i typowe, kiedyś, jak był grecki kryzys w europie to euro zamiast spadać, to drożało...to nielogiczne zjawisko jest jednak typowe dla światowych spekulantów walutą.

Tydzień temu pojawił się ten Ukrainiec...zrobiłem wywiad, w sumie przez producenta pantofli (ja ich nie produkuję)...zapytany, czy wraca na Krym, żeby handlować, odrzekł...a po co, żeby go zaciukali, zostawia to i nie chce słyszeć już o Krymie ...opowiadał, że Rosjanie dają Ukraińcom ultimatum...albo przyjmują rosyjskie obywatelstwo i mieszkają w spokoju we własnych domostwach, albo zostawiają cały dobytek i mogą odejść, ale w samych gaciach...dlatego teraz rozumiem przejmowania przez ruskich baz wojskowych i innych rzeczy bez jednego wystrzału...każdy człowiek jednak chce normalnosci i spokoju.

Ja w rozmowie stwierdziłem, że pewnie przyjąłbym ruskie obywatelstwo, a potem sprzedając wszystko, zrzekłbym się tego obywatelstwa...ten Ukrainiec opowiadał też o małżeństwie...on Polak ona Ukrainka...mieli dylemat, ale wizja straty wszystkiego, czego się dorobili wymusiła na nich tą decyzję.

I tym sposobem na Krymie niedługo będzie 100 procent Rosjan...a że ukraińskiego pochodzenia...to już jest "szczegół"...Putin z Duginem planowali to od dawna...więc bez zdziwień, szanowni państwo...następne jest zagłębie Donieckie...

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:15)

Komentarze

W tym tygodniu polscy patrioci przypomnieli sobie o litewskich faszystach mordujących Polaków na Wileńszczyźnie...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1423142

Drogi Junaku myślę że nie zrozumiałeś przesłania mojego tekstu i jakie to ma konotacje do obecnej sytuacji. Przeczytaj jeszcze raz http://niepoprawni.pl/blog/4589/zbrodnie-litewskie. Czytaj między wierszami :) Porównaj daty z historią V brygady AK. Od momentu objęcia dowództwa przez „Lupaszkę” ilość mordów na Polakach malała.

 

Litewska policja i litewskie oddziały Ypatingasis būrys odpowiednik banderowskiego UPA planowały na Wileńszczyźnie urządzić rzeź Polakom podobną do tej wołyńskiej.

 

Na szczęście mieliśmy tam wtedy „dowódców z jajami” komendantem AK Wileńszczyzny był „Wilk” dowódcą V Brygady „Łupaszka”. Natychmiastowe działania odwetowe naszych oddziałów raz na zawsze ostudziły gorące litewskie głowy, gdy Litwini zobaczyli że za ich zbrodnie odpowiadają bezpośrednio ich rodziny. Brutalne ale skuteczne. Myślę że tych jaj zabrakło naszym dowódcom na Wołyniu.

 

Dzięki naszym dowódcom którzy zapobiegli rzezi w rejonie wileńskim, w niektórych dawnych polskich powiatach nadal mieszka ponad 80% Polaków, wśród nich także moi krewni w tym dwóch moich polskich chrześniaków.

 

Jak to się przekłada na obecną sytuację? Jaj brakuje rządom Europy. Ukraińcy też jacyś tacy wykastrowani. A kacapom tak jak i banderowcom i tym z Ypatingasis būrys trzeba zawsze pokazywać siłę tylko to oni rozumieją.

Moi starsi krewni, żołnierze AK wileńskiego, najwięcej karbów na kolbach swoich karabinów zaznaczyli po sowieckich  głowach a i głów różnej maści narodowych-socjalistów tam też nie mało.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1423166

Masz racje trybeusie , embargo na polskie mieso i wybieranie rosyjskiego , otworzyl chyba oczy wszystkich Polakow . Pokazali , ze uwazaja Polakow za wiekszego wroga anizeli rasPutinowska Rosje. Dzisiaj nie jestem pewien , ktora Ukraina bylaby bardziej niebezpieczna dla Polski , wolna czy ta wchlonieta przez Rosje . Ktory narod w Europie jest jest zdolny do nabijania noworodkow na widly i rzucania ich w gore , wysmiewajac sie przy tym, ze to polski orzel ?

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1423143

...warunkiem pojednania jest przyznanie się do zbrodni...w tym wypadku Wołynia...

...w sprawie głupiego embarga, to Ukrańcy pokazali niestety Polakom środkowy palec...pozdrawiam niepoprawnie 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1423174

Trochę się nie postarałeś... powierzchowne są te twoje diagnozy.

1. My się nigdzie nie wcinamy, my tu jesteśmy i wróg jest u bram. Można było nie popierać Majdanu, to już by była "unia celna" i ZSRR odrodzony, tyle, że bezkrwawo. Czy to było i jest w naszym interesie?

2. W skali takich wydarzeń jakieś durnowate embarga na kiełbasę... są miałkie i odwróceniem uwagi od problemu. Jak ktoś wyrwał kontrakt z Rosją na dostawę czegokolwiek, to musi się liczyć z tym, że dziś coś ma, a jutro nie. Taki rynek i taki klient. To w ogóle nie jest problem. Kierpce TEŻ NIE.

3. Myślisz, że jak schowamy główkę w piasek i udamy, że nas nie ma, to dobry niedźwiadek nie poczuje smrodu i pojdzie sobie dalej? Nic historia nie uczy ludzi...

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-10
#1423147

...nic historia nie uczy ludzi...to prawda...ja tylko chciałem przedstawić stanowisko zwykłych Ukraińców, którzy znaleźli sie między młotem a kowadłem...tu nie ma żadnej walki o niepodległość Ukraińców...przykład na Krymie pokazał, że oni nie maja praktycznie wyboru...jak nie są z Mieciem, to  ich zmieciem...

...co do historii, to napiszę odrebnego posta, może po swiętach...nie bój się, ruscy do Polski nie wjadą, za dużo w Polsce jest żydowskich geszeftów...:))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1423173

"...Putin z Duginem planowali to od dawna...więc bez zdziwień, szanowni państwo...następne jest zagłębie Donieckie...
Tak to wygląda niestety.....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1423150

Co autor rozumie przez wtrącanie się w te sprawy? I dlaczego jest zwolennikiem cynicznej sowieckiej teorii rozgrywanie wszystkiego i wszystkich przez "Wielkie Potęgi"? Poziom polskiej dyplomacji jest i owszem żałosny co widać na tle innych krajów  , ale to kwestia stylu a nie kierunku . Nie warto sobie tym głowy zaprzątać bo po 7 latach rządów  matołów i tak nie ma żadnych realnych możłiwości działania. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1423159

...czy ja jestem zwolennikiem cynicznej sowieckiej teorii ???...to nie jest sowiecka teoria, sowieci ją tylko stosują...polecam filmik...pozdrawiam niepoprawnie

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1423171

Zadziwiające jest to jak niesłychanie mocarstwowe potrafią być artykułowane do krajowych i zagranicznych mediów ambicje polityków w Polsce. To coś niesamowitego, ponieważ nie mamy żadnych rzeczywistych przesłanek na których moglibyśmy takie ambicje opierać. Pomimo tego – wielu, naprawdę zatrważająco wielu krajowych polityków potrafi opowiadać bzdury, spychając kraj do pozycji prawie uczestnika cudzej wojny domowej, ewentualnie na pozycję konfrontacji z sąsiednim supermocarstwem.

Armię mamy małą i słabą, jest odrobina nowoczesnego uzbrojenia, są nawet przeszkoleni w używaniu go żołnierze, jednakże nasze siły zbrojne to nie jest potencjał, którym moglibyśmy komukolwiek zagrozić, jak również nawet myśleć o odparciu ataku na nas. Bez działania w oparciu o infrastrukturę Sojuszu w zasadzie nie mamy racji militarnego bytu, ponieważ mamy poważne problemy z rozpoznaniem i planowaniem praktycznie na wszystkich szczeblach do taktycznego włącznie.

Nasza gospodarka jest w pełni uzależniona od zachodnich kontraktów gospodarczych. Kontrakty gospodarcze na innym kierunku niż zachodni mogłyby w jakiejś mierze przyczynić się do dywersyfikacji powiązań naszej gospodarki ze światem. Tymczasem, nam nie udaje się utrzymać w miarę poprawnych stosunków nawet z Białorusią, a co dopiero Federacją Rosyjską! Przy czym uwaga – nie ma pomiędzy nami żadnej nadzwyczajnej sprzeczności interesów. Głównie dlatego ponieważ nie jesteśmy państwem samodzielnym w zakresie kształtowania polityki gospodarczej, o ile w ogóle w naszym kraju odczuwa się potrzebę takiego kształtowania w pełni tego słowa znaczeniu.

W tym wszystkim nawet z mniejszymi sąsiadami mamy stosunki albo chłodne i ambiwalentne albo wręcz prawie że wrogie, jak z krajem który prześladuje mniejszość polską za stosowanie języka polskiego w niektórych sferach życia publicznego.

Nasza pozycja w Unii Europejskiej i NATO też „szału nie robi”. Nie mamy wspólnej waluty, co nas stawia na niższej pozycji politycznej niż państwa euro grupy, a dotychczasowe wsparcie ze strony sojuszników dla kraju położonego w miejscu tak szczególnym jak nasze – było najdelikatniej mówiąc bardzo skromne. Wskazuje to dobitnie naszą pozycję w NATO a zarazem wagę spraw środkowoeuropejskich w dotychczasowych rachubach .

Dzisiaj się to zmieniło, USA mają świadomość że dalsze prowadzenie polityki poza Europą, wcześniej czy później się na nich bolenie zemści. Nie chodzi tu tylko o zwykłe zwycięstwo militarne. Liczy się to, że w przypadku dalszego rozwoju kontynentalnych więzi gospodarczych, Europa chcąc funkcjonować w ramach przyjętego paradygmatu będzie się dalej mimowolnie uzależniać od dotychczasowych dostawców energii, ponieważ tak się jej najbardziej opłaca.

Liczy się jednak „tu i teraz” jak mawia nasz premier. A tu i teraz sytuacja wygląda w ten sposób, że „zielone ludziki”, jak mówią niektórzy z naszych polityków są w stanie spowodować zmianę sytuacji politycznej na całkiem niezłym kawałku naszego kontynentu. W zasadzie bez wystrzału, bez ofiar – doprowadzić do stabilizacji umożliwiającej zmianę sytuacji ogólnej. Na to musimy być przygotowani, jednakże czy nasi politycy są gotowi, żeby powiedzieć Narodowi prawdę i nas na poważnie przygotować do najczarniejszych scenariuszy?

Nie można dłużej okłamywać trzydziesto-kilku milionowego Narodu w oparciu o jakieś dawno wyświechtane fikcyjne tezy polityki para-jagiellońskiej. Nie jesteśmy krajem samodzielnym, zdolnym do zapewnienia samodzielnie bytu i przetrwania własnemu społeczeństwu. Musimy działać w ramach ugrupowania międzynarodowego, które daje nam „jakieś tam” mimo wszystko gwarancje bezpieczeństwa i co prawda mizerną, ale mimo wszystko jednak – liczącą się szansę na rozwój. Wychodzenie przed szereg powoduje, że możemy być od szeregu odcięci lub co jest o wiele bardziej prawdopodobne możemy się zgubić i zagubić, jak to już nie raz w historii, zwłaszcza tej niedawnej bywało, kiedy to nam się wydawało, że mamy sojuszników za plecami, a tam…

Zero mocarstwowej fikcji, zero jakichkolwiek nerwowych komunikatów, bez gwałtownych ruchów i zamykających pole negocjacyjne deklaracji. A na pewno już nie stawiajmy nikomu żadnych warunków, nie groźmy i nie popierajmy sankcji. Po prostu przetrwajmy, to jest niesłychanie trudne w naszym położeniu geograficznym, od czasów kiedy o sukcesie wojska nie decyduje moc przełamująca husarii.

 

AUTOR: KRAKAUER

 

 
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1423162

Ja ciebie, Trybie, jeszcze przekonam do Ukraińców.

 

Jeżeli tylko Rosja ich nie wchłonie...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1423164

Janusz do Roberta :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

.....Ja ciebie, Trybie, jeszcze przekonam do Ukraińców. //

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ciekaw jestem jakimi metodami chcesz to  zrealizować ?

Będziesz biedaka przypiekał nad ogniem ? :-)))

Czy Ty nie widzisz, że Zacny Górol, jest pod silnym wpływem pewnego palanta Uwolnionego z butelki Spirytusu :-)))

A sprawa jest bardzo prosta. Trza mieć zdrowe cojones i zastosować metodę pewnego czeskiego Hotelarza  i oznajmić :

.....

Rusové? Prosím, dostat se ven z hotelu!
.....
Własnie tak powinni postąpić pzyzwoici ludzie w każdej części Świata
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[Czeski hotel w Ostrawie odmawia zakwaterowania Rosjan. To protest właściciela przeciwko rosyjskiej okupacji Krymu.
 
"Z dniem 24 marca 2014 roku odmawiamy zakwaterowania dla obywateli Federacji Rosyjskiej z powodu aneksji Krymu. Nasze przeprosiny kierujemy do wszystkich porządnych obywateli rosyjskich. Twój hotel Brioni Boutique". Taki napis pojawił się na drzwiach hotelu w Ostrawie.

Właściciel pensjonatu Tomas Krcmar mówi, że zdecydował się na taki krok wobec obywateli rosyjskich w akcie protestu przeciwko aneksji ukraińskiego Krymu. – To jest również akt frustracji wobec słabości Unii Europejskiej i Republiki Czeskiej wobec tych wydarzeń – mówi Krcmar.

- Tak długo, jak Rosja zajmuje Krym, UE jest gotowa zamiatać całą sprawę pod dywan i kontynuować politykę business-as-usual – uważa Krcmar, którego babcia pochodzi z Ukrainy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
http://blog-n-roll.pl/pl/rosjanie-prosz%C4%99-wyj%C5%9B%C4%87-z-hotelu#.U0-HXaLyJSo
pozdrawiam,
Marek

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1423170

Witaj Marku

 

Tak, tak, biorę poprawkę, że Robert to Górol i ukraińskie dutki mu ładnie pachniały.

 

Wyrazy podziwu dla hotelarza z Czech!

 

Ja już też obmyślam, jak gonić tych ruskich z Kalinigradu, zeby im się Trójmiasta odechciało.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1423172

...ja pod silnym wpływem Spirytuszu..he he...nie widziałem go na oczy już od czasów banicji z Nowego Kurnika...

 

...no tak, babcia hotelarza pochodzi z Ukrainy, więc logiczne...przecież stanowisko naszych dyplomatołków, jest stanowiskiem Unii, tylko, że Unia siedzi cicho, bo jest w kieszeni Putina, a wysyła komandosów na czele z Czakiem Donaldem i Czakiem Radkiem...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1423176

...nie przekonasz mnie :)))...naszym naturalnym sojusznikiem, sprawdzonym w boju, są Węgry...w tym kierunku ja bym współpracował, ale nasze dyplomatołki mają to gdzieś, wola machać nunczakiem i odgrazać sie Putinowi..pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1423175

Ty mnie, Kaszubę nie wkurzaj ;))))))))))))))

Węgrów, bratanków też kocham. Ale już waszych małopolskich Austriaków nie.

Ukraińcy to Polacy, którzy za długo byli pod wpływem kacapów.

Co, ty? Polaków nie lubisz?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1423178

"małopolskich Austriaków"...he he...fakt, są też tacy :)))...ale wyobraź se, że tory kolejowe z Nowego Targu do Czarnego Dunajca zrobione za Cysorza Franciszka Józefa zostały na złość jemu i "małpolskim Austriakom" rozebrane na złom :)))...zemsta jest słodka :))))

..czy Ukraińcy , to Polacy hmm...odważna teza ale obawiam się, że Polacy tam zostali zniszczeni przez Ukraińców, już o niszczeniu i dewastacji polskich zabytków nie wspomnę...Polacy, którzy tam jeszcze są cierpią najbardziej, więc im pomoc się należy...te ziemie były polskie i ci, którzy tam zostali też mieli pewnie ultimatum jak na Krymie, albo się dostosujesz, albo.......pozdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1423179

Opowiedziałam kiedyś mojej bardzo ładnej koleżance (politycznie niepoprawny) dowcip o tym, dlaczego Kaszubi mają odstające uszy i płaskie czoła, po czym koleżanka zaczesała włosy za uszy i odsunęła grzywkę z czoła i ukazawszy odstające uszy i płaskie czoło stwierdziła, że wszystko się zgadza, bo ona też jest Kaszubką. :))) Uśmiałyśmy sią obie jak norki, bo sytuacja była o wiele bardziej śmieszna niż opowiedziany dowcip.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Lotna

 

#1423201

... oh Te Trybunie Tutki :-))

Trybie Drogi... czy możesz przyjąć do wiadomości, że w dzisiejszych czasach Austria nie jest mocarna .

Jeśli będzie następny rozbiór Polski, Ty, twoje Dzatki i cała Galicja dostanie się w łapy Wowy Ludożercy a nie w jurysdykcję  MP. Cesarza Józefa . Już nie ma Austro/Węgier :-)))?

Ja też kocham Braci Madziarów !

Ale my Polacy szukajmy obrońców w naszej historii i w mądrości naszego Narodu  to może wtenczas Pan Bóg , pochyli się nad naszymi modlitwami.

ps.

Proszę, uwierz.... gdyby nie Rosja i Niemcy... nie byłoby Wołynia , Katynia czy Smoleńska.

pps.

 Robercie..., jak zostanę prezydentem RP , to poproszę Rodaków aby przekopać kanał od Bałtyku do Balatonu  i nazwę go  *Kanał Trybeusa* :-)))

ppss.

... Jestem rad, że "przeniosłeś zabawki" na NP :-)))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1423182

...świetne ...Kanał Trybeusa...:))))))))))))))))))))))))))podoba mi się ...pamiętaj, aby nie był wąższy niż ten...

 

 

...bo miałbym problem z moim jachtem :))))))))))))))))

 

 

...też się cieszę, że strzepnąłem proch z sandałów...może jaki odcinek Kurnika po świętach ??? Jak myślisz ?

 

ps...a tymczasem idę ukopać chrzanu :)) ...pozdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1423187

... i własnie za to Cię cenię i lubię ! Za poczucie humoru i inteligencję !

No ale też trochę "nienawidzę" .... bo masz tylko 41 lat :-))) !!!

Marek

ps.

... szukaj mi... proszę,  jakiejś Bacówki . Chyba się przeprowadzę w Twoje strony.

Pora już budzić TYCH, śpiących pod Giewontem  !

pozdrawiam z prośbą.... napisz jak Maleństwo ? czy już dobrze ?

Marek

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1423189