Będzie Śmiesznie

Obrazek użytkownika Krzysztof Boruszewski
Blog

   Jedno jest pewne – jeśli Bronisław Komorowski wygra wybory – będzie śmiesznie! Pełniący obowiązki prezydenta, marszałek sejmu już teraz nazywany jest Bronisławem „Wpadka” Komorowskim, ilością owych wpadek wyprzedził już Ś.P. tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego (z których to, jego przeciwnicy polityczni, media i internauci skrzętnie „rozliczali”). Biorąc pod uwagę krótki okres czasu, w którym pan Bronisław dorobił się tak licznych „osiągnięć” należy przypuszczać, że prawdopodobna jego prezydentura będzie pożywką dla satyryków; i to zarówno tych, trudniących się tym szlachetnym rzemiosłem zawodowo, jak i dla całej rzeszy satyryków-amatorów wykorzystujących globalną sieć do realizowania swojej prześmiewczej natury. Z pewnością wkrótce do tej machiny śmiechu dołączą także satyrycy, którzy póki co wspierają kandydaturę Bronisława Komorowskiego, tworząc satyrę dla niego (Raczkowski, Mleczko), i nie mogąc oprzeć się pokusie zaczną tworzyć satyrę na Bronisława Komorowskiego, tak jak to już robią m.in; Jurek Krzętowski, Jurek Wasiukiewicz czy też i moja skromna osoba ).

   Jedno więc, co może nam kandydat platformy obiecać – i obietnicę tą z pewnością dotrzyma – jest to, że BĘDZIE ŚMIESZNIE. Dowcipy same będą się pisały, rysunki satyryczne same się rysowały… Oj! I Będą o nas mówili za granicą; czy to w Rosji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, a także w Wenezueli, Zimbabwe, Katarze i innych tym podobnych egzotycznych krajach. Będziemy na roześmianych ustach całego świata! Panie Bronku!

   Nie musi się pan tłumaczyć, nie muszą pana tłumaczyć politycy PO i członkowie pana sztabu wyborczego; że jest to dla pana sytuacja stresowa, cała ta kampania. Że tylko ten nie popełnia gaf, kto nic nie robi, itd. My to wszystko rozumiemy. No ale jednak, muszę pana ostrzec, że prezydentura to jeszcze bardziej stresogenna sytuacja. Jeszcze więcej par oczu skierowanych będzie w pana stronę, jeszcze więcej par uszu wyłapywać będzie najmniejszą słowną wpadkę. Przykład płynie choćby z byłej już prezydentury Lecha Kaczyńskiego. No więc, jeżeli nie chce pan być pośmiewiskiem… tfu!...wywoływać uśmiechu na twarzach ludzi, to radzę się wycofać.

   Ja jednak liczę na to, że to właśnie to – wywoływanie uśmiechu na buziach – jest kwintesencją pana polityki. I trafi to na podatny grunt, Polacy wszakże uwielbiają i potrafią się śmiać, co udowodnili już w swojej historii wielokrotnie, tylko to im zresztą czasami zostawało – poczucie humoru, czasami był to jednak śmiech przez łzy…

 

   Panie Bronku! Rysunki te na Pana cześć!

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

...który mnie zainspirował :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niepoprawny wśród niepoprawnych

#61944

... wcale nie będzie śmiesznie.

Jak przyleciała WRONa to w sumie też nie brakło akcentów humorystycznych. W końcu "gabinet" złożony z elwupowskich trucheł, wysyp zielonych i niebieskich zomowców na ulicach, trzygwiazdkowi "prezenterzy" TV, moczarowskie, pseudo-patriotyczne popiardywanie 7/24 - to wszystko prowokowało do wysypu satyry.

Jednak tak czy inaczej oznaczało to jedno - ładnych kilka lat w plecy. Skutkiem generalnym zaś było to, że razem z tą przaśną głupotą wypełzły różne Urbany, Rakowskie czy tego typu, zapomniane już z nazwiska ludzkie ścierwo.

Bezpieka przejęła pałeczkę i się zaczęło...

Teraz też tak będzie.

Śmiech przez łzy.

Co najwyżej.

Wtedy było o tyle lepiej, że byliśmy "my" i byli "oni".
A teraz ?
Jesteśmy "my", a "oni" to kto ?

Wygrana Komorowskiego + nieprzerwana jakimś zasadniczym problemem kadencja Tuska oznacza dalszą kontynuację władzy PO.
A to już może być katastrofa, która przerośnie skutkami rozmiar tej z 13.XII.1981 r.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#61957

capitanemo
Nie wygra Komorowski Herbu Targowica. Paradoks ale wygrana nie bedzie az taka pozadana dla J Kaczynskiego. Lepiej azeby zostal premierem. Ale jestem pewny ze wygra J Kaczynski. Nastepne wybory wygra PiS. Sromota Tuskowej kleski bedzie straszna. Ale taki los czeka kazdych miernotę. Zajmuja czas. Tusk z PO zajeli czas Polsce. Aby Polska cos z tego miala. Nalezy sprawiedliwie ocenic i ukarac ten motloch. Nalezy ukarac za zaniedbania, za niszczenie panstwa. Gdybybym mial wladze. To bym powiesil na latarni te Targowice. Na pocieszenie i ostrzezenie. Wyjasnil jak powstaly np, TVN, Onet itp. Mysle ze nalezy przyjzec sie mafijnym genezom niektorych tworow. Polska ma prawo sie bronic.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

capitanemo

#62074