Kolejna wpadka Ministra Zdrowia

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

18.01.2012 21:42

Gdzie jest Rozporządzenie cały świat się zastanawia.

Kolejna wpadka Ministra Zdrowia. Od 1 stycznia 2012 roku wszedł obowiązek zawarcia ubezpieczenia z tytułu zdarzeń medycznych dla podmiotów prowadzących szpital (por. art. 17 ust. 1 pkt 4 b) ustawy o działalności leczniczej).

Zgodnie z art. 67k ust. 11 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku praw pacjenta, która reguluje postępowanie w sprawach zdarzeń medycznych, Minister Zdrowia jest zobowiązany wydać akt wykonawczy (rozporządzenie) określające wysokość świadczeń z tytułu poszczególnych rodzajów zdarzeń medycznych. Do chwili obecnej rozporządzenie nie zostało wydane. Brak tego rozporządzenia jest jedną z przyczyn, dla którego tylko PZU jako jedyny ubezpieczyciel na rynku zdecydował się niejako w ciemno sprzedawać tego typu ubezpieczenia.

Żaden inny ubezpieczyciel nie znając warunków i zakresu swojej odpowiedzialności nie zdecydował się na to.

A PZU, korzystając z okazji braku konkurencji - stosuje absurdalnie wysokie składki:

http://www.rp.pl/artykul/93292,793235-Nie-ma-szans-na-szybkie-odszkodowania-szpitali.html

Szpitale mają obowiązki, a czy Minister Zdrowia ich nie ma? Odpowiada za to równie Kopaczowa, jak i Arłukowicz.

P.S. dziennikarka Rz w tym artykule popełnia błąd twierdząc, że jeśli szpitale nie wykupią tego ubezpieczenia, nie będzie komu wypłacać świadczeń. Otóż zgodnie z art. 67k ust. 10 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku praw pacjenta szpital, który nie wykupi takiego ubezpieczenia sam, z własnych środków wypłaci należne świadczenie.

P.S 2 - ktoś mógłby pomyśleć, że chodzi o dodatkowe zadłużenie szpitali...

http://dzidekcent.salon24.pl/382704,kolejna-wpadka-ministra-zdrowia

Dostałam mailem tekst autor nieznany.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Odchodząc od nieszczęsnej ustawy, która służy chyba tylko wyłącznie powiedzeniu aptekarzom że są gównem. Gdy w mojej branży kontrolerzy unijni stwierdzili że niektóre dokumenty są nieczytelne odnośna władza w mig zakupiła program i wszyscy musimy pracować wg niego. Nikt nie pytał czy umiemy obsłużyć komputer, nikt nie pytał czy posiadamy to urządzenie, nikt nie pytał czy mamy drukarkę. A wyżywienie stoi ponad zdrowiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#217506

Nie wiem,czy juz to było upubliczniane na NP,ale powtórzyć nie szkodzi.Tuhttp://www.youtube.com/watch?v=MBj6DLAeF8k&feature=related
chyba jest odpowiedź,dlaczego to wszystko wygląda,jak wyglada.Pozdrawiam serdecznie.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#217531